Alexandrov, iubitul Elenei Udrea: Trecem prin momente dificile. Îmi e greu să procesez lipsa de umanitate

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 5 octombrie 2018, 22:36 Actualitate | Esenţial


Adrian Alexandrov
Foto: Facebook / Adrian Alexandrov
Adrian Alexandrov, iubitul Elenei Udrea, a spus, după ce judecătorii au arestat-o pentru două luni, că fostul ministru este o femeie puternică. El mai spune că nu poate să înțeleagă atitudinea unor persoane din România ce găsesc satisfacție în „smulgerea” unui copil de 2 săptămâni din brațele mamei, anunță Mediafax. 

„Am ales să fac această postare, cu Elena și fetiță noastră Eva Maria, în semn de mulțumire pentru sutele de mesaje primite din partea voastră, de susținere și încurajare. Trecem prin momente dificile și tot ce ne dorim este că micuța noastră, un suflet nevinovat... să nu fie ținută departe de mama ei, pentru că acum este momentul în care are cea mai mare nevoie de ea. Elena este o femeie puternică și va trebui să rămână puternică în continuare pentru ea și pentru fetiță noastră. PS: Îmi este greu să înțeleg sau să procesez lipsa de umanitate a unor persoane din România care găsesc satisfacție în smulgerea unui copil de doar 2 săptămâni din brațele mamei”, a scris iubitul Elenei Udrea pe Facebook. 

Elena Udrea şi Alina Bica vor sta în arest preventiv două luni, în Costa Rica, perioadă în care va fi efectuată procedura de extrădare în România, a anunțat, joi, Gustavo Chinchilla, şeful Biroului local al Interpol. 

Biroul pentru consultanţă tehnică şi Relaţii internaţionale al Parchetului General din Costa Rica a transmis că a iniţiat procedurile de analizare a cererilor României de extrădare a Elenei Udrea şi Alinei Bica. Cererile de extrădare vor fi analizate separat, conform site-urilor de ştiri CRhoy.com şi AmeliaRueda.com.  

"În cursul zilei de ieri, agenţi ai Interpol Costa Rica în colaborare cu oficiali ai Direcţiei de Informaţii şi Securtitate din Costa Rica au realizat prinderea a două persoane de naţionalitate română care se află în ţara noastră, în baza unui mandat internaţional de arestare emis de autorităţile din România prin intermediul Interpol Bucureşti", a declarat joi după-amiază Gustavo Chinchilla, şeful Interpol Costa Rica.

















1846 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    sigur (Vineri, 5 octombrie 2018, 22:41)

    danco [utilizator]

    dar hotia poti sa o procesezi...
  • +16 (20 voturi)    
    Serios? (Vineri, 5 octombrie 2018, 22:51)

    iordache1223036381142 [utilizator]

    Ciordeala de la gura miilor de copii saraci (intr-un final) o procesezi mai bine, nu?
  • +13 (17 voturi)    
    Ce s€a intamplat frumosule? (Vineri, 5 octombrie 2018, 22:56)

    moka [utilizator]

    Nu te descurci sa cresti singur copilu?
  • +9 (11 voturi)    
    da asa o fi (Vineri, 5 octombrie 2018, 23:01)

    pmct [utilizator]

    insa trebuia sa se gandeasca de 2 ori inainte sa fure.
    • +7 (7 voturi)    
      Nu, nu este asa. (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 11:33)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui pmct

      Nu am vazut pe nicaieri nici o bucurie manifestata vis-à-vis de seprarea unei mame de copilul ei. Aceasta situatie tragica se datoreste intru totul Udrei.

      Lumesa doar isi exprima bucuria (sa zicema asa) fata de prinderea hotilor, indiferent ca acestia sunt mame, tati, fosti ministri etc. Nu are legatura cu nici un copil.
  • +12 (12 voturi)    
    Asta nu proceseaza deloc... (Vineri, 5 octombrie 2018, 23:13)

    Petre Cusuru zis si Barba Trista [utilizator]

    ... crezi ca daca comiti o infractiune si torni un puradel, gata esti absolit de orice vina?
    Nu tata, nu taticule, te duci la puscarie si iti vezi puradelu' dupa ce iti ispasesti pedeapsa. Daca nu are cine sa aiba grija de el, il lasi in grija statului.
  • +10 (10 voturi)    
    Donatorul ramane fara bani (Vineri, 5 octombrie 2018, 23:15)

    cartofil [utilizator]

