​Libertatea: Momentul în care jandarmerița bătută este scoasă din mulțime de colegi și merge singură. ”Fraților, unde dracu’ m-ați dus!” VIDEO

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 13 august 2018, 14:15 Actualitate | Esenţial


Femeia jandarm lovita
Foto: Libertatea
Reporterii Libertatea au surprins exact momentul în care Ștefania, jandarmerița de 23 de ani bătută de huligani, era ajutată de colegi să iasă din zona unde erau luptele cu protestatarii. Tânăra merge pe picioare, flancată de doi colegi jandarmi și protejată cu un scut, iar când ies din mulțime, le spune: ”Fraților, unde dracu' m-ați dus!”. 

Filmarea a fost făcută la ora 23:14, la trei minute de la ordinul de intervenție dat de prefectul Capitalei. Ștefania a fost bătută în jurul orei 23:00. 

VEZI VIDEO AICI



Femeia jandarm care a fost lovită de mai mulți protestatari la mitingul din 10 august nu va fi externată luni deoarece atât ea, cât și colegul ei acuză dureri de cap, iar medicii de la Spitalul Floreasca au decis să efectueze mai multe analize pentru a afla cauza acestor probleme. 

„Din cauză că există aceste simptome și la ea și la colegul ei, dureri de cap, vom face unele analize în plus, un CT (computer tomograf, n.r.) și după acestea vedem care va fi situația”, a declarat Bogdan Oprița, purtătorul de cuvânt al spitalului Floreasca. 

Jandarmii au intervenit în forță, în seara zilei de 10 august, cu gaze lacrimogene și tunuri de apă, în Piața Victoria, pentru a dispersa protestatarii aflați în fața sediului Executivului. În acea noapte, au fost rănite peste 400 de persoane, între care și doi jandarmi. 

Unul dintre angajații Jandarmeriei, o femeie, a fost internată cu suspiciunea de fractură de coloană cervicală, potrivit spuselor reprezentanților instituției. Ministrul Sănătății, însă, a subliniat, după ce a vizitat-o pe aceasta la spitalul Floreasca, faptul că femeia jandarm nu are coloana fracturată. “Femeia jandarm este bine, s-a ridicat, a comunicat. Am vorbit cu cei doi jandarmi, printre care şi o domnişoară de 23 de ani care este bine. Era pansată, avea o arsură. (...) Nu are factură de coloană, nu este la Terapie Intensivă, e pe secţia de Chirurgie. (...) Am văzut imaginile, ei sunt bine, mă aşteptam la cu totul altceva”, a declarat, în 11 august, ministrul Sănătăţii, Sorina Pintea, în cadrul unei vizite la Spitalul Floreasca.





















26804 vizualizari

  • +52 (54 voturi)    
    exact! Cum ati putut sa lasati la urma o fata? (Luni, 13 august 2018, 14:20)

    qwerasdf [utilizator]

    si cum ati putut sa o abandonati si a doua oara cand a fost prinsa de huligani?

    halal viteji mai sunteti... sunteti mari si tari cand e vorba de oponenti cazuti la pamant si cu mainile ridicate...
    • +50 (52 voturi)    
      PSD vroia sa moara jandarmi, (Luni, 13 august 2018, 15:24)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      ca munitie de propaganda. Asta era planul.
      • 0 (2 voturi)    
        Ca si zvon (Marţi, 14 august 2018, 11:17)

        NuPlatiTVASauImpozite [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        Cica vecinii domnisoarei, suparati de minciunile ei, au vandalizat usa domiciliului sau si i-au turnat ulei de motor pe franele de la masina.

        Incet incet lumea incepe sa isi faca dreptate.
    • +11 (13 voturi)    
      Atentie (Luni, 13 august 2018, 17:22)

      subcultura [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      si eu sunt revoltat peste masura de tot ce s-a intamplat, insa atentie la vorbele lui Napoleon Bonaparte: Dusmanul dusmanului meu, e prietenul meu!

      Putregaiul si abuzul din Jandarmerie trebuie tratate chirurgical, altfel i se face jocul lui Dragnea/PSD.

