Sindile, noul șef interimar al Jandarmeriei Române. Are 40 de ani și este din Teleorman

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 15 august 2018, 9:26 Actualitate | Esenţial


Ionut Catalin Sindile
Foto: Jandarmeria Romana
Începând cu data de 15 august , prim-adjunctul inspectorului general al Jandarmeriei Române, colonel Ionuț Cătălin Sindile, a fost împuternicit în funcția de șef al Jandarmeriei, informează Ministerul de Interne.

Ce spune MAI:

”Această decizie a fost luată având în vedere importanța sarcinilor ce revin Inspectoratului General al Jandarmeriei Române, precum și necesitatea asigurării, cu celeritate, a actului managerial.

Colonelul Ionuț Cătălin Sindile are 40 de ani și este născut în județul Teleorman. A absolvit Academia de Poliție “Alexandru Ioan Cuza”, la arma jandarmi, în anul 2000 și are o experiență de 18 ani în Jandarmeria Română. 

Ionuț-Cătălin Sindile are o relevantă activitate profesională în cadrul Jandarmeriei Române, inclusiv mai multe misiuni internaționale sub egida Uniunii Europene.”

Numele lui Sindile se adaugă pe o listă deja destul de lungă de persoane-cheie din structurile statului român ce provin din județul Teleorman, de unde este și Liviu Dragnea.

Mandatul actualului interimar de la șefia Jandarmeriei, Sebastian Cucoș, a expirat și nu mai poate fi prelungit.

Administrația Prezidențială a precizat marți că problema numirii actualului interimar al Jandarmeriei, Sebastian Cucoș, ca șef plin al instituției ar putea fi discutată în CSAT doar după finalizarea anchetei care a fost declanșată după violențele de la protestele de vineri. În condițiile în care interimatul acestuia expiră, Președinția transmite că nu are niciun fel de atribuții în acest sens, singura care decide cine asigură conducerea Jandarmeriei până la numirea unui inspector general fiind Carmen Dan, în calitatea ei de ministru al Afacerilor Interne.


















7328 vizualizari

  • +64 (66 voturi)    
    Pfff (Miercuri, 15 august 2018, 9:27)

    Soljenitin [utilizator]

    Altul din telemorman. Ce draci baltati au teleormanenii cu romania de o urasc asa rau?!
    • +43 (45 voturi)    
      ehh (Miercuri, 15 august 2018, 11:55)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      sunt preferati teleormanenii pt ca acolo este mosia lui dragnea, la cate afaceri necurate a facut pe acolo in trecut... pe toti ii stie si ii are la mana cu ceva, sunt santajabili si usor de controlat
      • +21 (23 voturi)    
        Acum 10 ani renova apartamente (Miercuri, 15 august 2018, 13:15)

        Ciomagu [utilizator] i-a raspuns lui alex34

        Asta mi-a renovat doua apartamente in Dorobanti.
        Omul facea ture de garda la Piata Victoriei si apoi venea la mine.
        Lucra f bine. Zicea ca nu ii ajung banii. Se ruga de mine sa nu spun la vecini ce meserie are.
        L-am dat afara dupa ce intr-o zi a baut pana a cazut lat si a ramas inchis in apartament. Am crezut ca a murit naibii. Ii auzeam telefonul cum suna dupa usa dar nu raspundea. Daca chemam jandarmii sa sparga usa, il dadeau afara. Am pierdut o zi asteptand sa se trezeasca... Daca murea la mine in casa muncind la negru aveam azi dosar penal.
        • 0 (4 voturi)    
          Tu l-ai cunoscut cel mai bine cum se (Miercuri, 15 august 2018, 21:10)

          Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Ciomagu

          comporta. Mie mi se pare ca, desi e din Teleorman, da impresia ca are radacini romanesti si nu rusesti ca Dragnea si Dancila.
          • -1 (3 voturi)    
            "radacini romanesti"!!!!!!!!!!!! (Miercuri, 15 august 2018, 21:38)

            exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

            ce legatura au rusii ca romanii sunt hoti , escroci si imbecili din neam ( in majoritate )!??!??...pune mina pe istorie ca sa stii din ce neam te tragi...sunteti obsedati de rusi, inloc sa va priviti in oglinda...
          • +3 (3 voturi)    
            Desigur, (Miercuri, 15 august 2018, 22:02)