    Altii primesc banii cand fac donatia, odata si gata. Asta s-a trezit cu renta pentru donatie si acum ii este frica sa nu-si piarda banii care ii cad din cer.
  • +9 (11 voturi)    
    A PROCESA (Vineri, 5 octombrie 2018, 23:25)

    dincannes [utilizator]

    ... vine de la proces?
    Vreti sa spuneti ca nu intelegeti, nu?
  • +10 (14 voturi)    
    Cel putin trei jigodii. (Vineri, 5 octombrie 2018, 23:27)

    alibaba: >>10/8 Centenar<< [utilizator]

    Care-si platesc luxul din banii furati de la oameni saraci. Copilul este inca o vuctima. Este o unealta folosita de catre jigodii ca sa scape de pedeapsa meritata.

    Bai Alexandrov, iubitul Elenei Udrea, noi toti, cei care traim in Romania trecem prin nesfarsite momente grele datorita iubitei tale petarde autoproclamata "buna pentru Romania". Momentele tale grele sunt finantate involuntar de oameni care muncesc din greu care nu au visat in viata lor la luxul in care te chinuiesti tu acum.

    Ia cauta pe google:

    - plata cash;
    - complice;
    - favorizarea faptuitorului;
    - etc!
  • +11 (13 voturi)    
    si mie imi (Vineri, 5 octombrie 2018, 23:29)

    torna_fratre [utilizator]

    e greu sa procesez cum poti fura milioane de euro si sa te astepti sa ti se ridice statuie in loc sa mergi la puscarie.
    daca era legala detinerea de arme letale sunt siguri ca multi din astia nevinovati cu averi nejustificate sfarseau impuscati daca ieseau in public si sfidau bunul simt.
    asa...unul prin madagascar,alta prin costa rica,altul prin anglia...numai oropsiti unul si unul.
  • +9 (13 voturi)    
    Unde-i lipsa de umanitate ? (Vineri, 5 octombrie 2018, 23:35)

    Lu48 [utilizator]

    Dar lipsa de umanitate a Elenei Udrea o poti procesa ?
    Cate actiuni umanitare s-ar fi putut face cu banii furati de ea si ceilalti fugari ?
    Fetita nu are nicio vina, dar oare cum va reactiona cand va afla si va realiza in ce conditii si pentru ce a fost conceputa ?
  • +11 (15 voturi)    
    lipsa de umanitate (Vineri, 5 octombrie 2018, 23:37)

    feroviarul123 [utilizator]

    Pai hai să-ți spunem cum vedem noi umanitatea ca vad ca nu te duce capul. Tanti Nuti a furat cu doua mâini pe vremea când era în guvernul României și din cauza asta noi nu avem autostrăzi și ne înghesuim pe drumuri proasta , fapt pentru care suntem pe primul loc în Europa la accidente rutiere. La fel și cu spitalele și alte zeci de lucruri pe care corupția pentru care a fost condamnata se face vinovata. Asa ca ne lasă rece ca v-ați dus i Costa Rica cu banii furați sa fabricați un copil ca sa scape de pârnaie. Ce o sa faceți peste doi ani ? Alt copil? Știi câți copii în România sunt crescuți departe de părinti ca ăștia sunt plecați la munca în alta tara? Mai lasă-ne cu teatrul de doi lei. Locul condamnaților este la pușcărie.
    • +2 (2 voturi)    
      a furat...dar .. (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 19:09)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      DE CE SI CUM A PUTUT SA FURE!!!?????!!!!...si CUM A AJUNS o tar-nca blonda sa fie ministru!!!???...poate va spune fostul marinar ajuns sef de stat ( care si a trimis analf-beta de fata , parlamentar la bruxelles )....o alta intrebare : cum se face ca 2 penale care isi asteptau sentintele date de judecatori au putut parasi tara ( ca si alti escroci din politica ) ?!?!?!?....
  • +4 (8 voturi)    
    N-ai auzit? (Vineri, 5 octombrie 2018, 23:47)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Manda sustine ca in Canada te poti distra cu animale. Take your chances! Dar macar lasa-ne !!!!!!
  • +12 (12 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 0:09)

    europeanul2 [utilizator]

    De cand furtul din banul public este considerat a fi un gest de "umanitate"?
    E doar o intrebare pentru el.
    • +10 (10 voturi)    
      Ce nesimtire! (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 0:58)

