Prima coloană de mașini cu români din Diaspora a ajuns în Huedin și se îndreaptă spre Cluj: Uniți salvăm toată România

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 9 august 2018, 10:56 Actualitate | Esenţial


Diaspora la protest
Foto: Captura Facebook
Coloana de mașini cu români din Diaspora veniți în țară pentru mitingul din 10 august și care a ajuns miercuri seara în Vama Borș se afla joi în Huedin, îndreptându-se spre Cluj.

„Nu ascultați de hoții aștia care zic ca nu vine nimeni, sute de oameni suntem aici”, afirmă Mario Mocanu, unul dintre participanți, într-un videoclip postat pe grupul de Facebook Diaspora Europeană.

În jurul lui, zeci de oameni scandau „Sunteți un partid de hoți, de corupți și mafioți” și „Uniți salvăm toată România”.

Înregistrarea video, aici.

Coloana de câteva zeci de mașini are ca rută, potrivit sursei citate, Oradea - Huedin - Cluj - Tg Mureș - Brașov - București, unde este programat vineri mitingul Diasporei, în Piața Victoriei.

Această coloană de de mașini cu români din Diaspora a ajuns miercuri seara în Vama Borș, unde a fost întâmpinată de de câteva zeci de persoane. Imagini aici.


















4800 vizualizari

  • +3 (9 voturi)    
    din pacate (Joi, 9 august 2018, 11:17)

    Hans Metter [utilizator]

    nu cred ca va fi un protest de amploarea asteptarilor. De fapt nici nu cred ca conteaza. Oricum, voi merge ca de fiecare data.
  • +8 (14 voturi)    
    Drum bun! (Joi, 9 august 2018, 11:18)

    qwerasdf [utilizator]

    Dragi compatrioti, daca oamenii astia vin de la mii de km distanta... cred ca putem si noi, cei din Bucuresti macar, sa facem juma' de ora pana in piata - din respect fata de efortul lor.
    • -2 (4 voturi)    
      Noi dovezi pentru a3 rtv (Joi, 9 august 2018, 11:56)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      vom vedea tembelizarea dusa pe noi shi noi culmi.
  • -4 (8 voturi)    
    Uniti va dovediti prostia (Joi, 9 august 2018, 11:42)

    Incomod3 [utilizator]

    Bine c-ati plecat naibii din tara, a mai crescut putin media IQ-ului national... ramaneti p-acolo pe unde sunteti
    • +1 (3 voturi)    
      Astept sa plecati inapoi (Joi, 9 august 2018, 15:17)

      Hahha [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      Imi este rusine ca sunt roman.
      #ce prosti sunteti
    • +1 (3 voturi)    
      :) (Joi, 9 august 2018, 15:18)

      Hahha [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      Prostul nu e prost destul, pana nu e si fudul.
  • -3 (7 voturi)    
    Rad de mor... (Joi, 9 august 2018, 12:14)

    Gigi Kent [utilizator]

    Sute de oameni o sa va strangeti si in piata. Ha ha ha! Sa aduceti si masinile (obligatoriu cu numere de inmatriculare obscene) ca sa pareti mai multi.
  • -4 (6 voturi)    
    ce se intampla? (Joi, 9 august 2018, 12:19)

    Gustav666 [utilizator]

    Voiam sa ma incarc cu energie vizionand si imaginile video, dar mi-este imposibil sa deschid site-ul.
    Cred ca si-a bagat Dragnea coada, probabil ca era o coloana uriasa care la randul sau ar fi incurajat sute de mii de oameni sa participe la protest.
  • -2 (2 voturi)    
    Haha (Joi, 9 august 2018, 15:21)

    Hahha [utilizator]

    Doamne ce face telefonul cu camera din oameni... acum orice prost face live si ne arata cat de prost e.