VIDEO Un șofer, obligat de polițiști să dea jos tricolorul de pe mașină

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 13 august 2018, 21:19 Actualitate | Esenţial


Soferul obligat sa dea jos steagul de pe masina
Foto: Captura video
Un șofer care avea un steag atașat de mașină a fost oprit în trafic, luni, în zona Pieței Romane din București, și a fost obligat să dea jos tricolorul pe motiv că depășește gabaritul. 

Polițistul, întrebat de șofer dacă a deranjat în trafic, a spus că ”probabil ați deranjat în trafic, așa am primit în stație, să vă opresc pe dumneavoastră”.




















10500 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Foarte bine (Luni, 13 august 2018, 21:23)

    mitg [utilizator]

    Mandri ca suntem romani!
  • +10 (10 voturi)    
    Depinde. (Luni, 13 august 2018, 21:37)

    Marionette [utilizator]

    Daca chiar l-a oprit pentru ca a fost nesimtit in trafic si nu avea cum sa se lege de el si dorea cumva sa-i puna piciorul pe cap, bine ca a facut-o chiar daca face parte din Militia noastra de o stea.
    Daca l-a oprit pentru ca are ordin de la Stapan sa nu mai lase romanii sa fie mandri ca sunt romani, atunci trebuie lui si sefului lui, si Stapanului sa i se puna piciorul pe cap!
  • +21 (21 voturi)    
    astia au capiat de tot! (Luni, 13 august 2018, 21:40)

    revo [utilizator]

    vad ca nu numai raul, ramul si asfaltul lupta impotriva lor, ci si ... drapelul patriei!

    Drapelul Romaniei este factor instigator, insultator, violent si fara maniera!
  • +20 (20 voturi)    
    Doar nu era sa ramana Politia (Luni, 13 august 2018, 21:43)

    fat.cat [utilizator]

    mai prejos decat Jandarmeria.
  • +20 (20 voturi)    
    Șoferul merita să ia amenda (Luni, 13 august 2018, 21:43)

    calexe [utilizator]

    Adică: refuza să dea tricolorul jos, milițianul (păcat de el că e băiat tânăr) trebuia să întocmească proces verbal în care să scrie că infractorul ținea pe mașină un tricolor cu catargul de 50cm, ceea ce contravine art. X din Codul Rutier. Ma-ș fi stricat de râs să văd care e art. X. Evident, se contesta PV ocazie cu care Presa și noi am fi aflat, printre altele și cum îl cheamă pe tov. milițian. Plus multe alte chestii mișto. D-aia zic, merita o amendă.
    @Tov. milițian: numele dumitale tot se va afla, poate și al colegului care ți-a cerut prin stație să oprești infractorul. Ce vă faceți voi când nu va mai fi Dragnea la putere? Dar chiar și acuma, cum mai ieșiți cu prietenii la o bere? N-aș vrea să fiu în pielea voastră de pupincuriști.
  • +13 (15 voturi)    
    no comment (Luni, 13 august 2018, 21:49)

    gatsby [utilizator]

    militienesti... teleormanistan 2018
  • +16 (16 voturi)    
    incredibil !!! (Luni, 13 august 2018, 21:52)

    johnel [utilizator]

    A cui este, tara asta, Romania? Sa-i vezi pe ai mei vecini cum isi impodobesc masinile, nu cu 1 steag ci isi pun 4 la fiecare geam lateral al masinii. Ocazii pentru a face asta? Nu au, nici nu cauta . Asa vor, asa simt. Steagul lor? Tot un tricolor dar alte culori. Rusinos, scandalos ce se intampla in tara. Ma intreb daca omul din filmulet avea un steag al unui anumit partid ce s-ar fi intamplat? O mizerie mai mare ca asta greu de inteles, greu de acceptat.
  • +17 (17 voturi)    
    3 agenti de creta (Luni, 13 august 2018, 21:55)

    toxx [utilizator]

    gabarit inseamna greutate si volum cretinilor, nu un drapel. mai si recunoaste ca i s-a transmis prin statie ordinul, sluga psdista
    • +3 (3 voturi)    
      Exista legislație (Marţi, 14 august 2018, 9:16)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui toxx