      Jandarmeria ca institutie cu oamenii ei automat va considera strada ca dusman ce o dispretuie si singurul care o va mangaia pe crestet va fi PSD/Mircea Badea/latrinele etc. Si atunci, de voie de nevoie, va face sluj si se va gudura, desi de ei a fost impinsa in aceasta situatie.
      • -2 (4 voturi)    
        Manual de autoaparare (Marţi, 14 august 2018, 11:25)

        NuPlatiTVASauImpozite [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

        1. Partile laterale ale gambelor. Victima poate sta ghemuita, o pozitie aparent inofensiva. Cu niste bucati scurte de metal, ascutite in varf si invelite in banda izolatoare la celalat capat, poate strapunge gamba pe lateral cand atacatorul e aproape.
        2. Vizorul castii. Plexiglasul este extrem de reactiv la acetona, il matuieste pe loc. Se poate folosi si o vopsea pe baza de ulei. Amandoua duc la ridicarea vizorului. De acolo se poate incerca spray in ochi sau o lovitura in piramida nazala, duce la strapungerea creierului.
        3. Axilele. Dupa ce punctul 1 e aplicat, se poate folosi o bucata de metal la sub brat. Atacatorul nu va mai putea ataca in ziua respectiva.
        4. Gandaci de bucatarie. Adusi in borcane, acestea din urma se sparg de casti. Atacatorul se va opri sa isi curete echipamentul, instinctiv. Atunci poate fi pacificat.
    • +5 (5 voturi)    
      Merge singura pe picioarele ei...de batuta ce e (Luni, 13 august 2018, 21:22)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      se dovedeste din nou ca PSD, Antena 3 si Jandarmeria au MINTIT!

      au zis ca jandarma e aproape PARALIZATA, ca e mai mult moarta ca vie si cand colo ea mergea poe picioarele ei, vorbea, era constienta...si a doua zi se plimba porin salonul de spital
    • +2 (2 voturi)    
      Ticalosie 100% (Marţi, 14 august 2018, 9:50)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Jandarmerita Stefania a fost dusa in multime sa fie batuta de angajatii de la doi si un sfert. Pentru efectul psihologic si justificarea atrocitatilor. Daca avea cateva oase rupte hamsterul ar fi fost multumit. Dovada este si lampa cu care a fost luminata scena bataii, sa se poata filma de antene. Ticalosia bolsevicilor este fara margini, isi sacrifica pana si proprii oameni sa poata fura mai departe.
  • +43 (45 voturi)    
    Hantenele in noaptea 10 august (Luni, 13 august 2018, 14:20)

    mitg [utilizator]

    "Avem informatii ca are fractura la coloana, este posibil sa-i fi fost afectata sirea spinarii"
    "La acest moment se lupta pentru viata ei"
    • +4 (6 voturi)    
      LIBERTATEA (Luni, 13 august 2018, 16:47)

      boogiewoogie [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Tolo pare sa faca senzatie peste tot, nu sunt adeptul teoriei conspiratiilor dar "bombele" astea se pare ca ajung unde trebuie. poate mai creste raitingul sau influenta, mai rezolva niste datorii..?
      • -8 (8 voturi)    
        Ei, hai sa nu exageram (Luni, 13 august 2018, 19:04)

        MinDepous [utilizator] i-a raspuns lui boogiewoogie

        Tot cerem schimbare, insa cand incearca sa apara, o catalogam ca "e tot la fel, nu-i suficient de altfel".
        Hai sa plecam de la prezumtia de nevinovatie si sa vedem daca se dovedesc la fel precum conducerea precedenta.
    • +2 (2 voturi)    
      Am trait s-o vad si p-asta (Luni, 13 august 2018, 22:50)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Momentul ala cand Libertatea trece peste stadiul de CanCan. Cred ca tocmai au crescut cu un procent in ochii mei!
  • +19 (21 voturi)    
    hehe ... se schimba putin lucrurile... (Luni, 13 august 2018, 14:22)

    liviu_ [utilizator]

    dar na...
    sa nu ma inteleaga nimeni gresit... orice fel de violenta este INACCEPTABILA...huliganii TREBUIE depistati si arestati...

    dar asta cu "aoleo ce naspa e gagica" parea de la inceput cusuta cu ata alba...
    normal ca medicii spun "suspecta de.." pentru ca ei iau worst case scenario... asta e meseria lor...
    si jandragneria si latrinele s-au folosit de asta ca sa dezinformeze lumea...
  • +33 (35 voturi)    
    cum unde (Luni, 13 august 2018, 14:23)

    dum_i [utilizator]

    Cum unde au dus-o?

