VIDEO Fiul lui Dragnea, un nou incident la un meci de fotbal: Ești patron pe banii furați de la copii! Nenorociților! La pușcărie să vă duceți

de DG     HotNews.ro
Vineri, 28 septembrie 2018, 12:13 Actualitate | Esenţial


Valentin Dragnea si sotia
Foto: Facebook
Fiul liderului PSD, Valentin Dragnea, a avut parte de un nou incident la un meci de fotbal la care a mers însoțit de gărzile de corp. La ieșirea de pe stadion, el a fost apostrofat de un bărbat care i-a strigat că este patron pe banii furați de la copii de tatăl său, adăugând că locul lor este la pușcărie. Persoana care a distribuit imaginile pe youtube spune că scena a avut loc după ce gărzile de corp ale lui Dragnea jr. au agresat un jurnalist.

”Barosane, vezi că ești patron de fotbal pe banii furați de taică-tu, băi! Pe ciordeală ești patron, băi! La pușcărie să vă duceți amândoi, băi! Infractorilor! Ești patron pe banii furați de la copii! Nenorociților! Ești patron pe bani furați de la noi, din buzunarul nostru! (...) Nu mai ieșiți singuri pe stradă, v-ați luat gărzi. Infractori! La pușcărie să vă duceți, cu taică-tu în frunte”, i-a strigat insistent bărbatul în timp ce Valentin Dragnea se îndrepta spre mașina din parcare.



El a fost joi seara la meciul de fotbal Rapid – Turris-Oltul Turnu Măgurele, fiind însoțit de soția lui, Gina, și de gărzi de corp.

Camelia Tabacu, cea care a distribuit imaginile pe youtube, spune că gărzile de corp ale lui Dragnea jr au bruscat un jurnalist de la gsp, iar, la ieșire, ”atitudinea sfidătoare s-a înmuiat brusc când oamenii au început să-i aducă a cunoștință grozăviile comise de taică-su”.

















7347 vizualizari

  • +37 (39 voturi)    
    Asa sa facem cu totii (Vineri, 28 septembrie 2018, 12:59)

    Zimbru [utilizator]

    Suntem cetateni daca ne si implicam in viata cetatii: hotilor, borfasilor si criminalilor trebuie sa le fie frica sa iasa pe strada ca oamenii ii injura, altfel vor ridica hotia la rang de virtute.
    • +14 (14 voturi)    
      De cate ori un hot administrativ, este huiduit ... (Vineri, 28 septembrie 2018, 16:10)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Zimbru

      De cate ori un hot administrativ este huiduit, socieatea primeste anticorpi de justitie!

      PS: acum ca am ajuns la faza ''pe huiduieli'' sunt sigur ca faza ''jucatului in picioare'' nu e departe!
      Apoi faza de Revolutie (cu sediile PSD in flacari) plus faza Targoviste (sau Alexandria mai bine) !

      PPS: Lupta anticoruptie s-a transformat in ura pentru coruptie, mare grija celor implicati!
      • +9 (9 voturi)    
        foarte bine (Vineri, 28 septembrie 2018, 20:01)

        2304 [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

        felicitari celui care l-a apostrofat si filmat. Toti trebuie sa-i taxam pe unde ii prindem. Sa se gandeasca de doua ori inainte sa iasa in lume. Oricum le este frica. De aia au bodyguarzi. Sa le fie frica - natiunea se ridica
        • +1 (1 vot)    
          Cel mai citit articol de pe HN (Duminică, 30 septembrie 2018, 10:05)

          -PuieMSD- [utilizator] i-a raspuns lui 2304

          Felicitari, in ritmul asta il pupa rece curand.
  • +35 (37 voturi)    
    Deci copii, (Vineri, 28 septembrie 2018, 13:16)

    Lukian [utilizator]

    Asa arata un om de afaceri de succes, ce naiba nu v-a aratat nimeni ce modele sa va alegeti in viata asta?
  • +38 (40 voturi)    
    exact ce merita gunoaiele astea (Vineri, 28 septembrie 2018, 13:17)

    cristi_an [utilizator]

    peste tot unde ii vedem..asa merita intampinati si tratati! nu sunt decat niste hoti prdinari..niste oameni de nimic
    • +1 (1 vot)    
      Nu asa ... (Vineri, 28 septembrie 2018, 19:46)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      Nu ei sunt vinovati de praduirea tarii ,vinovati si huiduiti trebuie sa fie naparcile din justitie care le-au permis si le permite sa jefuiasca fara sa raspunda.Actiuni impotriva intereselor statului nu sunt cosiderate tradari desi incalca grav Constitutia ! Si ce daca ,ei scapa jubiland .
  • +18 (18 voturi)    
    mi-aduc aminte de voiculescu (Vineri, 28 septembrie 2018, 15:06)

    lp [utilizator]

    isi facea campanie electorala la noi in sector. Nu m-am putut abtine sa nu ma apropii si sa-l huidui. Imediat intre mine si respectivul s-au strecurat vreo 2 vlajgani care m-au impins instantaneu undeva departe, sa nu-i deranjez vederea si urechile stimabilului. Sunt sigura ca huiduiala noastra, aparent inofensiva, are un efect. De cate ori o sa vad un astfel de tovaras, o sa urlu cat de tare voi putea. M--E psd
  • +8 (8 voturi)    
    Au ajuns toti Tilicii, Stapani pe Romania (Vineri, 28 septembrie 2018, 17:13)

    Dalinar [utilizator]

    Is atat de Prosti ca nu stiu un lucru essential, Mamaliga Bubuie intotdeauna, asa ca atentie Bosfashilor, se apropie Funia de Par.
  • -2 (10 voturi)    
    Un frustrat de doi bani (Vineri, 28 septembrie 2018, 19:20)

    Incomod3 [utilizator]

    care nu-i in stare sa faca nimic in viata si se descarca pe ce vede la televizor :) se simte si el importantt 6 minute... jalnic
    • -6 (6 voturi)    
      Pentru ca iar am luat plusuri (Sâmbătă, 29 septembrie 2018, 8:06)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      si ma ingrijoreaza cand se intampla asta pe Hotnews, simt nevoia sa precizez: Cand am spus "frustrat de doi bani", ma refeream la ala care zbiara, nu la fi-su lu' Dragnea... Am uitat care e nivelul mediu al IQ-ului comentatorilor rezistenti... trebuie sa le dai mura-n gura sa inteleaga... :)
  • +4 (4 voturi)    
    Pa cand o vizita la zidul de la Targoviste? (Vineri, 28 septembrie 2018, 20:37)

    quietguy58 [utilizator]

    Pa cand o vizita "de lucru" a clanului Dragnea in fatza zidul de la Targoviste?