Csibi Magor: Contul meu de Facebook a fost suspendat temporar, după ce am acordat o notă paginii oficiale a Poliției

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 1 august 2018, 14:23 Actualitate | Esenţial


Csibi Magor
Foto: Bety Blagu / HotNews.ro
Csibi Magor, director executiv World Wide Fund for Nature pentru Coreea de Sud, afirmă că i-a fost suspendat temporar contul de Facebook, după ce a dat un rating slab Poliției Române pe rețeaua de socializare.

Contul meu de Facebook a fost suspendat temporar, dupa ce am acordat o nota paginii oficiale a poliției.

Pe bune? Chiar nu au alta treaba unii angajati din institutuiile statului decat o placa de inmatriculare sau penalizarea vocilor critice, deseori in mod constructiv chiar?

Sa inteleg ca s-a rezolvat cu criminalitatea si accidentele din trafic si noi am ramas ultima problema de rezolvat???

Bravo PSDolitie..
.”, a scris Magor Csibi, pe contul lui de Facebook.

Csibi Magor a precizat, răspunzând întrebării unui comentator, că a reușit să=și reactiveze contul. „Dar am fost forțat să-mi schimb parola și să reaprob toate posturile din ultimele 24 de ore”, a precizat Csibi Magor.

Pe Facebook a fost creat grup Report de la Politia Romana, în care persoanele care au pățit același lucru sunt invitate să adere.

La ora publicării acestei știri, pagina de Facebook avea un rating de 1,1 din 5 stele, cu 46.000 de evaluări 1 stea, cea mai slabă posibil. Înainte de izbucnirea scandalului numerelor de înmatriculare anti-PSD, pagina avea un rating de 3,2.


















4052 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    :(( (Miercuri, 1 august 2018, 14:29)

    tirolez [utilizator]

    Tot ei ofuscati. Cand isi da demisia cel care ne trimitea la popa?
  • +8 (8 voturi)    
    Si jandarmeria romana a facut la fel! (Miercuri, 1 august 2018, 14:32)

    newhot [utilizator]

    Au aplicat politica cenzuri si a pumnului in gura. Asta de la o institutie care este obligata sa respecte constitutia si legile tarii, deci si libera exprimare a cetateanului. Din cate stiu eu, facebook este catalogat ca spatiu public, insa ei au dat mass report la toti cei ce le-au dat rating negativ. Partea buna este ca se poate da din nou rating, insa partea proasta este ca dureaza o luna.
  • +8 (8 voturi)    
    cum actioneaza suportul de la Facebook (Miercuri, 1 august 2018, 14:35)

    mihaitzateo [utilizator]

    Eu am raportat o postare a lui Mircea Badea, in care Mircea Badea indemna pe dl Mihai Dide sa isi dea foc.
    Facebook mi-a raspuns ca nu vede nimic in neregula cu postarea aia.
    Am dat feedback si le-am explicat in detaliu.
    Postarea lui Mircea Badea a ramas tot acolo.
    • 0 (0 voturi)    
      aprob (Miercuri, 1 august 2018, 16:09)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui mihaitzateo

      si eu la fel am patit...
      am raportat postarea in care badea facea bascalie de reporterita care a iesit plangand de la mitingu pro psd dar "nu incalca standardele comunitatii"....

      in schimb militia raporteaza un revire de o stea (singurul de pe luna asta - si ca o paranteza avea militia o stea de la mine era pe "only me" acum l-am pus pe "friends only") si gata banat....

      facebookul are niste probleme SERIOASE de rezolvat...
  • +7 (7 voturi)    
    deci este oficial... (Miercuri, 1 august 2018, 14:36)

    liviu_ [utilizator]

    politia este militie

    ce intrecere sa ai intr-o institutie care nu respecta consitutia! si anume garantarea dreptului la libera exprimare!
  • +9 (9 voturi)    
    Parca vad (Miercuri, 1 august 2018, 14:55)

    vasile-roaita [utilizator]

    Pe latrina 3. Toti cei care au dat doar o stea pe pagina politiei apartin statului paralel si sint platiti de Sörös.
  • +6 (6 voturi)    
    Mai sau ca in China? (Miercuri, 1 august 2018, 15:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cu Politia = Militia in calitate de sluga politica si institutie de represiune la ordinele mafiotilor, ne vom trezi curând cu toate conturile suspendate.
  • +6 (6 voturi)    
    Exact de-aia trebuie sa le dam toti o stea! (Miercuri, 1 august 2018, 15:52)

    Marionette [utilizator]

    Sa vada ca nu mai merge cu militienisme de-astea!