Liviu Dragnea, prima reacție după votarea Codului Penal: Nu vreau să plec ca prostul din această viață / Decizia lui Iohannis și a unui grup restrâns de oameni cu puteri oculte a fost ca eu să fiu anihilat

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 4 iulie 2018, 16:25 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea a negat din nou, miercuri, că modificările aduse Codului Penal ar fi vizat direct dosarul său și a susținut că nu crede că va „scăpa”, dar nu vrea să plece „ca prostul din această viață și din această funcție”, ci dorește să lase în urmă „o țară mai bună”.

„Eu nu vreau să plec ca prostul din această viață și din această funcție. Duc această lupta până când fiecare român o să știe că poate avea încredere în justiție”, a spus Dragnea, la puțin timp după ce Camera Deputaților a votat proiectul PSD-ALDE privind modificarea Codului Penal.

„Nu cred că o să scap”, dar vreau „să știu că am lăsat, împreună cu colegii mei, pe care îi felicit că rezistă la presiuni, o țară mai bună. Asta e obiectivul nostru. Eu cred că Dumnezeu ne va ajuta”, a susținut Dragnea.

„În ce privește persoana mea, decizia luată acum un an și jumătate de Iohannis și un grup restrâns de oameni cu puteri oculte a fost că indiferent cum va fi eu să fiu anihilat. Mâine pot să îmi facă două mii de dosare”, a continuat acesta, afirmând că acest grup de oameni „își joacă destinul„, respectiv „pierderea unei puteri inimaginabile, oculte, nelegitime”.

Dragnea a afirmat că modificările promovate prin noul Cod Penal au ca scop să nu mai permită ca „mii de oameni nevinovați să tremure până află sentința și să nu știe dacă rămân în libertate”.

Chestionat de o ziaristă cum comentează zvonurile potrivit cărora a încercat să își negocieze soluția în dosarul Teleorman prin negocieri subterane, Liviu Dragnea i-a cerut să meargă la Parchetul General și să spună de unde are astfel de informații.

„M-am săturat de prostiile astea, cu cine să negociez de la statul paralel, cu Pahonțu? Noi nu știm să negociem, că nu știm cu cine”, a reacționat șeful PSD.

Întrebat dacă nici redefinirea noțiunilor de abuz în serviciu și de grup infracțional organizat nu îi este dedicată, Dragnea a răspuns: „Eu nu cred că scap de acuzații”.




















14735 vizualizari

  • +77 (85 voturi)    
    Nimeni nu a zis ca esti prost (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:29)

    Martinezu [utilizator]

    Deocamdata. Toti te acuza ca esti hot! Si de asta nu ai cum sa scapi nici dupa moarte.
    • +27 (35 voturi)    
      asa-i (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:54)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Va pleca din viata asta ca un infractor ordinar ce e.
      • +7 (9 voturi)    
        Go-Go-Go (Miercuri, 4 iulie 2018, 21:14)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        Draqnea la Bulau!
    • -1 (23 voturi)    
      scapa ca sunteti un.. (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:07)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      neam de ra-at...hoti, lasi, escroci, nesimtiti si profitori...de 28 de ani v ati afundat si mai mult in mocirla si mizeria umana e in fruntea tarii de atunci pt ca asta va reprezinta pe majoritatea..ati avut o sansa in 90 sa deveniti mai buni si mai cinstiti dar mentalitatea de ca-at a majoritatii a impiedicat ca tara aia frumoasa si bogata sa progreseze...hai si-tir!!!...
      • +2 (18 voturi)    
        Si (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:30)

        ak33 [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        Si tu unde ai fost timp de 28 de ani?
      • +2 (16 voturi)    
        apropo.. (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:47)

        Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        dar mata' din ce neam esti, sau din ce neam zici ca te tragi, de te dai asa de inteligent si integru pe internet???!!!
    • +12 (18 voturi)    
      Adevarul e ca nu a fost prea destept (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:10)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      sau poate a fost mai ingamfat decat destept. Putea sa rezolve toate problemele intr-un mod inteligent, victimizandu-se desigur insa fara sa schimbe toate legile din tara , astfel incat sa nu-si antipatizeze populatia. Putea sa recunoasca macar o parte din lucruri si poate ar fi scapat cu o sentinta cu suspendare. Problema tine si de cultura, eduatie, etc. Un om care are constiinta ca e vinovat ar fi avut o atitudine mai umila.
      • +5 (7 voturi)    
        Ehe! (Miercuri, 4 iulie 2018, 19:14)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Maspp

