Ambasada Israelului: Şedinţă comună a Guvernelor Israelului şi României - la începutul lui noiembrie, la Bucureşti

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 6 august 2018, 13:03 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea si Benjamin Netanyahu
Foto: Camera Deputatilor
O şedinţă comună a Guvernelor Israelului şi României va avea loc la începutul lunii noiembrie, la Bucureşti, delegaţia israeliană urmând să fie condusă de premierul Benjamin Netanyahu, au declarat luni, pentru Agerpres, reprezentanţi ai ambasadei acestui stat.

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat, duminică seara, la Antena 3, că o şedinţă comună a celor două Guverne va avea loc în toamnă.


















1295 vizualizari

  • +24 (28 voturi)    
    Dragul de el Liv Jong Unu! (Luni, 6 august 2018, 13:09)

    Rescator [utilizator]

    Iata cine sunt tradatorii adevarați.Romania a devenit
    o colonie a Israelului și țara de rezerva daca se
    agraveaza situația in Orientul Apropiat.
    • +2 (2 voturi)    
      Cine stie cat costa Romania aceasta sedinta de guv (Luni, 6 august 2018, 22:52)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Dancila va conduce sedinta?
  • +21 (25 voturi)    
    Suntem (Luni, 6 august 2018, 13:23)

    Tony_K [utilizator]

    Vaduti Israelului, si nu imi amintesc ca astia sa vrea binele cuiva, doar al lor.
  • -5 (13 voturi)    
    mai rar pe HN (Luni, 6 august 2018, 13:28)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    atatea mesaje anti Israel!
    Aferim!
    • +11 (13 voturi)    
      Nu sunt anti-Israel. (Luni, 6 august 2018, 14:37)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Nu are nimeni nimic cu israelienii/evreii. Are cu hotia. Israelul are un borfas ca prim-ministru. Daca critici pe Dragnea nu ai transmis un mesaj anti-romanesc!
    • +14 (14 voturi)    
      Steinmetz (Luni, 6 august 2018, 14:50)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Cel care detine Rosia Montana cautat de Romania se ascunde in Israel protejat de Netaniahu.
      Black Cube (Mossad) spiona sefa DNA.
      Ce-ai vrea laude multumiri colaci si sare?
  • +7 (9 voturi)    
    mai rezista? (Luni, 6 august 2018, 13:33)

    domnescu [utilizator]

    mai rezista veorica pana atunci?
    daca da, oricum suntem vai de noi...
    totusi, poate merge si Iohanis la sedinta aia :P
  • +8 (8 voturi)    
    Comunicare catre colhoz (Luni, 6 august 2018, 14:40)

    ww [utilizator]

    Mesajul lui Iuda catre colhoz este urmatorul: "Da, sunt ai nostri. Noi i-am pus, si vrem sa stiti ca ii sustinem. Voi restul stiti la ce sa va asteptati, ca doar stapanirea evreiasca nu e noua pentru voi. Noi v-am tinut in bordeie de pamant, noi am tras cu tunurile in voi in 1907, noi v-am adus comunismul si chipul radios al perestroikai iliescene. Pentru ca in ultimii ani v-ati facut obraznici si vi s-a urcat la cap democratia, v-am facut praf justitia, cu consecintele pe care le banuiti.
    Iar daca unii gasiti ciudate asemanari intre cei care va conduc acum si cei pe care vi i-am adus pe tacurile rusesti in urma cu mai bine sa 70 de ani, sa stiti ca nu e o intamplare: metodele noastre sunt aceleasi. Iar intre acestea, conducerea colhozurilor prin indivizi care isi urasc poporul, prin cozi de topor si infractori se afla la loc de cinste".

    Care e sansa noastra ca popor? La punctul 8 al Proclamatiei de la Timisoara adaugati, alaturi de comunisti si securisti, masonii si orice individ care are sau a avut vreodata de-a face cu interesele evreiesti. Altfel, nu mai iesim in veci din mlastina.
  • +10 (10 voturi)    
    Dictatorii intre ei (Luni, 6 august 2018, 14:41)

    2087 [utilizator]

    Amandoi au dosare, niciunul nu merge la puscarie.
  • +10 (10 voturi)    
    Bibi lucreaza bine cu penalii (Luni, 6 august 2018, 14:46)

    Itsoc [utilizator]

    Bibi strange legaturile cu toti dictatorii din europa de est. Se stie ca evreii stiu perfect cum sa unga interlopii lacomi astfel incat sa-si indeplineasca interesele.
    Ma intreb doar ce interese atat de importante are Israelul in Romania pentru ca nu mai vorbim doar de investitii si vanzari de armament. E un plan mult mai complex care probabil ar pune intregul Est la dispozitia Israelului in caz de nevoie.
    La o adica poporul ales se poate muta si in Romania foarte lejer. In fond, sunt 8.5 mil de evrei in Israel iar vreo 5 milioane de romani au plecat. De ce anu am aduce poporul evreiesc sa traiasca printre romani ducand astfel populatia Romaniei la 24 milioane? de exemplu poporul ales ar putea fi sefii sclavilor romani.
    Ultimul pas, schimbarea denumirii tarii din Romania in Noul Israel.
    In anii 1990 cand circulau teoriile astea nu le-am crezut, azi daca ma duc la Therme si vad ca 80% pe acolo sunt evrei in vacanta imi dau seama ca e un scenariu tot mai posibil.
  • +10 (10 voturi)    
    sedinta intre penali si criminali. (Luni, 6 august 2018, 15:40)

    __alex__ [utilizator]

    Punctul comun este dispretul fata de lege si ura fata de democratie.
  • +11 (11 voturi)    
    mafiotii (Luni, 6 august 2018, 16:04)

    loveparade [utilizator]

    intre ei
  • +2 (2 voturi)    
    noi nu avem Guvern - (Luni, 6 august 2018, 17:36)

    silviu_dumitrescu [utilizator]

    - este evident pentru oricine mai are macar cativa neuroni functionali si un dram de bun-simt ca aceasta gasca haotica si aberanta condusa de un personaj suprarealist de penibil nu este Guvern

    neavand Guvern, va fi pur si simplu o sedinta a Guvernului Israelului la Bucuresti ...