      4 metri este înălțimea maximă admisă. Steagul ăla sigur se încadrează. Trebuia să ceară polițistului să-i spună clar ce lege încalcă. Desigur, toți ne dam zmei comentarii, dar e mai complicat cand te oprește garcea că așa are el ordin. Eu cred că tânărul ar trebui felicitat pentru modul în care a răspuns...
  • +12 (12 voturi)    
    sclavii (Luni, 13 august 2018, 21:56)

    zicsieu [utilizator]

    in misiune!
  • +15 (15 voturi)    
    cum ba? tricolorul va supara? (Luni, 13 august 2018, 22:10)

    g01an [utilizator]

    pe bune acum, in situatia lui sunati la 112.

    cand ajungeti intr-o situatie din asta nu stati la discutii prea multe cu echipajul respectiv, doar cooperati cum a facut baiatul asta. in loc sa negociezi cu el, cand a ajuns sa-ti raspunda ca nu-l lua "cu d-astea" cand intrebi care este incadrarea legala, nu mai ai ce sa negociezi cu ei, negocierea s-a terminat.

    suni la 112 si spui ca observi o infractiune in desfasurare din punctul tau de vedere, ca un echipaj al politiei actioneaza ilegal si soliciti ca la fata locului sa fie trimis un alt echipaj care sa constate care sunt faptele de drept.

    nu zic ca asta rezolva situatia neaparat, dar mesajul la 112 este inregistrat automat, echipajul 2 nu are ordine si s-ar putea sa prefere sa nu se riste (primii sunt acoperiti de ordinele proaste pe care le-au primit, ii cam scapa juridic de consecinte pentru chestiuni minore),

    trebuie doar sa nu fii ostil, verbal, fizic sau prin lipsa de cooperare.
  • +13 (13 voturi)    
    deci... (Luni, 13 august 2018, 22:11)

    liviu_ [utilizator]

    militia nu a invatat nimic...
    bine de stiut...
    macar nu mai face dosare penale aiurea.... tot e un progres...
  • +17 (17 voturi)    
    militieni (Luni, 13 august 2018, 22:13)

    Nevermind [utilizator]

    Macar daca-si intreba "stapanul" la ce litera-l baga, ca poate pica de papagal, acum si cu expunere media.

    Dupa logica astora, ar trebui sa opreasca in trafic toate masinile cu portbagaj sau bicla deasupra. Au belit-o producatorii auto, ca n-o sa mai vanda accesorii. Las' ca ar trebui sa opreasca si autobuzele care arboreaza tricolorul de sarbatori.

    Sclavi prosti. Asa au facut si cu ala din Suedia, in loc sa lase faza sa moara de la sine, iar acum muiepsd intra in dex.
  • +11 (11 voturi)    
    Daca in locul tricolorului... (Luni, 13 august 2018, 22:21)

    naitza [utilizator]

    ...era portretul iubitului conducator, stapanul politistului, altfel stateau lucrurile
  • +15 (15 voturi)    
    Uluitor!!!! (Luni, 13 august 2018, 22:27)

    VARCIOROVA [utilizator]

    Deci arbotarea TRICOLORULUI a devenit infractiune!!!!!!! Pai sa punem "naframa" Tinutului Secuiesc ca sa nu ne opreasca nimeni,
    Baaaai MILITIENILOR!!!!!! V-ati tampit si voi?
  • +17 (17 voturi)    
    Ei, asta este una din stirile zilei (Luni, 13 august 2018, 22:35)

    Eu123 [utilizator]

    " Am primit prin statie sa va oprim si sa...."

    Baiatul, soferul, a avut o remarca foarte inteligenta la sfarsit, cand a concluzionta pentru stimatii domni politisti, "meseria dvs este sa faceti ce spune sefu' nu ce spune legea....". Priceless si mai ales ca politistii cred ca au mestecat vreo 5 min remarca pentru a o intelege.