        Prostul dacă nu-i fudul,parcă ......
    • +12 (18 voturi)    
      Nenea Liviule (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:23)

      TheDudeLebowski1988 [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Nenea Liviule, esti alb in cap, te gandesti cum pleci pe lumea cealalta? Nimeni nu poate stii.
      Un lucru e sigur insa. Istoria o sa te scuipe pentru toate minciunile spuse poporului roman, un popor imbatranit si tampit de colegii tai de partid si guvernare putin mai in varsta decat tine.
    • +5 (7 voturi)    
      Se simte cu musca pe caciulă (Miercuri, 4 iulie 2018, 21:07)

      clencix [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Dacă a crezut că este deștept, atunci este un prost. Se pare ca intre timp s-a mai deșteptat. Să trezești atâta nemulțumire în așa multi oameni și tu să crezi că le faci un bine, asta nu se cheamă deșteptăciune. Așa sunt unii care vor să moară de grija altora. Că dacă se preface că îi pasă, asta este chiar o gogomănie, nimeni nu-l mai crede.
      • +1 (1 vot)    
        Incet incet (Joi, 5 iulie 2018, 14:27)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui clencix

        isi va da seama ca-i o papusa, proasta dar totusi papusa.
        Inutil caci prea tarziu.
  • +34 (40 voturi)    
    Atunci sa-si dea demisia (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:32)

    tarabost [utilizator]

    si sa recunoasca fapta!
  • +36 (44 voturi)    
    nenea D. (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:35)

    Mistrelutz [utilizator]

    nu prea conteaza cum pleci..conteaza mai mult cum ai trait..
  • +41 (47 voturi)    
    Cu siguranta ca tara va fi mai buna (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:36)

    Bogdan_100 [utilizator]

    DUPA ce vei pleca! Un politician cu atata ticalosie care sa fi facut mai mult rau tarii mai rar.
    • -1 (13 voturi)    
      ..pai .. (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:38)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      ... din start se pot enumera citiva ...
  • +26 (32 voturi)    
    cateva idei (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:36)

    programatoru [utilizator]

    - a grabit sa fie azi de ziua americii, ca o "declaratie de independenta" fata de americani?
    - ca un prost nu , dar ca un hot da!
    - ca prostul se referea la Ponta?
    • +8 (14 voturi)    
      ba cred (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:40)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui programatoru

      ca-i si prost.
      Din declaratia lui se subintelege foarte clar influenta pe care si-a exercitat-o ca sa iasa legile justitiei asa cum a vrut el, nu cum ar fi trebuit sa fie, pt. ca altfel i s-ar fi implinit lui Johannis dorinta de anihilare a printisorului baltilor.
  • +30 (36 voturi)    
    prostul, (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:38)

    mos ion roata [utilizator]

    in acceptiunea acestui personaj este acela care respecta legea si hotararile judecatoresti. Nu este chiar asa ,aroganta de care da dovada il va costa intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat
    • +9 (17 voturi)    
      hahhahaaa... (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:07)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Este arogant pentruca-si permite ! La mana lui sunt clar toti cei care zeci de ani l-au acoperit la jaful banului public (militieni,magistrati,etc).Basca vestitul CCR, care sfideaza Constitutia si chiar propriile Decizii.....Dovada cea mai clara ,dosarele Dragnea au zacut ,au fost inchise sau se tot amana solutiile ! Un recurs la ICCJ pentru un dosar mai mult decat grav ,are nevoie de luni de zile pentru un nou termen .Oare de ce nu s-a judecat in urmatoarele 2-3 saptamani fiind vorba de nimeni altul decat de al 3 -lea om in stat ?D'aia ......
  • +38 (44 voturi)    
    Hai sictir! (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:39)

    omezu [utilizator]

