UPDATE Procurorul care se ocupă de dosarul violențelor jandarmilor: „Activitatea trenează, întrucât s-a întrerupt curentul electric. Paradoxal, numai imobilul nostru”

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 14 august 2018, 13:16 Actualitate | Esenţial


Ionel Corbu
Foto: Captura TVR
​​Ionel Corbu, procurorul ce instrumentează intervenția forțelor de ordine la protest, s-a plâns, marți, că „activitatea trenează întrucât s-a întrerupt curentul electric”.

UDPATE 1 Defecțiunea ar fi fost la un cablu din echipamentul de alimentare cu energie a clădirii, potrivit unor surse din cadrul ENEL. Compania a remediat defecțiunea în aproximativ 45 de minute.

UPDATE 2 "Referitor la situația adusă în atenția noastră cu privire la întreruperea alimentării cu energie electrică a sediului Parchetului Militar, menționăm că E-Distribuție Muntenia a fost solicitată să intervină pentru defectarea unui echipament în rețeaua electrică ce alimentează clădirea respectivă. Echipa E-Distribuție s-a deplasat la fața locului pentru remedierea defectului, iar alimentarea cu energie electrică a fost reluată în aproximativ o oră", se arată într-un comunicat al ENEL.

„Activitatea trenează, întrucât s-a întrerupt curentul electric. Fac apel pe această cale către factorii de responsabilitate de la Enel să vină să remedieze, pentru că în mod paradoxal, numai imobilul nostru s-a întâmplat acest eveniment, de aproximativ o jumătate de oră. În continuare, suntem în așteptarea documentelor solicitate în cursul zilei de azi”, a declarat prim procurorul Ionel Corbu, de la Parchetul Militar, structura care anchetează intervenția jandarmilor la proteste.


















5020 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    Se mai intampla (Marţi, 14 august 2018, 13:23)

    Martinezu [utilizator]

    Doamne fereste!. Unii mor si pe trecerea de pietoni...
    • +4 (4 voturi)    
      Baietii de la Tepes au si echipament de electricie (Marţi, 14 august 2018, 14:48)

      NuPlatiTVASauImpozite [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Il folosesc in misiunile sub acoperire.
  • +14 (14 voturi)    
    haaa, haaa! (Marţi, 14 august 2018, 13:23)

    revo [utilizator]

    Aveti cumva si gaze in cladire? Dar apa? Asteptati-va, ca or sa apara probleme si cu alea! Dupa care, bineinteles, va cadea server-ul!
    • +7 (7 voturi)    
      Cladirea poate sa ia foc, de exemplu (Marţi, 14 august 2018, 13:55)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Sunt multe moduri in care PSD poate sabota ancheta.
  • +8 (8 voturi)    
    Coincidenta (Marţi, 14 august 2018, 13:24)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Sunt sigur...
  • +8 (8 voturi)    
    Nu e exclus (Marţi, 14 august 2018, 13:33)

    falcoind [utilizator]

    ca după ce strângeți probele, sa aveți și un mic incendiu care sa le distrugă. In teleormanistan e totul posibil.
  • +6 (6 voturi)    
    O fi furat PSD niste documente, (Marţi, 14 august 2018, 13:54)

    2087 [utilizator]

    cine stie ce le trece prin cap.

    Probabil aer.
  • +4 (4 voturi)    
    aveti cctv? (Marţi, 14 august 2018, 14:19)

    gatsby [utilizator]

    verificati daca nu a iesit din cladire unul cu mustata, dinti cariati si fata de hamster turbat!
  • +3 (3 voturi)    
    GRUP AUTOGEN (Marţi, 14 august 2018, 14:52)

    aniod [utilizator]

    Nu este o problema nici pentru particulari. VOi de ce nu aveti?