Cum încearcă Jandarmeria să își spele imaginea și ce replică a primit de la internauți

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 13 august 2018, 16:22 Actualitate | Esenţial


Jandarm discutand cu copiii la protest
Foto: captura Jandarmeria Romana - Facebook
Jandarmeria a postat duminică o fotografie cu un jandarm stând de vorbă cu doi copii în Piața Victoriei, subliniind că ”așa cum început seara, așa vrem să o continuăm”, dând astfel de înțeles că doresc un protest al bunei colaborări, nonviolent și nu unul conflictual cum a fost cel de vineri, în care atât protestatari, cât și jandarmi au fost răniți. 

Internauții nu au fost, în schimb, prea convinși de postarea Jandarmeriei, astfel încât au adăugat la fotografie o discuția imaginară între angajatul MAI și fetiță:

”- L-ați văzut cumva pe tata?
- Da, cred că l-am bătut acum câteva minute”


 



















10376 vizualizari

  • +47 (47 voturi)    
    N- au ce sa mai spele nici cu apele (Luni, 13 august 2018, 16:32)

    Rescator [utilizator]

    Amazonului.Au demonstrat ca sunt Garda Pretoriana
    a Dictatorului repetent Liv Jong Unu.A fost un atac mizerabil și de o violența extrema executat de niște psihopați.
  • +18 (40 voturi)    
    Jandarmeria (Luni, 13 august 2018, 16:33)

    DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator]

    Este la noi inima tarii.
    • +26 (26 voturi)    
      ...care bate, bate, bate... (Luni, 13 august 2018, 17:15)

      Tescovin [utilizator] i-a raspuns lui DE:AD:BE:EF:CA:FE

      Multă lume nu știe bancul, așa că unii au dat cu minus :)
      • +10 (10 voturi)    
        In plus (Luni, 13 august 2018, 18:07)

        DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

        Inima functioneaza fara impulsuri de la scoarta cerebrala, cea care este responsabila de gandirea logica.
    • +20 (20 voturi)    
      Dati minusuri (Luni, 13 august 2018, 17:21)

      DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator] i-a raspuns lui DE:AD:BE:EF:CA:FE

      Daca nu ati inteles ca inima bate e treaba voastra, nu a mea.
  • -40 (44 voturi)    
    Bunul simt nu este la toti la fel (Luni, 13 august 2018, 16:37)

    Tambrian [utilizator]

    Fotografia este cat se poate de reala.
    Complementarea acesteia arata ca mai sunt multi care nu au ajuns sa aiba acel bun simt care vine totusi din educatie.
    • +22 (22 voturi)    
      . (Luni, 13 august 2018, 17:11)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      Cauta tu alte poze si filmulețe ca e plin netul, sa vezi acolo bun simt al jandarmilor
    • +11 (11 voturi)    
      Daca e betiv (Luni, 13 august 2018, 17:52)

      Semiramidul [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      Si te bate des si apoi te pupa se pare ca accepti :D

      Lumpenule
    • +5 (5 voturi)    
      Bunul simt (Luni, 13 august 2018, 20:47)

      C0tilli0n [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      Vine ca exemplu de la autoritati si politicieni, deocamdata sunt repetenti, si unii si altii.
    • +2 (2 voturi)    
      Culmea ridicolului (Marţi, 14 august 2018, 15:33)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      Parca ai fi hibernat in ultima saptamana, si te-ai trezit brusc acum 5 minute.
      Pe ce lume traiesti ?
      Tu vorbesti de bunul simt ?
  • +42 (42 voturi)    
    Jandarmeria Romana (Luni, 13 august 2018, 16:39)

    TheDudeLebowski1988 [utilizator]

    Astept demisii la varf si taieri de salarii si sporuri.

    Iar de la purtatorul de cuvant: sa tina o conferinta de presa sa spuna ca a fost un bou.
  • +37 (37 voturi)    
    foarte sentimentala jandarmeria... (Luni, 13 august 2018, 16:39)

    gabone [utilizator]

    ca o mama care te pupa dupa ce te bate... ce dragut..
    Cata manipulare psihologica: "așa cum început seara, așa vrem să o continuăm”.. adica ei vor liniste, si pace.. daca e sa iasa altfel nu e din vina lor.. Huoooo!!!
    • +1 (1 vot)    
      Daca s-a intamplat sa inceapa cu trosneala (Marţi, 14 august 2018, 8:41)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui gabone

      Ghinion!
  • +34 (34 voturi)    
    actiune de-a dreptul cretina (Luni, 13 august 2018, 16:42)

    liviu_ [utilizator]

    jandarmeriei

    si postu dinainte e la fel de idiot...

    "Noaptea trecută, în Piața Victoriei, au fost foarte mulți oameni care s-au comportat exemplar, cărora le mulțumim pentru spiritul civic de care au dat dovada!

    Au fost, însă și unii care au înțeles că protestul înseamnă un război personal al lor cu jandarmeria.

    Așa au stat lucrurile!" - dar ei i-au gazat pe toti
    • +11 (11 voturi)    
      Unde da jandarmeria (Luni, 13 august 2018, 17:22)

      DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Creste
  • +25 (25 voturi)    
    Jandarmeria instrument de oprimare in mana puterii (Luni, 13 august 2018, 16:51)

    Gabu [utilizator]

    E clar ca legea este mult prea permisiva cu jandarmii. Aceasta asa numita legitimare a oamenilor pe strada trebuie sa inceteze. Pentru lovirea oamenilor in afara de legitima aparare, pedepse cu inchisoarea.
  • +16 (16 voturi)    
    pai (Luni, 13 august 2018, 16:59)

    martel55 [utilizator]

    mai pune cineva botul la minciunile lor ordinare? in lo cde poze inutile, mai bine ar anunta niste demisii, nu doar din functie, ci si din institutie, pentru ca de dat afara evident ca nu vor fi dati de secretara d ela teleorman, desi nici macar nu au fost in stare sa duca cu bine la capat scenariul planificat
  • +7 (7 voturi)    
    nu e pt noi (Luni, 13 august 2018, 18:03)

    Miruna77 [utilizator]

    Ei au niste imbecili in audienta si vorbesc cu aia. Ii pacalesc ca pe niste copii mici sau retarzi. Care nu pot iesi din plasa minciunilor si ii asculta. Nu stiu cati din astia mai sunt, dar sunt audienta lor.
    Altfel, sunt chiar ei imbecili si rupti de realitate.
    Ori una, ori alta...