    Nici noi nu vrem sa plecam ca prostii alungati din tara de o mana de borfasi!
    • 0 (0 voturi)    
      Cel care se salveaza pe sine si pe altii (Joi, 5 iulie 2018, 14:28)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      de la inec, urcand in barca de salvare, nu e prost, ci destept.
  • +25 (31 voturi)    
    asa sa iti ajute Dumnezeu, (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:41)

    CVL [utilizator]

    dupa cat de sincer esti ca iti pasa de "tara asta", si dupa cat de sincer esti cand spui ca crezi ca ceea ce ai initiat, tu si gasca de lingai, ar fi spre binele poporului (nu poporului PSD-ist, ci poporului roman).
    Si sa stii Dumnezeu iubeste oamenii cinstiti si corecti, care nu fura, nu mint, nu sunt desfranati, nu iau numele Domnului Dumnezeu in desert, si nu poftesc nimic din ce este al aproapelui lor.

    Ia zi, tu care din aceste legi dumnezeiesti ai incalcat?
  • +21 (27 voturi)    
    Pai cine ca pleci asa ca prostul ? O sa (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:45)

    scaraotchi [utilizator]

    pleci ca parnaiasul, in zeghe…!

    PS. Iar din viata nu te prea vad sa pleci cand doresti tu, asa ca am sa te anunt ce hotarare am luat…!
  • +37 (43 voturi)    
    Toata tara te dispretuieste, bai jigodie (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:52)

    Habermas [utilizator]

    Respect nu o sa ai niciodata. Nici de la PSD-isti (aia doar te folosesc in disperare de cauza), nici de la restul (aia ori te ignora ori se uita la tine ca la un kkt uman).
  • +21 (27 voturi)    
    si eu sper din tot sufletul sa nu scapi! (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:53)

    nesuferitu [utilizator]

    numai ca sunt multi altii care te-ar dori anihilat in orice fel!
    • +6 (12 voturi)    
      . (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:28)

      Ingwar [utilizator] i-a raspuns lui nesuferitu

      Dragnev dupa ce face puscarie o sa treaca in rezerva kgb'ului fix ca Nastase care a fost scos de la naftalina si pus sa faca niste comenzi de tradare de tara
  • +34 (40 voturi)    
    de ce ti-e frica, nu scapi... (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:53)

    EMC2*2/2#@4 [utilizator]

    citesc si am impresia ca traim pe taramuri fantastice.
    "... puteri inimaginabile, oculte, nelegitime" ???

    „mii de oameni nevinovați să tremure până află sentința și să nu știe dacă rămân în libertate” - aici mi-a dat o lacrima. Asa e! Liviule! ...

    In schimb, ieri, am "ras cu hohote" cand am citit in presa ca un tanar de 29 de ani, a murit cu banii, pentru transplant pulmonar, in buzunar. De ce? Pentru ca in constitutie se spune ca STATUL trebuie sa-i asigure dreptul la viata, la un nivel de trai decent si nu in ultimul rand, dreptul la ocrotirea sanatatii (Art 22, 34, 45) dar ... acest STAT tot duce o lupta fantasmagorica cu STATUL PARALEL.

    Odihneasca-se in pace!


    O sa dai socoteala cu varf si indesat, tu si toti cei de teapa ta ... poate nu pe lumea asta... dar undeva, candva, cumva... se va intampla!
  • +26 (32 voturi)    
    "Nu vreau sa plec ca prostul".. (Miercuri, 4 iulie 2018, 16:55)

    Altiro [utilizator]

    De ce ti-e frica nu scapi- proverb pur romanesc!
    • +2 (12 voturi)    
      te contrazic (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:39)

      un_cetatean_cinstit [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      in romania secolului 21 (mai degraba 2) cu o vorba buna si o suma frumusica plasata cui trebuie scapi de orice.
      Nu numai ca scapi dar ajungi intr-o functie banoasa unde nu trebuie sa faci nimic.

      boierimea este din nou la putere.

      cei bogati se vor imbogati,
      cei saraci vor saraci.

