Liviu Pop, despre postarea în care compară SUA și Germania cu niște gândaci care invadează România: ”Pentru mult iubitul nostru conducător, domnul președinte Klaus Werner Iohannis”

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 24 august 2018, 8:24 Actualitate | Esenţial


Postare a lui Liviu Pop
Foto: Facebook
Liviu Pop a declarat, la Digi24, că postarea de pe Facebook în care compară SUA, Germania, Austria și Olanda cu niște gândaci care invadează România a fost strict pentru şeful statului şi că nu are de ce să-şi ceară scuze statelor pe care le-a comparat cu nişte gândaci.

Discuția lui Liviu Pop cu jurnalista Andreea Nedelea:

Jurnalist Digi24: Documentaţi de mult timp această idee?

Liviu Pop, senator PSD: Nu am comparat aceste state cu gândaci. Am preluat acea poză de pe un site pe care îl urmăresc.

Dacă apare un gândac în dreptul Americii, America e sau nu e un gândac?

Nu ştiu. Dacă vreţi să ne ducem la gândacul de Colorado.

Este sau nu gândac, domnule Pop? Nu ne amuzăm, nu ne distrăm. E o temă foarte importantă.

Nu o văd aşa de importantă, cum încercaţi dumneavoastră să o faceţi.

Germania e un gândac pentru dumneavoastră?

Niciuna dintre ţările cu care România are parteneriate nu poate fi comparată cu un animal.

De ce aţi distribuit acea fotografie?

Pentru mult iubitul nostru conducător, domnul președinte Klaus Werner Iohannis. Am o dragoste nesăbuită pentru domnia sa.

Regretaţi mesajul pe care l-aţi distribuit pe pagina de socializare?

De ce trebuie să regretam sau nu? Nu am regretat niciodată faptele pe care le-am făcut. Când am greşit, mi-am cerut scuze.


















1958 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    la ce varsta (Vineri, 24 august 2018, 8:39)

    zigot [utilizator]

    un individ devine matur?
    se pare ca unii, niciodata.
    • +13 (15 voturi)    
      Despre ce vorbesti? (Vineri, 24 august 2018, 8:53)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Ca sa fii matur trebuie sa ai caracter, bun simt, ratiune etc.

      Fare acestea, cam greu cu maturitatea.
  • +18 (20 voturi)    
    Are un alibi beton (Vineri, 24 august 2018, 8:39)

    ruskimushki [utilizator]

    e prost ca noaptea.
    Presedintele este ales pe 5 ani, asta il aduleaza pe sefuletu' da partid.
    • +14 (16 voturi)    
      Mie mi se pare mai grav (Vineri, 24 august 2018, 8:58)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

      Cand contra-argumentul tau este "Nu o văd aşa de importantă, cum încercaţi dumneavoastră să o faceţi." se vad multe.
      De fiecare data cand fac o declaratie cretina care afecteaza si iamginea si pozitia tarii (de la ambasada pana la comparatii cu nazismul sau alte grupari barbare) lor nu li se pare ceva grav s nu au de ce sa isi ceara scuze.

      O fi interesant sa fii imbecil? Sa zici orice fara sa iti dai seama ce impact sau consecinte are? Si mai rau: acesti imbecili sunt la putere si conduc tara si ne "reprezinta" pe noi.

      Vai de capul meu...
      • +4 (6 voturi)    
        rusia ii sprijina (Vineri, 24 august 2018, 9:29)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        cu toate fortele necesare unei astfel de misiuni. Disperarea e mare.
        Sa nu ne amagim, nu scapi, pe parcursul vietii,d e tampiti. Oricand se poate mai rau. Mai bine, insa, se intampla doar daca vrei.
        Educatia ramane cheia de bolta. Fara ea, nu-i poti vedea pe insii astia in adevarata lor lumina: niste paraziti ordinari.
        Poate ca statul roman nu va supravietui. Insa el se poate forma din nou, cu cetateni adecvati, candva, undeva. Devine din ce in ce mai clara chestia asta. Nu poti lecui un cadavru in putrefactive, de zic, asta nici macar nu putrezeste - putreziciunea ar inseamna normalitatea, speranta unui nou inceput.
        Sa-i lasam sa-si joace timpul la pacanele, rasplata va fi pe masura.
      • +5 (7 voturi)    
        Si mai grav (Vineri, 24 august 2018, 9:36)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        si cu mult mai perfida este inocularea ideii ca ei fac rau mai mic ca sa curate raul mai mare facut de cei care "voteaza straini, iresponsabili, hoti". Se impamanteneste - iarasi - idea ca hotul din casa e mai bun decat politaiul. Idee tipic dunareana. Am vazut asta in campania anti kovesi. O nebunie, venita din exterior, de la cazaci.
        Practic, o parte a populatiei o injura si-o demonizeaza pe alta care nu vrea sa inteleaga binefacerile comunismului.
        "reconciliere" cu tampitii si analfabetii, cu tradatori si tortionarii de 1 dec. 2018, sub pretextul ca suntem frati de-o muma ? nici gand. 
  • +10 (12 voturi)    
    A se observa diferenta (Vineri, 24 august 2018, 8:56)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Cand se duc la televiziunile partizane incep misto-urile, glumele... aici, in schimb, seriozitate: "Este sau nu gândac, domnule Pop? Nu ne amuzăm, nu ne distrăm. E o temă foarte importantă."

    Nu merge treaba asa cum crede el prin locurile serioase.
  • +6 (8 voturi)    
    Demisia, analfabetule! (Vineri, 24 august 2018, 9:01)

    lasa [utilizator]

    Dupa ce ca musteste de incompetenta, s emai da si ironic.
    Repet: guvernul asta trebuie sa-si scrie singuri demisiile si sa fugaaa.........
  • +5 (7 voturi)    
    Einstein (Vineri, 24 august 2018, 9:08)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    E dovada vie a faptului ca afirmatia lui Einstein, "universul si prostia sunt infinite", e adevarata. Si nu cred ca PLM (cum singur se numea) are ceva cu universul...