Primul miting al Diasporei a avut la la Antipozi, în fața Operei din Sydney

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 10 august 2018, 11:51 Actualitate | Esenţial


Protest diaspora din Australia 1
Foto: cititor HotNews
Primul protest al diasporei a avut loc în Australia, unde câțiva români au afișat mesaje anti-PSD pe scările Operei din Sydney, la ora locală 11, când în România era 4 dimineața.

Printre protestatari, un arhitect, un cercetator în industria farmaceutică, un IT-ist, un antreprenor dar și un bebeluș de trei luni, după cum ne-a declarat o participantă.



Proteste în Diaspora mai sunt anunțate în orașele:
  • Amsterdam - Olanda: Dam Square, 18:00
  • Bruxelles - Belgia: Ambasada României, 19:00
  • Castellón de la Plana - Spania: Consulatul României
  • Londra - Marea Britanie: Institutul Cultural Român, 16:00
  • Madrid - Spania: Ambasada României, 18:00
  • Roma - Italia: Palazzo Montecitorio, 16:00
  • Viena - Austria: Prinz-Eugen-Straße 60, 17:00
  • Zürich - Elveția: Rathausbrücke, 20:00



















2704 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    sa caut pe google translate (Vineri, 10 august 2018, 12:16)

    cucuveauamov [utilizator]

    „la naiba” este traducerea in „australiana” a neaosului „MU#E”? Oricum, e clar: cei sase din coltul hartii stiu mai bine ce se intampla in Romania decat milioanele de pe aici.
    • 0 (0 voturi)    
      La naiba in traducere de Margareta Nistor (Vineri, 10 august 2018, 13:22)

      plumbix [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      !
    • 0 (0 voturi)    
      Stiu sa citeasca, sa scrie, si sa inteleaga (Vineri, 10 august 2018, 14:11)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      si nu se uita la haznale decat cu scarba binemeritata.

      Ce altceva ?
    • +1 (1 vot)    
      @cucuveauamov (Vineri, 10 august 2018, 14:25)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Tu nu ai cum sa pricepi niciodata de ce intelectualii se exprima altfel...pentru simplul motiv ca nu faci parte din tagma lor!

      De aceea cauti prin dictionar!

      Tu si toti din tagma ta (ma refer aici si la psd-isti) pricepeti doar sloganurile neaos romanesti!
  • -1 (1 vot)    
    FIS FIS FIS (Vineri, 10 august 2018, 12:56)

    vodatepes [utilizator]

    Se prefigureaza un mare fisssssssssss din 19000 romani din Australia doar 5 prezenti
    • 0 (0 voturi)    
      @vodatepes (Vineri, 10 august 2018, 17:16)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      De unde stii ca restul pana la 19000 nu sunt la miting?!
  • +1 (1 vot)    
    Bravo! (Vineri, 10 august 2018, 13:16)

    Alfabetix [utilizator]

    E bine ca sunteti alaturi de noi, chiar asa departe!
    Aici e cam agitatie, tineti-ne pumnii.