Elena Udrea postează pozele din pictorialul Viva: Virulența unora arată cât de departe merge divizarea societății / Știu că e la modă să se înjure, însă eu rămân old fashion

de DG     HotNews.ro
Vineri, 31 august 2018, 17:26 Actualitate | Esenţial


Elena Udrea (3)
Foto: Facebook
Elena Udrea a reacționat, pe Facebook, față de valul de critici pe care l-a stârnit pictorialul publicat de revista Viva, spunând că este obișnuită ca ceea face sau spune să fie tratat cu ”patimă”, însă, de această dată, i-au fost întrecute așteptările. Fostul ministru, condamnat definitiv la șase ani de închisoare cu executare pentru corupție, mai susține că virulența unor critici arată cât de departe poate merge astăzi divizarea societății.

”Dezbaterile provocate de apariția fotografiei de pe coperta revistei Viva au depășit până și așteptările mele. Așa cum afirm în interviul din revista, după experiență mea în viață publică, sunt obișnuită ca de cele mai multe ori, ceea ce fac sau spun să fie tratat cu patimă exagerată, aspect pe care îl voi discuta altădată. Virulentă de ieri a unora, arată însă mult mai mult decât interesul de a se raporta la cineva anume, la mine de dată această. Arată cât de departe merge astăzi divizarea societății, cât de bazată pe ura cultivată intenționat este această divizare și cât de radicalizate sunt taberele”, le-a transmis Udrea, din Costa Rica, celor care au luat poziție față de controversatul interviu dat publicației citate.

Ea a mai spus că, deși în România este la modă să se înjure (aluzie la mesajele anti-PSD), îi va bloca pe toți cei care vor scrie vulgarități pe pagina sa de Facebook:

”P.S. Știu că este la modă în România să se înjure în gură mare, să se dea și să se ia… în piață publică, însă eu rămân old fashion. Că urmare, celor care caută un spațiu virtual unde să se descarce de frustrări prin mizerii și vulgaritati, le recomand să părăsească această pagină, că să nu fiu nevoită să îi blochez. Acum, doar pentru cei real interesați și care nu au cumpărat revista, public aici fotografiile care au apărut în formatul tipărit Viva și interviul pe care l-am dat, în integralitate”.

































4377 vizualizari

  • +9 (17 voturi)    
    la puscarie (Vineri, 31 august 2018, 17:34)

    danco [utilizator]

    iti e locul, condamnata definitiv...mai ai si tupeu sa vorbesti
    • +4 (8 voturi)    
      Mda (Vineri, 31 august 2018, 21:21)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui danco

      Romania unde sa fii condamnat penal este "la moda" si "arta". Si unde e si promovat.
  • +3 (11 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Vineri, 31 august 2018, 17:40)

    ABCd...etc [utilizator]

    degeaba o tot da de gard madama ... tot fugita de lege e si tot asa ramane si dupa ce naste ... n-o mai spala nimic ..
  • -6 (16 voturi)    
    Corect, Elena Udrea! (Vineri, 31 august 2018, 17:47)

    Don Ciccio [utilizator]

    E.U. are dreptate: patimă excesivă, virulențâ toxică și grobianism sulfuros, in societatea post-comunistă autohtonă.
  • +6 (12 voturi)    
    old fashion (Vineri, 31 august 2018, 18:02)

    Captain Obvious [utilizator]

    atunci cand se facea puscarie si nu aveai sansa sa fugi din tara?
  • +3 (9 voturi)    
    tupeu (Vineri, 31 august 2018, 18:11)

    albastrele [utilizator]

    Divizarea societatii, ce partide sunt sau nu sunt, taberele nu au nicio legatura cu faptul ca esti condamnata definitiv si te sustragi executarii pedepsei, cucoana!
    Executa ce ai de executat, da banii furati inapoi si apoi poate poti sa te pronunti asupra problemelor societatii. Cand tu insati esti o problema a societatii nu iti permiti niciodata sa dai lectii.
  • -1 (13 voturi)    
    ar fi ceva (Vineri, 31 august 2018, 18:25)

    was [utilizator]