    Acolo unde o asteptau baietii pesedisti sa o aranjeze si sa o livreze ca victima.

    Probabil ca planul era sa o omoare de tot ca apoi sa te tii despre "ce face rezistentii la popor". Dar au intervenit protestatarii si au scapat-o.

    PSD = MOARTE = DICTATURA MAFIEI
  • -30 (36 voturi)    
    fals (Luni, 13 august 2018, 14:23)

    Mazeta [utilizator]

    Jandarmerița zice „Frate, unde dracu' m-ai dus?”. Greu cu auzitul, greu cu scrisul.
    • +18 (22 voturi)    
      ! (Luni, 13 august 2018, 15:37)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Da rusnacule, ai si tu dreptate odata! Stiu ca aveti echipament mai performat la birou...
    • +12 (14 voturi)    
      si? (Luni, 13 august 2018, 15:51)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      cu ce schimba asta situatia?
    • +5 (7 voturi)    
      Rusia (Luni, 13 august 2018, 16:40)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Nu-si ocupa zonele de influenta cum fac vesticii pasnic . voi va infiltrati ca autohtoni , va schimbati numele, invvatati limba la perfectie si apoi la momentul oportun schimbati directia politica spre mother f..ker Rusia. un fel de ''Salt''.
      Sper sa fiti expulzati toti cei cu nume care se termina in ''ici' ''nov'' si '''escu''
    • +9 (11 voturi)    
      conteaza?! (Luni, 13 august 2018, 16:44)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      important e ca stapanii tai de la a3 si de la jandragnerie au exagerat GRAV starea femeii!

      also mai e pe acolo un jandarm batut... pe ala l-ati uitat ca e barbat?!

      inca o dovada ca voi vreti propaganda, nu va pasa cu adevarat de oamenii aia!
      • +6 (8 voturi)    
        Exact (Luni, 13 august 2018, 17:20)

        oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        1) Fata avea coloana asa de subreda, ca a mers pe picioarele ei la colegi, si i-a mai si apostrofat. "Unde dracu' m-ati dus?", adica ce, avea de ales unde sa mearga si a ales sa mearga cu astia in loc de cu ailalti?
        2) Chiar asa, de jandarmul numarul 2 de ce nu zice nimeni nimic, ala nu era om, nu conta ca a luat-o si el pe cocoasa? El cum sta cu coloana, nu ii e fracturata?
        3) Care din ei si-a pierdut arma?
    • +2 (2 voturi)    
      Fals. (Marţi, 14 august 2018, 7:32)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Nu este deloc greu cu scrisul. Uita-te la tine: pana si un idiot poate scrie.
  • +15 (17 voturi)    
    Institutii MINCINOASE... (Luni, 13 august 2018, 14:24)

    nano2k [utilizator]

    ...dupa chipul si asemanarea M.PSD-ului!

    Aici e Statul Paralel, oameni buni - creat de mafiotii care au ajuns sa ne conduca!
  • +27 (29 voturi)    
    Intrebarea logica (Luni, 13 august 2018, 14:25)

    TheDudeLebowski1988 [utilizator]

    Si noi cetatenii intrebam: De ce dracu va platim?

    Saraca femeie, mare noroc a avut ca nu s-a ales ce si-a imaginat purtatorul de cuvant, sau ca nu s-a ales cu dintii sparti sau desfigurata pe viata.
    Ma bucur ca este bine pentru ca daca nu erau cativa protestatari sa o apere, putea sa ramana schilodita.

    Apropo, purtatorul de cuvant ar trebui sa fie intrebat (de presa, de parchet, etc.) pe ce baza concreta (ce document) a facut acel comunicat legat de starea medicala a jandarmeritei?

    Cum poate un purtator de cuvant sa faca astfel de afirmatii in numele Jandarmeriei Romane?
  • +31 (33 voturi)    
    Cine a fost idiotul (Luni, 13 august 2018, 14:25)

    zyk [utilizator]

    care a dat ordinul ca acel pluton sa treaca prin multimea ce a fost agitata atatea ore cu apa si gaze si unde se stia ca sunt instigatori violenti? Au taiat piata aia in doua cica ca sa salveze niste politisti ce erau agresati pe partea cealalata... Pe bune? Eu creca acest pluton era de sacrificiu, se doareau victime. Saraca fata a fost prinsa la mijloc.
    • +6 (8 voturi)    
      haha (Luni, 13 august 2018, 17:21)

      oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui zyk

      pai ca sa ii salveze pe cei doi pierduti intr-o parte, au trebuit sa piarda alti doi in partea cealalta. Dar bag seama ca astia erau mai putin valorosi, ca nu s-a intors nimeni sa ii mai salveze si pe astia, a trebuit sa intervina multimea
  • +17 (19 voturi)    
    Trezirea (Luni, 13 august 2018, 14:27)

    florinos [utilizator]

