Schimbare radicală în tabăra susținătorilor PSD: Bogdan Chirieac îi cere demisia premierului Viorica Dăncilă 

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 august 2018, 17:03 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila, la Sinteza zilei
Foto: Captura Antena 3
Unul dintre susținătorii actualei puteri, analistul Bogdan Chirieac, îi cere demisia premierului Viorica Dăncilă, pe fondul protestelor din Piața Victoriei. El o acuză pe Dăncilă de ”dispreț față de muncă” și de faptul că a generat pierderi de miliarde pentru România. Este pentru prima oară când unul dintre susținătorii propagandei PSD cere plecarea actualului Cabinet. 

"Doamna Dăncilă va alege să plece. Protestele o ţin la Palatul Victoria - şi toate aberaţiile care se spun pe marginea acestora - care au fost categoric violente (...) Eu nu mai am niciun fel de îndoială. Trebuie să plece din cauza dispreţului manifest pe care îl are faţă de muncă. Faptul că a închis țara în această săptămână a provocat pagube, probabil, de miliarde de euro mediului privat. Nu toată lumea din România lucrează la stat. La o sărbătoare legală de o zi a mai dat de la dânsa din buzunar, de la Teleorman, încă două zile libere (...) Eu sper să plece cât de curând. A închis țara", a spus Chirieac, la Antena 3, citat de dc.news.



















8992 vizualizari

  • +25 (33 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 18 august 2018, 17:06)

    tirolez [utilizator]

    S-au suparat israelienii si Dragnea a dat vina pe Vio?
    • +28 (34 voturi)    
      Vor să scape de guvernare (Sâmbătă, 18 august 2018, 18:24)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Se impute treaba economic și nu vor sa fie la guvernare sa deconteze.
      • +19 (21 voturi)    
        Gargara gusterului roz! (Sâmbătă, 18 august 2018, 21:15)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

        Tovarasul asta chireac, ala care joaca in liga... se da acum deontolog....
        Lingaul de pe latrine se vrea a fi luat iun seama!
        Minciuni!
        Este doar latraul care intra in scena cand vrea hamsterul cu mustati.
        Niste cretini!
        Make a photo?
        • +1 (1 vot)    
          Dacă și chiorii văd, (Luni, 20 august 2018, 10:25)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

          Că Veorica-i proastă și puturoasă,de ce nu vede Dragnea?Așa prevede programul de guvernare?Pe de altă parte experiența ne arată că Dragnea o va înlocui pe Veorica cu cineva mai fanatic ca ea.Să privim;Grindeanu,Tudose au fost mult superiori lui Veorica,așa-că să rămână până la alegeri.Poate așa se vor trezi românii să nu mai voteze PSD.Nu ai ce alege din PSD,cum ajung la guvernare,cum devin ticăloși și își arată caracterul infracțional.PSD nu-i partid social-democrat,este o grupare infracțională.
      • +8 (18 voturi)    
        Pai tot timpul a fost asa, PSD a dat chix (Sâmbătă, 18 august 2018, 21:36)

        DariusValcov [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

        Dupa ce a furat si a spart in primii doi ani, apoi a aruncat pisica moarta la opozitie, care au furat si ei ce a mai ramas.Ca doar nimeni nu intra in politica pentru binele cetateanului.
        Cat timp exista politica, politicieni, parlamentari etc asta nu se va opri. E in toate tarile.
    • +10 (12 voturi)    
      Proasta si-a facut datoria, (Sâmbătă, 18 august 2018, 22:52)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      a dat ce a putut sa dea, acum vrea sa o foloseasca infractorul condamnat sa adune toate mania romanilor si sa o sacrifice. Castig pe toata linia pentru mafia rosie, asta este atat de proasta ca nici macar nu o sa cracneasca cand ii da hamsterul un picior in posterior.
    • +5 (7 voturi)    
      dupa cum bate vantul (Duminică, 19 august 2018, 11:20)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      cred ca e clar pentru toata lumea cam cum merge treaba cu "ziaristii" la noi...

      cum iti poti explica o intoarcere atat de brusca, de la opinii atat de radicale?