            2304 [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

            ... daca ar putea sa ne spuna cineva cum mama dracului e asta colonel la 40 de ani. Ce fapte de eroism a facut constant astfel incat sa fie avansat de 6 ori in 18 ani (colonel este a VI-a treapta in ordinea gradelor militare)
        • +4 (4 voturi)    
          De fapt poate avea si radacini turcesti. (Miercuri, 15 august 2018, 21:43)

          Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Ciomagu

          Cuvantul ,,Sindili" exista in limba turca, se pare ca e un nume orecare (de genul ,,Vasile" in romana, si nu un substantiv anume). Mai exista si cuvantul ,,Sendil" . Prin transformare in Romania, peste ani de zile a ajuns ,,Sindile".
          In plus ,,Teleor man" inseamna in turca ,,Padurea Nebuna" sau ,,Padurea Impleticita". Aluzie la padurile masive si incalcite care erau pe malul Dunarii cu secole in urma, deci nu e exclus ca sunt si turci pe acolo. Pe timpul Imperiului Otoman teoretic locuiau etnici turci in toate judetele invecinate cu Dunarea. Mai la deal a fost si insula Adakale.
      • +7 (7 voturi)    
        Tatal lui Dragnea, col Paraschiv si Sindile Senior (Miercuri, 15 august 2018, 20:37)

        Militica [utilizator] i-a raspuns lui alex34

        Au fost colegi la militie.
        Nimic nu este intamplator.


        Dragnea a descoperit ca era spionat de SPP si atunci a renuntat la ei si a pompat bani si oameni in UM0465 Vlad Tepes, pentru a isi crea un serviciu propriu de paza.
        Intrucat nu il duce capul, a amestecat armata sa secreta in demonstratiile din 13 August. Daca le tinea deoparte, era bine mersi si azi.

        Sfarsitul lui Dragnea consta in ancheta militara asupra UM0465.
        • +1 (1 vot)    
          10 August, corectie (Miercuri, 15 august 2018, 22:12)

          Militica [utilizator] i-a raspuns lui Militica

          scuze.
    • +15 (17 voturi)    
      La teleorman (Miercuri, 15 august 2018, 12:12)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      S-au strans doar 2000 de semnaturi pt initiativa ''Fara penali..''
      Asta spune totul..
      Acolo se fredoneaza asa:

      https://lyricstranslate.com/en/bug-mafia-cine-e-cu-noi-lyrics.html

      Cine e cu noi striga 'O-O'!
      Cine e cu noi striga 'O-O'!
      Cine e cu noi striga 'O-O'!
      Cine e cu Mafia striga 'O-O!

      I:
      Dau 3000 de gabori pe 30 de femei
      Care sa striga tare 'Uzzi isi bate joc de ei. '
    • +24 (28 voturi)    
      Incredibil !!!! (Miercuri, 15 august 2018, 12:29)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Tre facut ceva , altfel......ne "Teleormanizam" complet !!! Si stim cu totii......Teleormanul este cel mai saraca judet !! Cum naiba , de acolo , provin oameni asa de ...."valorosi"...?????? Eu cred ca asta e prea mult deja !!!!
    • +23 (23 voturi)    
      Inca o sluga a lui Dragnea in conducere (Miercuri, 15 august 2018, 14:00)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Hai sa mai avem cativa din astia, sa darame tot ce a mai ramas.
    • +2 (2 voturi)    
      cum se spunea in anii cinzeci (Joi, 16 august 2018, 7:44)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      are origine sanatoasa.
  • +47 (51 voturi)    
    Deci Tot Teleormanul Impotriva Protestatarilor (Miercuri, 15 august 2018, 9:28)

    un domn [utilizator]

    Asta Este Declaratia lui Liv Jong Un la Adresa Noastra
    Macar Stim ce Avem de Facut!
  • +47 (51 voturi)    
    "e născut în județul Teleorman" e omul lui Dragnea (Miercuri, 15 august 2018, 9:32)

