Cătălin Rădulescu va propune retragerea sprijinului pentru Firea: Lumea e nemulțumită de ea. Noi o înțelegem că nu a făcut nimic pentru București, dar nu e de vină partidul

de DG     HotNews.ro
Miercuri, 5 septembrie 2018, 13:45 Actualitate | Esenţial


Catalin Radulescu
Foto: Agerpres
Deputatul Cătălin Rădulescu a declarat, miercuri, că va discuta cu liderul PSD și cu conducerea partidului pentru a vedea dacă aceștia sunt de acord cu ridicarea sprijinului politic pentru Gabriela Firea, în urma atacurilor repetate pe care aceasta le-a avut la adresa lui Liviu Dragnea, transmite Mediafax.

“Nu o susţine nimeni în partid (pe Gabriela Firea – n.r.), probabil că o susţin câţiva securişti acoperiţi care sunt pe la noi prin partid și de care eu spun de vreo 4-5 ani de zile, dar asta e viaţa, dacă cineva nu vrea să asculte că trebuiau să plece demult din partidul nostru, uite că aşa se întâmplă. Nu cred că o susţine nimeni. Şi ieri în grupul parlamentar a fost o rumoare destul de mare vizavi de mulți parlamentari care chiar i-au cerut domnului preşedinte ca să o cheme la grupul parlamentar pentru că lumea e nemulţumită de ceea ce face ea. Noi o înţelegem că nu a făcut nimic pentru Bucureşti, însă nu e de vină partidul. Noi când punem în funcţii o persoană, trebuie să îşi asume responsabiitatea (...) Chestia că nu a ajutat-o Guvernul, asta ar fi culmea. Haide să vedem acum toți primarii din țară, din diferire orașe sau din diferite capitale de județ că vor spune că nu i-a ajutat Guvernul. Asta e o chestiune din asta, penibilă, pe care dânsa o folosește ca să se scoată față de cetățeni. Noi nu acoperim pe nimeni", a declarat deputatul PSD Cătălin Rădulescu, condamnat definitv cu suspendare pentru mită și incompatibilitate.

Parlamentarul a mai precizat că va discuta cu conducerea partidului pentru a vedea dacă se impune ridicarea sprijinului politic pentru primarul general al Capitalei.

"Dacă continuă cu astfel de atacuri, eu deja m-am gândit ieri, o să discut cu președintele și cu conducerea partidului, încă nu am luat o hotărâre și nu o iau niciodată fără să mă consult, că vreau să cer ca același tratament care s-au făcut în general pentru membrii de partid care au greșit mult mai puțin ca doamna Firea public, să vedem dacă conducerea partidului e de acord ca să cerem ridicarea sprijinului politic", a mai spus Rădulescu.

Gabriela Firea a reluat miercuri atacurile la adresa lui Liviu Dragnea, pe care îl acuză de manipulare și de faptul că își exercită puterea în PSD într-o manieră dicatorială.

Primarul general al Capitalei a mai afirmat că acesta ar trebui să-și schimbe modul de lucru și să renunțe la a se mai consulta doar cu două-trei persoane, ceea ce nu crede că se poate întâmpla, în caz contrar o retragere de la conducerea partidului fiind benefică.



















3275 vizualizari

  • +22 (24 voturi)    
    Clantzaul / nebunul de serviciu al lui DLN !!! (Miercuri, 5 septembrie 2018, 13:53)

    Plagarus [utilizator]

    Cine putea sa sara la comanda sefului,dublului condamnat penal ??????
    • +2 (4 voturi)    
      Dragnea securist acoperit (Miercuri, 5 septembrie 2018, 14:40)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Zice Mitraliera :" Nu o susţine nimeni în partid (pe Gabriela Firea – n.r.), probabil că o susţin câţiva securişti acoperiţi care sunt pe la noi prin partid..."
      Zice Dragnea : "Eu nu sunt în dispută cu doamna Firea. Nu mai comentez absolut nimic ce spune doamna Firea, pe care am susținut-o, am propus-o pentru acel post.... deci Mitraliera il acuza direct pe Dragnea ca este securist acoperit.
      Are sens ce zice Omul cu AKM, Dragnea se comporta ca in serviciu comandat.
    • +2 (4 voturi)    
      Mitraliera este (Miercuri, 5 septembrie 2018, 15:50)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      marginalizat si scos din carti la el in judet. Este disperat ca nu va mai fi pe liste la viitoarele alegeri. De aici comportamentul slugarnic pentru seful Dragnea. Sa-i intre din nou in gratii. Sare la orice : -Lasa sefu ca il mananc eu......
  • +6 (8 voturi)    
    Vine cu mitraliera (Miercuri, 5 septembrie 2018, 13:57)

