Ministrul Justiției, Tudorel Toader, vrea să fie notar public

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 3 septembrie 2018, 15:57 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader, ministrul Justitiei
Foto: Guvernul Romaniei
​​Ministrul Justiției, Tudorel Toader, vrea să devină notar public, înaintând o cerere în acest sens Uniunii Naționale a Notarilor Publici, potrivit unui document publicat de ziare.com. 

Ministrul Justiției, Tudorel Toader, a înaintat Uniunii Naționale a Notarilor Publici o solicitare privind propunerea către Ministerul Justiției de numire a sa ca notar, precum și suspendarea în condițiile în care îndeplinește funcția de ministru. 

Potrivit sursei citate, numirea ca notar este făcută prin ordin de ministru, ceea ce înseamnă că Toader va fi în situația de a semna el însusi documentul. 

Solicitarea este datata 10 august și înregistrată la Uniunea Națională a Notarilor Publici.

















2681 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Ce inseamna o meserie adevarata (Luni, 3 septembrie 2018, 16:08)

    BEDE [utilizator]

    Deci Tudorel chiar vrea sa aiba o meserie adevarata pentru ca ii este clar ca ministru nu va mai fi mult timp. Si, apoi, dupa ce facu el pan acum, nu cred ca ar mai avea viitor in politica.
    Mi-ar place ca Uniunea Notarilor sa il respinga. Daca pot fi oricat de multi avocati, in schimb, numarul de notari este limitat.
    • +1 (1 vot)    
      da de ce sa l.. (Luni, 3 septembrie 2018, 17:49)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      respinga!?!?!?...ca si uniunea notarilor e plina de escroci ca si el....poate sa l primeasca , dupa ce o sa scrie citeva carti ..in liniste..la "umbra"...."meserie adevarata"!!!...e buna gluma...
  • +10 (10 voturi)    
    Mai bine ar face cerere la BOR sa se faca (Luni, 3 septembrie 2018, 16:10)

    scaraotchi [utilizator]

    calugar, desi nici asa nu cred ca va scapa de furia maselor...!
    • +2 (2 voturi)    
      La o manastire, poate (Luni, 3 septembrie 2018, 19:45)

      BEDE [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      Poate sa intre la o manastire.
      Dar si acolo parca ar fi bine sa-i traga o flagelare mai ceva decat lui Heny II pentru chestia cu Thomas Becket.
  • +6 (6 voturi)    
    pai ce concidenta, nu este asa??? (Luni, 3 septembrie 2018, 16:14)

    ..13 [utilizator]

    Nu era mai bine sa isi inainteze cererea inca din data in care docila a plecat in concediu si a lasat, de la sine putere, pe altul in loc???

    Nu se poate sustrage raspunderii TT .
  • +6 (6 voturi)    
    O sa-si respinga singur cererea (Luni, 3 septembrie 2018, 16:16)

    lasa [utilizator]

    Nu stiu cine concepe procedurile, dar sigur e un defect de logica. Dl ministru NU isi poate aproba/respinge propria cerere, pana nu elibereaza fotoliuli de ministru.
    Ceva a lucrat in subconstientul sau, adica aprobarea trebuie sa vina de la Dragnea Liviu.
  • +8 (8 voturi)    
    Sper din tot sufletul ca acest profitor (Luni, 3 septembrie 2018, 16:17)

    Rescator [utilizator]

    bolșevic,slugă umilă a Dictatorului repetent Liv Jong
    Unu,distrugător a ceea ce a mai rămas din Justiție,
    individ corupt in slujba Mafiei Roșii și a tuturor
    infractorilor din Romania,să nu aiba parte de niciun
    client.
  • +6 (6 voturi)    
    Nu e singurul (Luni, 3 septembrie 2018, 16:24)

    lavena [utilizator]

    Si personajul ala din Vanuatu s-a gratiat pe el insusi.

    (https://www.theguardian.com/world/2015/oct/13/vanuatu-speaker-pardons-himself-and-13-mps)
  • +6 (6 voturi)    
    Notar la Balti -R.Moldova ? (Luni, 3 septembrie 2018, 17:13)

    Plagarus [utilizator]

    Poate fi notarul smenarilor si al marilor hoti din politica.
  • +2 (2 voturi)    
    . (Luni, 3 septembrie 2018, 17:46)

    Ingwar [utilizator]

    dupa ce a savirsit crime la comanda lui Dragnea si si-a umplut buzunarele vrea sa fuga. Slugarel - vei infunda puscaria cu prietenii tai mai devreme sau mai tirziu ca Costa Rica nu te doreste