SPP nu a fost sesizat referitor la o posibilă tentativă de asasinat la adresa lui Liviu Dragnea (surse)

de DG     HotNews.ro
Miercuri, 22 august 2018, 11:50 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Stirile ProTV
Serviciul de Pază și Protecție nu a fost sesizat referitor la o posibilă tentativă de asasinat a lui Liviu Dragnea, au declarat, pentru Mediafax, surse din cadrul Serviciului.

"SPP nu a fost sesizat pe niciunul dintre elementele pe care le-a precizat Liviu Dragnea în declarația de marți, cu privire la amenințare și atentat", au declarat surse din cadrul Serviciului.

În ultimii ani, președintele PSD nu a mai beneficiat de paza și protecția ofițerilor SPP, el lansând în această perioadă critici la adresa directorului SPP Lucian Pahonțu.

Întrebat la începutul lunii august 2018 dacă mai este păzit de cineva, Dragnea a răspuns negativ. „Nu (nu mă păzeşte nimeni – n.r.). Persoană fizică aşa, de capul meu. Domnule, nu ştiu dacă e în regulă, dar iertaţi-mă, nu am nimic cu 99% din ofiţerii SPP. Atâta timp cât Pahonţu e acolo, eu nu am încredere. Principala sa preocupare era să facă raportare la fiecare ofiţer care îl însoţea. La SIE, de al 286 de milioane la 270 milioane de lei, la STS de la 332 milioane lei la 309 milioane lei”, a mai spus liderul PSD, la Antena 3.

Liviu Dragnea a susținut, marți, la Antena 3, că anul trecut ar fi fost ținta unei tentative de asasinat, cei care-l vizau fiind patru străini care au stat în România trei săptămâni și care au fost plătiți de „un om foarte celebru în lume”, referire la George Soros, invocat adesea de comunicatorii PSD. În prima ieșire după protestele reprimate brutal pe 10 august, Liviu Dragnea a mai acuzat o „tentativă de lovitură de stat” și l-a atacat virulent pe președintele Klaus Iohannis, despre care a spus că vrea să fie suspendat.

Afirmațiile lui Dragnea au devenit deja, în spațiul online, ținta mai multor critici și chiar bancuri.



















2866 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Pai trebuie intrebat Preafericitul , (Miercuri, 22 august 2018, 11:54)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    Sigur e vorba de cei 4 Calareti ai Apocalipsei ...

    HE - HE !
    • +3 (3 voturi)    
      Dragnea nu e pazit de SPP, ci de Brigada Vlad Tepe (Miercuri, 22 august 2018, 13:08)

      DragneaViu [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

      si de niste interlopi antrenati sau cu legaturi la Vlad Tepes si Clanul Sportivilor. Codrin Stefanescu e cel care se ocupa de paza lui.
      Acest gunoi si-a creat armata personala pe bani publici. Asta e deja dictatura, nici Khadafi nu facea asa ceva.
  • +13 (13 voturi)    
    Sesizare (Miercuri, 22 august 2018, 11:54)

    Tescovin [utilizator]

    Nu SPP trebuie sesizat cu o asemenea problemă, ci Institutul de Boli Neuropsihiatrice.
    • +4 (4 voturi)    
      Nu numai spitalele trebuie sa se sesizeze (Miercuri, 22 august 2018, 13:11)

      Gicone [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

      Trebuie sa se sesizeze si aia ce voteaza d-astia... ca d-acolo (si de la absenteism...) ni se trage.
  • +10 (10 voturi)    
    Dragnea nu se mai crede doar dictator (Miercuri, 22 august 2018, 12:00)

    qwerasdf [utilizator]

    a devenit un fel de mesia care se va lasa 'omorat' pentru pacatosii care nu sunt de acord cu psd-ul

    omu' asta e senil si paranoic
  • +11 (11 voturi)    
    acum,A3 (Miercuri, 22 august 2018, 12:05)

    Mistrelutz [utilizator]

    ar trebui sa fie obligati,la aceeasi ora sa difuzeze aceste reactii ale SPP,SRI,Parchet..
  • +8 (8 voturi)    
    E cald. (Miercuri, 22 august 2018, 12:08)

    Sati [utilizator]

    Dovada nu abrambureli.
    • +3 (3 voturi)    
      Abramburica (Miercuri, 22 august 2018, 13:04)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Sati

      se da... opozanta!
      Gargara!
      Cat despre Dragnea, ar trebui sa/si cumpere singur glontul cu care va fi impuscat.
      Eu, daca as avea arma, nu mi-as murdari gloantele pe pielea nemernicului astuia!
  • +9 (9 voturi)    
    Tentativa de asasinat (Miercuri, 22 august 2018, 12:23)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    La nivel politic, the soft way.