      *nu sunt fanatic, dar suna bine. expresia, nu situatia.
  • +26 (32 voturi)    
    FMM Dragnea (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:01)

    mr_mojo [utilizator]

    Pentru noi tot prost ești orice ai face.
    Abia aștept sa te văd la bulău; și ziua aia va veni, crede-mă.
  • +7 (13 voturi)    
    o tara mai buna la ce ? (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:06)

    jescu [utilizator]

    Eu daca as fi primar as face urmatoarele. Ma uit cat cati bani sunt in visterie, cumpar cu toti banii 3 acadele de la chioscul celui mai bun prieten de familie. Din cauza ca primaria si cel mai bun prieten sunt beneficiarii in acte si nu eu, nu e un abuz ca am cumparat fara licitatie, nu e un abuz ca am luat cu 10 milioane de euro o acadea. Locuitorii din acea localitate n-au voie sa protesteze ca nu aprob protestul(nu e abuz, nu sunt beneficiar). Si daca totusi protesteaza pun jandarmii pe ei, cate zece bastoane de protestatar(nu e abuz, ca nu sunt beneficiarul). Dau ordine sa aresteze si toate blondele de la protest, ca sunt suspecte de curve(gen cazul de la Ovidiu). Asta e tzara mai buna a lu' Dragnea.
  • +10 (16 voturi)    
    din viata asta... (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:09)

    liviu_ [utilizator]

    o sa pleci ca prostu orice ai face...

    singura diferenta e daac tu o sa traiesti in puscarie sau nu si daca o sa distrugi romania sau nu. ATAT!
    tu o sa ramai o diaree a istoriei... similara cu alte jeguri si alti dictatori ca tine!
    • +3 (5 voturi)    
      asa este! (Joi, 5 iulie 2018, 0:08)

      Alovi [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Numele de DRAGNEA va ramane in istorie numai printre injuraturi. Din asta n-o va scoate orice ar face. S-a trecut de punctul fara intoarcere, poate chiar azi.

      Imi voi invata copiii sa asocieze numele de dragnea cu comunismul, cu Stalin si Lenin , cu ciuma bubonica, cu bau-bau si cu tot ce nu merge bine in momentul respectiv in tara (cand dragnea va fi un puscarias cu experienta, irelevant).
      Si sa fiu ultimul nebun inchis la ultimul ospiciu, te voi blestema cat traiesc!

      Asa sa ma ajute Dumnezeu.
  • +7 (13 voturi)    
    Mentalitatea tâlhariilor (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:16)

    esimov [utilizator]

    Numai tâlharii gândesc în modul de-a scăpa de consecințele unei fapte. Cei cu caracter și corecți adică cei care își asuma faptele acceptă consecințele cu mintea împacată. Un tâlhar va rămâne întodeauna un laș și fără scrupule.
  • +7 (13 voturi)    
    puteri oculte? (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:18)

    domnescu [utilizator]

    stii ce inseamna puteri oculte? adica sunt cu Dumnezeu sau cu satana, fac vraji?
    sau Iohanis are puteri supranaturale? (cauta in dex)

    vezi, deja incepi sa semeni cu prostu'!
    • +2 (4 voturi)    
      Ocult inseamna ascuns (Miercuri, 4 iulie 2018, 21:31)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui domnescu

      Nush ce racneste Hamstaru ca daca erau forte oculte atat de haine cum spune el, era rapus, de mult.
  • +6 (12 voturi)    
    . (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:25)

    Ingwar [utilizator]

    pai tu nu vei pleca de singur, vei fi plecat, ca prostul, dar mai intii vei face puscarie.
  • +3 (11 voturi)    
    setati-va ceasurile (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:36)

    un_cetatean_cinstit [utilizator]

    setati-va ceasurile cu 50 de ani mai in urma fata decat erau oricum.

    puteri oculte, vai de plm.
  • +4 (10 voturi)    
    nu a fost inca adoptat (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:36)

    mihaitzateo [utilizator]

    A fost votat, dar mai e un vot si apoi, ar trebui sa fie adoptat si de presedinte.
  • +9 (15 voturi)    
    G (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:42)

    nick24 [utilizator]

    "...Mâine pot să îmi facă două mii de dosare”

    Gura păcătosului, adevăr grăiește: știe prea bine câte găinării a făcut cu Tel drum, Brazlia, ferma de porci și tot ce are de la început și până acum prin interpuși în Teleorman. Filmul făcut de neamț a deranjat rău - sigur vor mai apare noi dosare, numaii din ce au descoperit autorii filmului.
  • +4 (10 voturi)    
    G (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:42)

    nick24 [utilizator]

