VIDEO Noi imagini cu șeful Brigăzii de Intervenție, Cătălin Paraschiv, în plină acțiune: o femeie îmbrâncită și telefoane trântite de pământ

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 16 august 2018, 16:13 Actualitate | Esenţial


Barbatul in alb
Foto: Captura video
A apărut o nouă înregistrare cu acțiunile coordonate de Cătălin Paraschiv, seful Brigăzii de Intervenție a Jandarmeriei, în care se vede cum acesta îmbrâncește o femeie si dă cu piciorul unui obiect care pare a fi un telefon. Incidentul are loc pe o stradă foarte aproape de intersecția cu Calea Victoria, aproape de locul în care și reporterul HotNews a fost bruscat de jandarmii care i-au luat telefonul. 

Imaginile ne-au fost trimise de un cititor HotNews care ne-a declarat că le va pune la dispoziție femeii, în cazul în care aceasta vrea să depună plângere. 


De asemenea, în imagini se vede cum un barbat ridică cel mai probabil un telefon de pe stradă și-l dă unui jandarm.


















11105 vizualizari

  • +31 (33 voturi)    
    Minerul in alb (Joi, 16 august 2018, 16:21)

    omezu [utilizator]

    Omul era pus pe spart capete si telefoane, pare teleghidat idiotul! Poate are un fetis cu telefoane?!
    • +15 (15 voturi)    
      Fuhrerul Paraschiv in Crystal Nacht (Joi, 16 august 2018, 17:10)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      O ecranizare ar trebui, un documentar cu aceasta Bestie sa avem pentru Viitorime
    • +9 (9 voturi)    
      Asta era scopul (Joi, 16 august 2018, 21:05)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      A si scris cineva pe FB (imi cer scuze si imi e rusine ca am uitat cine) ca totul a fost premeditat. Spargerea capetelor agitatorilor era o scuza ca sa curete bulevardele de dovezi.

      Intai se luau de cei care protestau si nu plecau pentru ca trebuiau invatati o lectie stil PCR.

      Apoi e luau de protestatari care se retrageau ca nu stiau daca au facut sau nu poze si filme, iar ziaristilor special li se luau si spargeau telefoanele ca sa nu fie dovezi.
  • +36 (38 voturi)    
    eu am zis ca asta e genul de securist (Joi, 16 august 2018, 16:27)

    qwerasdf [utilizator]

    gata oricand sa bata femei...

    asa a fost invatat el de mic, de la tatal lui ala bolsevic si comunist
    • +15 (15 voturi)    
      Precis a fost alaptat cu vodka (Joi, 16 august 2018, 17:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Laptele matern nu era pe gustul lui
  • +31 (33 voturi)    
    Bineînțeles (Joi, 16 august 2018, 16:32)

    ak33 [utilizator]

    Ca nu o sa isi mai aduca aminte, daca i a smuls teelfonil, poate da poate nu, erau morti doi jandarmi etc
    Teapa boule, lumea filma si din exterior
    Jos dictatura, jos dragnea
  • +24 (26 voturi)    
    Bai colonele! (Joi, 16 august 2018, 16:33)

    ing.Orca [utilizator]

    Pe langa ca esti las esti si prost!
    De ce esti las? Sa-ti explic... De ce ai venit imbracat ca un gigolo la protest, ai?! Tu marele comandant de brigada, cu alte cuvinte brigadierul sef. Iti spun eu:
    -Stiai ca se va lasa cu violente si ca sunt sanse mari sa apara protestatari care vor infrunta trupele de jandarmi si o tinuta lejera, de vara, fara epoleti te va ajuta sa te pierzi in multime in caz ca...
    Dar! Ai uitat un lucru, si aici se vede ca bubui de prostie, cum iti spuneam mai sus, ca in uniforma ta imaculata, erai cel mai usor de identificat pe timp de noapte si numai intre uniforme de jandarmi, dandu-le ordine si indicatii. Q.E.D. (sa-i spuna cineva ca nu-i o injuratura si n-are legatura cu M PSD).
    • +8 (8 voturi)    
      Dar era vizibil si pt jindari (Joi, 16 august 2018, 17:52)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui ing.Orca

