VIDEO Protestatari pașnici, cu mâinile ridicate, loviți cu brutalitate de jandarmi

de C.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 august 2018, 1:05 Actualitate | Esenţial


Oameni loviti
Foto: Hotnews
Pe rețelele de socializare au apărut o serie de înregistrări video ale unor momente în care jandarmii lovesc cu brutalitate protestatari care sunt cu mâinile ridicate și nu au manifestări violente. 








Citeste mai multe despre   


















5925 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Acum sa vad (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:09)

    TheDudeLebowski1988 [utilizator]

    Sefu jandarmeriei si ala care da cu gura, purtatorul de cuvant, acum vor da explicatii?
    • +3 (3 voturi)    
      Simplu (Sâmbătă, 11 august 2018, 10:01)

      BartSimpson [utilizator] i-a raspuns lui TheDudeLebowski1988

      Huligani, au actionat pentru binele nostru, ce vedem ni se pare, ei stiu mai bine si ce spun ei e adevarul. Nu va convine ? So what ? Pentru toti cei care aseara nu ati avut un motiv REAL pentru a nu veni: sunteti niste SCARBE si meritati toti ce va vor face. Pentru cei care nu ati votat - la fel !! Adevarul e ca sunt in stare sa ne omoare dar ei nu vor pleca. Sa nu mai visam ...
      • +4 (4 voturi)    
        Votul conteaza (Sâmbătă, 11 august 2018, 10:28)

        TheDudeLebowski1988 [utilizator] i-a raspuns lui BartSimpson

        Manifestarea e dreptul de exprimare impotriva unor hoti si mincinosi notorii, politicieni care stau in functii publice de aproape 30 de ani.

        Dar intr-o democratie, doar votul conteaza. Oricat, demult ne place sau nu, asta e adevarul.
        Sunt foarte curios cum vor arata statisticile la urmatorul vot, pentru categoria de varsta 18 - 40 de ani. Care va fi participarea? Dupa atata val de nemultumire eu sper la participare de 85%.

        Dar repet, manifestarea e un drept democratic, in special impotriva hotilor PSD-ALDE-UDMR-Minoritati.
        • 0 (0 voturi)    
          Esti optimist (Sâmbătă, 11 august 2018, 11:55)

          iPig Pro [utilizator] i-a raspuns lui TheDudeLebowski1988

          30 de ani nu le-au fost de ajuns sa se destepte...
        • -1 (1 vot)    
          "hoti si mincinosi" (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:31)

          Liviu-Ludovic [utilizator] i-a raspuns lui TheDudeLebowski1988

          apelativul de hoti si mincinosi ar trebui sa fii obligat sa le demonstrezi in fata unei instante. Daca un singur membru PSD nu este cum zici, atunci ar trebui sa ii platesti despagubiri. Din pacate membrii PSD nu se pun la mintea celor ca tine.
          • +1 (1 vot)    
            Vai (Duminică, 12 august 2018, 10:54)

            TheDudeLebowski1988 [utilizator] i-a raspuns lui Liviu-Ludovic

            Domnu' Liviu-Ludovic:
            Nu e nimic de demonstrat. Acel cuvant nu e un apelativ, nu cunoasteti sensul cuvintelor.

            "Hot si mincinos" nu sunt apelative. Sunt cuvinte din codul penal care stau la baza deciziile judecatorilor care i-au condamnat definitiv pe zecile de politicieni in functii publice din PSD,ALDE,UDMR care s-a dovedit ca au furat si minitit, si nu numai. Unii sunt si din PNL si alte partide.

            E hilar. Care e temeirul prin care ar putea un condamnat definitiv (dovedit de justitie pentru furt si\sau minciuna prin falsuri), sa dea in judecata pe cineva care-i spune ca e "hot si minicinos"?
  • +18 (18 voturi)    
    Mai crede cineva ca PSD e un partid legitim? (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:13)

    2087 [utilizator]

    Hai sa fim seriosi. PSD trebuie scos inafara legii.
  • -24 (28 voturi)    
    Sa fie arestati (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:27)

    Stefannel [utilizator]

    Daca jandarmii au facut excel de putere, sa fie anchetati. La fel si ultrasii si huliganii
    Dar sa fie anchetati si policienii ce au instigat la violenta.
    M-am lamurit cu romanii din diaspora. Niste huligani.
    • +13 (13 voturi)    
      Huligani psd probabil (Sâmbătă, 11 august 2018, 4:17)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

      Au fost infiltrati printre manifestanti, jindarii si militienii erau pregatiti. Fain partid psdeul asta, faini uamini, pardon, animale.
    • +6 (6 voturi)    
      mai bine "huligani"... (Sâmbătă, 11 august 2018, 5:32)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

      afara decit niste je-uri umane ( ma refer la majoritate ) in ro...pacat de putinii care sunt nevoiti sa traiasca printre voi , niste hoti, escroci si imbecili...
  • +14 (14 voturi)    
    sobolanii rosii (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:29)

    gigel123 [utilizator]

    Borfasii lui Dragnea si sclavii lor din Jandarmerie au intors Romania cu 30 de ani in urma.