    Gryphus [utilizator]

    e vreun om care sa conduca vreo institutie publica si care sa nu fie membru PSD sau nascut in Teleorman?
  • +48 (52 voturi)    
    Gașca de Teleorman (Miercuri, 15 august 2018, 9:35)

    Radu10 [utilizator]

    Minune!
    Sindile e născut în Teleorman.
    Gașca primește întăriri!!!
  • +42 (44 voturi)    
    schimbarea domnilor=bucuria nebunilor (Miercuri, 15 august 2018, 9:38)

    ion_de_la_tara [utilizator]

    l-au dat jos pe bataus, ca sa-l puna pe unul de la Teleorman...probabil tot bataus, dar mai motivat :) Pana cand institutiile de forta ale statului nu vor mai fi numite politic, orice schimbare este impotriva poporului roman.
    • +21 (25 voturi)    
      si are si buzele vinete (Miercuri, 15 august 2018, 10:45)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui ion_de_la_tara

      si ochii cam injectati - origine sanatoasa si sigura! O fi din clanul Bombonicai?
      • +3 (5 voturi)    
        o fi neam (Miercuri, 15 august 2018, 12:59)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui revo

        cu tzatzica de-l tinea pe nea Vasile din coltul matului din Gratia, ruda cu vecinul balbaitului de o tinea de ibovnica pe nevasta paracliserului bisericii din cimitirul vecin cu intrarea din Videle, frate cu nea Ion, ala de da cu matura part-time prin curtea lu domnu din Alexandria, iar in timpul limber deschide usile la universitatea din Alexandria, sa mai iasa mustele ca li s-o face rau de la cata ra*at e p-acolo.
    • +8 (10 voturi)    
      sindile (Miercuri, 15 august 2018, 12:49)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ion_de_la_tara

      e foarte motivat.
      Sa ajungi colonel de jandarmi in doar 18 ani de activitate arata ca are coate ascutite si e si rapid, ca doar motivatia zice asa :

      "Această decizie a fost luată având în vedere ... necesitatea asigurării, cu celeritate, a actului managerial."

      Deci, ala de dinainte era lent rau de tot, asta daca cei care au scris motivatia s-au gandit la viteza. Asta nu o sa mai stea ore intregi pana sa sara cu pulanul pe manifestanti. Cum apar gastile angajate de bosul din Gratia, cum sare cu bocancul in gura opozantilor printisorului baltilor.
  • +39 (41 voturi)    
    un alt derbedeu cu 10 clase de Teleorman, (Miercuri, 15 august 2018, 9:41)

    yoyosm [utilizator]

    pe care daca-l iei la jandarmerie doar ca portar pe la vreo alta institutie il poti angaja. intrebare: a schimbat carmencita de videle sau a refuzat presedintele sa-i prelungeasca mandatul neghiobului de Cucos din cauza violentelor jandarmeriei?
  • +32 (34 voturi)    
    Pe matale (Miercuri, 15 august 2018, 9:43)

    aniod [utilizator]

    cu ce nereguli te au la mana?
  • +36 (40 voturi)    
    Teleorman (Miercuri, 15 august 2018, 9:47)

    dum_i [utilizator]

    Alta bruta din Teleorman.
  • +34 (36 voturi)    
    din teleorman... (Miercuri, 15 august 2018, 9:52)

    liviu_ [utilizator]

    e clar...

    chiar daca dispare maine psd si TODI oruptii...
    o sa dureze 5 ani minim ca sa scapam de toate tentaculele lasate de acest partid toxic prin mai toate institutiile!
    • +3 (3 voturi)    
      nu cred... (Miercuri, 15 august 2018, 17:57)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ca o sa apucati , nici voi si nici copiii vostrii, sa dispara..."toxicitatea" din ro...e in singe la ..romani...
  • +34 (36 voturi)    
    :)) (Miercuri, 15 august 2018, 9:53)

    tirolez [utilizator]

    Teleorman, LOL. Din lac in put.
  • +34 (36 voturi)    
    alt presh... (Miercuri, 15 august 2018, 10:04)

