Vâlcov a publicat pe Facebook fișa medicală a unui protestatar din Piața Victoriei / Protestatarul promite că se vor vedea în instanță

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 2 septembrie 2018, 21:21 Actualitate | Esenţial


Darius Valcov
Foto: Agerpres
Consilierul premierului Viorica Dăncilă, Darius Vâlcov, a publicat pe Facebook fișa medicală personală a unui protestatar din Piața Victoriei, numindu-l ”sandilău”, după care s-a plâns că postarea i-a fost ștearsă. Sandu Matei, protestatarul în cauză, reacționează la rândul său pe pagina sa Facebook, spunând că este ”josnic” și ”prea mult” că un ”politruc cu epoleți” se folosește de niște acte medicale cu caracter personal și dă de înțeles că îl va da în judecată pe consilier.

”#antifacontraromaniei #AntifaesteRezist
Postarea prin care aratam ca un lider #rezist este sandilau cu acte mi-a fost stearsa”, a scris Darius Vâlcov, după ce i-a fost ștersă postarea. 

La rândul său, Sandu Matei, explică circumstanțele eliberării actului medical și îi promite lui Vâlcov că se vor vedea în instanță.

”Este adevarat că nu am deranjat așa mult mafia politică ca până acum, dar să te legi de această depresie cauzată de pierderea unei persoane apropiate dragi este josnic, cu atât mai grav este că vine de la creierul mafiei psd și consilierul Primului Ministru.
Ma bucură aceste atacuri, asta îmi dovedește că lupta mea civică are ecou printre ei, dar să ajungi la niște acte medicale cu caracter personal este deja prea mult și trebuie văzut cine le-a oferit.
RUȘINE vâlcov, RUSINE dragomir (pt cunoscători) ! Pam pam
Vă pupa Fam. Matei , ne vedem în instanță !”, a scris Sandu Matei pe Facebook.


Vâlcov a publicat pe Facebook un videoclip care sugerează ca #rezist și Forumul Democrat al Germanilor din România sunt organizații naziste. În montaj este pusă chiar o poză cu Iohannis avand o mustață ca Hitler.




















19351 vizualizari

  • +62 (64 voturi)    
    Sper ca domnul Sandu Matei (Duminică, 2 septembrie 2018, 21:27)

    Alovi [utilizator]

    nu face greseala de a-i cere 1 leu daune morale.
    Ar arunca dreptatea pe apa sambetei.
    • +7 (13 voturi)    
      caz de gdpr (Luni, 3 septembrie 2018, 10:23)

      VaseaV [utilizator] i-a raspuns lui Alovi

      cred ca poti sa scoti si bani de la statul roman si cei care au incalcat gdpr
      • 0 (2 voturi)    
        Aham (Luni, 3 septembrie 2018, 23:44)

        Popescul [utilizator] i-a raspuns lui VaseaV

        Aham. Sigur. omul poate spera. Numai ca procesul se va judeca ib România, iar asta ma face sa ma prapadesc de ras. Vad ca nu analizeaza nimeni fondul problemei: faptul ca cel care i-a aplicat unui batranel acum cateva luni o bastârcă de mi ți-l trântiră la pamant ar fi psihopupul, plecat cu sorcova, sandilau, șpanchiu, dilimache. Printre miile de oameni din piata se afla n alte persoane mai nobile decat acest Sandy Matei. Nu va mai faceti idoli din tot felu de derbedei.
  • +63 (65 voturi)    
    Asa e Darius (Duminică, 2 septembrie 2018, 21:27)

    omezu [utilizator]

    Borfas pana la capat! Ceva imi spune ca o sa-l loveasca si pe el depresia dupa cativa ani de puscarie.
  • +54 (56 voturi)    
    ... (Duminică, 2 septembrie 2018, 21:32)

    tirolez [utilizator]

    Ce jigodie. Dar cine i-a dat fisa e si mai si.
    • +51 (53 voturi)    
      si mai ales in cazul celui care i-a dat fisa (Duminică, 2 septembrie 2018, 21:53)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      sper sa se aplice gdpr-ul cu adevarat
    • +6 (10 voturi)    
      Cum ar fi putut refuza?! (Luni, 3 septembrie 2018, 11:17)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Fisa nu i-a fost ceruta de o persoana oarecare, ci de Consilierul Primului Ministru!
  • +53 (55 voturi)    
    GDPR (Duminică, 2 septembrie 2018, 21:46)

    florinos [utilizator]

    Acum sa vedem dacă GDPR înseamnă ceva pentru autoritățile române.
  • +44 (46 voturi)    
    metode abjecte (Duminică, 2 septembrie 2018, 21:53)

    carmen_i [utilizator]

    Inca o dovada ca PSD nu se da in laturi de la nici o abjectie si foloseste in continuare metode securiste.

