Ministrul Finanțelor se ceartă pe Facebook cu românii care-i comentează la postări: „Vă doresc să aveți zile câți bani am eu de dat la stat” / „Cred că ai tăi te-au făcut la nevoie și sigur le pare rău” 

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 10 iulie 2018, 15:17 Actualitate | Esenţial


Eugen Teodorovici
Foto: Agerpres
​Ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, se ceartă pe Facebook cu românii care-i comentează la postări, limbajul folosit de demnitar fiind, în unele cazuri, unul la fel de vulgar precum cel al comentarilor. 

Astfel, Ministrul Finanțelor îi spune unui comentator că el crede că părinții acestuia l-au „făcut la nevoie și sigur le-a părut rău” „Sincer, cu fața asta de... nici nu știu ce termen să folosesc pentru unul făcut din...”, adaugă el. 



  Unui alt comentator Teodorovici îi urează să aibă zile câte datorii are al la stat. 



Între răspunsurile la comentarii, ministrul Finanțelor susține că este „cel puțin la fel de integru” ca „toți oamenii de bine” și aduce ca argument faptul că nu are „nicio datorie la stat” și nu a obținut „vreo diplomă în mod nejustificat”. 

Cu toate acestea, la începutul acestui an, Academia Națională de Informații a SRI i-a anulat diploma obținută în urma unui curs postuniversitar, după ce Eugen Teodorovici s-a „autodentat” în direct în timpul unei emisiuni, afirmând că a primit ocumentul deși nu a dat pe la cursuri. 



























9475 vizualizari

  • +40 (42 voturi)    
    Bietul de el! (Marţi, 10 iulie 2018, 15:30)

    achvp [utilizator]

    Reactii si limbaj tipic de cocalar ghertzoi.
    • +34 (34 voturi)    
      Romanii au ce au votat in 2016 (Marţi, 10 iulie 2018, 15:36)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui achvp

      Daca vroiau altceva, votau in 2016.

      Fara nicio scuza.
      • +13 (13 voturi)    
        ... (Marţi, 10 iulie 2018, 15:48)

        tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        Tineau ciocul mic pe atunci. Nu ca electoratul fidel n-ar aprecia iesirile astea.
        • 0 (0 voturi)    
          Doar e un domn, ce aia a lui (Marţi, 10 iulie 2018, 21:26)

          PutinMustDie [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

          Teodorovici face de ras comunitatea rroma din Romania. Ar trebui sa fie expulzat din ea.
    • +20 (20 voturi)    
      Dupa chipul Partidului (Marţi, 10 iulie 2018, 16:32)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui achvp

      Cand faci parte dintr-un partid corupt, la ce sa te aștepți ?
      Va amintiti de Olguta care dorea arestarea protestatarilor iar Abramburica dorea închiderea internetului ? Astfel de minti luminate sunt in partidul hotilor condus de Liviu dragnea care a furat bani de la copiii săraci.
    • +1 (1 vot)    
      Pai pe ce criterii a fost numit?! (Miercuri, 11 iulie 2018, 11:00)

      un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui achvp

      Exact pentru calitatea de a folosi un astfel de limbaj a fost pus Daddy la finante!

      De aceea il schimba si pe Isarescu: s-a dovedit a fi flexibil, a zis aberatia cu "exogenii externi sunt de vina pentru inflatie", insa Mugur Isarescu nu ar putea NICIODATA folosi acest limbaj, foarte apreciat de Daddy si de votantii sai!
  • +31 (31 voturi)    
    Dar timp de stat pe FB? (Marţi, 10 iulie 2018, 15:43)

    lasa [utilizator]

    De unde are dl Ministru? Nu are nimic de facut la serviciu?
    Cred ca un PM normal l-ar fi demis numai pentru ca a intrat in polemica publica, fara substanta si relevanta.
    Show us the money !
  • +31 (31 voturi)    
    Iata ce papițoi obraznic și infatuat, (Marţi, 10 iulie 2018, 15:44)

    Rescator [utilizator]

    in prostia lui funciara, avem ca ministru al finanțelor
    furate de Mafia Roșie!?Individul in loc sa se ocupe cu dezastrul de la ANAF are timp de caterinca de
    Ferentari.Rușine Orlando!
  • +22 (22 voturi)    
    Spune-mi (Marţi, 10 iulie 2018, 16:02)

    vasile-roaita [utilizator]

    Spune-mi cu cine te asociezi ca sa-ti spun cine esti. Am spus shleatka pesedista a lui Drac-nea si am tras apa.
  • +19 (19 voturi)    
    Orlando? (Marţi, 10 iulie 2018, 16:03)

    sim18 [utilizator]

    Ai demarat procedura de recuperare a banilor de la sefu'? Hai ca nu mai am rabdare...
  • +16 (16 voturi)    
    Romania-tara unde diplomele (!) ... (Marţi, 10 iulie 2018, 16:13)

    Olyx [utilizator]

    tin loc de ( INLOCUIESC ) competente(le) !
  • +13 (13 voturi)    
    La (Marţi, 10 iulie 2018, 16:54)

    andrei1232000 [utilizator]

    chestia cu idiotii are dreptate. Sa speram ca idiotii de la PSD vor disparea curand.
    Si la chestia cu politrucii rosii are dreptate. Ca doar sigla, culorile PSD, comportamentul, toate sunt rosii.
  • +7 (9 voturi)    
    Nu cred (Marţi, 10 iulie 2018, 18:12)

    Ion-i_pozitivi [utilizator]

    Nu cred ca e contul lui oficial. Daca chiar este, e mai post ca noaptea (si nesimtit), dar nu cred.
  • +7 (7 voturi)    
    Astia sint mistocari (Marţi, 10 iulie 2018, 18:30)

    Coco Whistle [utilizator]

    Nu au legatura cu functia pe care o ocupa...si nu au nici demnitate. Sobolanii rosii au atras sobolanii prostiei, dati foc cuibului ptr curatenia tarii.
  • +8 (8 voturi)    
    Intrebare (Marţi, 10 iulie 2018, 18:46)

    Kosmos [utilizator]

    Cati rusnaci avem in Guvern?
  • +2 (2 voturi)    
    bine ca ne treziram si noi (Miercuri, 11 iulie 2018, 13:57)

    Razvan_M [utilizator]

    Romanii sunt un popor amuzant de trist. L-am laudat pe Tariceanu care a dublat pensiile pe deficit si ne-a lasat cu o gaura de miliarde de euro in plina criza mondiala in 2009. L-am injurat pe Boc care a taiat pensiile si salariile la stat ca sa nu intram in faliment ca tara si pe Basescu care si-a asumat public aceasta decizie politica. Am injurat PDL-ul la fiecare pas, desi a fost incomparabil cu PSD-ul (pe care-l cunosteam deja din guvernarile anterioare) si ne-am bucurat ca aia mici cand PDL-ul a disparut de pe scena publica. Apoi am inventat tot felul de teorii despre cum clasa politica nu ne reprezinta si cum, boicotand votul, vom arata noi cine conduce in tara asta.

    Si, in timp ce mai bine de jumate din alegatori au lipsit de la votare, electoratul PSD a votat disciplinat a.i. avem acum o majoritate PSD de peste 50% in Parlament.

    Era o expresie "s-a intalnit hotul cu prostii". Acum ne dam si noi seama cine au ramas ca prostii, in timp ce hotul isi voteaza dreptul de a ciordi. Mai mult, acum nu mai avem nici opozitie - caci PNL-ul continua sa faca opozitie doar de forma, in timp ce USR... sa zicem doar ca se adreseaza unui public votant extrem de restrans.