    Este bine când vezi ca pana si Jandarmii au realizat ca sunt o marioneta in mana politrucilor puși de PSD, Jandarmii Scutieri au fost aduși cu scopul vădit de a arata țării ce pățești dacă te pui cu PSD și Liviu Dragnea.

    Evident Iohannis este îngrijorat in fața TV-ului iar Dragnea si PSD dau vina pe Ciolos si Soros.
  • +13 (17 voturi)    
    Pe cei cu ceafa groasa ii inteleg. (Luni, 13 august 2018, 14:27)

    Zmache a lu' Rastagan [utilizator]

    Dar duduia de ce nu-si cauta un job demn?
  • +24 (26 voturi)    
    Raspunsul corect (Luni, 13 august 2018, 14:28)

    Kosmos [utilizator]

    ''Sa iei bataie fa'' ca esti pion de sacrificiu .
    Se pare ca infractorii psd-isti sunt in stare de orice sa scape de puscarie. Nastase a fost un gentelman cu fularul la gat si glontul ''ratat ''
  • +15 (17 voturi)    
    Ministrul Sanatatii (Luni, 13 august 2018, 14:30)

    Kosmos [utilizator]

    Se astepta la cu totul alttceva . sa nu uitam ca spitalele sunt impanzite de doctori psd-isti. si asistenti spagari
  • +19 (21 voturi)    
    inca se chinuie baietiii (Luni, 13 august 2018, 14:30)

    liviu_ [utilizator]

    sa o faca victima...

    daca nu o sa o vedem peste 2-3 zile la latrina 3 ... eventual bandajata... mare lucru
  • +32 (34 voturi)    
    ANIMALELE (Luni, 13 august 2018, 14:32)

    naenae [utilizator]

    astea au dat pana si in ziaristi care ISI ARATAU legitimatia. Bai fratilor, nici talibanii in Afganistan nu trag in ziaristi. Sunt protejati si au statut special pana si in teatrele de operatiuni militare, in razboi.

    Este absolut clar ce fel de animale a pus PSD sa conduca aceasta represiune a manifestatiilor anti-PSD. Animale capabile sa faca orice, probabil inclusiv sa omoare oameni sub pretextul legii, daca astfel ar fi fost comanda primita.
  • +25 (27 voturi)    
    wow...la fel ca la mineriade, o mascarada (Luni, 13 august 2018, 14:35)

    Coco Whistle [utilizator]

    a stapinilor. daca erau prompt si profesional incheiate acele dosare, acum eram o democratie avansata. vinovatii trebuiesc cautati in trecut.
  • +23 (25 voturi)    
    D-ne Ajuta (Luni, 13 august 2018, 14:42)

    Vio1982 [utilizator]

    Dumnezeu pot spune si calitatea majoritatii oamenilor din piata au facut ca Domnisoara sa fie in viata. Colegii si mai ales cei care au coordonat "misiunea" i-au pus viata in pericol.
  • +25 (27 voturi)    
    Mielul de sacrificiu (Luni, 13 august 2018, 14:43)

    marcus61 [utilizator]

    Dat de Dragnea.
    Am vazut mai multe filmari cu batai intre clanuri tiganesti in mai multe orase de au ingrozit locuitorii. Niste bieti politisti care incercau sa faca ceva, dar erau neputinciosi. Acum cu stupoare vad niste trupe de jandarmi super echipate si pregatite sa bage groaza in 100.000 de oameni. Unde erau aceste trupe atunci?
    Stau doar la comanda politica? Cum onoreaza oamenii astia haina militara a tarii?
    • +8 (10 voturi)    
      asta-i tare (Luni, 13 august 2018, 15:33)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui marcus61

      lumea o sa zica ai dat de dragnea in loc de ai dat de dracu!
  • -24 (28 voturi)    
    cum unde? (Luni, 13 august 2018, 14:44)

    cucuveauamov [utilizator]

    la Mitingul Diaspora #rezist.
    • +6 (8 voturi)    
      acleasi diversionist psdist (Luni, 13 august 2018, 16:45)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      oricum observ cum o prioada NICI un postac psdist nu a fost pe siteu asta...
      apoi ati aparut toti...
      coincidenta?!
      • +3 (5 voturi)    
        Vor da din nou vina pe ei (Luni, 13 august 2018, 17:16)

        Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Sunt foarte prost platiti.