    Talibanu' cu turban Armani [utilizator]

    "născut în județul Teleorman"

    m-am oprit din citit...
    • +7 (9 voturi)    
      totusi, uita-te la link-ul din articol (Miercuri, 15 august 2018, 10:47)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Talibanu' cu turban Armani

      .
    • +11 (13 voturi)    
      nici nu conteaza (Miercuri, 15 august 2018, 10:52)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Talibanu' cu turban Armani

      bine..conteaza..dar mai important e ca ,de fapt si asta nou..e tot vechi..si era prezent si a aprobat planurile de atac din Piata.
  • +28 (30 voturi)    
    Pai da (Miercuri, 15 august 2018, 10:06)

    miohaiham [utilizator]

    Urmatorul gunoi in ierarhie.
  • +32 (32 voturi)    
    Mai este cineva in Teleorman ??? (Miercuri, 15 august 2018, 10:09)

    Ozmo [utilizator]

    Domnule Dragnea, te rugam frumos, aduceti toti locuitorii din Teleoman in Bucuresti, avem nevoie de competenta lor !!! Si pe femeile de servici, trebuie si ele sa faca curat dupa bucuresteni ! Multumim !!!
    • +7 (7 voturi)    
      Sunt deja cateva (Miercuri, 15 august 2018, 16:01)

      Cacarau1 [utilizator] i-a raspuns lui Ozmo

      S pare ca deja sunt cateva femei de serviciu! Carmen Dan e una dintre ele....
    • +1 (1 vot)    
      lasa ca sunt destule.. (Miercuri, 15 august 2018, 21:43)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Ozmo

      "femei de servici" si prin bucuresti...in frunte cu firea pe care ati votat o primar...asa ca nu e nevoie si de alte...servitoare...
  • +25 (25 voturi)    
    ... (Miercuri, 15 august 2018, 10:14)

    gorky.park [utilizator]

    Băi, ăștia toți sunt din Teleorman??? Jos cu segregația!
  • +23 (23 voturi)    
    Un adevarat (Miercuri, 15 august 2018, 10:26)

    Putorel Poater [utilizator]

    Teleor Man
  • +20 (20 voturi)    
    O fi avand si asta (Miercuri, 15 august 2018, 10:32)

    fat.cat [utilizator]

    o experienta de lupta asemanatoare cu a lui Cucos, din Kosovo, cu 2 amarasteni de demonstranti impuscati in cap? Musamalizata de ONU?! Super experienta.
  • +17 (17 voturi)    
    e clar (Miercuri, 15 august 2018, 11:25)

    martel55 [utilizator]

    prin aceasta numire jandarmeria devine oficial aneza PSDragnea...in lco ca aecst individ, alaturi de Cucos si restul care au coordonat represiunea sa fie in puscarie, este promovat sef peste aceasta instutite de batausi
  • +16 (16 voturi)    
    Noul vechi securist (Miercuri, 15 august 2018, 12:02)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    E din aceasi materie (...) ca si precedentul si direct implicat in masacru din 10 august. Apucaturi de vechi securist tortionar. Jandarmeria e garda pretoriana a gruparii infractionale psd-alde si principalul instrument politico-militar de represiune in RO.
  • +19 (19 voturi)    
    Pentru psd actual (Miercuri, 15 august 2018, 12:30)

    Altiro [utilizator]

    buletinul de Teleorman este echivalat cu o licenta la Harvard..
    • +8 (8 voturi)    
      Am ras (Miercuri, 15 august 2018, 16:13)

      Putorel Poater [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      Cu lacrimi! Chapeau!
  • +14 (14 voturi)    
    n-are treaba ca e din Teleorman... (Miercuri, 15 august 2018, 12:36)

    qwerasdf [utilizator]

    oamenii astia s-au nascut cu gena pupincurismului si a servilismului si nu poti sa-i schimbi

    daca ai gena asta, automat nu ai coloana vertebrala si esti doar o molusca
  • +14 (14 voturi)    
    Jandar de nadejde,la maciuci ordonate de psd (Miercuri, 15 august 2018, 12:49)

