Victor Ponta: Eu am greșit față de Diaspora și mi-am cerut scuze. Războiul declarat acum de Dragnea împotriva lor este o crima gravă si va fi pedepsită!

de Ionut Baias     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 august 2018, 1:21 Actualitate | Esenţial


Victor Ponta, interviu pentru HotNews.ro
Foto: HotNews.ro
”M-am uitat cu oroare la ce s-a întâmplat azi în țară și mă declar indignat de modul mizerabil și criminal în care niște români sunt tratați de către Guvernul lor. Am fost criticat, insultat și detestat de românii din Diaspora. Mi-am cerut scuze pentru greșeli, am spus când am crezut că nu au dreptate, am luat măsuri concrete pentru sprijinul lor și am continuat să apreciez toți românii care muncesc onest și contribuie la binele României. Războiul declarat acum de Dragnea împotriva lor este o crimă gravă și va fi pedepsită!”, a scris Victor Ponta pe Facebook.

”Spre deosebire de Dragnea- corupt, incult și total lipsit de valori ideologice- Ion Iliescu era onest, educat și cu principii de stânga. Cu toate acestea a fost vinovat de Mineriade - și PSD a trăit 20 de ani cu acest stigmat! Toți PSD - iștii cumpărați sau predați Grupului Infracțional de la Teleorman trebuie să știe că mulți ani de acum încolo vor plăti un preț uriaș pentru crimele lui Dragnea la care asistă cu o lașitate de nescuzat!”, a mai scris Ponta.




Știre semnalată și de News.ro



















927 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Mu13 Dr4gn34 & Mu13 P5D on blockchain (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:35)

    OUG [utilizator]

    Noi am considera că merită să lăsăm gravat în blockchain un mesaj pentru viitor.

    Un mesaj despre ticăloșia, lăcomia și prostia unor politruci români.

    Un mesaj pentru ei. Un mesaj pentru totdeauna.

    Vulgar, în mod evident. Pentru că logica, bunul simț și responsabilizarea nu funcționează.

    https://xmd2018.wordpress.com/
    • 0 (0 voturi)    
      Si in 2012 PSD s-a folosit de aceiasi oameni (Sâmbătă, 11 august 2018, 17:52)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui OUG

      in 2012 protestele anti guvern au fost pasnice pana cand PSD (prin Codrin Stefanescu) a adus galeriile FCSB si interlopii din clanurile bucurestene ca sa provoace violente

      atunci Antena 3 si toate slugile PSD au dat vina pe Guvernul Boc pt ca Jandarmii au intervenit in forta insa doar impotriva huliganilor.
  • +6 (6 voturi)    
    Si uite asa (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:37)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    Se intoarce Ponta din Lucifer devenit Mesia. Dat jos de 300000 de oameni si apoi aclamat ca Salvatorul...
  • +5 (9 voturi)    
    prinsesi glas? (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:59)

    revo [utilizator]

    ce scuze ti-ai cerut, ba, pinocchio? incerci si tu sa pescuiesti in ape tulburi. plimba ursu' d-aci!
  • +7 (7 voturi)    
    Serios? (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:59)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Da-mi voie sa-ti dedica numarul de inmatriculare, draga Monta. Te-ai dat rotund sa incerci sa ne recastigi increderea pe care nu vroiam sa ti-o acordam si ne-ai demonstrat ca avem dreptate:

    https://www.g4media.ro/asa-zisii-disidenti-din-psd-au-votat-cot-la-cot-cu-liviu-dragnea-modificarea-codului-penal-in-beneficiul-penalilor.html

    Deci te rog, scuteste-ne...

    S-a vazut ca stii toate gunoaiele lui Dracnev cand l-ai dat in gat pe George Harabagiu. Deci ai putea sa iei masuri (inclusiv la DNA) daca ai vrea. Dar nu vrei. Preferi sa te joci de-a soarecele si pisica cu mustacios in detrimentul nostru si pentru ratingul simpatizantilor zombificati.

    Nu esti la fel ca Dragnea. Esti mai rau ca el. Macar el recunoaste ca e un comunist mafiot securist prin declaratiile date. Tu te prefaci un salvator si injunghii mai rau decat ne-a tras-o Tudose cand a venit Shinzo sa se intalneasca cu premierul invizibil...

    Toti sunteti o apa si-un pamant si tot ce regret este ca nu voi avea placerea sa va vad pe toti in streang, acolo unde meritati sa fiti, agatati si cu fiecare secunda sa va pierdeti cate un strop de viata pana cand vine hangman dupa voi.

    Dispari!
    • +3 (5 voturi)    
      desi ti-am dat plus, (Sâmbătă, 11 august 2018, 12:52)

      ostrogotul [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      nu sunt deacord cu faptul ca e mai rau ca Dragnea. Dupa parerea mea, Dragnea e cel mai periculos individ pe care l-a avut Romaia la conducere. Ponta vine dupa el.
      • 0 (0 voturi)    
        Doar o secunda :) (Sâmbătă, 11 august 2018, 17:45)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui ostrogotul

        Sunt total de acord ca este cea mai mare otrava din istorie. Nu asta contest. Dar sa nu uitam, Monta nu a ajuns atat de sus... atata tot.

        Macar Mustaciosul isi da arama pe fata (bine in asa fel incat zombii lui sa il aplaude, dar suficient cat opozantii sa isi faca griji), dar macar o face pe fata.

        Mai tii minte cat de rotund s-a dat Monta versus codul penal? Si cum a votat? Evident ca Dracnev e cel mai periculos. Dar nu comparam la nivel de tara, ci la caracter. Monta este un mitoman. Are potential sa faca multe lucruri bune, e destept, doar ca prefera sa fie "pesedist". Treaba lui. Tocmai d-aia il dispretuiesc mai rau. Ah, daca ar fi sa votez intre el si Dracnev? Greu de spus... probabil pe ambii ca sa se anuleze votul. Dar poate cu pistolul la tampla, Monta din ecuatia "raul mai putin rau".

        Tot ce vreau sa spun e, nu confunda preferintele (sau anti-preferintele) mele cu cine face mai mult rau. Dracnev castiga acest pariu de departe. Doar ca Monta imi e antipatic :)

        E pur subiectiv.
  • +4 (6 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 11 august 2018, 2:34)

    The_Dude [utilizator]

    Joci la liga mica cu iesirea asta... mai incearca.