    Ar trebui facuta o sesizare disciplinara impotriva lui Valcov, intrucat a incalcat mai multe articole din legea 7/2004 privind Codul de conduita a funcţionarilor publici. El poate fi sanctionat inclusiv cu destituirea.
    • +12 (12 voturi)    
      Cine dracu... (Luni, 3 septembrie 2018, 10:04)

      modream [utilizator] i-a raspuns lui carmen_i

      ...să-l destituie p-ăsta, care de la bun început n-avea ce căuta în postul ăla? Că e infractor dovedit...
      Dragnea să-l destituie, care l-a pus ? Nu se va face nimic.
  • +44 (48 voturi)    
    administratia publica = 100% coruptie (Duminică, 2 septembrie 2018, 21:55)

    Adrian_. [utilizator]

    1. strutucturile Ministerului de Interne fac dosare celor care au fost prezenti la proteste. Nefiind pus sub acuzare, mi se pare a activitate similara a politiei politice

    2. informatiile din aceste dosare nu se limiteaza la actiunile protestatarilor. sunt informatii ce depasesc sfera de cercetare a evenimentelor din 10 august

    3. accesul la aceste dosare ar trebui sa fie permis doar unor persoane autorizzate si implicate intr-o eventuala cercetare a evenimentelor.

    Valcov are acces nemarginit la aceste dosare, la informatii stranse de probabil un serviciu de informatii din ministerul de interne si le publica pe facebook pentru ca se considera de neatins.

    Tot el a publicat si protocolul intre PG si DNA.

    Este extrem de grav ceea ce se intampla. Ieri Firea o acuza pe Carmen Dan ministru de interne ce a interceptat mesajele pe whatsapp ale consilierei.

    PSD-ul foloseste institutiile statului pentru a face politie politica. Este extrem de grav si vad presa tace, iar institutiile nu fac nimic pentru a combate acest fenomen.
    • +18 (20 voturi)    
      nu , numai atit.. (Duminică, 2 septembrie 2018, 23:13)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      si 70% din...populatie e ..penala...prin gindire sau fapte...e o boala care nu se vindeca decit prin....eradicare....ceea ce e greu de facut ...
    • +21 (23 voturi)    
      Care institutii ? (Luni, 3 septembrie 2018, 1:14)

      Isobar [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      "Este extrem de grav si vad presa tace, iar institutiile nu fac nimic pentru a combate acest fenomen".

      Institutiile statului sunt total acaparate de guvernanti.
      Doresc institutiile statului cu adevarat sa clarifice
      condamnarile cu executie a Dl. Valcov sau Dragnea ?
      Nu, ele doresc sa dovedeasca nevanovatia acestor personaje care au devenit stapanii lor.
      • +8 (10 voturi)    
        Nu doresc sa dovedeasca Nevinovatia (Luni, 3 septembrie 2018, 10:22)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Isobar

        Doresc sa Transforme vinovatia in nevinovatia acestor infractori dovediti,
        schimband legile si principiile astfel incat hotia sa nu mai fie ilegala pentru ei, ci doar un atribut legal in fisa postului.
        E o diferenta, pentru ca vinovatia a fost deja dovedita, deci nu se mai pot salva decat daca se schimba legea astfel incat ceea ce era o data legiferat ca fiind necinstit, pentru ei sa devina cinstit.
        • +1 (1 vot)    
          Perfect spus si ADEVARAT (Luni, 3 septembrie 2018, 16:58)

          PANA...MEA [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

          Propun ca afirmatia lui Inapasevedeinvers sa devina "DEFINITIA" psd-ului!
  • +33 (35 voturi)    
    pune-l (Duminică, 2 septembrie 2018, 21:56)

    torna_fratre [utilizator]

    sa vanda si alte tablouri tencuite ca sa plateasca daunele morale.
    as cere 1000euro pentru fiecare cuvant folosit in postarea lui de pe FB dar nu mai putin de 1 milion euro in total.
    macar sa aiba insomnii el si cel care a furnizat actul.
  • +20 (24 voturi)    
    Pai sa vezi toti penalii (Duminică, 2 septembrie 2018, 21:57)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    in guvern, sa nu ti vina sa innebunesti? Rezista Sandule! Suntem si noi la fel de nebuni ca si tine. Semant "unsandilau"
  • +24 (26 voturi)    
    Omul asta chiar nu cunoaste nicio lege (Duminică, 2 septembrie 2018, 22:04)

    morometu [utilizator]