    "...Mâine pot să îmi facă două mii de dosare”

    Gura păcătosului, adevăr grăiește: știe prea bine câte găinării a făcut cu Tel drum, Brazlia, ferma de porci și tot ce are de la început și până acum prin interpuși în Teleorman. Filmul făcut de neamț a deranjat rău - sigur vor mai apare noi dosare, numaii din ce au descoperit autorii filmului.
  • +6 (12 voturi)    
    radu timofte te astepta (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:43)

    Coco Whistle [utilizator]

    Impreuna cu familia lui
  • +3 (11 voturi)    
    Vai de saraciile noastre (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:56)

    subcultura [utilizator]

    Dragnea cred ca se refera la un alt sens al cuvantului prost: "De condiție socială modestă, din popor, de jos, de rând."
  • +4 (10 voturi)    
    Toti plecam din viata asta... (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:57)

    trem [utilizator]

    ...iar tu devii un prost cu fiecare zi in care umpli tzara asta de mizeria PSD si de dorintza de a scapa de puscarie. Vrei sa fii deasupra legii si tragi toata tzara dupa tine....e prostie, e nesimtire si nepasare.

    Vrajeala cu Iohaniis, statul-paralel si alte aberatii nu prea tine. Pana la urma nu statul paralel a abuzat de functie ca sa angajeze aiurea la stat persoane care lucrau de fapt pentru PSD. Ce spui tu sunt minciuni pentru minti spalate!
  • +11 (17 voturi)    
    dementa in ultimul stadiu (Miercuri, 4 iulie 2018, 17:59)

    adrian_c [utilizator]

    personajul asta sinistru trebuie sa dispara cat mai repede din politica si viata publica.
  • +10 (16 voturi)    
    AHhh, de-asta ai furat de la copiii amarati! (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:00)

    Decadere [utilizator]

    ....Ca sa ne vinzi si sa ne cumperi cu gogosi pe nume, forte oculte, stat paralel,bla, bla, bla. Toti dictatorii au aceasta problema. Cineva, bau, bau, poate ca vine si iti face rau, hau, hau,?
    ....Nu dady, nu, nu- este RAUL FACUT COPILASILOR si oamenilor competenti alungati de mafia ta si i -ai inlocuit cu catelusii tai si papusile tale barbie.
    Sa nu-ti inchipui NICIODATA ca in viata asta pentru faradelegile tale nu vei gasi vreo factura de platit, macar una. tic tac, tic tac, tic tac.
  • +6 (12 voturi)    
    In buna traditie pesedista: flacara mov, (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:01)

    Habermas [utilizator]

    George Soros, Puteri oculte, urmeaza zeii Baal si Isis sa fie identificati drept vinovati ca nu pot hotii sa-si faca jocurile cum vor ei.
  • +8 (14 voturi)    
    DPM (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:05)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Esti un HOT ordinar si o târâtură umana, Drac.neao! DPM
  • +17 (23 voturi)    
    Lista rusinii: (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:07)

    Decadere [utilizator]

    Pentru amputarea Codului Penal au mai votat:

    ALDE
    Anton Anton (ministrul Energiei)
    Avram Constantin
    Calota Florica Ica
    Cataniciu Steluta-Gustica
    Cucsa Marian-Gheorghe
    Cupa Ion
    Gavrilescu Gratiela Leocadia (vicepremier, ministrul Mediului)
    Gerea Andrei Dominic
    Lovin Dumitru
    Nita Mihai
    Olteanu Daniel
    Petcu Toma-Florin
    Pistru-Popa Eusebiu-Manea
    Surgent Marius-Gheorghe
    Tabugan Ion