      Ca trebuie sa plece, e de la sine inteles... dar pana acum doua zile era perfecta pentru postul asta... ce s-a intamplat intre timp? O fi primit vre-un telefon ceva?
      ehehe
    • +3 (3 voturi)    
      Care este diferenta intre... (Duminică, 19 august 2018, 14:50)

      Bibishor [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      ...Elena Ceausescu si Viorica Dancila??
      Radio Erevan: nici una.
  • +36 (40 voturi)    
    Chireac, panarama batrana (Sâmbătă, 18 august 2018, 17:22)

    DariusValcov [utilizator]

    Se zice ca orice decizie trece prin stomac. De cand cu afacerile cu Armata, Chireac cam moare de foame. Si se pare ca nu se mai gudura pe langa PSD de cand a fost trecut pe linia a doua, acum latra si el cautand un stapan mai milostiv.
    Acest om cu 10 fetze nu trebuie crezut.
    • +8 (16 voturi)    
      Sa nu uitam cand Chireac cu CTP santajau oameni (Sâmbătă, 18 august 2018, 21:37)

      DariusValcov [utilizator] i-a raspuns lui DariusValcov

      Pentru trafic de influenta. Le-a trecut glontul pe la ureche si tot latra ca doua cotarle. Sa chemam ecarisajul.
      • +4 (4 voturi)    
        Poate SRS (Duminică, 19 august 2018, 15:50)

        Anjo [utilizator] i-a raspuns lui DariusValcov

        Sorin Rosca Stanescu santaja de mana cu Chireac pe directorul ANI. Nu Cristian Tudor Popescu. Sau poate ma insel?
  • +32 (38 voturi)    
    Mai degrabă daddy (Sâmbătă, 18 august 2018, 17:25)

    comentatordiletant [utilizator]

    vrea să scoată alt pion la înaintare.
    • +30 (32 voturi)    
      Mare minune (Sâmbătă, 18 august 2018, 18:14)

      siska [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

      de nu o sa-l puna pe vilcov in locul veoricai, ca prea-i merge melita de-o vreme incoace !!
      • +3 (3 voturi)    
        zau !!!? (Duminică, 19 august 2018, 8:51)

        sipu [utilizator] i-a raspuns lui siska

        dar pana acum cine crezi ca a fost ...........
  • +32 (38 voturi)    
    praf in ochi, diversiune !!!!!!!!!!!! (Sâmbătă, 18 august 2018, 17:29)

    rov [utilizator]

    pai ce traba are gaina asta cu relele ce se intampla??
    Vinovatul nr 1 e drac_nea, el trebuie sa dispara!!!!!!!!!!!
  • +29 (35 voturi)    
    dragnea (Sâmbătă, 18 august 2018, 17:31)

    nahir [utilizator]

    cred că-și joacă ultima carte folosindu-l pe chirieac copil viclean, mai ceva ca-ntr-o ”Noapte furtunoasă”, încercând prin aruncarea Ziței vasilica în gura leilor să mai câștige timp. Atât cât are nevoie să treacă anumite legi prin parlament și să încerce o promulgare a acestora (dacă nu pentru că Iohannis nu are ce să mai facă, sau cine știe, poate acesta dac-ar fi suspendat să o facă cățelul de trupă trădiceanu),
    Scenarii ar fi multe. Nu-mi închipui că chirieac și-ar trăda stăpânul atât de repede.
  • +25 (35 voturi)    
    Mai, domn' chireac, (Sâmbătă, 18 august 2018, 17:35)

    siska [utilizator]

    la "vocalizele"care le faci la latrina3, nu te mai"sforta" tare, ca faci atac de apoplexie ! NU numai veorica trebuie sa plece, ci INTREG m'psd-ul ! Asta nu intelegeti voi (in frunte cu raspopitu', caratistu' si alte "elemente" din acea cloaca, inclus secupenalul ala care va e sef ), acest partid ex-securist DE PENALI,pe deoparte SI MARIONETE, pe de alta parte, trebuie acuzat de uzurpare nationala (cel putin !) si SCOS IN AFARA LEGII ! Degeaba pleaca o loaza, doar ca sa faca loc alteia !
  • +15 (23 voturi)    
    Un nimeni (Sâmbătă, 18 august 2018, 18:07)

    Livius777 [utilizator]