    Merita toti acesti politisti si o parte din jandarmi dosare penale. Doar asa vor invata care sunt limitele actiunilor lor.

    Ei ar trebui sa fie exemple in tot ce inseamna respectarea legii, dar......"asa am primit prin statie..."
  • +15 (15 voturi)    
    Politia Romana isi face treaba selectiv? (Luni, 13 august 2018, 22:45)

    qwerasdf [utilizator]

    cand am fost acrosat in trafic de catre un sofer beat* care conducea cu 50 pe stradute printre blocuri si am sunat la 112, n-au fost in stare sa-l prinda desi le-am indicat si nr masinii si directia spre care se indrepta.

    *stiu pentru ca eu l-am prins la cateva semafoare distanta, a iesit din masina si mirosea a alcool si era total incoerent.

    Am ramas cu paguba la masina, desi am raportat accidentul la Biroul de Politie. N-au facut nimic!

    Si apoi tot noi astia care muncim si respectam legea suntem batuti de jandarmi si mustruluiti de toti derbedeii care voteaza psd, ca "sa ne ducem la munca..."
  • +14 (14 voturi)    
    ! (Luni, 13 august 2018, 22:50)

    chiuaua [utilizator]

    Politia Romana da dovada de subordonare a unui partid politic.
    Politistul in cauza spune ca asa a primit ordin.
    Acum eu ma intreb ce ar fi facut daca ar fi primit ordin sa stea in genunchi in fata oamenilor ?
    Ar fi executat acest ordin ?
    Politistul chiar nu are discernamant sau este hartia igienica a shefului ?
    Maine va primi ordin sa impushte oamenii de pe strada iar el zice ca asa a primit ordin.
    Prostu' draq
  • +11 (11 voturi)    
    Asa spune Partidul (Luni, 13 august 2018, 22:52)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Daca nu e steag aprobat de PCR, nu are voie... mi se pare firesc!
  • +13 (13 voturi)    
    ? (Luni, 13 august 2018, 23:12)

    europeanul2 [utilizator]

    Daca era cu steagul Rusiei ar fi fost ok, nu-i asa militiene?
  • +6 (6 voturi)    
    Imi place (Marţi, 14 august 2018, 0:16)

    C0tilli0n [utilizator]

    Ca postacii PSD sunt doar pe articolele mai importante, ceva legat de Iohannis, PSD, proteste sau ceva legi ale justitiei. Deh, nu sunt platiti sa intre pe articole mai putin importante, nu intra, banu-i ban.
    • +3 (3 voturi)    
      Toti soferii cu steaguri. (Marţi, 14 august 2018, 8:24)

      niciodata [utilizator] i-a raspuns lui C0tilli0n

      Ar trebui ca in zilele urmatoare tot mai multi soferi sa puna tricolorul pe masini. Sunt curios ce se va intampla.
  • +2 (2 voturi)    
    Daca (Marţi, 14 august 2018, 8:23)

    vasile-roaita [utilizator]

    ar fi avut steagul bolsevic cu secera si ciocanul l-ar fi oprit?
  • +1 (1 vot)    
    cand cap de gips.... (Marţi, 14 august 2018, 15:24)

    Ponta [utilizator]

    .... este condus de o incapabila pe toata linia, la ce te poti astepta???
    La fel si otrepele de jegdarmi. Chiar nu a remarcat nimeni ce coefficient de moaca aveau??? Inclusiv pizdulicea caftita de "dusmanii romaniei".
    Astia au coefficient ZERO spre NEGATIV atat intellectual cat si emotional. Executa ca trogloditii ordine de la orice dezaxat politic.
    Sper ca sa vina si schimbarea, odata cu care sleahta asta de degenerati numiti JEGDARMI ( acea parte care a executat maltratarea populatiei vineri seara - acei taranoi cretini imbracati in uniforma statului) sa fie stransi in aceeasi piata si executati public ca si inamici si tradatori ai Romaniei.