FOTO Vâlcov îl compară pe Iohannis cu Leneșul din Zootopia, după ce șeful statului a criticat din nou Guvernul

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 31 august 2018, 16:36 Actualitate | Esenţial


Darius Valcov
Foto: Agerpres
Consilierul pe probleme economice al premierului Viorica Dăncilă, Darius Vâlcov, îl compară pe Facebook pe Klaus Iohannis cu Leneșul din Zootopia după ce președintele României a cerut Guvernului să ia măsuri în cazul crizei pestei porcine, întrucât cheltuielile din fondul de rezervă pe care Guvernul le-a făcut pentru pesta porcină africană sunt zero.

”Ce vocal a devenit “lenesul” de cand i-a fost taiat bugetul pentru al doilea bucatar din alaiul prezidential! #incetincetisor”, a scris Vâlcov.

Președintele Klaus Iohannis a cerut vineri din nou Guvernului să ia măsuri în cazul crizei pestei porcine africane, calificând drept „un exercițiu cinic de manipulare” explicațiile reprezentanților executivului potrivit cărora șeful statului este responsabil de întârzierea despăgubirilor pentru că blochează rectificarea bugerară. 

„Ministrul finanțelor afirmă că fondul de rezervă este zero deoarece fondurile au fost cheltuite pentru situațiile de calamitate, inclusiv pentru pesta porcină. În realitate, cheltuielile din fondul de rezervă pe care Guvernul le-a făcut pentru pesta porcină africană sunt zero”, a susținut președintele. 


Captura video / Facebook Darius Vâlcov





















2097 vizualizari

  • +20 (22 voturi)    
    Nici macar (Vineri, 31 august 2018, 16:40)

    mitg [utilizator]

    La hantene nu vad declaratiile domnului tablou in cimitir.

    Voi dupa ce il publicati toata ziua?
    • +5 (5 voturi)    
      multi vad, putini inteleg.. (Vineri, 31 august 2018, 17:19)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      isi aduce cineva aminte finalul acelui film? :)
    • +3 (3 voturi)    
      E bine asa! (Vineri, 31 august 2018, 18:51)

      alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Know your enemy!
  • +4 (4 voturi)    
    Gura (Vineri, 31 august 2018, 16:54)

    Ronis ot Astria [utilizator]

    pușcăriașule!
  • +8 (8 voturi)    
    Dar ce vocal a devenit (Vineri, 31 august 2018, 17:28)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    stafia din cimitire după ce nu mai are obiectul muncii. Adicătelea s-au cam terminat banii de mătrăşit. (Pentru purişti - A cheltui, a risipi, a irosi bunuri materiale. cf DEX)
  • +8 (8 voturi)    
    e talentat (Vineri, 31 august 2018, 17:46)

    nash pandelica [utilizator]

    o sa scrie mult, la rahova. mult mai mult ca varanu'.
    poate'i dau si mai mult timp, c'ar fi pacat sa nu poata scrie tot.
    sa i se deat tot timpul. zece, cinspe, douazeci....
  • +6 (6 voturi)    
    Gandire de cavou,la condamnatul ista. (Vineri, 31 august 2018, 18:15)

    Plagarus [utilizator]

    Nici lumanarea la capul " mortului " penal nu-l mai trezeste. !
  • +8 (8 voturi)    
    tupeu (Vineri, 31 august 2018, 18:26)

    albastrele [utilizator]

    Si ai taiat banii de la bugetul Presedintelui si de nu mai stiu unde si ce ai facut monser cu banii?
    Ca autostrazi ioc, centura ioc, poduri ioc, spitale ioc, informatizare ministere ioc, respect pentru cetateni ioc.
    Daca te-ai intrece si in realizari ai avea ceva haz dar asa esti doar un trist printre ceilalti tristi din Guvern.
  • +2 (2 voturi)    
    pai si acolo ai ajuns, mai lingoule... (Vineri, 31 august 2018, 20:05)

    kthor7 [utilizator]

    Tot cu lingourile alea prin pereti si tranzactii printre cavouri? Chiar si de la presedintie tragi mai? Cat ti-a iesit? De inca un lingou? O fi presedintele lenesul din...unde te uiti tu ca un imatur ce esti...dar tu esti Golum si inca il mai cauti pe pretios...
  • +2 (2 voturi)    
    DA? (Vineri, 31 august 2018, 20:40)

    Lake123 [utilizator]

    Și tu ce ești mă? Harnicu excrocilor? Hai, dați mai repede ordonanța aia cu grațierile ca să ne puteți
    jecmăni mai liniștiți.