      Cacarau1 [utilizator] i-a raspuns lui europeanul2

      "Trecem prin momente dificile ", zic din nou, ce nesimtit, mai bine taceai. Prin ce momente dificile treceau romanii cand li se taia pensia si salariile cu 25% si Bagaboanta asta lua mita cu milioane de dolari, asta nu intereseaza? Intereseaza doar ca acum sta depravata aia la inchisoare si nu are cine cheltui banii furati? Daca taceai filosof ramaneai!
  • +7 (7 voturi)    
    Mda (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 8:06)

    nlln [utilizator]

    La prima vedere sigur ca este nedrept sa " smulgi" un copil de 2 saptamani din bratele mamei.
    La modul general este inacceptabil.
    Sa trecem la particularitati.
    Nu este orice mama.Este o mama acuzata, condamnata samd .
    Este o mama , fosta candidata la Presedentia Romaniei cu sloganul..." buna pentru Romania" .. cu un ghiozdan in spate parca, in timp ce scolile erau in pericol de prabusire ( tavanele erau deja pe podea).

    Elena Udrea este o mama care are toate drepturile unei mame.Numai ca nu toate mamele au avut privilegiul de a defila prin Parlamentul Romaniei ani de zile doar pentru a evidentia ultimile achizitii vestimentare.
    Alt proiect nu cunosc.
    Ma rog nu ar reprezenta un pacat capital dar aflam ca a primit obscur milioane de euro si aici incepe Elena Udrea sa se deosebeasca de celelalte mame.

    Aici a inceput sfidarea.

    Cand s-a hotarat sa aduca pe lume un copil Elena Udrea stia exact ce situatie judiciara are.
    Sentimentele copilului sunt ca ale oricarui copil cu siguranta.Ce sa stie la 2 saptamani de coruptie, trafic de influenta , milioane de euro?Nimic.

    Dar mama? Mama stia.
    Tatal? Tatal stia.
    Bunica ? Bunica stia.

    Copilul a ajuns in situatia de a fi folosit ca moneda de schimb de doi adulti, mama si tatal, care stiuau foarte bine ce ii asteapta de la bun inceput.

    Si aici totul se termina.Imi pare rau de copil , ca de oricare alt copil ce ajunge victima iresponsabilitatii parintilor( parinti bolnavi psihic, parinti consumatori de alcool, parinti dependenti social si uite ca exista si categoria parinti corupti).
  • +7 (7 voturi)    
    Am uitat. (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 8:14)

    nlln [utilizator]

    Intrebati-va prin cate momente dificile am trecut noi cei din afara guvernarii , cat am suportat in timpul guvernarii din care Udrea a facut parte, extrem de vizibil.
    Nu ca s-ar fi terminat odata cu Udrea.Nu.Continua.

    Copiii celorlalti?
    Va ganditi cat au suferit? Unii inca mai sufera.
    Spuneti-le celor care au fost smulsi de langa mame doar pentru ca mamele au plecat la munca in strainatate ( neavand nici un viitor intr-o Romanie reprezentata de Udrea).
    Copilul lui Udrea nu este cu nimic mai deosebit .Este un copil ca toti ceilalti.Are aceleasi drepturi.Numai ca mama acestui copil a avut sansa la un moment dat sa ajute copii aflati in situatii speciale.Si nu a facut-o.
    Dimpotriva.
  • -7 (7 voturi)    
    ipocrizie (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 9:51)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    va revolta te miri ce ... dar nu va revolta ca un copil de 10 zile nu este langa mama sa?

    Si va numiti crestini si drept cugetatori...

    Sunteti doar niste ametiti politic....
  • +3 (3 voturi)    
    problema alta este (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:46)

    was [utilizator]

    Citind problemele cu care se confrunta concubinajul lor, -dansul vorbeste despre o familie...- nu pot sa nu remarc distorsiunea realitatii:

    "[...] PS: Îmi este greu să înțeleg sau să procesez lipsa de umanitate a unor persoane din România care găsesc satisfacție în smulgerea unui copil de doar 2 săptămâni din brațele mamei”, a scris iubitul Elenei Udrea pe Facebook"

    Eu am inteles ca Udrea a fost saltata de pe strada, fara copil in brate. sunt sigur ca au si o dadaca, posibil filipineza zic eu...

    Apoi, nu este in nici un caz moral sa dai vina pe autoritati ca separa (mai poetic si emotional zis si smulgerea copilului din brațele mamei) un copil de la o femeie infractor si care se sustrage de la aplicarea pedepsei la care a fost pedepsit de Justitie, apoi devenit insarcinata in timpul in care era fugara.