        Sefii lor se imbuiba si lor le dau doi lei.

        Sigur ca nu prea le convine sa mai faca si ore suplimentare.

        Incerca si sa-i instruiasca, dar merge greu cand tu te umpli de bani si aia care iti tin contul plin iau ce nu curge pe apa.

        Unde mai pui ca tot ei vor plati orice greseala.

        Stii cum s-au aparat data trecuta marii lor sefi?

        Au dat vina pe ei.
  • +24 (26 voturi)    
    Carne de tun (Luni, 13 august 2018, 14:49)

    buncrestin [utilizator]

    Si-a dat asa repede seama ca a fost bagata la inantare de gasca de smecheri din jandarmerie?

    Ar trebui sa isi dea demisia, sa iasa public si sa le multumeasca protestatarilor pasnici care au smuls-o din ghiarele smecherilor care au folosit-o drept carne de tun!
  • +26 (28 voturi)    
    Daca avea ceva la coloana... (Luni, 13 august 2018, 14:50)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Trebuia luata pe targa si miscata cu grija. Numai ca ea merge in pas vioi, doar putin naucita dupa seria incasata.
    Merita auzit si continuarea pentru ca se refera la "acolo unde "fratii" au lasat-o pe mana huliganilor.
    Aveau nevoie de o victima ca sa inceapa macelul.
    Fata are tot dreptul sa reclame Janarmeria ca i-a pus viata in pericol in mod intentionat si ne-justificat in vreun fel de situatia din teren.
    Plutonul ei mergea catre o directie unde nu aveau ce cauta, (nimic altceva decat sa cada de fraieri) fiindca acolo erau deja politistii pregatiti pentru asa ceva.
  • +17 (19 voturi)    
    Nu e nevoie (Luni, 13 august 2018, 14:51)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    de niciun comentariu!
  • +25 (27 voturi)    
    Te doare capul! ... Ma doare capul? Da, sa traiti! (Luni, 13 august 2018, 14:56)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    Oare e ordin sa stea cat mai mult timp in spital?
    Intreb si eu, nu dau cu pulanul.
  • -13 (19 voturi)    
    incet-incet (Luni, 13 august 2018, 14:57)

    alex562 [utilizator]

    se va afla ca nici n-a fost batuta
    • +8 (12 voturi)    
      pai nu a fost (Luni, 13 august 2018, 15:00)

      sorinnc [utilizator] i-a raspuns lui alex562

      presupusii agresori au sustinut ca au lovit-o doar in scut si in costum.
      Deci practic nu a fost batuta.
    • +7 (11 voturi)    
      sa nu exageram.... (Luni, 13 august 2018, 15:01)

      rochiri [utilizator] i-a raspuns lui alex562

      ...au fost si huligani in piata !!!!
    • +15 (17 voturi)    
      ... a fost batuta de ai ei (Luni, 13 august 2018, 15:33)

      KTerinca [utilizator] i-a raspuns lui alex562

      Las' c-o ridica-n grad pentru merite deosebite si supusenie fata de ordinele sefului.
      Te lasi batut(a) de camarazi, pentru ratiuni superioare, iei o tresa-n plus.
  • +12 (16 voturi)    
    SINTEZA (Luni, 13 august 2018, 14:58)

    ZaR [utilizator]

    Democratia a murit in Romania

    "Prostimea", ca dintoteauna in istorie, a instalat un sistem totalitar, pentru a doua oara in Romania

    In momentul de fata sistemul militarizat (atentie) de mentinere a "ordinii publice" este folosit pentru a suprima populatia si libertatea de opinie

    Sansele de a avea succes prin protest in fata unor forte dotate si organizate militareste le puteti calcula singuri
    • +10 (10 voturi)    
      Si totusi, sambata protestul a mers fara probleme (Luni, 13 august 2018, 15:26)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui ZaR

      si au venit oamenii care venisera si vineri, probabil minus cei 450 raniti.
    • -6 (6 voturi)    
      Vorbeste pentru tine (Luni, 13 august 2018, 15:59)

      Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui ZaR

      Eu personal fac sport de la 10 ani, la mine in oras mai vine cu mine un prieten care se joaca cu 130 de kg .
      • -1 (1 vot)    
        Jendarul cu minusul (Luni, 13 august 2018, 16:51)

        Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui Marius_23

        Stiu, e frustrant sa risti sa o iei in freza !
        • 0 (0 voturi)    
          Serios? (Luni, 13 august 2018, 17:42)

          ZaR [utilizator] i-a raspuns lui Marius_23

          Du-te tu la proteste sa o "iei in freza"...daca e vorba de schimbat ceva "prin cafteala" m-as asigura inainte ca raportul de forte imi da sanse de castig...

          Dar cand adversarul ma asteapta inarmat si organizat iar eu ma duc cu pietre sa-l infrunt si lipsit de plan inseamna ca sunt un idiot...

          Ce vreau sa spun cu asta: ca la protestele din weekend protestatarii s-au confruntat cu aparat de razboi pregatit special si dotat pentru astfel de situatii, ca in Decembrie 89. (numai de aceasta data nu mai lucreaza agenturile pentru "victoria poporului"). Deci sansele de a pleca fara sa o iei bine-n freza erau oricum foarte mici.

          Deci, wake up, dude! Nu asa se castiga o lupta...dar daca vrei sa devii martir, cinste tie!
          • +2 (2 voturi)    
            aparat prost pregatit (Luni, 13 august 2018, 23:10)

            Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui ZaR

            Au fost 35 de jandarmi raniti si 450 de manifestanti.

            Este un numar total mult prea mare.

            Iar raprotul dintre pierederile celor doua tabere arata clar incompetanta jandarmilor.

            Pai daca vin 10 cu cozi de matura, vor dizloca toata jandarmeria din fata guvernului.

            Ce "aparat bine pregatit' - niste incompetenti trimis fara nici o pregatire de sefii lor.

            Bine ca nu a fost o situatie de razboi, ca sefii aia ii trimeteau pe jandarmi la moarte sigura.
      • -2 (2 voturi)    
        Jendarii cu minusuri (Luni, 13 august 2018, 17:54)

        Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui Marius_23

        Linistiti sa fiti ca nu dau in oameni pasnici, dar nu ma gandesc de doua ori daca cineva ridica mana la mine .
  • +19 (21 voturi)    
    deci (Luni, 13 august 2018, 15:03)

    g01an [utilizator]

    daca merge pe picioarele ei nu are cum sa fie vorba de suspiciune de fractura. trebuia dusa la spital, dar stiau deja ca este in afara oricarui pericol major.

    au mintit cu fiecare ocazie, au actionat sub pretexte vadit false si au produs violente neprovocati.

    la inceput speram doar sa sufere nu doar sefii si cei care au dat ordine, ci si putoii care au intervenit nerespectand normele in vigoare. ma gandeam la ultraj, abuz de putere, vatamare in circumstante grave, poate si tentativa de omor cand au dat cu bastoanele la cap (ilegal sa dea la cap sau organe). acum vad ca se pune deja de chestiuni ceva mai serioase si organizate. sa vedem care e treaba si cu munitia folosita si ordinele tactice, cum respecta legea. si jegurile din conducere iau tras pe toti prostovanii dupa ei in tevatura asta, agaricii o sa fie tarati prin tribunale ani si ani de zile si pe unii ii asteapta si cativa ani de inchisoare unde vor fi primiti foarte calduros ca fosti jandarmi.
  • +11 (13 voturi)    
    I-a iesit (Luni, 13 august 2018, 15:09)

    Marius_23 [utilizator]

    Porumbelul ?
  • +22 (24 voturi)    
    vasazica, Manipulatorii stiau ca e teafara (Luni, 13 august 2018, 15:14)

    don Semaca [utilizator]

    vasazica, Jandarmeria, Guita tv si Halena 3, institutiile (inca) aservite PSD, stiau inca de-vineri-seara ca biata tanara jandarm e teafara, dar au preferat sa santajeze emotional publicul, prin comunicate lacrimogene, ca biata femeie e 'paralizata', prezentand 'actiunile atroce ale huliganilor' din Piata ca o justificare pentru interventia in forta de vineri seara a jandarmilor. Oare cat o sa-i mai rabde poporul pe nenorocitii astia de pesedei manipulatori?
    • +9 (11 voturi)    
      Eu hurmaresc (Luni, 13 august 2018, 15:26)

      Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui don Semaca

      Antenele strict pentru amuzament !
      Inca de cand foloseau contoarele pentru bravul nostru presedinte Basescu .
  • +16 (18 voturi)    
    A fost regizata toata chestia (Luni, 13 august 2018, 15:25)

    KTerinca [utilizator]

    Ca sa aiba motiv de interventie in forta, ar fi sacrificat-o nu numai pe fata asta, ci si pe alti jandarmi.
    Ce mai conteaza un gat frant pentru ciuma PSD-ista, fie el si gat de jandarm.
    .
  • +3 (9 voturi)    
    ! (Luni, 13 august 2018, 15:36)

    tudorr [utilizator]

    E: "Frate, unde dracu` m-ai dus" Cumparati-va boxe mai bune!
  • +12 (16 voturi)    
    cand zici muie psd (Luni, 13 august 2018, 15:38)

    programatoru [utilizator]

    omului normal ii e rusine, pentru ca foloseste cuvantul cu P, adica PSD
  • +10 (12 voturi)    
    Lex et Ordo ??? (Luni, 13 august 2018, 15:49)

    Gogu27 [utilizator]

    Se ridica un mare semn de intrebare asupra modului in care Jandarmeria respecta legea si regulamentele in vigoare ; daca pentru interese partinice aceasta institutie accepta ca proprii oameni sa fie masacrati doar pentru a crea o imagine / un curent de opinie, pentru aceleasi interese ce li se poate intampla cetatenilor obisnuiti ? In baza dovezilor video asupra modului abuziv in care s-a intervenit in mod coordonat , conducerea Jandarmeriei trebuie sa spele pata de pe imaginea institutiei prin demisie imediata, nu din functia detinuta , ci din Jandarmerie.
  • +10 (12 voturi)    
    Biata fata (Luni, 13 august 2018, 16:23)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    N-a prieput ca facea parte din insecanarea MASACRULUI pusa la cale de CRIMINALII grupului infractional PSD+ALDE
  • +11 (13 voturi)    
    Nasol pentru ei ... (Luni, 13 august 2018, 16:35)

    KTerinca [utilizator]

    Or avea ei jandarmi platiti din banii nostri doar sa faca poze si sa filmeze, cica pentru a avea probe incriminatoare, insa e nasol pentru ei.
    Vestea rea pentru ei e ca si noi, astia de luam bulane peste spate, putem filma si fotografia abuzurile lor.
    Si suntem zeci de mii.
    Totul iese la iveala in cele din urma.
    Chiar si aceasta inscenare cu jandarmerita.
    • 0 (6 voturi)    
      nu au nici comandanti nici ministru (Luni, 13 august 2018, 17:20)

      Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Nu e nici o inscenare.

      Pur si simplu jandarmii nu sunt in stare sa desfasoare operatiuni tactice.

      Cu ofiterii lor in multime in loc sa fie la comanda, cu comanda facuta vraiste, cu instructie de doi lei, era fatal sa sa intample asa ceva.

      Cei mai multi sunt de buna credinta. Dar nu le foloseste la nimic daca habar nu au ce sa faca.

      Nu e vina lor, ci la fel ca in toata istoria noastra militara, e vina celor care ii trimit asa in teatrul de operatiuni.

      Ma intreb insa cum ne apara oamenii astia de atentate reale daca nu se impieidca unul de altul in fata catorva zurbagii.
  • +10 (14 voturi)    
    Inscenare? (Luni, 13 august 2018, 16:53)

    amelisa [utilizator]

    Ma intreb daca huliganii care au batut-o n-au fost pusi de PSD pentru a justifica agresiunile impotriva protestantilor. Se pare ca totul a fost o inscenare....parca avea coloana rupta, paralizata pe viata....
    Mai fato, bravo tie ca-ti servesti patria, bine ca nu s-a intamplat nimic grav dar nu intra in jocul murdar al penalilor din PSD.
  • +4 (6 voturi)    
    hoarda de postaci (Luni, 13 august 2018, 16:59)

    alex562 [utilizator]

    mi-am adus aminte de "...suntem aici degeneratii"
  • +5 (7 voturi)    
    inscenare 2 ? (Luni, 13 august 2018, 17:23)

    ic.ram1945 [utilizator]

