Ministri, parlamentari și primari în campanie în Biserică la o conferință organizată de CPF pentru sustinerea referendumului

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 25 septembrie 2018, 23:53 Actualitate | Esenţial


Ministrul Graiela Gavrilescu in centru
Foto: campinatv.ro
Marti, Biserica "Adormirea Maicii Domnului" din Bănești, Prahova. Grațiela Gavrilescu - ministrul Mediului și președinte ALDE Prahova, senatorul Iulian Dumitrescu - președinte PNL Prahova, Bogdan Toader - președinte PSD Prahova și președinte al Consiliului Județean, senatorul PSD Emanoil Savin, primarul Câmpinei Horia Tiseanu și viceprimarul Adrian Pițigoi (secretar executiv al PMP la nivel național), primarii din Bănești, Poiana Câmpina, Provița de Sus, Provița de Jos, Filipeștii de Târg și Filipeștii de Pădure, Breaza, Florești, Băicoi, Măgureni și multe alte localități au participat în Biserică la o conferință organizată de Coaliția pentru Familie, potrivit campinatv.ro.

Cu toți s-au declarat în favoarea inițiativei legislative de revizuire a Constituției, care prevede că familia se întemeiază pe căsătoria liber consimțită între un bărbat și o femeie.

mai mult pe campinatv.ro.


















1157 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    se poate observa clar (Miercuri, 26 septembrie 2018, 0:05)

    Ion-i_pozitivi [utilizator]

    se poate observa clar din acestă poză că politicul nu este implicat în referendum și nici nu e folosit de politicieni pt imagine sau a obține susținerea BOR. De asemenea să se observe cum stau la masă senatori ALDE, PSD, PMP și PNL și nu au o problemă cu asta.
  • +11 (13 voturi)    
    prin usa.. (Miercuri, 26 septembrie 2018, 0:34)

    exilatul [utilizator]

    au fost mai multi senatori, congresmani , guvernatori care se duceau la biserica in fiecare duminica si erau de asemenea pt .."familia traditionala...pina s a descoperit ca aveau amante sau copii cu alte femei...ca sa numai vorbim de miile de popi din intreaga lume care au abuzat sexual de copii...asa ca mi e ...gre-ta de cind ii vad si pe astia din ro...ca sa fi OM nu ai nevoie nici de legi si nici de religie...
    • -10 (12 voturi)    
      Intransigenta morala convine unora (Miercuri, 26 septembrie 2018, 1:48)

      Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Si eu cu cine sa votez, daca sunt impotriva deciziei din cazul Obergefell: cu un candidat ca Clinton, care o sustine, sau cu unul ca Trump, care a fost casatorit cu trei femei si o fi avut nu stiu cate amante, dar il nominalizeaza pe Kavanaugh?
      • +4 (6 voturi)    
        cu Clinton (Miercuri, 26 septembrie 2018, 13:07)

        enache22 [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

        Trump e un bou de care rade toata lumea.
  • +10 (14 voturi)    
    If only... (Miercuri, 26 septembrie 2018, 0:49)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Sunt curios de ce nu se intampla urmatoarele intalniri organizate de BOR si CPF:
    - reducerea abandonului scolar
    - motivarea guvernului sa stabilizeze piata medicamentelor (inclusiv sa asigure minimul necesar)
    - promovarea informatiilor REALE despre vaccinuri, educatie sexuala, sport, nutritie, igiena, bune maniere, cultura civica, sociologie, dar si elemente negative cum ar fi alcool, fumat, boli (de orice fel) in loc de ore lrecum religie sau dirigentie (care oricum nu se preda cum ar trebui)
    - atacuri la adresa actualului "sistem al educatiei"
    - miscari (hai sa nu fie proteste) pentru promovarea modernizarii spitalelor, precum si a aducerii studiilor din Medicina la zi si a nu folosi cunostintele de acum 30 de ani
    - reducerea somajului si stimularea economiei locale (de ex. agricultura in anumite zone, domeniile "meseriasilor", de preferat calificati etc. daca cumva nu sunt studii superioare)
    - marirea increderii in sistemul privat
    - miscari/intalniri pentru modernizarea infrastructurii (de la drumuri pana la canalizare) in sate

    ... lista ar putea continua, dar cred ca ati priceput ideea.

    Culmea cum acolo nu se da nimeni peste spte. Dar 2 femei/barbati care se tin de mana (nu ca nu fac asta si copiii, dar trecem peste), un barbat care vrea sa devina femeie sau o mama care isi creste singura copilul (nu vreau sa aduc si avortul in discutie, pentru ca si ala e sigur pe lista CPF) - brusc populatia trebuie sa se mobilizeze.

    Si cum? simplu: dictand altora cum sa isi traiasca viata. Din cate tin eu minte, principalul mijloc prin care se "dicteaza" viata altora este votul pentru alesi. Dar nu, lumea prefera OUG-uri cu peticeli si referendumuri pentru praf in ochi. Atata vreme cat pomana "curge", lumea e multumita.

    Bravo, fratilor!
  • +9 (13 voturi)    
    Doamne apara si pazeste! (Miercuri, 26 septembrie 2018, 9:46)

    subcultura [utilizator]

    Cum sa pui masa din asta in Biserica si cum sa stea aia la masa asa ca la birt si cu spatele la altar!

    Cata sminteala poate sa fie in BOR sa nu realizeze ca aceasta abordare va lovi in primul rand in BOR insasi.
    Va ramane crestina doar cu numele, in fapt va fi plina de inculti cu obiceiuri pagane.
  • +6 (6 voturi)    
    cu spatele (Miercuri, 26 septembrie 2018, 13:05)

    nahir [utilizator]

    la altar???
    Și aștia se dau credincioși. Păi cum să le meargă ”Așa să-mi ajute Dumnezeu” când depun jurământul?