Fotografii cu numerele de identificare de pe căștile jandarmilor, ascunse cu bandă adezivă / Imagini similare apar și în filmul publicat chiar de Jandarmerie

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 17 august 2018, 17:24 Actualitate | Esenţial


Casca jandarm
Foto: Captura video
Passport Productions a publicat pe pagina sa de Facebook o fotografie cu un jandarm al cărui număr de identificare de pe cască este acoperit cu bandă neagră adezivă. Imagini similare pot fi văzute chiar pe filmul distribuit în urmă cu o zi de jandarmerie.

„În imagine jandarmi în acțiune, la ora 16:30, cu numerele de identificare de pe caschete acoperite cu bandă adezivă neagra. Aceștia nu arată deloc ca oameni de toată isprava care lucrează în slujba cetățeanului și nu au nimic de ascuns”, scrie Passport Productions, care se definește drept o echipă „mică și internațională” care își dedică activitatea pentru a spune „povești care considerăm că trebuie spuse”.

Imagini similare pot fi văzute pe filmul postat ieri de Jandarmeria Română pentru a descrie cum au fost agreați jandarmii de către protestatari, de la minutul 1,26.






















6866 vizualizari

  • +55 (55 voturi)    
    cand iti maschezi numarul de identificare cu (Vineri, 17 august 2018, 17:29)

    qwerasdf [utilizator]

    banda adeziva... stii ca urmeaza sa faci ceva nasol.

    deci jandarmii stiau ca lucrurile vor lua o turnura brutala, astfel s-au pregatit de dinainte astfel incat sa nu poata fi identificati

    Rusine? Nu e cazul sa cerem sa va fie rusine. Tradatorii de tara nu au rusine! Tradatorii de tara, care bat proprii cetateni, nu sunt oameni, sunt bestii.
    • +22 (22 voturi)    
      Statul paralel (Vineri, 17 august 2018, 17:50)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Si mai vorbesc de statul paralel. Poate era o structura paramilitara antrenata infiltrata in piata. Cineva ar cam trebui sa faca multi ani de puscarie.
      Sau erau nepotii "teroristilor" aia de au disparut in neant acum 30 de ani?
      • +4 (6 voturi)    
        S-a terminat cu Dragnea si fi-su (Vineri, 17 august 2018, 19:50)

        JeanDarmul [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        Ii salta pe amandoi garda, la cat au furat le vor putrezi oasele in temnita. Asta e complot la adresa securitatii nationale, CSAT ii mananca.
        La fel s-a terminat si cu UM0465 aka Brigada Speciala Vlad Tepes, armata personala a lui Dragnea. Vor fi desfiintati.
    • +9 (9 voturi)    
      Interventia violenta a jandarmilor e premeditata (Vineri, 17 august 2018, 19:37)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      PSD stia ca va fi un protest MARE pt ca acest miting a fost anuntat cui vreo 2 saptamani inainte.

      Iar Dragnea a vorbit cu o zi inainte de miting despre "VIOLENTE" ...deci prin Antena 3 s-a dat ordinul de la PSD ca jandarmii sa comita abuzuri

      sefii jandarmeriei sunt din TELEORMAn...de cate 'coincidente' e nevoie pt a fi clar ca totul a fost premeditat?
    • +10 (10 voturi)    
      GDPR (Vineri, 17 august 2018, 20:17)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      O sa vina Dandarmeria sa invoce GDPR... daca nu, vor invoca faimosul citat "I am not a number! I am a free man!"

      Dandarmii sunt niste sarace victime... nu uitati ca doi dintre ei au murit, alti doi au fost batuti, iar unul a fost paralziat. Desi toti sunt aproape aceeasi persoana: adica una imaginara. Versus peste 400 de victime reale.

      Dar... detalii...
  • +48 (48 voturi)    
    asta (Vineri, 17 august 2018, 17:32)

    martel55 [utilizator]

    nu face decat sa confirme inca odata premeditarea actiunilor, stiau ce vor face si stiau ca e bine sa nu poata fi identificati...pacat ca parchetul militar nu ne da sperante ca acesti criminali vor fi trasi la rapsundere, dupa o spatamana de la abuzurile incalificabile comise, nici macar unul din acesti infractori nu a fost chemat la parchet
    • +10 (10 voturi)    
      lol, parchetul militar... (Vineri, 17 august 2018, 18:06)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui martel55