    PSD
    Andrei Alexandru-Ioan
    Andrusca Danut
    Axinte Vasile
    Babus Radu
    Balint Liviu-Ioan
    Balanescu Alexandru
    Barladeanu Dragos-Petrut
    Bejinariu Eugen
    Birchall Ana (vicepremier pentru parteneriate strategice)
    Boboc Tudorita-Rodica
    Boboc Valentin Gabriel
    Bogaciu Alexandra-Corina
    Bogdan Gheorghe-Danut
    Bontea Vlad
    Bota Marius Sorin-Ovidiu
    Bran Ioana (ministrul Tineretului si Sportului)
    Bucura-Oprescu Simona
    Budai Marius-Constantin
    Buicu Corneliu-Florin
    Burciu Cristina
    Caciula Aurel
    Calin Ion
    Caprar Dorel-Gheorghe
    Caruceru Aida-Cristina
    Chiriac Viorel
    Ciocan Dan
    Ciolacu Ion-Marcel
    Ciuhodaru Tudor
    Citea Vasile
    Cobuz Maricela
    Cocos Vasile
    Cosma Andreea
    Cuc Alexandru-Razvan
    Dinu Cristina-Elena
    Dirzu Ioan
    Dobrica Ionela Viorela
    Dobrovici-Bacalbasa Nicolae
    Dragnea Nicolae-Liviu
    Draghici Mircea-Gheorghe
    Dumitrache Ileana Cristina
    Dunava Costel Neculai
    Florea Damian
    Florea Oana-Consuela
    Floroiu Ionel
    Furtuna Mirela
    Gavrila Camelia
    Gavrilita Bianca - Miruna
    Gaina Mihaita
    Georgescu Nicolae
    Gherman Dumitru
    Gilia Claudia
    Goga Octavian
    Halici Nicusor
    Havrici Emanuel-Iuliu
    Holban Georgeta-Carmen
    Hunca Mihaela
    Iancu Iulian
    Iancu Marius-Ionel
    Iftimie Neculai
    Ilisanu Claudiu-Augustin
    Intotero Natalia-Elena (ministrul pentru Romanii de pretutindeni)
    Iordache Florin
    Jivan Luminita-Maria
    Lazar Sorin
    Lupascu Costel
    Macovei Silviu Nicu
    Manole Petre-Florin
    Marica Petru-Sorin
    Matei Calin-Vasile-Andrei
    Margarit Mitica-Marius
    Mihalcescu Carmen-Ileana
    Minzatu Roxana
    Moagher Laura-Mihaela
    Mocioalca Ion
    Mohaci Mihai
    Musoiu Stefan
    Nasra Gabriel-Horia
    Neata Eugen
    Nicolae Andrei
    Nicolicea Eugen
    Nistor Laurentiu
    Nita Nicu
    Nosa Iuliu
    • +3 (5 voturi)    
      Inutila aceasta lista (Miercuri, 4 iulie 2018, 22:28)

      alibaba_zeul_meu: _|_PSD [utilizator] i-a raspuns lui Decadere

      Nimeni nu a votat niciun nume din aceasta lista.
      In Romania se voteaza liste de partid.
      Noi ne votam listele, nu oamenii.
      Nu ei sunt alesii ci listele.
      Listele ar trebui sa voteze in parlament! (Parerea mea, niste liste ar fi mult mai inteligente decat gunoaiele presupus alese.)

      Cat sa mai astept legea linsajului?
    • 0 (2 voturi)    
      huooooooo (Joi, 5 iulie 2018, 9:13)

      sim18 [utilizator] i-a raspuns lui Decadere

      Huooooo!
  • +13 (19 voturi)    
    Lista rusinii (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:13)

    Decadere [utilizator]

    Cine sunt cei 9 deputati ai minoritatilor (foto) care au votat amputarea Codului Penal:

    Adnagi Slavoliub - Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia
    Csokany Petronela Mihaela - Uniunea Bulgarilor din Banat-Romania
    Furic Iarco - Uniunea Democratica a Slovacilor si Cehilor din Romania
    Ibram Iusein - Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia
    Ignat Miron - Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus
    Popescu Mariana Venera - Asociatia Macedonenilor din Romania
    Stoica Bogdan Alin - Asociatia Liga Albanezilor din Romania
    Vasile Daniel - Partida Romilor "Pro-Europa"
    Vexler Silviu - Federatia Comunitatilor Evreiesti din Romania
    • +1 (11 voturi)    
      . (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:18)

