Marian Godina, despre cazul mașinii cu numărul ”M...PSD”: Dacă aș fi controlat-o în trafic înainte de dosarul penal, nu m-aș simți prea confortabil acum și m-aș aștepta la vreo citație

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 30 iulie 2018, 12:43 Actualitate | Esenţial


Masina cu numar anti-PSD
Foto: Facebook / Razvan Stefanescu
Marian Godină scrie, pe pagina sa de Facebook, că polițiștii fie greșesc acum, când i-au făcut dosar penal șoferului care a circulat în România cu numărul suedez personalizat ”M...PSD”, fie au greșit când l-au oprit până acum în trafic și nu i-au făcut nimic.

Postarea lui Godină:

”Dacă aș fi polițist de frontieră sau rutier și aș fi controlat celebra mașină în trafic, anterior întocmirii dosarului penal de către alți colegi, nu m-aș simți prea confortabil acum și m-aș aștepta la vreo citație. Pentru că ori colegii mei greșesc acum, ori eu am greșit când l-am lăsat pe șofer să plece. Cert e că, din păcate, urmările acestui 'război' prostesc vor fi acum decontate de Poliția Rutieră”.

Șoferul cu plăcuțe anti-PSD, Răzvan Ștefănescu, a spus luni că vineri a fost oprit de polițiști în Craiova: ”Aveam dreptul să circul, nu mi-au făcut nimic. Acum, după două zile, nu mai am dreptul”. Acesta a mai precizat că a fost oprit, în țară, de mai multe ori de polițiști: „Asta e a patra oară. (...) Probabil că deranjez pe cineva. Asta o numesc hărțuire”



















8548 vizualizari

  • +20 (26 voturi)    
    Dar ceilalti? (Luni, 30 iulie 2018, 13:10)

    buncrestin [utilizator]

    Nu cred ca soferul este primul care vine in tara cu numere personalizate (suedeze sau din alta tara). Ceilalti au fost opriti la vama? Li s-au retinut placutele? Li s-a deschis dosar penal?
    • -22 (22 voturi)    
      Esti votant psd? (Luni, 30 iulie 2018, 14:38)

      holinessdani [utilizator] i-a raspuns lui buncrestin

      Sau numai te faci ca nu intelegi?
      Problema este ce scria pe placute nu ca erau personalizate.
      Iar ceea ce scria este jignitor, ofensator si sub orice norma de bun simt si convietuire intr-o societate civilizata.
      Daca tu vorbesti asa in familie, cu copii, sotia si parintii tai este rusinos si chiar condamnabil.
      • +7 (9 voturi)    
        ! (Luni, 30 iulie 2018, 17:06)

        cvi [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

        Rusinos si condamnabil ar fi daca ai avea tu copii.
      • +3 (5 voturi)    
        Se pare ca tu nu intelegi (Luni, 30 iulie 2018, 22:26)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

        Deci esti mai aproape de PSD. Problema NU E de mesaj ofensator, ci de drept de circulatie si de ce s-a petrecut. Toate tarile (cred) interzic numerele personalizate ofensatoare, dar NU STIU NICI UNA care sa verifice asta in TOATE limbile pamantului. Daca continutul ar fi fost ofensator, acele numere nu ar fi fost date. Dar daca suedezii le-au dat, inseamna ca sunt legale si au dreptul sa circule.
  • -36 (38 voturi)    
    A citit godina codul rutier (Luni, 30 iulie 2018, 13:33)

    asistat [utilizator]

    intre timp?
    • +7 (7 voturi)    
      ti-ai ales bine utilizatorul (Luni, 30 iulie 2018, 14:24)

      Jude [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      Spune totul despre tine.
    • +11 (11 voturi)    
      pentru toti prostanacii (Luni, 30 iulie 2018, 14:37)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      codul rutier permite acest numar inregistrat la politie, masina a circulat bine merci in Suedia, Germania.. in fine prin UE fara ca politiile respective sa zica ceva; Godina a citit codul, asistatii PSD nu citesc, ei se uita la a3..
    • -5 (7 voturi)    
      el e de la public relations (Luni, 30 iulie 2018, 14:45)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      nu de la ruitera. :-)
  • +12 (12 voturi)    
    Am două întrebări: (Luni, 30 iulie 2018, 14:24)

    Bolsevicul [utilizator]

    1. Dacă ar fi avut plăcuțe cu, de exemplu, ”MUIEUSR” sau, mai bine, cu ”LOVEPSD”, l-ar mai fi oprit Poliția?!

    2. Cum se prescurtează Poliția Rutieră în 3 litere, că pe alea 4 care trebuie puse înainte le știu și singur?
  • +3 (3 voturi)    
    Corect!Politia nu cunoaste legea!!! (Marţi, 31 iulie 2018, 8:35)

    MirceaIo [utilizator]

    Ideea e ca politia NU cunoaste legea!!! ceea ce mie mi se pare foarte grav. In cate cazuri nu am fost batjocoriti de politisti care nu cunosteau lege si care nu au patit nimic chiar daca tu ti-ai gasit dreptatea in justitie. Pai cum explica politia Romana faptul ca acestui baiat I-a fost eliberata Rovinieta???