Carmen Dan atacă serviciile secrete: Informațiile primite înainte de 10 august nu au arătat o situație de criză

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 19 august 2018, 19:52 Actualitate | Esenţial


Carmen Dan
Foto: mai.gov.ro
Ministrul Afacerilor Interne, Carmen Dan, a anunțat, duminică, că informările venite de la servicii referitoare la mitingul din 10 august au avut caracter general și nu au arătat o situație de criză care, prin complexitate, să amenințe situația politică sau socială, transmite Mediafax.

"În completarea și sprijinul activităților deja derulate de MAI, după protest am solicitat acelorași instituții, date informații. În legătură cu activarea Centrul Național de Ordine Publică, precizeze că informațiile primite anterior datei de 10 august nu au dat o situație de criză care, prin complexitate, să amenințe situația politică, socială, asa cum prevede Hotărârea 1052/2014", a declarat Carmen Dan.

Ministrul Afacerilor Interne a afirmat că, din această cauză, nu s-a impus activarea Centrului Național de Ordine Publică.

Carmen Dan a precizat că cel care a condus misiunea a fost maiorul Laurențiu Cazan, care a avut la dispoziție efective de jandarmi și din Craiova, Bacău, Constanța sau Ploiești.



















1157 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Pai nici nu era (Duminică, 19 august 2018, 19:58)

    knight_rider [utilizator]

    o situatie de criza ...voi ati creat-o .... nu ti-au explicat aia? Chiar te-au luat de tuta?
    • +6 (6 voturi)    
      I-au explicat de vreo 10 ori dar nu s-a prins (Duminică, 19 august 2018, 20:48)

      FiFTyfor [utilizator] i-a raspuns lui knight_rider

      Si s-au lasat pagubasi saracii. Cred ca fug de ea ca dracu de tamaie.
  • +12 (12 voturi)    
    Cine a facut criza? (Duminică, 19 august 2018, 19:58)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Criza ati produs-o voi, bestiile jandarmeriei si regia Ciumei Rosii. Vezi ca dau in gropi, iar iti contrazici șeful penal care anunta 'criza' - el stie de cine fiind informat - cu saptamâni inainte
  • +10 (14 voturi)    
    Dece DANdarmeria din patru judete? (Duminică, 19 august 2018, 19:59)

    un domn [utilizator]

    Era vreun campionat mondial de fotbal la Bucuresti? Finala Cumva?
  • +9 (11 voturi)    
    Ce vroia sa spuna SRI,ca DanDragneria va ucide? (Duminică, 19 august 2018, 20:04)

    FiFTyfor [utilizator]

    Ce sa ii explice lui Madam Dandana, ca o fileaza si ii bate obrazul pentru pregatirile de razboi? Ca UM 0465 e urmarita pas cu pas?
  • +11 (11 voturi)    
    Se incurca (Duminică, 19 august 2018, 20:16)

    Lucello [utilizator]

    Daca nu a fost anuntata de complexitatea demonstratiei de ce totusi a adus jandarmi din alte cel putin 4 judete? La care demonstratie au mai fost adusi atatia jandarmi? Pur si simplu cauta sa dea vina intotdeauna pe altcineva!
  • +6 (6 voturi)    
    pe undeva are dreptate sluga (Duminică, 19 august 2018, 20:59)

    delco [utilizator]

    SRI trebuia sa scrie ca PSD pregateste reprimarea violenta a mitingului.
  • +5 (5 voturi)    
    SRI... (Duminică, 19 august 2018, 21:00)

    arpi [utilizator]

    Toti blameaza serviciile , dar asa stiu sa arunce pisica... Cata ipocrizie...Cum e cu protocoalele??? Parca zici ca serviciile lucrau pentru alta tara...
  • +5 (5 voturi)    
    :)))) (Duminică, 19 august 2018, 21:20)

    g01an [utilizator]

    evident ca nu era nicio criza, lumea venise pregatita de sarbatoare si asa ar fi fost daca nu bagau psd-istii strambe.
  • +1 (1 vot)    
    Nu poate fi convinsa madama ? (Luni, 20 august 2018, 10:31)

    ruskimushki [utilizator]

    sa-si viziteze sotul care nu-i chiar atat de departe ?
    Scorpia asta va face macel, daca mai continua.

    Ce dreaq; servicii secrete is astea ? Is bune doar la capacit civili prin hrube.