    Oare lipsa armei(la inceput er5au 2 arme lipsa) oare nu-
    i tot o inscenare tapita din partea PSD(?!). Nu m-as mira deloc daca asa a fost....
  • +8 (10 voturi)    
    E tânără. (Luni, 13 august 2018, 17:24)

    anton_carpati [utilizator]

    Are abia 23 de ani. Poate să-și găsească alt job, acum după ce-a văzut că nu poate avea încredere în colegii de muncă. E o lecție grea, însă se putea termina mult mai rău.
  • +11 (13 voturi)    
    Daca va uitati (Luni, 13 august 2018, 17:25)

    vasile-roaita [utilizator]

    La clipurile puse pe net vedeti ca agentii civili ai jandarmeriei aveau esarfe la git. Aia de fapt au "molestat-o" Nu a intervenit nimeni din colegii sai ca asa a fost planul, sa se produca o asa zisa victima sa aibe latrina 3 ce sa manince rahat.
    • 0 (4 voturi)    
      vulnerabilitate - in Consiluiul Suprem de Aparare (Luni, 13 august 2018, 18:06)

      Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui vasile-roaita

      E ca si cum ar fo scrs de fapt pe ei: ""sunt acoperit" :-)))

      Niste incompetenti.

      Pregatirea tactica nu se face din manuale pierdute in spatiu si nici din filme americane.

      Nu a intervenit nimeni nu din cine stie ce scenariu ocult. Nu au intervenit pentru ca habar nu au ce sa faca,

      Daca as fi prim-ministru as demite intreaga structura de conducere, de la ministru, pana la nivelul de baza al Jandarmeriei.

      Trebuie adusi instructori din tarile democratice, schimbat cadrul legislativ al Jandarmeriei, ineputa pregatire tactica si operationala reala, cu efective reduse dar mult mai eficiente si nepolitizate.

      ===

      Este mult mai grav decat pare, pentru ca astfel de confruntari sunt ocazii perfecte pentru destabilizare. Unele tari sunt experte in destabilizare si ar putea usor profita.

      Jandarmeria este in acest moment un punct vulnerabil al Romaniei si consider ca este necesara discutarea subiectului in Consiliul Suprem de Aparare.
  • +6 (6 voturi)    
    parca zicea seful cu haine albe (Luni, 13 august 2018, 19:18)

    buha [utilizator]

    parca zicea seful civil cu haine albe ca au intervenit pentru ca i-au omorat oameni.

    poate ca cei care au protejat-o pe biata fata au stricat planul tactic.

    jandarmii au traversat multimea pentru ca au fost sparte niste vitrine dincolo de multime.
    poate ca e bine de cercetat cine a spart vitrinele si cine a trimis jandarmii prin multime sa "intervina" la vitrinele sparte, asta dupa ce au gazat intens multimea.

    zic si eu...
    • +4 (4 voturi)    
      incompetenta (Luni, 13 august 2018, 23:12)

      Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui buha

      Numai un incompetent trimite asa jandarmii prin multime.

      Bine ca nu a murit nici unul.

      Dar comandantul trebuie demis inainte sa omoare pe cineva dintre ai lui.
  • -1 (1 vot)    
    subtitrarea nu e corecta (Luni, 13 august 2018, 23:02)

    stupidu [utilizator]

    fata zice: frate, unde dracu' m-ai dus!
  • 0 (0 voturi)    
    fratzica, ai zis ca dai 4 ani bastoane (Luni, 13 august 2018, 23:44)

    natbl73 [utilizator]

    si niesi cu pensie speciala...
    ghinion, aia e doar pentru cei care iti dau ordine !!!
  • +2 (2 voturi)    
    saraca nu isi da seama (Marţi, 14 august 2018, 6:11)

    gopo2016 [utilizator]

    ca trebuia sacrificata pe "altarul" gunoiului de dragnea, ca ala sa poata sa instaureze ce lege, legi vrea sufletul lui ca nimeni sa nu ii mai atace milita pe care o are la dispozitie pe bani romanilor, greva fiscala e singurul lucru care ii aduce pe jandarmi de partea romanilor, daca tauni isi dau seama ca sint folositi ca hirtie igienica de o gasca de hoti