    Dar maine vor iesi in strada cel putin de doua ori mai multi oameni decat azi.
  • +11 (11 voturi)    
    .. (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:34)

    ak33 [utilizator]

    Bine ca acum cereti ajutor populației sa va gasiti pistoalele
  • +6 (6 voturi)    
    Nu vad o problema (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:43)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    In orice democratie dictatoriala asa se procedeaza. Erdogan, Orban si restul ne dovedesc constant asta.

    Nu asta s-a vrut? Asta s-a votat, asta avem! End of story!

    Cu comunistii si coruptii nu te intelegi de vorba buna. Cand va intelege poporul asta acest lucru?!
  • +7 (7 voturi)    
    . (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:44)

    johnel [utilizator]

    Imi aduc aminte cat plini de respect erau militienii in iarna-primavara lui1990 fata de cetatenii Romaniei. Cum imparteau zambete in stanga si in dreapta iar aseara imparteau bulane in stanga si in dreapta.
    S-or fi schimbat generatiile si, se stie, fiecare generatie are propria memorie.
  • +9 (9 voturi)    
    militieni nenorociti (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:53)

    Coco Whistle [utilizator]

    asta nu au mama nu au tata, criteriile sint..sa fii bataus si sa nu gindesti. data viitoare nimicitile coordonatorii.
  • +11 (11 voturi)    
    pacat ca doar doi jandarmi si au luat o (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:57)

    blec-bierd [utilizator]

    bine ar fi data viitoare sa o incaseze mai multi sa vada cum e.
  • +8 (8 voturi)    
    Cel mai jeg de partid (Sâmbătă, 11 august 2018, 1:59)

    Mariusica.a [utilizator]

    Cancerul Romaniei, asta este partidul in cauza, lovesc oameni care se supun deoarece asa le ordona seful lor ierarhic pus de partid. Jos partidul
  • +11 (11 voturi)    
    Jandarmii si-au pierdut armele... (Sâmbătă, 11 august 2018, 2:15)

    naitza [utilizator]

    ...sefii lor incompetenti trebuie sa raspunda pentru asta.
    De pe vremea lui Iulian Vlad se stie ca, la manifestatii, nu se iau arme letale. Pana acum i-am compatimit, pentru ca au un ministru prost, vad ca ei sunt si mai prosti decat Carmencita de Videle.
  • +6 (6 voturi)    
    postez si aici acceasi intrebare (Sâmbătă, 11 august 2018, 2:30)

    paranoid_android [utilizator]

    cine e individul imbracat in alb cu esarfa rosie care apare la sfarsitul primului clip dand ordine si coordonand jandarmii; e acelasi care apare si in inregistrarea de aici:
    https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22635490-video-jurnalist-hotnews-lovit-jandarmi-protestele-din-pia-victoriei-strigat-sunt-ziarist-ridicat-minile-deasupra-capului-unul-dintre-jandarmi-lovit-pumnul-altul-dat-picior-spate.htm
  • +12 (12 voturi)    
    Cum sa nu le dai flori? (Sâmbătă, 11 august 2018, 2:32)

    The_Dude [utilizator]

    Cand zeci de protestatari fac scut sa nu si-o ia mai rau doi jandarmi, dar sute de jigodii dau cu spray in stanga si in dreapta si cu bate, ce sa inteleg?
    Cati ba v-ati dat jos masca sa o puneti pe fata unui copil sau a unui batran care nu au putut sa fuga de urgia voastra? Jegosilor!
    Imi pare rau de aia doi jandarmi, dar mai tare imi pare rau de restul.

    ****PSD!
  • +13 (13 voturi)    
    Mda (Sâmbătă, 11 august 2018, 2:36)

    The_Dude [utilizator]

    Ce invatam din asta? Ca nu se face primavara cu o floare? Mai exact, ca florile date jandarmilor in ultima perioada s-au oflit?!
    Sa fim seriosi, oamenii cand primesc ordin in casca sa dea in stanga si in dreapta, dau. Flower power is dead.
  • +5 (5 voturi)    
    Nooo... (Sâmbătă, 11 august 2018, 3:33)

    Prostu' satului [utilizator]

    Nicio problema. Va explica imediat @Dedalus ca asa trebuia sa fie, jandarmii au actionat exemplar etc.
  • +4 (4 voturi)    
    niste militieni (Sâmbătă, 11 august 2018, 4:06)