    Wow ce poze sexiste trimite penala si fugara asta.
    Printre altele dat find varsta mamei, pot aparea complicatii la nastere sau nou-nascutul poate avea probleme de sanatate...Nu zic ca doresc oricui, dar in cazul dansei, nu m-ar deranja daca as citi ceva stiri in viitor despre aceasta tema...
  • +4 (8 voturi)    
    divizarea (Vineri, 31 august 2018, 18:36)

    optiunea-2 [utilizator]

    este intre corupti si oameni simpli/normali.
    divizarea este intre hoti fugiti cu traista plina de valuta, furati din banii oamenilor bolnavi din spitale, sau copiilor cu boli, etc...
    ce bine e sa plingi de divizare cind ai ciordit milioane. si ce vrei? calm? liniste? (iliescu style!) ca sa va bucurati, voi hotii, de bani si vile si masini scumpe?
    biletelu roz mafiot!
    elenaudrea mafia. mazare mafia. dragnea mafia. pnlmafia. udmrmafia. tariceanu mafiotu. toti sunteti din aceeasi familie. mafia!
  • -1 (9 voturi)    
    Aceste poze cu Udrea sunt falsuri. (Vineri, 31 august 2018, 18:40)

    simplex1 [utilizator]

    Povestea cu Elena Udrea, care ar urma sa aibă un moștenitor al averii furate din Romania, are credibilitate mica. Fotografiile care ar demonstra fără dubiu acest lucru sunt falsuri.
    • +1 (7 voturi)    
      Nu ai dovezi ca (Vineri, 31 august 2018, 21:12)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      sunt falsuri. Asta nu inseamna ca nu pot fi falsuri.
  • +3 (11 voturi)    
    oare ... (Vineri, 31 august 2018, 19:01)

    exilatul [utilizator]

    marinarul care a .."promovat o", a vazut fotografiile?..nu de alta , dar sa stie si plebea ce ...parere are.....despre circul cu aceasta par--uta escroaca...
  • +1 (5 voturi)    
    isi mai aduc si altii aminte (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 1:48)

    skye [utilizator]

    ca atunci cand a plecat in Grecia si de acolo in Costa Rica zicea ca e insarcinata cu gemeni baieti, din care apoi unul a pierdut? s-a razgindit si e fetita?
    era de fel insarcinata cand pretindea ca se duce la doctor in Grecia si eventual a adaugat si acest motiv la cererea de azil in Costa Rica?
    Nu ca statul roman si-ar bate capul sa o aduca inapoi ...
  • +1 (5 voturi)    
    intr-o zi, cind o sa-ti fie viata mai draga (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 2:59)

    Coco Whistle [utilizator]

    o sa executi ce e de executat + ceva in plus. copilul o sa sufere asa cum sint si alti 250mii de copii fara parinti acasa, nimic nou sub cerul asta. ar trebui sa avem compasiune dar de ce ea trebuie intotdeauna sa fie ptr cei care nu merita?
  • +1 (5 voturi)    
    in ce luna este? (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 6:24)

    Codruta N [utilizator]

    A 11-a?
    Ca parca in februarie era in luna a 4-a, cu baieti gemeni :P
    Oricum, pe jumatate are dreptate" e "old fashion". Mai mult "old", ca "fashion" n-a fost niciodata! >:)
  • +1 (5 voturi)    
    pruncul eliberator de dosare (Sâmbătă, 1 septembrie 2018, 7:39)

    barba-neagra [utilizator]

    Ma podideste plansul! Cata nedreptate exista in aceasta lume divizata! Iata, doamna va avea un copil, sarmanul, care se va naste departe de tara unde mamica ei a strans cu atata munca zeci de milioane de euro, dar pe care nu a reusit sa-i puna la lucru in folosul milioanelor de romani. Cata ura poate fi in mintea oamenilor si cum sa se reverse ea asupra Fecioarei neprihanite cu Pruncul nenascut, dar anuntat cu 12 luni inainte!
    Sa fie intr-un ceas bun, si mult noroc celorlalti napastuiti de soarta, Mazare, Bica, Sebi, etc, etc, care speram ca vor veni cu daruri alese la nasterea pruncului ce va vesti o lume noua.
    Iata, deja, un ministru al justitiei se lupta cu dihania paralela, este sustinut de inalte personalitati ale lumii libere (nu subjugate arbitrarului) - Gilio, Kiki, Free(h) - care sunt, si ei, vestitorii Imparatiei Celor Cu Dosare Penale, eliberati de spiritul sfant al pruncului costarican si HG-ul preacuviincioasei V.V.Dancila. Hai Libi!!!!