FOTO Un parașutist a sărit din elicopter, de la o altitudine de 4.000 metri, cu mesajul ”M...PSD”

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 5 august 2018, 15:04 Actualitate | Esenţial


Parasutist cu mesaj anti-psd
Foto: Irinel Ovidiu Necula Facebook
Un parașutist român a sărit de la o altitudine de peste 4.000 de metri cu un banner inscripționat cu mesajul M...PSD în semn de protest față de modul în care formațiunea politică știe să își respecte promisiunile. Saltul a fost realizat în afara României, relatează Mediafax.

Saltul a fost realizat alături de un alt român care a surprins momentul cu o cameră foto, iar fotografiile au fost postate pe paginile de socializare.

Irinel Ovidiu Necula a precizat, pentru agenția de presă MEDIAFAX, că a sărit din elicopter pe un dropzone în afara României, de la o înălțime de aproximativ 4.000 de metri.
Bărbatul susține că, deși nu mai locuiește în țară, este nemulțumit de maniera de guvernare a PSD-ului și, având în vedere că deține licență de parașutism USPA (United States Parachute Association -n.r.), s-a gândit că așa se poate exprima cel mai bine.

Vineri, Poliția Română a anunțat că Direcția Rutieră va propune Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 clasarea dosarului penal deschis pe numele lui Răzvan Ștefănescu, șoferul mașinii cu numere de înmatriculare M...PSD, precizând că șeful Poliției Române a cerut verificări privind „modul eronat” al argumentării aplicării Convenției de la Viena.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6304 vizualizari

  • +27 (35 voturi)    
    Foarte Tare! (Duminică, 5 august 2018, 15:07)

    Sani [utilizator]

    O parasuta inscriptionata astfel, creste ampitudinea ...placerii!
  • +25 (37 voturi)    
    Asa ceva... (Duminică, 5 august 2018, 15:10)

    omezu [utilizator]

    Repede, politia romana sa-i confiste parasuta (aia cu care sare din avion) si brevetul, bonus si-un dosar penal. Sau aici intervin fortele aeriene? Sau neamurile psd-iste de la romatsa?
    • +15 (23 voturi)    
      N-au cum (Duminică, 5 august 2018, 15:30)

      Adrian1 [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      N-au cum :)) Omul s-a gandit bine, a sarit pe teritoriul altei tari.
      • +11 (19 voturi)    
        Nu conteaza (Duminică, 5 august 2018, 16:55)

        AdrianBorza [utilizator] i-a raspuns lui Adrian1

        Nu e o problema, face PSD o comisie rogatorie, it extradeaza pe faptas, in aduce in Romania si il impusca pe stadion in fara unui milion de simpatizanti. Pentru ca PSD.
  • +21 (31 voturi)    
    ! (Duminică, 5 august 2018, 15:14)

    chiuaua [utilizator]

    Bravo !
  • -24 (56 voturi)    
    ce scrie? (Duminică, 5 august 2018, 15:14)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    daca mesajul nu e vulgar, de ce nu-l scrieti?
    • +16 (28 voturi)    
      E vulgar si bine meritat (Duminică, 5 august 2018, 16:44)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Partidul aflat la guvernare nu arata nici macar o minima forma de respect fata de societate, deci de ce societatea s-ar comporta altfel?
      Ce dai, aia primesti...
      • 0 (0 voturi)    
        Porcul (Luni, 6 august 2018, 12:43)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        se mana cu bata, iar vita cu nuiaua.
  • +29 (37 voturi)    
    de admirat..si asta e doar inceputul..sfirsitului (Duminică, 5 august 2018, 15:18)

    Coco Whistle [utilizator]

    ptr psd. romania nu mai poate fi condusa de borfasi, infractori, sobolani rosi si m..isti.
    • -5 (7 voturi)    
      Nici de basisti (Duminică, 5 august 2018, 21:51)

      Stefannel [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      Nici de bassisti/sorosisti !
      • 0 (2 voturi)    
        Miroase (Luni, 6 august 2018, 12:44)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

        a gadism.
        Omul preia cuvinte si idei absurde din toate punctele de vedere.
  • +30 (42 voturi)    
    Pregătiți-va sa vedeți lozinca asta in toată lumea (Duminică, 5 august 2018, 15:20)

    Alui [utilizator]

    Diaspora se distrează pe seama PSD-ului. Ma gândeam cât ar costa un afiș publicitar pe aeroportul din Amsterdam. Ceva in genul “Visit Romania- “Mui e pesede””.
    • -1 (1 vot)    
      M.U.Y. E PSD (Luni, 6 august 2018, 12:45)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      legal, discret, curat, concret.


