Dragnea neagă existența unui proiect de OUG privind grațierea care ar urma să fie aprobat marți

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 16 iulie 2018, 19:58 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea si Viorica Dancila
Foto: Facebook
Liviu Dragnea neagă existența unui proiect de ordonanță de urgență privind grațierea care ar urma să fie discutat în ședința de Guvern de marți, potrivit unui răspuns transmis Digi 24 de către liderul PSD.

,,I-am întrebat pe doamna premier şi pe domnul ministru al Justiţiei dacă există vreo intenţie de adoptare a unui OUG de graţiere pentru şedinţa de Guvern de mâine. Amândoi au infirmat aceste zvonuri apărute în spaţiul public", se arată în mesajul transmis de Liviu Dragnea și citat pe site-ul televiziunii de știri.

În acest mesaj nu este făcută nicio precizare legată de o posibilă grațiere a unor infracțiuni.

Aceste precizări vin după ce G4Media a scris luni că o ordonanță de urgență privind amnistia și grațierea ar urma să fie adoptată în ședința guvernului de marți, citând mai multe surse oficiale.

O ședință de guvern este programată marți, de la ora 14,00.

















2893 vizualizari

  • +23 (25 voturi)    
    Vigilenta maxima! (Luni, 16 iulie 2018, 20:06)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Un penal condamnat a doua oara minte cu o nesimtire greu de imaginat. C\t despre doamna premier, proasta cum e, nu stie nici sa citeasca, asa ca habar nu are ce scpune.
    • +9 (11 voturi)    
      Proasta, proasta dar a agonisit o avere (Luni, 16 iulie 2018, 21:10)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      cat tu si familia ta nu o sa faceti in 10 vieti. E clar ca nu cu inteligenta sau munca a adunat atat ci pentru ticalosiile pe care le-a girat pentru lider maximus. Cine stie, poate ca a primit mai mult decat a livrat si acum e datoare.......
    • +10 (12 voturi)    
      Caderea Bastiliei = Caderea Alexandriei (Luni, 16 iulie 2018, 21:17)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      In Strada! Pana la Capat asa cum vrea Liv Jong Un!
  • +7 (11 voturi)    
    Tactica PSD-ista. (Luni, 16 iulie 2018, 20:28)

    Isobar [utilizator]

    Au invatat ceva din incercarile precedente de a impune legi prin forta (pentru ca putem) si testeaza opinia publica inclusiv partenerul de coalitie prin lansare de zvonuri.
    Sloganul "pentru ca putem " nu merge de multe ori la apa.
  • +8 (10 voturi)    
    "Cum de ma puteti crede in stare de o (Luni, 16 iulie 2018, 20:45)

    scaraotchi [utilizator]

    asemenea marsavie...? Tot asa daca ar fi sa ne luam dupa ce spune unul si ce spune altul, ati putea crede ca sunt chiar si javra si ca fur de la copiii sarmani...!''
  • +7 (9 voturi)    
    Nu o sa fie marti (Luni, 16 iulie 2018, 20:52)

    UltimulStingeLumina [utilizator]

    O sa fie miercuri
    Sau joi
    Sau cand o vrea Maria-sa boierul de Teleorman
  • +8 (10 voturi)    
    E clar (Luni, 16 iulie 2018, 20:52)

    EduardRO [utilizator]

    Tot ceea ce spune acest dublu-triplu-infractor trebuie "citit" invers. Daca neaga existenta intentiei de a da OUG, inseamna ca aceasta exista in realitate.
    VV Dancila este atat de inapta intelectual, incat nu are habar pe ce lume este. Cu siguranta, acea OUG este deja redactata in K10 astfel incat premierul sa isi puna doar semnatura.
  • +9 (11 voturi)    
    Negarea negatiei (Luni, 16 iulie 2018, 21:04)

    fat.cat [utilizator]

    Las’ ca vedem noi maine sau la urmatoarea sedinta de guvern, ca nimic nu e imposibil. Astia si-ar vinde si mamele numai sa scape de puscarie.
  • +10 (12 voturi)    
    daca individul spune asta, inseamna ca.. (Luni, 16 iulie 2018, 21:18)

    Inna100 [utilizator]

    exista acest proiect!! Aceasta plosnita, minte cum respira. Nu este credibil pentru nimeni, darmite pentru romanii onesti
  • +10 (12 voturi)    
    Daca e atat de proasta incat (Luni, 16 iulie 2018, 21:31)

    kokos [utilizator]

    semneaza tot ce-i baga sub nas dracnea , atunci sa ajunga la puscarie pt. favorizarea infractorului.
  • +8 (12 voturi)    
    Va rog sa ascultati... (Luni, 16 iulie 2018, 22:02)

    Observatory [utilizator]

    cu atentie....Vorbeste Seful Groparilor Romaniei...
    de doua ori condemnat si Inca mai vorbeste?
  • +9 (13 voturi)    
    Inconstienta si dublul condamnat=ultima poza ? (Luni, 16 iulie 2018, 22:04)

    Plagarus [utilizator]

    La Fortaleza pleaca numai unul !
  • +6 (8 voturi)    
    A intrebat-o pe Pavi??? (Luni, 16 iulie 2018, 22:45)

    Dalinar [utilizator]

    Buhahaha!!! E bine stiut ca el ii Ordona lui Pavi!
  • -2 (4 voturi)    
    Si daca n-o sa fie OUG privind amnistia, o sa-i (Marţi, 17 iulie 2018, 8:48)

    xrogo [utilizator]

    vedem pe cei ce raspandesc asemenea zvonuri in piata publica turnandu-si cenusa in cap si plangand cu lacrimi de crocodil?
    Sigur nu, ei au starnit emotia publica, au rascolit rahatul si acum se retrag in gaurile de unde ies sa imprastie venin!
    • +1 (3 voturi)    
      Mircica, breh, Varanu si Valcov (Marţi, 17 iulie 2018, 10:07)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Sunt Aceeasi Mizerie, cum putea fi altfel?
    • +1 (3 voturi)    
      pentru ce? (Marţi, 17 iulie 2018, 10:28)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      E clar ca n-o sa fie OUG. Acum.
      Aaaah, peste o saptamana, doua, dupa ce trece zvonul, aia e altceva, dar acum NU.