Deputatul PSD Răzvan Rotaru crede că liderul partidului, Liviu Dragnea, ar trebui să facă un pas în spate

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 5 septembrie 2018, 16:31 Actualitate | Esenţial


Razvan Rotaru
Foto: Facebook
Deputatul social-democrat Răzvan Rotaru consideră că preşedintele Partidului Social Democrat (PSD), Liviu Dragnea, ar trebui să facă un pas în spate şi se declară nemulţumit că în calitate de parlamentar nu a fost niciodată consultat cu privire la deciziile politice, relatează Agerpres.

Parlamentarul botoşănean susţine că nu va demisiona din PSD, însă spune că va încerca să lupte din interior pentru reformarea partidului.

"Nu am fost niciodată consultaţi. Nu am fost niciodată luaţi în seamă. S-a trecut peste noi ca şi parlamentari. Eu am mai tras un semnal de alarmă mai demult. Nu a vrut nimeni să mă bage în seamă. Cred că trebuie să ţină cont şi de sfaturile noastre, de ideile noastre, pentru că nu suntem totuşi luaţi de pe stradă. Suntem parlamentari PSD, avem o vechime în partid foarte îndelungată, am făcut multe pentru acest partid şi nu sunt de acord să fiu batjocorit, umilit de către o parte din colegii mei. (...) Nu mă gândesc la o plecare din partid. Eu mă gândesc să rămân în partid să mă lupt cu cei care nu vor binele partidului, care urmăresc mai mult interesul personal. De aceea, voi face tot ce stă în puterile mele pentru a reuşi să repun partidul şi la nivel de Botoşani şi, alături de ceilalţi colegi, la nivel de ţară, acolo unde îi este locul", a afirmat Rotaru, miercuri, pentru AGERPRES.

În acelaşi timp, acesta s-a arătat solidar cu primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, aflată în divergenţă cu conducerea partidului.

"Susţin şi demersul doamnei Gabriela Firea, pentru că nu se mai poate cu atâtea lucruri care se întâmplă în interiorul partidului şi, dacă nu vom aplica rapid o strategie să schimbă anumite lucruri, vom avea de pierdut cu toţii", a adăugat Răzvan Rotaru.

Declaraţiile lui Rotaru survin în contextul în care un alt deputat din Botoşani, Mihaela Huncă, a demisionat, miercuri, din PSD.


















4064 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Pasul In spate pentru Deddy de Belina (Miercuri, 5 septembrie 2018, 16:35)

    un domn [utilizator]

    trebuie continuat/mentinut spre Arestul Central
  • +12 (12 voturi)    
    Na belea... (Miercuri, 5 septembrie 2018, 16:47)

    calexe [utilizator]

    Le miroase a sânge!
  • +19 (19 voturi)    
    Mai bine mai tarziu decat niciodata, DAR (Miercuri, 5 septembrie 2018, 16:57)

    BroascaLaBariera [utilizator]

    cu toate acestea, daca nu erati de acord, ce v-a impiedicat, pe dumneavoastra si pe colegii presupusi onesti din PSD, sa votati, spre exemplu, contra adoptarii legii de modificare a Codului Penal (un simplu exemplu, sunt multe altele) ??? La cei din PSD este cumva scuzabila lipsa de discernamant si inablitatea de anticipare a consecintelor propriilor fapte ? Explicatia ”s-a trecut peste noi ca şi parlamentari” este o scuza cam subreda, doar voi ati votat cu mana voastra. Sau nu ???
    • +8 (8 voturi)    
      Ce spunea acum 6 luni ... (Miercuri, 5 septembrie 2018, 17:35)

      Relativ_neutru [utilizator] i-a raspuns lui BroascaLaBariera

      http://botosaninews.ro/344318/politic/demers-neobisnuit-un-parlamentar-de-botosani-propune-sanctionarea-demnitarilor-romani-care-denigreaza-tara-si-dezinformeaza-deliberat/
      • 0 (0 voturi)    
        exact asta (Joi, 6 septembrie 2018, 9:40)

        Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Relativ_neutru

        am vrut sa postez si eu. Bravo... un oportunist
    • +6 (6 voturi)    
      la vot (Miercuri, 5 septembrie 2018, 17:35)

      yyyxxx1981 [utilizator] i-a raspuns lui BroascaLaBariera

      au lipsit vreo 20 de psdisti de asta au avut nevoie de minoritati si a trecut cu doar 2 voturi. Ar fi interesant de stiut care sunt cei 20. Putin probabil sa fi avut toti diaree in aceasi zi
      • +2 (2 voturi)    
        II gasiti pe toti aici: (Miercuri, 5 septembrie 2018, 20:39)

        BroascaLaBariera [utilizator] i-a raspuns lui yyyxxx1981

        https://republica.ro/lista-parlamentarilor-care-au-votat-proiectul-de-modificare-a-codului-penal

        Iar printre ei, si acest PSD-ist Razvan Rotaru.

        Copiii si nepotii lor vor avea ocazia sa admire for ever cu ce se ocupau inaintasii lor. Sper insa sa nu ne alegem doar cu atata ...
  • +7 (7 voturi)    
    Tocmai ti-ai dat DEMISIA !!! (Miercuri, 5 septembrie 2018, 17:00)

    sipu [utilizator]

    Ce !!! nu este adevarat , Mai vb peste cateva zile ..............
  • +6 (6 voturi)    
    Glumeste individul? (Miercuri, 5 septembrie 2018, 17:01)

    Kosmos [utilizator]

    Ca orice grupare mafiota deciziile se iau de catre gangsterul sef iar soldatii executa ce li se comunica fara sa contrazica sau sa digere solutia aleasa. Orice abatere duce la incalcarea regulamentului mafiei
  • +6 (6 voturi)    
    cam tardiv, (Miercuri, 5 septembrie 2018, 17:20)

    CVL [utilizator]

    caci ati facut bloc la toate fortarile Liviului. Ma bucur ca incepeti sa va delimitati, dar voi l-ati protejat sa puna mana pe Romania: Firea, tu si toti PSD-istii si ALDE-istii care ati votat la comanda tot ce v-a dictat.

    Nu avem nevoie de papusi in Parlament. Asa il lasam doar pe Dragnea la Deputati. pe Tariceanu la Senat si nu va mai platim pentru incompetenta pe toti, ca sa va credeti mai presus de lege.
  • +7 (7 voturi)    
    Un pas... (Miercuri, 5 septembrie 2018, 17:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    spre brutarie. E un hot ordinar, condamnat penal deja si cu alte procese pe rol - Teldrum, Belina, crescatoria de porci cu bani furati de la UE sunt doar câteva dintre "afacerile" acestei canalii. In spatele masacrului din 10 august, tot aceasta târâtura se afla
  • +7 (7 voturi)    
    Rog rectificati! (Miercuri, 5 septembrie 2018, 17:41)

    complet_retard [utilizator]

    Hotnews, va rog actualizati stirea: FOSTUL deputat pedesere, Daddy il zboara din partid de nu se vede, din momnt ce si acesta s-a vandut lu' Statul Paralel, precum Dna. Firea ...
  • +1 (1 vot)    
    rele de zapada a inceput sa se rostogoleasca (Miercuri, 5 septembrie 2018, 17:57)

    Criscat [utilizator]

    ...si pe zi ce trece devine tot mai mare!...marele sobolan nu apuca Craciunul; ceilalti au inceput sa simta cum se scufunda corabia, si va ramane singur, si apoi cativa dintre cei mai buni prieteni ii vor lua maul....
  • +2 (2 voturi)    
    Toți,dar absolut toți parlamentarii din (Miercuri, 5 septembrie 2018, 18:56)

    Rescator [utilizator]

    PSD/PCR și ALDE, nu sunt stăpani pe votul lor.
    Primesc ordin de la cei doi mafioți politici și economici
    Liv Jong Unu și Trădiceanu -Narașkin,cum să ridice
    ambele maini.Sunt doar niște papagali de umplutură
    care consumă degeaba mari resurse financiare
    publice.Este o *democrație* de tip Corea de Nord,
    cu aplecare spre Rusia.
    • +1 (1 vot)    
      Să nu uităm: (Miercuri, 5 septembrie 2018, 20:10)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      sunt susținuți de mafia udmr. Si minoritatile acre au ajuns sa faca legea in Ro.