    Plagarus [utilizator]

    Scapa cine poate, pana intra in puscarie DLN.
  • +14 (14 voturi)    
    ...alo livache... (Miercuri, 15 august 2018, 12:51)

    mitocanu [utilizator]

    ...m-am nascut in teleorman, am absolvit 4 clase, am ramas repetent in clasa 1-a....iar acum sunt student la fara frecventa la academia de informatii...lucrarea de diploma este original-plagiata dupa cea a minstresei carmen dan..NU cunosc urmatoarele limbi: engleza, franceza, germana...stiu putin rusa (ia liubliu tebia) si putina romana (he-he-he)...sunt europarlamentar psd din 2007 si sunt neconflictual...ai un post de prim-ministru pentru mine???
  • +10 (10 voturi)    
    nu am nicio indoiala (Miercuri, 15 august 2018, 13:06)

    revo [utilizator]

    este un demn si mandrrru reprezentat al Ciumei Rosii, al formatiunii de crima organizata PSD-ALDE-UDMR, un fidel plin de zel al ordinelor lui Il Capo Dragnea.

    Nici nu are cum sa fie altfel, de vreme ce in jandarmerie si intreg Ministerul de Interne recrutarea se face pe criterii stricte de imbecilitate, violenta si retard mintal in urma testelor pentru depistarea psihopatilor.

    Uitati mostra, daca aveti cumva vreo indoiala ca se pot strecura acolo si oameni normali la cap:

    Inteviu la Digi24:
    "Întrebat de ce pe imagini se văd oameni care stau pe jos și ridică mâinile și sunt luați la bătaie, jandarmul răspunde: „Or fi făcut ei ceva. Cine le-a zis să ridice mâinile sus? Le-au zis jandarmii?”"
  • +9 (9 voturi)    
    Are 40 de ani și este din Teleorman (Miercuri, 15 august 2018, 13:52)

    nash pandelica [utilizator]

    oooops !
    nicio potriveala, numai nimereala....
  • +12 (12 voturi)    
    Ciudat... (Miercuri, 15 august 2018, 14:01)

    Sthelian [utilizator]

    La 40 de ani colonel....
    A avansat cam repede. Cam la 3 ani si 6 luni gradul. (slt, lt., cap., mai., lt-col., col.) Iar daca il fac definitiv pe post ii da si prima stea de general...
    S-au schimbat regulile?
    • +4 (6 voturi)    
      Are carnet de pesedist... (Miercuri, 15 august 2018, 18:04)

      Pac-pac [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      Depinde ce culoare politica ai. Rosu inseamna de fapt verde spre cariera bazata pe slugarnicie dar ajungi departe. Exact ca bolovanul asta!
  • +8 (8 voturi)    
    nici asta nu are toate sindrilele pe casa (Miercuri, 15 august 2018, 15:55)

    ...!?! [utilizator]

    ui la el ce mecla tsantsosa de paricopitata fiorasa detine.
    DDD.
  • +11 (11 voturi)    
    Muta-ti si capitala la Teleorman (Miercuri, 15 august 2018, 15:56)

    trem [utilizator]

    Ca deja 'geniile' acestui judetz sunt toate in conducerea Romaniei....

    Voi astia care ati facut scoli renumite nu valorati 2 lei daca nu sunteti din Teleorman!
  • +6 (8 voturi)    
    tot din Teleorman !? (Miercuri, 15 august 2018, 18:01)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    iarasi un hot si agramat...
  • +5 (7 voturi)    
    Mai sunt 2 functii (Miercuri, 15 august 2018, 18:06)

    Pac-pac [utilizator]

    Mai sunt 2 functii, la BNR sa vina casiera de la ferma de porci a fiului lui Dragnea si Patriarhul, sa vina in locul lui un popa din Alexandria.
  • +1 (1 vot)    
    Telemorman inseamna .... (Joi, 16 august 2018, 9:43)

    Ponta [utilizator]

    .... Patologia Prostiei si Retardului Intellectual in limba Romana.
    Ce o tot dam pe turceste sau alta limba.
    Teleorman = Prostie cu metastaza.