      Astfel i-a coordonat excelent, n-a scapat nimic necaftit sau negazat.
    • +6 (6 voturi)    
      trebuie inlaturat urgent (Joi, 16 august 2018, 21:59)

      alexman1 [utilizator] i-a raspuns lui ing.Orca

      S-a imbracat in alb tocmai pentru a fi vazut mai bine. El se lauda astfel cu "succesurile" lui, a jubilat toata noaptea, a calcat pe oameni si s-a hranit cu neputinta lor.Trebuie inlaturat urgent.
      • +1 (1 vot)    
        Inlaturat definitiv (Vineri, 17 august 2018, 11:36)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui alexman1

        asa cum au facut cu dusmanii de clasa.
    • +5 (5 voturi)    
      de acord (Vineri, 17 august 2018, 3:54)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui ing.Orca

      nu am mai vazut un civil conducind mineriade...de pe vremea securitilor. este o rusine si defaimare a uniformei si gradului avut. o mai mare dezonoare nu am vazut, decit de a fura de la copii sau a-i gaza. sper sa primeasca ceea ce merita si sa nu asteptam 30 ani. dosarul cu mineriada ce mai face?
  • +28 (30 voturi)    
    Da, mare luptator (Joi, 16 august 2018, 16:33)

    tarabost [utilizator]

    spagator de telefoane care "i-au omorat oameniii" si agresor de feme. Unde era marele barbat al tarii.... n-a fost decorat inca pentru asta cu Ordinul Steaua Romaniei in rang de comandor? E pacat sa se piarda un luptator atat de curajos!
  • +26 (28 voturi)    
    Omul are o cariera in fata (Joi, 16 august 2018, 16:36)

    Martinezu [utilizator]

    Daca observam cum au evoluat toti securistii vom vedea ca genul asta de oameni au viitor la noi in tara indiferent de regim.
    De asta tara nu o sa evolueze niciodata chiar daca taras grapis se va schimba actualul regim.
    Oamenii sunt pregatiti sa uite si sa ierte. De fapt,uita si nici nu mai e nevoie de iertare.
    Daca asta ar fi condamnat 20 de ani din care sa ispaseasca macar 18 pe viitor altfele ar sta lucrurile.
    Pun pariu insa ca nu va va iesi nici macar din armata.
  • +12 (12 voturi)    
    Lume.lume,...... (Joi, 16 august 2018, 17:46)

    gigiN [utilizator]

    ….s-a infiintat militia pesedista !! "Cinste marelui carmaci"-sau carpaci mai correct spus !!!
  • +10 (10 voturi)    
    jandarm= idei putine si fixe.... (Joi, 16 august 2018, 18:20)

    minus [utilizator]

    - telefonul trebuie spart (ceva in stilul omului primitiv batand piatra in care s-a impiedicat)
    - individul ce detine telefonul trebuie umilit pentru ca nu respunde la "de ce"-urile gandite de jandarm: de ce filmeaza, de ce nu sta acasa, de ce ridica mainile in aer, de ce fuge, etc
  • +9 (9 voturi)    
    E la prima abatere (Joi, 16 august 2018, 18:44)

    Ord [utilizator]

    o sa ia cu suspendare si se va duce la pensia lui speciala.
    Ar fi bine daca ar fi degradat total si lasat fara pensie acum la varsta lui, plus bagat la bulau vreo 5 ani ca sa contemple brutalitatile facute.
  • +7 (7 voturi)    
    trebuie demis dementul asta (Joi, 16 august 2018, 21:56)

    alexman1 [utilizator]

    Mai oameni buni, ce cauta astfel de oameni bolnavi mintali in jandarmerie?Cum a putut sa dea jos o femeie?Ce facea ea?Punea in pericol scaunul lui Dragnea?Hai sa fim seriosi. Ar trebui sa facem un miting la aceasta brigada speciala ca nu este normal ca un psihopat sa conduca asa o echipa. Sa va fie rusine inca o data...Daca il vad prin Bucuresti il scuip intre ochi pe acest individ abject ce se crede urmasul lui Musollini
  • +5 (5 voturi)    
    un criminal (Vineri, 17 august 2018, 3:50)

    Coco Whistle [utilizator]

    si distrugator de bunuri, ce diferenta e intre un telefon si o vitrina a unui magazin, unul e spart de un miner dement in uniforma iar celalat de niste copii care se joaca cu focul. cind o sa inceapa poportul sa va educe, aduci o sa plinga si mama voastra. intr-o tara civilizata individul era arestat pe loc. daca a executat ordinele ...cel putin suspendat pe perioada anchetei daca nu chiar demis.
  • +3 (3 voturi)    
    Imi aminteste de un banc (Vineri, 17 august 2018, 8:49)

    Putorel Poater [utilizator]

    Ceausescu este invitat de Mobutu Sese Seko in Congo. In a doua zi a intalnirilor este organizata o partida de vanatoare iar seara cei doi lideri se lauda cu ce au vanat. Mobutu vanase 5 girafe, 2 elefanti si un leu. Ceausescu se lauda si el ca a vanat 5 pliznoți si 3 sărnoți. Mobutu intreaba ce sunt aceia. Ceausescu ii spune ca sunt doua animale foarte asemanatoare, cu aparenta umana dar de culoare neagra, stau ascunsi prin copaci si agita mainile in timp ce canta "please, not!" sau "sir, no!" cand indrepti arma spre ei.