    Asta canta mai bine decat Frank Asasinatra.
  • +7 (7 voturi)    
    pentru ca n-au existat (Miercuri, 22 august 2018, 12:27)

    dottore-plagiatore [utilizator]

    SPP nu a fost sesizat de posibilil "atentat" pentru ca evenimentul n-a avut de fapt loc in relaitate, el existand doar in realitatea paralela in care exista si "statul paralel". Aceasta realitate paralela se manifesta la oamenii care sufera de schizofrenie.
  • -8 (10 voturi)    
    Sunt uimit (Miercuri, 22 august 2018, 12:30)

    Celbland [utilizator]

    Tentativa de asasinat este un fapt foarte grav și trebuie tratat cu toată seriozitatea.

    Ar trebui să aflăm de ce Soroș a vrut să-l asasineze pe Dragnea (se pare că e prima tentativă de acest gen a miliardarului).
    • +3 (3 voturi)    
      Daca trebuie tratat cu toata seriozitatea (Miercuri, 22 august 2018, 13:30)

      liberte, egalite, mouie pesede [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      Unde sunt probele? Sa intelegem ca Dragnea nu a vrut sa deranjeze statul cu o asemenea problema? Pai daca nici el nu o trateaza serios, noi de ce trebuie?!?
    • +4 (4 voturi)    
      Sa nu uitam (Miercuri, 22 august 2018, 13:49)

      Harold [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      Soros a incercat sa-l sinucida si pe Nastase :)
    • +4 (4 voturi)    
      Iti recomand un psihiatru.... (Miercuri, 22 august 2018, 13:50)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      Probabil iti inchipui ca te cheama Napoleon ...
      • +3 (3 voturi)    
        Usor, domnilor. (Miercuri, 22 august 2018, 15:33)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

        Este doar o ironie.
    • +3 (3 voturi)    
      Mai mult: (Miercuri, 22 august 2018, 15:34)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      ar trebui ca Soros sa fie chemat in fata comisiei (oricare comisie), sa raspunda de ce a dat gres.
  • +7 (7 voturi)    
    buna poza (Miercuri, 22 august 2018, 12:39)

    nahir [utilizator]

    Ii pare rau ca au ratat aia sa-l asasineze si sa-l faca martir sau ca SPP-ul i-a dat de gol minciuna?
  • +7 (7 voturi)    
    noroc ca'l pazesc (Miercuri, 22 august 2018, 12:45)

    nash pandelica [utilizator]

    jindarii.
    la hilava o sa ceara tot jindarii.
  • +7 (7 voturi)    
    1989 (Miercuri, 22 august 2018, 12:50)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ce a fost in 89/90, atunci când PSD=FSN=PCR a luat puterea prin CRIME impotriva umanitatii?
  • +2 (2 voturi)    
    V-ați fript. (Miercuri, 22 august 2018, 13:04)

    asavreau [utilizator]

    Să-l contraziceți pe Liviu Dragnea!Cine vă credeți bă SPP?Dacă vreți să scăpați găsiți repede 4 teroriști.Hai că nu-i greu,dacă au ratat înseamnă că nu au arme și nu vorbeau românește ca să priceapă Dragnea ce spun.Patru migranți care să spună Soros și Dragnea și sunteți prietenii lui Liviu.
  • +1 (1 vot)    
    ehh (Miercuri, 22 august 2018, 13:28)

    alex34 [utilizator]

    pai cum sa fie sesizat atunci daca abia acum i-a venit ideea
  • +2 (2 voturi)    
    Dictatorul repetent și paranoic, (Miercuri, 22 august 2018, 13:37)

    Rescator [utilizator]

    numitul Liv Jong Unu, trebuie internat de urgență
    la Spitalul nr,9,bineînțeles că in camașa de forță.
    Rar se poate vedea un asemenea delir!?
  • +2 (2 voturi)    
    Si prin asasinare lui Dragnea se ataca Romania! (Miercuri, 22 august 2018, 13:43)

    Marionette [utilizator]

    Deci erau agenturi care voiau ocuparea tarisoarei noastre si s-au gandit sa inceapa cu asasinarea lui Dragnea! :)))
    Cat de batut in cap sa fii ca pesedist sa inghiti asa galusca?