    2087 [utilizator]

    Pazea!
  • +7 (9 voturi)    
    Trebuie sa inteleg (Miercuri, 5 septembrie 2018, 13:58)

    Rdu [utilizator]

    ca si cand a luat mita a discutat cu "președintele și cu conducerea partidului, încă nu am luat o hotărâre și nu o iau niciodată fără să mă consult".
    "a declarat deputatul PSD Cătălin Rădulescu, condamnat definitv cu suspendare pentru mită și incompatibilitate".
  • +11 (13 voturi)    
    Doamne, (Miercuri, 5 septembrie 2018, 14:04)

    Blackball [utilizator]

    ce lighioana hidoasa!
  • +10 (12 voturi)    
    Interesant (Miercuri, 5 septembrie 2018, 14:04)

    Tescovin [utilizator]

    Madam Pandele e primăriță de doi ani. Faptul că nu a făcut nimic pentru București era evident pentru orice om cu doi ochi. Mai comic e că guristul șef al PSD a constatat brusc abia acum.
  • +6 (8 voturi)    
    Nemaipomenit (Miercuri, 5 septembrie 2018, 14:05)

    Appollodor [utilizator]

    Sărind direct peste deja binecunoscuta și chiar clasica prostie și mitocănie a lui Cătălin, aș dori să remarc un aspect intrigant, anume sugestia că Gabriela Firea ar fi "greșit" pentru că a îndrăznit să critice șeful partidului.

    Evident, Gabriela Firea "greșește" zilnic prin simplul fapt că face parte din PSD, dar este totuși dificil de înțeles cum încă există la noi mentalitatea că cel care îl critică pe "șef" greșește inevitabil prin simplul fapt de a fi produs o obiecție.

    Sincer, asta mă înspăimântă mai mult la PSD decât toate hoțiile, mitocăniile sau furăciunile cotidiene. Corupție sau minciuni găsim din belșug și în alte țări, însă ideea stalinistă că în România nu mai poți deschide gura fără să riști să fi luat în vizor de "stăpânire" și apoi "pedepsit", este într-adevar înfiorătoare, mai ales prin lejeritatea și dezinvoltura cu care semidocți precum Rădulescu o exprimă, de parcă totul ar fi perfect firesc..
  • +5 (7 voturi)    
    nu inceteaza cu idioteniile (Miercuri, 5 septembrie 2018, 14:23)

    Dizidentul [utilizator]

    dupa directiva data de ieri de Dragnea (suspendarea sedintei) apare astazi cu o noua idiotenie. Placa este intotdeauna acceasi (nu dansati cum spune Bulibasea) trebuie RETRASA SUSTINEREA POLITICA ;fie ca este Chirica,primarul care a indraznit sa spuna ca (imi este rusine) Ponta,acum Firea si citi altii. Nu ca accesti politicieni duceau Romania inainte dar sistemul represiv se repeta.Astazi a vorbit mitraliera urmeaza Gulie,urmeaza diploma de Alexandria, Olguta doamna Dan are acum Probleme nu poate comenta
  • +3 (5 voturi)    
    hehe (Miercuri, 5 septembrie 2018, 14:28)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    lichea la lichea trage si toate lichelele se gandesc zi lumina doar cum sa ne fure banii pe care statul in marinimia lui ni i-a mai furat o data :))
  • +2 (4 voturi)    
    daca-l pupa in fund pe dadyy era buna (Miercuri, 5 septembrie 2018, 14:55)

    sprite [utilizator]

    daca-l injura nu mai e buna.