PSD a angajat o firmă de pază pentru Comitetul Executiv Național, după ce ieri Dăncilă a fost huiduită de protestatari

de L.P., N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 13:04 Actualitate | Esenţial


PSD a angajat firma de paza
Foto: Hotnews
PSD a luat măsuri sporite de securitate pentru ședința CEXn și a angajat o firmă de pază, după ce câțiva protestatari au huiduit-o ieri pe Viorica Dăncilă la Mamaia, unde s-a desfășurat Școala politică de vară a Organizației de Femei a PSD.

Ședința social democrațiilor se desfășoară la hotel Doina din Neputun iar jurnaliștii nu au acces în hotel. 
La fața locului sunt prezenți și câțiva jandarmi, iar PSD a angajat și o firmă de pază. 

Premierul Viorica Dăncilă a fost așteptată, vineri, la Mamaia, unde s-a desfășurat Școala politică de vară a Organizației de Femei a PSD, de câțiva protestatari, care au huiduit-o de când a coborât din mașină până a intrat în clădire.

”Rușine, rușine să vă fie”, ”Sunteți marioneta lui Dragnea” și ”Anaflabeto”, i-au strigat protestatarii premierului Viorica Dăncilă, în timp ce aceasta se îndrepta spre clădirea unde se desfășoara Școala politică de vară a Organizației de Femei a PSD.

















1994 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Ai cu gaze lacrimogene? (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 13:22)

    un domn [utilizator]

    DANdarmeria Blackwater Academi SRL?
    • +7 (7 voturi)    
      Veorica era aparata de 20 de SPP-isti inarmati (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 15:03)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Dragnea nu iese niciodata din VILA unde sta fara 10 SPP-isti dupa el si umbla doar cu limuzine cu geamuri fumurii


      daca DRAGNEA ar merge macar o data la MALL, cred ca la-s linsa lumea ca pe Musollini
      • +2 (2 voturi)    
        Nu sunt SPP-isti (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 16:18)

        sipu [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        sunt jandarmi il civil , cica sunt mai loiali” .............
  • +8 (8 voturi)    
    A rezolvat problema! (în stil PSD-ist) (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 13:24)

    comentatordiletant [utilizator]

    Dacă Rodica Nica nu mai aude protestele și nu-i mai vede pe protestatari, înseamnă că nu există nemulțumiri, că poate fi mândră de prestația ei în fruntea guvernului.
    • 0 (0 voturi)    
      +1 (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 19:26)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

      ca ai cititi articolul de pe rec.ro privind Rodica :)
  • +9 (9 voturi)    
    Dragul nostru Dictator repetent (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 13:47)

    Rescator [utilizator]

    Liv Jong Unu,va arde pămantul sub tălpi pe oriunde mergeți.Nu simțiți ca ar fi cazul să dispăreți in ceața?
  • +4 (4 voturi)    
    Greșeala fatală a lui Livache: (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 15:20)

    comentatordiletant [utilizator]

    Azi a luat măsuri de pază numai împotriva protestatarilor din afara PSD...
  • +6 (6 voturi)    
    mai (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 16:05)

    andrei1232000 [utilizator]

    mai bine lua niste tampoane de astupat urechi. era mai ieftin. si de unde au astia bani sa plateasca toate chermezele astea? mai exista vreo institutie in tara asta care sa-i intrebe de unde banii?
  • +2 (2 voturi)    
    Ar fi interesant (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 17:06)

    MoemBius [utilizator]

    daca ar putea P$Dracii sa spuna si cu ce bani platesc firmele de paza .
    ce e si mai ciudat este cum ANAFu aproba unui CIF :
    PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT - P.S.D.
    cod unic de identificare: 14167182
    SA NU PUBLICE DATELE FISCALE DE PE 2017 PINA PE 30 AUGUST 2018.
    Daca era cooperativa munca in zadar primea amenzi circi pina acuma
    Da la P$DRACI se poate
    la sfarsitul anului fiscal 2016 P$D avea datorii de 921851 de RON .


    2017 ....E ON HALT MODE
    Citat din datele publice de la anaf:
    http://www.mfinante.gov.ro/infocodfiscal.html



    Venituri totale - prevederi anuale 48345000
    Venituri totale - la 31.12.2016 53915794
    Cheltuieli totale - prevederi anuale 43775000
    Cheltuieli totale - la 31.12.2016 54837645
    Excedent/Profit - prevederi anuale 4570000
    Excedent/Profit - la 31.12.2016 0
    Deficit/Pierdere - prevederi anuale 0
    Deficit/Pierdere - la 31.12.2016 921851


    PUIE M$D
  • +3 (3 voturi)    
    sfarsitul (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 22:03)

    ..13 [utilizator]

    este aproape...

    Cu paza sau fara de paza - tot acolo nimeresc.
    • +1 (1 vot)    
      adica in cacat (Duminică, 2 septembrie 2018, 14:23)

      MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      NU?