Primarul PSD din Pucioasa a semnat inițiativa ”Fără Penali”: ”Nu înseamnă că sunt mai puțin PSD-ist. E un gest de normalitate. Și noi suntem oameni, nu maimuțe”

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 30 iulie 2018, 11:20 Actualitate | Esenţial


Initiativa Fara Penali
Foto: Facebook
Primarul oraşului dâmbovițean Pucioasa, Constantin Ana, a semnat iniţiativa „Fără penali în funcțiile publice”, declarând că s-a speriat de ”această ură împotriva PSD”. “Nu înseamnă că sunt mai puțin PSD-ist că am semnat”, a spus edilul.

Primarul din Pucioasa, Constantin Ana, a declarat, luni, corespondentului Mediafax, că a fost contactat de patru tineri care strângeau semnături pentru iniţiativa „Fără penali în funcțiile publice” și s-a întâlnit cu ei la sediul Primăriei, unde a semnat iniţiativa.

Întrebat ce l-a determinat să facă acest gest, primarul a spus că a fost motivat de “această dezbinare între PSD și tinerii care protestează împotriva noastră (PSD n.r.). Eu am vrut să fiu un liant. Interesul nostru e comun, vrem toți o țară normală, să devenim o țară unită. Am fost speriat de această ură împotriva PSD”.

Ana a precizat că nu a fost “certat” de conducerea partidului.

“Nu înseamnă că sunt mai puțin PSD-ist că am semnat. E un gest de normalitate. Și noi suntem oameni, nu maimuțe. Și noi, PSD-iștii tineri, suntem interesați de viitorul acestei țări. Nu am avut un interes personal. În nicio clipă nu mi-a fost teamă că mi se va reproșa ceva din partea conducerii partidului”, a declarat Constantin Ana.

Constantin Ana are 40 de ani și de 21 de ani este membru PSD.



















3683 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    2,3 asta e numarul de PSDei normali (Luni, 30 iulie 2018, 11:25)

    Zimbru [utilizator]

    In rest 99,9% din PSD, ALDE si UDMR sunt mafioti agramati.
      #showComment
  • +15 (15 voturi)    
    bravo (Luni, 30 iulie 2018, 11:26)

    liviu_ [utilizator]

    felicitari!
  • +19 (19 voturi)    
    In curind (Luni, 30 iulie 2018, 11:32)

    vasile-roaita [utilizator]

    Nu va mai fi membru al PSD.
  • +19 (19 voturi)    
    a (Luni, 30 iulie 2018, 11:33)

    adrian67 [utilizator]

    Il cunosc, e inscris in PSD, dar gandeste altfel decat psdistii. Parca vad ca-l exclude Daddy.
  • +4 (10 voturi)    
    Intamplator il cunosc pe primar (Luni, 30 iulie 2018, 11:40)

    Maspp [utilizator]

    Am pus niste comentarii critice legate de cum arata orasul pe pgina lui de FB si mi-a blocat accesul. Simple critici despre faptul ca nu se vede nicio schimbare in modul de administrare a localtiatii. Acum sunt doar laude pe pagina lui. Si orasul arata jalnic.
  • +8 (10 voturi)    
    Nici o grija (Luni, 30 iulie 2018, 11:51)

    MinDepous [utilizator]

    Il dau si pe asta afara in cateva luni.
      #showComment
  • +2 (6 voturi)    
    Pai e in avantajul PSD. (Luni, 30 iulie 2018, 13:37)

    Lok [utilizator]

    De cand tot zic ca USR doarme la volan, cum in numele celor sfinte sa faci campanie de modificare a constitutiei cand PSD-ul e la conducere?
    Se strang semnaturi si al final PSD-ul da sfoara in tara sa semneze si ei, toti. Fac ce vor cu consitutia si daca pun o campanie media buna, plebeul de rand o sa creada ca isi voteaza o constitutie fara penali, cand penalii sunt definiti in afara constitutiei de legi ce pot fi modificate. Dar paduri ... ioc, areal conservat... ioc, puterea... la PSD.
    In PSD fac pe ei de ras la cat de proasta e opozitia.
      #showComment
  • +3 (3 voturi)    
    Corect (Luni, 30 iulie 2018, 13:37)

    Marius_23 [utilizator]

    Pentru normalitate, cu toata familia !
  • +7 (7 voturi)    
    ...alo daddy... (Luni, 30 iulie 2018, 13:42)

    mitocanu [utilizator]

    ..inca unul care semneaza lista #farapenali in functii publice...cand il dai afara???....trebuie deschisa si lista #fara analfabeti in functii publice...numai asa scapam de toti psd-aldistii din guvern...
  • -6 (6 voturi)    
    Foarte bine, fara penali in functii publice (Luni, 30 iulie 2018, 14:13)

    xrogo [utilizator]

    numite, dar ce sa te faci ca in Constitutie se permite penalilor sa candideze si daca sunt alesi pot ocupa acele functii?
      #showComment#showComment#showComment
  • 0 (0 voturi)    
    Fara penali in functii de conducere ! (Marţi, 31 iulie 2018, 17:08)

    Zamolxe2017 [utilizator]

    In sfarsit vad si eu in PSD un om cu demnitate si coloana vertebrala si culmea nu este dintre cei din conducerea PSD cum te-ai fi asteptat ci din esalonul 2 sau chiar 3. Un om de bun simt care a inteles ca o tara nu poate progresa si prospera atat timp cat este condusa niste penali.