      Vorba prezidelului de onoare: meandrele.
  • +27 (33 voturi)    
    Brand de tara tata! (Duminică, 5 august 2018, 15:41)

    Pac-pac [utilizator]

    In curand vom ajunge mai cunoscuti decat Tailanda intr-ale turismului sexual :)
  • -23 (41 voturi)    
    Și uite așa, zi de zi (Duminică, 5 august 2018, 15:41)

    CalinMircea [utilizator]

    Mai cresc procentele PSD-ului, când oamenii văd care ar fi alternativa și cu ce mărețe fapte de arme se mândresc.
    • +6 (16 voturi)    
      Nu nu (Duminică, 5 august 2018, 16:46)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      N-avem noi nivelul atat de ridicat incat sa ne deranjeze o simpla si obisnuita m**e.
    • +13 (21 voturi)    
      Nu e alternativa (Duminică, 5 august 2018, 16:56)

      AdrianBorza [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Cred ca parasutistul ala nu candideaza si nici nu e sustinator al vreunui partid din Romania, asa ca nu reprezinta nici o alternativa, ci un mesaj pur, curat si din inima.
  • +6 (10 voturi)    
    Slogan national (Duminică, 5 august 2018, 15:55)

    KTerinca [utilizator]

    Uite dedicatie:
    https://www.youtube.com/watch?v=AmaRNLpiulc
  • +3 (5 voturi)    
    translate google (Duminică, 5 august 2018, 16:18)

    dany-ingineru [utilizator]

    totusi in spanioal inseamma altceva

    muí e = foarte mult
    • +3 (7 voturi)    
      De ce se supără pesediștii? (Duminică, 5 august 2018, 16:26)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui dany-ingineru

      Să le spui lor că înseamnă altceva.
    • +4 (4 voturi)    
      muí e = foarte mult (Luni, 6 august 2018, 13:20)

      Io1234 [utilizator] i-a raspuns lui dany-ingineru

      atunci in spanioala:

      muí e muiepsd.
  • +7 (15 voturi)    
    bravo parasutistului (Duminică, 5 august 2018, 16:42)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    totusi acelasi mesaj e valabil si pt. pnl care sta in expectativa, asteapta sa treca legile antijustitiei pt a scapa si penalii lor.
  • +7 (9 voturi)    
    nu l'a asteptat (Duminică, 5 august 2018, 17:28)

    nash pandelica [utilizator]

    cumva, garcea cand a aterizat ?! :-)
    sa le interzica zborul elicopterelor private !
  • -9 (15 voturi)    
    alt cretin (Duminică, 5 august 2018, 17:52)

    Incomod3 [utilizator]

    idiot
  • +3 (5 voturi)    
    fara penali (Duminică, 5 august 2018, 18:12)

    vasile-roaita [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=WkJk7OnSc_o
  • +5 (9 voturi)    
    orice (Duminică, 5 august 2018, 18:19)

    rov [utilizator]

    fara
    ALDEpesede!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • +1 (1 vot)    
      scuze...si fara penele! (Luni, 6 august 2018, 20:46)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui rov

      ....
  • +3 (5 voturi)    
    După Euromaidan (Duminică, 5 august 2018, 20:32)

    BEDE [utilizator]

    După Euromaidan urmează Euromuian.
    România a ajuns să aibă ca brand de țară: "DNA să vă ia!" și "Muie PSD!"
    Dragnea să se ducă să-l viziteze pe Ianukovici. De acolo sigur nu va fi extrădat.
  • +1 (1 vot)    
    In replica, (Luni, 6 august 2018, 10:44)

    aiureantramvai [utilizator]

    un grup de pensionari, votanti PSD au format un sir dupa care la semnalul primarului PSD si-au scos protezele dentare. Astfel s-a putut vedea ca dintii lipsa formau mesajul "Johannis miue"
  • +1 (3 voturi)    
    Bravo (Luni, 6 august 2018, 11:52)

    europeanul2 [utilizator]

    FELICITARI!
    Parasutele sunt oricum specialitatea PSD!
  • 0 (0 voturi)    
    Beahh (Luni, 6 august 2018, 23:18)

    europeanul2 [utilizator]

    Ce scarbos! Va dati seama ce iritatie poate sa apara de la mustacioara cariatului?