    Unul din cameleonii presei romane
    Infatuat, sarcastic ...un iezuit !
  • +18 (22 voturi)    
    Ghidul ONT musca cum i se cere.Adio Vasilico (Sâmbătă, 18 august 2018, 19:29)

    Plagarus [utilizator]

    Tatal general de securitate, mama angajata MI,canta dupa cum se fac jocurile.
    De la caratul gentilor cu bani de la multinationale catre PSD (Ioan Mircea Pascu, Miki Shpaga , Nastase A.),salt inainte la STS pt. contracte de livrare de radiotelefoane portabile Motorola MTH 800,i de repetitori indoor in banda 380-400 MHZ,prin firma sa CSR + afacerile cu Aeroportul Henry Coanda – Otopeni, Inspectoratul General Pentru Situatii de Urgenta, Regia Autonoma ROMATSA sau Compania Nationala a Huilei.
  • +7 (11 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Sâmbătă, 18 august 2018, 20:28)

    XLXL [utilizator]

    pocneste de prea inteligent si neica chireac asta ... prea are pareri pentru orice aspect ... le mai si argumenteaza apasat, platit la minut ... daca-l cauti de activitate, nu mai ramane nimic in afara de dat din gura si stat pe scaun la tv ...
  • +10 (12 voturi)    
    Clica conducatoare nu vrea sa asculte... (Sâmbătă, 18 august 2018, 20:44)

    Entiu [utilizator]

    Clica conducatoare nu vrea sa asculte si de parerile noastre, de noi, cum ar fi normal! Sa ne gindim bine cum vom alege…. speram sa scapam de conducatorii diletanti, puturosi, corupti si hoti!
  • +14 (16 voturi)    
    Si-a dat foc la valiza!!! (Sâmbătă, 18 august 2018, 20:46)

    iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator]

    A innebunit lupul?!

    Nu stiu cata simpatie are electoratul pedesere pentru Docial, dar categoric are o imensa simpatie pentru NEMUNCA!

    Chireac se ia de maxi-vacanta de Sfanta Maria, este o miscare sinucigasa! Votantii pedesereului adora pauzele lungi si dese, daca cineva spune ca ar trebui sa munceasca mai mult, este dujmanul lor de moarte!!!
  • +3 (7 voturi)    
    Hopaaa (Sâmbătă, 18 august 2018, 22:26)

    grunespferd [utilizator]

    Da‘ ce avem noi aici?... Au inceput in sfarsit sa traga clopotele? Semn bun cand bat clopotele pentru imbecili, infractori si tradatori.

    Haideti mai vartos domnu’ Chireac, mai cu viata, stim doar ca puteti!
  • +7 (9 voturi)    
    E suparat (Sâmbătă, 18 august 2018, 22:57)

    ady77 [utilizator]

    Ca nu a primit invitatie la nunta, si da in Livache cu Veorica.
    Dar mai are timp sa o primeasca, sa ii gaseasca si lui un loc, la spalat de vase.
  • +8 (10 voturi)    
    who cares? (Duminică, 19 august 2018, 0:29)

    Coco Whistle [utilizator]

    in psd exista doar rotatia cadrelor, toti sint din acelasi aluat. avem nevoie de oameni noi, nu ne pot pacali. acest partid trebuie scos in afara legii iar cei care le inventeaza trebuie sa stea dupa bare ptr 25 ani, apoi lumea se apuca serios de treaba.
  • +2 (4 voturi)    
    poate sa ramana (Duminică, 19 august 2018, 8:59)

    sipu [utilizator]

    oricum este degeaba , cine este in spatele ei trebuie schimbat . Eu personal il impuscam ca in N Corea cu tancul ........................
  • +4 (6 voturi)    
    Cand o sa-i ceara demisia (Duminică, 19 august 2018, 9:23)

    fat.cat [utilizator]

    lui Dragnea, atunci o sa-l cred. Pana atunci, ramane cum am stabilit. Mare ipocrit, ca de obicei, domnul analist.
  • +1 (3 voturi)    
    a tunat si i-a adunat (Duminică, 19 august 2018, 11:46)

    clencix [utilizator]

    Crezi că în locul lui Dragnea nu au alt Dragnea? Pute pământul de ei în pesede, la turma de cocalăi se găsesc și câțiva mai scoși.