Jandarmeria intervine în forță contra manifestanților din Piața Victoriei: S-au făcut somaţiile legale, se va interveni spre restabilirea ordinii publice

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 10 august 2018, 22:21 Actualitate | Esenţial


Jandarmeria Romana
Foto: Facebook/ Jandarmeria Romana
Jandarmeria Română anunţă vineri seară că se va interveni în Piaţa Victoriei pentru restabilirea ordinii publice în zona de desfăşurare a protestului.

"S-au făcut somaţiile legale, se va interveni spre restabilirea ordinii publice, cele trei semnale luminoase de avertizare au fost făcute", precizează Jandarmeria Română, potrivit Agerpres.

Peste 80.000 de persoane protestează la această oră în faţa Guvernului, unde s-au înregistrat incidente între manifestanţi şi forţele de ordine.



Citeste mai multe despre   


















2232 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    O sa vedeți voi cine face legea (Vineri, 10 august 2018, 22:33)

    Traian2015 [utilizator]

    In nici un caz infractorii!
  • +5 (5 voturi)    
    sclavii lui liviu dracnea, actioneaza (Vineri, 10 august 2018, 22:34)

    qwerasdf [utilizator]

    impotriva tuturor manifestantilor pasnici din cauza agentilor infiltrati, platiti de PSD!

    manipulare marca sovietica!
  • +5 (5 voturi)    
    Militianu tot militian (Vineri, 10 august 2018, 22:36)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Jandarmeria sunt tot slugi la PSD, in ciuda declaratiilor.
  • +3 (3 voturi)    
    Gazare (Vineri, 10 august 2018, 22:40)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    CA la Auschwitz. Ordonata de Carmen Dan si slugile ei care conduc JANDARMERIA PRETORIANA PSD: Sa fie Judecati ca si inaintasii lor nazisti !
  • +3 (3 voturi)    
    pot sa intreb d c ?! (Vineri, 10 august 2018, 22:58)

    liviu_ [utilizator]

    ne explica tovarasii jandragni... ce au facut protestatarii atat de grav ca sa justifice atata gaz, tunuri cu apa si "interventie in forta"

    la pariu ca mai nimic... la pariu ca asta trebuia sa faca jandragneria ca sa arate ca mitingul e violent?!
  • +2 (2 voturi)    
    Jandarmeria (Vineri, 10 august 2018, 23:08)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    O cocina politica CRIMINALA:
  • +2 (2 voturi)    
    RUSINE (Sâmbătă, 11 august 2018, 0:09)

    CVL [utilizator]

    JANDARMERIEI ROMANE! Sper ca sunteti constienti ca ati facut invers fata de ceea ce ati jurat sa faceti! Ati atacat oameni pasnici in loc sa actionati in forta doar asupra celor cativa agitatori infiltrati! Ati procedat asa cum a procedat si Chitac la mineriada! Rusine voua! Tuturor!
  • 0 (0 voturi)    
    Tovarasi Jandarmi Pesedisti (Sâmbătă, 11 august 2018, 0:38)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Mergeti de-acum ingrupuri de minim patru daca tineti la viata voastra. Ati fost niste CRIMINALI actionana la ordin si gazand zeci de mii de oameni ca niste adevarati NAZISTI
  • 0 (0 voturi)    
    serios? (Sâmbătă, 11 august 2018, 0:38)

    revo [utilizator]

    ordinea publica?! asta ati primit ordin sa faceti? asta ati facut?

    Scursori nerusinate!