    Coco Whistle [utilizator]

    nu au invatat nimic. MUE PSD.
  • +8 (8 voturi)    
    Un fel de mineriada dar cu jindari (Sâmbătă, 11 august 2018, 4:18)

    Dalinar [utilizator]

    Psd nu se dezminte, ciomagareala e traditie la ei.
  • +6 (6 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Sâmbătă, 11 august 2018, 7:11)

    XLXL [utilizator]

    in trupele de jandarmi multi sufera de sindromul de superioritate insuflat de o dreptate imaginara a faptelor lor ... adica ei ar fi cumva indreptatiti, chipurile ... si astfel devin batausii pe care-i vedem la orice manifestatie, chestie controlata indeaproape de superiorii cu privirile inspre partidele politice ... de deosebit ce e statul si ce e politica nici nu se pune problema ... pariem ca nu reactioneaza la fel daca ar fi atacat cineva sediul usr sau al pnl ...???
  • -4 (6 voturi)    
    Romania, (Sâmbătă, 11 august 2018, 8:02)

    UnArdelean [utilizator]

    tara in care huliganilor li se spune demonstranti si hotilor, coruptilor grobieni si tortionarilor viitorului unei tari si natiuni li se spune politicieni si lucratori in administratia centrala.
    Imi doresc sa o desfiintam si sa ne vedem noi de tarisoara noastra - Transilvania.
    Scuze dragi Romani insa pentru noi Ardelenii alta sansa nu mai exista.
    100 de ani care au trecut in defavoarea noastra!!!
    • 0 (2 voturi)    
      VEZI CA LA CLUJ... (Sâmbătă, 11 august 2018, 8:40)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui UnArdelean

      Se ascunde unul dintre cele mai mari grupuri mafiote ale PSD!
      Ai auzit de grupul de la Cluj, grup care a contribuit devalizarea tarii?! Desteptul nemului!
  • +2 (2 voturi)    
    100€ (Sâmbătă, 11 august 2018, 9:13)

    Coco_papagal [utilizator]

    pe care o trimiti parintilor pt alimente si medicamente ajunge in cele din urma in buzunarul ciumei rosii si a batausilor angajati sa iti bata fratii si surorile!!! Understand? Capisci? Verstehst du?
  • 0 (0 voturi)    
    Nici o problema (Sâmbătă, 11 august 2018, 11:40)

    Marius_23 [utilizator]

    Vom protesta pana la caderea guvernului . Daca voi fi lovit ma voi apara cu orice imi va pica la mana, poate o sa am din greseala ceva ramas de la lucru prin buzunare si atunci sa vedem care pe care !
  • -1 (1 vot)    
    proteste (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:26)

    Liviu-Ludovic [utilizator]

    Protestatarii nu trebuiau sa fie pimiti in piata si dispersati de cate ori se apropiau. ori respectam legea privind organizarea manifestatiilor ori cineva se alege cu bataia. Nimeni nu are dreptul sa protesteze de capul lui si mai ales sa puna mana pe gardurile jandarmeriei. In SUA, daca incerci asa ceva s-ar putea sa ramai fara degete sau fara mana. Ori respecti autoitatile si oridenele lor, ori o incasezi urat de tot si nimeni nu vine sa iti mai ia apararea. Incercati in trafic in NY sa nu respectati ce va spune un trooper si veti vedea cu ce va alegeti. Daca mai este si noapte si faci pe nebunul s-ar putea sa ajungi la cimitir direct. Primul lucru pe care il invata un sofer este ce sa faca daca aude "freeze" din gura unui politist. Daca "vrem o tara ca afara", sa invatam mai intai abecedarul convieturii. Democratie cu ciomagul nu se face...
    • 0 (2 voturi)    
      Am dreptul sa protestez (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:44)

      Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui Liviu-Ludovic

      Parintii mei au castigat acest drept in 89 . Freeze se foloseste pentru ca marea majoritate acolo au arme . 
    • +1 (1 vot)    
      Zile tu Liviule (Duminică, 12 august 2018, 11:02)

      TheDudeLebowski1988 [utilizator] i-a raspuns lui Liviu-Ludovic

      1. In SUA nu exista penali in functii publice.

      2. Cand e vorba de interventiile politistilor si jandarmilor, SUA nu e pe departe cel mai bun exemplu. Sunt binecunoscute unele interventii foarte discutabile, care au provocat valuri de proteste in unele orase, interventii cu iz rasial, si care au dus la demisii nu doar a politistilor uneori.

      Mai usor cu dezinformarea. Stim ca aveti oftica pe opozitia de care aveti parte, si ca ca nu sunteti obisnuiti cu astfel de opozitie. Vremurile se mai schimba, ghinion pentru voi astia tineri "politicieni" ca nu mai ca-n vremea lu' Nastase si Ilici.