Gigi Becali ar fi stârnit un întreg scandal pe Aeroportul Otopeni, spune Cristian Preda. Europarlamentarul îl acuză că i-ar fi tras un șut în geantă

de DG     HotNews.ro
Luni, 10 septembrie 2018, 13:25 Actualitate | Esenţial


Gigi Becali
Foto: Captura YouTube
Gigi Becali ar fi stârnit luni un întreg scandal pe Aeroportul Otopeni, potrivit relatărilor europarlamentarului Cristian Preda care aștepta îmbarcarea spre Strasbourg. Acesta spune că după ce a protestat pentru că ”pușcăriașii trec pe la protocol”, Becali ar fi început să îl înjure și să-l agreseze fizic. 

”Scene oribile la Otopeni, la plecarea spre Strasbourg. Îl văd pe Gigi Becali trecând pe la poarta de protocol. Îl întreb pe ofițer de ce trec pușcăriașii pe acolo. Becali aude și începe să înjure ca la ușa cortului. Mă urmărește prin aeroport amenințându-mă și urlând porcării de nereprodus. Apoi trage un șut în geanta pe care o port pe umăr. (...) Scap de marțafoi zicându-i că voi chema poliția”, a relatat Preda, pe pagina sa de Facebook.

Acesta mai susține că, în loc să ia atitudine, Maria Grapini și Cristian Bușoi  (PNL), l-ar fi îmbrățișat pe Becali.






















6036 vizualizari

  • +33 (37 voturi)    
    Behehe! (Luni, 10 septembrie 2018, 13:35)

    omezu [utilizator]

    O fi plecat Becali dintre ciobani, dar ciobanul n-a plecat din Becali. Si nu Preda l-a facut puscarias, s-a facut singur cand s-a comportat ca un infractor.
    • +26 (30 voturi)    
      Cum e vorba aia (Luni, 10 septembrie 2018, 13:45)

      MinDepous [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      Tre' sa fii destept ca sa-ti dai seama cat esti de prost.
      Becali n-are cum sa vada asta. Bine c-a aparut Dancila, altfel isi pastra titlul de "Unitate de masura a prostiei"...
      • +1 (1 vot)    
        dar (Marţi, 11 septembrie 2018, 14:53)

        vizirul [utilizator] i-a raspuns lui MinDepous

        Busoi sau Grapini n-ar putea fi aceasta "unitate de masura a prostiei"?, dupa felul in care s-au comportat in aceasta imprejurare dar si de-a lungul timpului?
  • +19 (21 voturi)    
    :-) (Luni, 10 septembrie 2018, 13:57)

    Soljenitin [utilizator]

    Intre Bruxelles si Bucuresti Grapini isi plimba tartita la business. La fel ca Norica Nicolai. Si fac asta pe banii nostri.
  • +11 (13 voturi)    
    Niciodata (Luni, 10 septembrie 2018, 14:10)

    ipolitic [utilizator]

    sa nu numesti nebun un nebun, curva o femeie de consum si puscarias un fost puscarias. Mai ales un fost senator PNL, pierdut pe parcurs, dar niciodata afurisit de liberali, vezi gestul lui Busoi...
  • +17 (19 voturi)    
    nu-i de mirare (Luni, 10 septembrie 2018, 14:30)

    ACP [utilizator]

    ca lumea in general nu mai ia atitudine la comportametul grobian al unor specimene. De fiecare data se gasesc unii sa le ia apararea si sa le gaseasca scuze. Cand ajung victime se mira ca sunt tratati la fel. Nu-i de mirare daca astfel de comportamente nu sunt denuntate de catre ceilalti.
    • 0 (8 voturi)    
      vorba aia de la scoala ... (Luni, 10 septembrie 2018, 16:26)

      Adu84 [utilizator] i-a raspuns lui ACP

      Cine a inceput :) ?

      Adica, te duci la cioban, il faci cioban si te miri ca s-a comportat ca un cioban.