      Ingwar [utilizator] i-a raspuns lui Decadere

      aceasta lista tre sa inceapa cu cei din PSD+ALDE
    • +2 (4 voturi)    
      Umbra lui erdogan... (Miercuri, 4 iulie 2018, 20:33)

      kthor7 [utilizator] i-a raspuns lui Decadere

      Blah, scarba
    • +2 (4 voturi)    
      Niste ticalosi (Miercuri, 4 iulie 2018, 20:45)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Decadere

      Venetici veniti ca sa distruga țara si care hotarasc destinele ei. O MARE RUSINE PENTRU ROMANIA cu asemenea "minoritati" netrebnice. CA si cu gasca de hoti numita udmr
  • +8 (12 voturi)    
    cum se lupta ca un erou pana la ultima picatura (Miercuri, 4 iulie 2018, 18:22)

    Francisc 1 [utilizator]

    pentru noi , ma buseste plansul ! sau rasul ?
  • +2 (4 voturi)    
    Nu te-a fortat nimeni sa furi (Miercuri, 4 iulie 2018, 19:33)

    grunespferd [utilizator]

    Si nici sa distrugi viitorul propriei tale tari! Hot si tradator si crezi ca cineva are ceva cu tine? Te cred, se intorc mortii nostri in mormant cand vad ce faci! De adevarata Dreptate nu scapi!
  • +2 (4 voturi)    
    Si eu iti doresc (Miercuri, 4 iulie 2018, 20:32)

    kthor7 [utilizator]

    Tie si familiei tale atata sanatate cat ai spus si spui adevarul. Esti in delir, baiete, si e penibil. Pentru tine s-au reinventat lexicul limbii romane sensul definitia asa ca esti un dusman al traditiei si patriotismului siluind limba romana cum vrei tu. Disperatule! Ai reinventat justitia si ai inovat grade de comparatie la superlativ. Esti "foarte" penibil!
  • +3 (5 voturi)    
    haha (Miercuri, 4 iulie 2018, 21:13)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Statul asta paralel e cam natang, nu pare prea stapan, in Brazilia acolo unde ii place lui Liviu era lichidat demult daca statul paralel ar fi si existat!
  • +3 (5 voturi)    
    nici noi (Miercuri, 4 iulie 2018, 21:22)

    g01an [utilizator]

    nici noi nu vrem sa pleci din aceasta tara. iti dorim doar la multi ani, cu executare!
  • +1 (3 voturi)    
    DECAT (Miercuri, 4 iulie 2018, 21:35)

    natbl73 [utilizator]

    "v-o spun DECAT romaneste, ca la noi, in Teleorman"

    :) glumesc, nu va obositi sa cautati pe net....
  • +2 (4 voturi)    
    si inca ceva, (Miercuri, 4 iulie 2018, 21:37)

    natbl73 [utilizator]

    l-am vazut pe porcushor devenind isteric...miroase venirea Craciunului?
  • +3 (5 voturi)    
    esti chiar prost daca (Miercuri, 4 iulie 2018, 21:59)

    cimitirescu [utilizator]

    ai furat de la copiii orfani ?
  • +5 (7 voturi)    
    anihilat (Miercuri, 4 iulie 2018, 23:22)

    rsbl [utilizator]

    Dar nu se gaseste nimeni sa il anihilize de'a dreptu' pe asta?
  • +1 (3 voturi)    
    nu esti neapărat prost, dar hoț și mincinos ești c (Joi, 5 iulie 2018, 9:15)

    genica [utilizator]

    Mai Dragnea, declarația ta este de-a dreptul revoltătoare. Adică, cum, ca să parafrazez un conjudețean de-al tău celebru, se cheamă că pleci ca prostu' din Parlament dacă nu îți rezolvi problemele tale penale? Păi cum vine asta? De asta te-a trimis în Pralament armata de votanți semianalfabeți ai PSD? Ca să scapi tu de pușcărie?
    Ești nu doar un pungaș cu șosete flaușate în sandale decopertate, un golan și un mincinos, ci și un om mic, cu anvergura politică a unui liliac.
    Ești un neg pe obrazul României, o tumoră care trebuie extirpată. La fel și PSD-istii și ALDE-istii care te-au însoțit în transformarea României într-un stat mafiot.