      ...crezi ca daca dragnea nu controla PM s-ar fi riscat sa manipuleze si sa atace lumea asa? stia exact ca nu vor exista urmari si consecinte ale abuzului de vineri.
      asa ca asteptati-va sa rezolve PM cazul cand va fi Ilici condamnat pentru Revolutie, cum s-ar zice: NICIODATA!
  • +42 (44 voturi)    
    Nicio surpriza (Vineri, 17 august 2018, 17:32)

    omezu [utilizator]

    Interlopii batausi imbracati in uniforma de jandarm stiau foarte bine ce urmeaza si s-au pregatit in consecinta. Sper sa se pregateasca la fel de bine si pentru mers la bulau!
    • +15 (15 voturi)    
      vezi sa nu (Vineri, 17 august 2018, 18:20)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      Poate mustrare scrisa, ca asta inseamna "raspundere" la stat. Eventual si-o vor lua un pic aia de i-au ciomagit pe israelieni.
      • +2 (4 voturi)    
        Poate (Vineri, 17 august 2018, 19:24)

        omezu [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Dar da-mi voie sa sper.
        • +1 (1 vot)    
          cam asa ceva (Sâmbătă, 18 august 2018, 16:16)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui omezu

          Daca nu erau israelieni, era ok daca erau americani. Sau orice alt stat care poate sa-i stranga pe astia de ... Desi alea care pot face asta, fac si trocuri politice si pot renunta la presiune/speta contra a ceva.
  • +16 (16 voturi)    
    Le-au ascuns pentru ca urasc cu (Vineri, 17 august 2018, 17:46)

    scaraotchi [utilizator]

    inversunare numerele, nu pentru ca ar fi avut ceva de ascuns...!
    Daca in loc de numere ar fi avut imagini cu: cefe de porc; mici cu bere; carnati cabanosi, ati fi vazut ca nu si le-ar mai fi ascuns...
  • +15 (15 voturi)    
    jandarmeria in forma actuala trebuie desfiintata! (Vineri, 17 august 2018, 17:53)

    Francisc 1 [utilizator]

    gandita o alta structura imuna la ordine politice! acum e doar o bata in mana sobolanului!
  • +13 (15 voturi)    
    . (Vineri, 17 august 2018, 17:57)

    Ingwar [utilizator]

    nu mas mira daca psd'ul a luat mercenari interlopi (poate ca si recedivisti) si ia imbracat in costume de jandarmi ca sa bata protestatarii
    • +6 (6 voturi)    
      si eu cred ca.. (Vineri, 17 august 2018, 19:54)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Ingwar

      toti aia fara numarul de identificare nu erau jandarmi...ci din alte trupe de interventie...aceasta metoda nu este noua si se foloseste de obicei in tarile cu dictaturi...ca si provocarile "falsilor demonstranti" pt a justifica interventiile in forta ale "jandarmilor"....oricum nu o sa plateasca nimeni pt ce s a intimplat atita timp cit puterea este in mina escrocilor nenorociti....
  • +24 (24 voturi)    
    Domnii procurori militari ce parere au ??! (Vineri, 17 august 2018, 18:18)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Este premeditare si grup infractional organizat ! La puscarie cu jandarmii infractori.
  • +13 (13 voturi)    
    Este legal? (Vineri, 17 august 2018, 18:31)

    aniod [utilizator]

    Sunt din nou jandarmii in ilegalitate?
  • 0 (4 voturi)    
    Nu erau jandarmi (Vineri, 17 august 2018, 19:51)

    Dodel540 [utilizator]

    Oameni buni, astia nu erau jandarmi. Este ff grav!
    • +4 (4 voturi)    
      Erau jandarmi (Vineri, 17 august 2018, 23:56)

      Alex S [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      Erau jandarmi care voiau sa bata fara sa fie identificati.
  • +5 (5 voturi)    
    Infractori in uniforme. (Vineri, 17 august 2018, 20:19)

    naitza [utilizator]

    Trebuie DESFIINTATA aceasta structura.
  • +6 (6 voturi)    
    Represiunea a fost gandita din timp (Vineri, 17 august 2018, 22:03)

    kent8 [utilizator]

    La fel au facut comunistii lui Iliescu si in 90 cu mineriadele.
  • +3 (3 voturi)    
    o pata si o rusine pe aceasta arma (Sâmbătă, 18 august 2018, 0:44)

    Coco Whistle [utilizator]

    e clar ca si-au incalcat statutui si unitatile inchise. toti cei care au participat trebuiesc deferiti justitiei si nu mai pot ocupa pozitii publice.