    Legea pentru protectia datelor cu caracter personal nu impiedica acesti gretosi sa-si desfasoare micimea creierelor lor.
  • -21 (31 voturi)    
    Gest inutil făcut de Vâlcov (Duminică, 2 septembrie 2018, 22:15)

    Lovercraft [utilizator]

    Știam toți că individul respectiv nu are toate țiglele pe casă, nu era necesar să-i prezinte Vâlcov fișa medicală
    • +18 (22 voturi)    
      zi corect (Duminică, 2 septembrie 2018, 23:28)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      Un gest infractional al unui infractor notoriu
    • +21 (25 voturi)    
      De .. (Luni, 3 septembrie 2018, 1:48)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      ...nu toti reusesc sa fie sanatosi ca deputatul mitraliera.
    • +10 (16 voturi)    
      si tu (Luni, 3 septembrie 2018, 10:39)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      nu trebuie sa ne dovedesti slugarnicia , nepasarea fata de lege (e ILEGAL ce a facut stapanul tau) , lipsa de empatie (primu pas spre psihopatie ca tot te iei de bolile altora).... si evident lipsa de moralitate....

      also... uitete pe o carte de psihiatrie si o sa vezi ca 90% din stapanii tai politicieni se incadreaza la psihopati... just saying...
      faptul ca nimeni nu i-a controlat vreodata nu inseamna ca-s sanatori...
    • +8 (12 voturi)    
      nu este de loc inutil! (Luni, 3 septembrie 2018, 11:20)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      "Știam toți" nu este un argument juridic, dar publicare fisei medicale atesta, asa cum foarte frumos si expresiv zice Dl. Valcov:

      "aratam ca un lider #rezist este sandilau cu acte”
  • +29 (33 voturi)    
    raspunderea penala a lui Valcov (Duminică, 2 septembrie 2018, 22:30)

    Dromichetes [utilizator]

    Potrivit Legii Arhivelor Naționale nr. 16/1996, republicata documentele medicale (care fac parte din lista documentelor referitoare la interesele naționale, drepturile și libertățile cetățenilor) pot fi date în cercetare (facute publice) după 100 de ani de la crearea lor. Cel care i-a dat documentele si Valcov trebuie sa raspunda penal pentru habarnism si abuz in serviciu!
  • +18 (22 voturi)    
    Cand va fi judecat recursul ? (Luni, 3 septembrie 2018, 1:00)

    Isobar [utilizator]

    Starea de fapt depaseste orice inchipuire ,transformand discursul politic in discurs de mahala de un personaj caruia din cauza fricii i-a pierit orice logica (a devenit un rinocier turbat).
    Lipsa de transparenta a actului juridic in cazurile de recurs la condamnari
    cu executare (nimeni nu stie pana cand si cum decurg recursurile) permite unor personaje Valcov,Dragnea si altii sa conduca fara jena soarta unei tari.
    Amanarea acestor recursuri fara o limita de timp, demonstreaza ca justitia
    in romania nu mai este independenta.
    Numai in Romania condamnatii cu executie(politicieni) sunt promovati in
    functii de prima importanta in conducerea statului si lasati sa distruga orice pentru a scapa de condamnari..
  • +14 (20 voturi)    
    Si sa vedeti ce va urma... (Luni, 3 septembrie 2018, 6:53)

    kthor7 [utilizator]

    Am spus si repet, din 2016 de la alegeri si mai frecvent din momentul OUG 13: pot sa-i reprosez lui Base multe dar pesedeul nu trecea de OUG 13 daca el era presedinte, pesedeul trebuia distrus de Base si ai lui de cand erau la putere, trebuiau lasati saraci lipiti si bagati prin puscarii, singurul loc unde ei pot avea drepturi, pesedeul si aldeul nu se vor opri aici, sunt comunisti, sunt dictatoriali, niste jeguri umane. Nicio fiinta umana, cu credinta in Dumnezeu, nu poate actiona asa. Degeaba se inchina, fac slujbe...farisei! Vor face multe si mai grave. Acesti oameni trebuie judecati dar justitia si CCR-ul este al lor, si vad ca oamenii nu inteleg ca trebuie sa le faca plangeri in masa. Niciun procuror nu actioneaza atunci cand da de o plangere- doua, dar cand vor fi plangeri multe, cu milioanele, procurorii nu vor sta, vor fi obligati, asa fricosi si incompetenti cum sunt, sa le instrumenteze in sensul cel bun. Toate instantele nu vor mai avea nimic de spus, CCR-ului i se va face frica. Romanii nu inteleg ca tot ce-i important este sa fie uniti. Razboaiele lui Dumnezeu impotriva Diavolului sunt castigate prin unire. De aceea nu au fost castigate pana acum sau au fost castigate biete lupte. Nu avem nevoie de Superman, avem nevoie de noi, de Dumnezeul din noi care sa se adune si sa lupte impotriva acestor slujitori ai Diavolului. Nu va mai inchinati degeaba, lenesilor, lasand pe Dumnezeu sa faca treaba voastra. Va transformati in asistati, Dumnezeu nu iubeste asistatii. Asta e iubirea voastra pentru el? Il pomeniti si-l puneti sa va faca treaba? Romanilor, credinta voastra nu poate muta o furnica, daramite un munte! L-ati tradat pe Domnul pentru cativa lei la pensie, care nu valoreaza nimic, pentru ca preturile au crescut de 3x, pentru niste gologani la salariu pentru care sunteti in stare sa va omorati semenii- vezi Jandarmeria- sa schiloditi. Nu sunteti mai presus de Iuda, nu sunteti mai presus de nazisti. Ridicati-va, uniti-va! In bine!
    • -11 (15 voturi)    
      Base? (Luni, 3 septembrie 2018, 9:37)

      alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator] i-a raspuns lui kthor7

      Multi dintre cei pe care-i injuram acum la psd sunt din pdl-ul lui base si petre roman.

      Despre memorie...
  • +13 (15 voturi)    
    politruc (Luni, 3 septembrie 2018, 7:00)

    Francisc 1 [utilizator]

    recurg ca orice comunisti la atacul la persoana , nu la idee!
  • +16 (18 voturi)    
    Este clar, psd e statul roman (Luni, 3 septembrie 2018, 7:11)

    Coco Whistle [utilizator]

    Nu mai exista diferentiere. Functionarii publici sint in slujba partidului stat si nu mai servesc romania ci dictatorului sef de partid si clica acestuia. Gravitate mai mare decit asta nu exista.
  • +13 (15 voturi)    
    cand crezi ca psd... (Luni, 3 septembrie 2018, 10:34)

    liviu_ [utilizator]

    nu poate cobora mai jos decat este... si (evident) te inseli....

    nu e decat discriminatoriu si ilegal (as fi de asemenea curios sa aflu cum a pus mana pe acea fira)... de moralitate nu mai vb..... in rest totu e ok....

    apropos.. dupa comportament cam 90% din politicieni sunt psihopati... niste teste ceva?!
  • +8 (8 voturi)    
    asta cu simbolurile naziste nu era interzis? (Luni, 3 septembrie 2018, 11:37)

    Francisc 1 [utilizator]

    exista o lege , nu o mai aplica nimeni?
    • +1 (3 voturi)    
      incearca tu! (Luni, 3 septembrie 2018, 17:56)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Daca eu sau tu desenam pe ziduri o zvastica, sigur da, primim amenda pt. simboluri naziste!

      Dar Dl. Valcov nu a a facut propaganda nazista, dimpotriva, este o DEMASCARE, el a aratat ca Johannis, "#rezist si Forumul germanilor sunt persoane sau organizatii neo-naziste, zvastica si poza cu Hitler sunt doar pentru a sublinia acest lucru!
  • +7 (7 voturi)    
    Mizerabili (Luni, 3 septembrie 2018, 13:08)

    cearly [utilizator]

    amandoi: Valcov si cel care i-a furnizat fisa medicala. Intrebarea este: pana cand bataia asta de joc, fata de noi, poporul?
  • +5 (9 voturi)    
    Cat de ordinar... (Luni, 3 septembrie 2018, 15:20)

    Costello [utilizator]

    ... poate fi acest individ. Sunt convins ca justitia nu si-a facut treaba cu acest condamnat penal!
  • +7 (7 voturi)    
    despre boli si bolnavi (Luni, 3 septembrie 2018, 16:40)

    Delavale [utilizator]

    Nu numai Darius Vâlcov dar si Andronic de la Evenimentul zilei au publicat date interzise despre boli si pacienti.
  • 0 (2 voturi)    
    Cat (Marţi, 4 septembrie 2018, 9:58)

    savatuf [utilizator]

    e lumea asta de deformata si de nedreapta , partinitoare in a proteja un infractor , bataus de pensionari si care a incercat sa fraudeze statul prin cererea de pensionare, el fiind chipurile handicapat ...sau poate ca e.
    Mai oameni buni o fii valcov cu bube pe cap dar ca sa protejezi un infractor ca acest matei deja e prea mult. Adica faptul ca a fost devoalata tentativa de furt , aceasta trebuie penalizata, eventual trebuie obtinute daune. Daca acest .. a devenit idolul vostru, atunci fratilor aveti probleme mari.