      Concluzia mea: Preda s-a coborat la nivelul de cioban pentru putina publicitate si sa se evidentieze si el putin sa il vada domnu prefosor care face listele pentru PE.
  • +10 (10 voturi)    
    Zi merci, Cristi. (Luni, 10 septembrie 2018, 15:48)

    fat.cat [utilizator]

    Nu geanta era tinta. De cand si-a lasat mustata aia oribila de Don Corleone (pardon, Don), vad ca Razboinicul Luminii, cuviosul si preaplecatul oier national, acest spirit sensibil si pacifist, catarator pe muntele Athos, a devenit mult mai inclinat spre actiune directa decat spre rezolvare eleganta, prin mediere (sic!), a problemei.
    • +5 (5 voturi)    
      tare asta (Luni, 10 septembrie 2018, 20:18)

      gica69 [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      faza cu "preaplecatul" cred ca i se "trage" de la scurtul sejur la beciul domnesc .... acolo a fost ....pozitia lui oficiala ...
  • -3 (7 voturi)    
    regret nespus (Luni, 10 septembrie 2018, 16:07)

    miculescu-rucar [utilizator]

    sutul in geanta !
    regret ca sutul nu a fost in "zambetul" martafoiului !
    asta are zambet , sau e ...ut in el !
  • -3 (9 voturi)    
    Cristian Preda... (Luni, 10 septembrie 2018, 16:23)

    Adu84 [utilizator]

    1. De 4 ani in PE, si nu auzi nimic de el. Se fac acum listele PNL pentru PE ... pac-pac apare si Cristi

    2. Comentariul facut de Cristi este asa unul de la cioban la cioban. Daca Gigi a gresit si a facut inchisoare, este la fel de cetatean ca si tine Cristi. E de oaie sa zbieri prin aeroporturi despre oameni ca au facut inchisoare.

    3. Daca colegii tai au luat partea lui Gigi, asta zice ceva despre tine mai degraba...

    4. Stie cineva de vreo realizare in politica a lui Cristian Preda ?
  • -3 (11 voturi)    
    Mai parazitule , (Luni, 10 septembrie 2018, 16:58)

    A310 [utilizator]

    de ce ai generat aceasta situatie .
    Asenenea comportament ca al lui preda denota fara echivoc un caracter INFECT .
  • +3 (7 voturi)    
    propunere de ancheta pt. hotnews (Luni, 10 septembrie 2018, 20:32)

    manis [utilizator]

    Cred ca n-ar strica sa solicitati celor de la Aeroportul Otopeni sa va comunice ce persoane au dreptul sa treaca prin treceri de protocol cu acordul organelor de acolo (politie de frontiera / vama), pentru ca si eu am vazut un manelist ca a trecut pe la protocol si ma indoiesc ca are pasaport diplomatic sau o fi vreo personalitate a statului. Si sa-i mai intrebati si de ce a trecut Becali Gigi pe acolo si daca avea dreptul.
    Cat tot despre acelasi cioban Becali, asta a fost europarlamentar si e posibil sa fi avut pasaport diplomatic, dar sigur nu ar trebui sa-l mai aiba dupa ce a fost condamnat penal si aici e vina statului ca mai permite un astfel de abuz care este sfidator la adresa celorlalti cetateni. Si mai penibila mi se pare atitudinea de lingai ai celor de la politia de frontiera care, probabil pentru 100 de euroi il lasa pe cioban sa treaca pe acolo...
  • +1 (1 vot)    
    Auzi nene Preda,.. (Marţi, 11 septembrie 2018, 9:35)

    Ponta [utilizator]

    ... este o vorba din batrani care spune asa:
    Cant te bagi in troaca te manaca porcii!!!
    Trebuia neaparat sa comentezi despre puscarias cu voce tare??? Mai ales cu un idiot notoriu, analfabet si needucat????
    Parerea mea este sa fii cel care esti cu adevarat si evita a te mai incolona cu toti imbecilli in libertate din RO.