Tudorel Toader: Săptămânal vom prezenta câte un penitenciar, să-i cunoaștem starea

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 4 iulie 2018, 11:23 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader
Foto: Facebook
Ministrul Justiției, Tudorel Toader, anunță, pe pagina lui de Facebook, că va prezenta săptămânal câte un penitenciar, ”să-i cunoaștem starea, să-i cunoaștem stadiul de aducere la standardele CEDO”.

Postarea lui Toader:

”Starea penitenciarelor! 

Săptămânal vom prezența câte un penitenciar, să-i cunoaștem starea, să-i cunoaștem stadiul de aducere la standardele CEDO! În penitenciare se derulează proiecte pentru reintegrarea socială, se desfășoară activități productive, se îmbunătățesc condițiile de detenție, precum și condițiile de desfășurare a activității!”

















1117 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    spitale? scoli? (Miercuri, 4 iulie 2018, 11:26)

    semperfidelis [utilizator]

    pentru spitale, scoli, azile, orfelinate? merge cineva din guvernul asta sa le aduca la standarde CEDO/europene?

    tare multa grija aveti pentru calitatea vietii infractorilor...
    • +2 (2 voturi)    
      avem o tara... (Miercuri, 4 iulie 2018, 12:14)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui semperfidelis

      codusa de hoti si in care desi mor oameni in spitale , scuzele se prezinta puscariasilor...

      asta e romania... d c ne miram?!

      de acum incolo cand cineva ne face tara/popor de hoti, infractori, etc singura reactie e de aprobare! nu mai avem dreptul la alta reactie!
  • +17 (17 voturi)    
    Am alta idee (Miercuri, 4 iulie 2018, 11:29)

    aladdin [utilizator]

    Ia prezentati saptamanal cate un spital. Sau cate o scoala. Eu am deja nistre exemple, daca va intereseaza. La penitenciare sunt cateva mii de infractori, in exemplele mele gasiti sute de mii/milioane de oameni cinstiti care sufera sau invata in conditii improprii. Care au prioritate pentru dvs?
  • +15 (15 voturi)    
    Noroc cu Tudorel (Miercuri, 4 iulie 2018, 11:29)

    Anonym [utilizator]

    Ca nu stiam unde e radacina problemelor tarii asteia. In penitenciare, acolo sunt sute de mii de romani necajiti.
    Educatia si spitalele nu sunt prioritati pt PSD, acum deh fiecare cu mediul lui
  • +8 (8 voturi)    
    Spitalele si scolile , arata mai rau! (Miercuri, 4 iulie 2018, 11:34)

    pedepsitorul [utilizator]

    Spitalele arata mai rau... nu vreti sa incepeti de acolo?


    Nu trebuie sa prezentati inchisorile ca pe lagare de concentrare... pentru ca cei de acolo sunt sanatosi !

    Ce facem cu spitale si scolile, in care mor oamenii cinstiti?
  • +8 (8 voturi)    
    Dorel, (Miercuri, 4 iulie 2018, 11:43)

    mos ion roata [utilizator]

    are pasiune pentru penitenciare...o fi premonitie?
  • +7 (7 voturi)    
    ! (Miercuri, 4 iulie 2018, 11:45)

    tudorr [utilizator]

    Iti cauti incet, incet un loc sa te retragi dupa ce pierde psd alegerile?
  • +7 (7 voturi)    
    Super (Miercuri, 4 iulie 2018, 11:50)

    vasile-roaita [utilizator]

    Prezentati-le duceti-va cit mai des pe acolo, obisnuiti-va, pina intr-o buna zi cind veti ramine acolo pentru o perioada buna de ani
  • +8 (8 voturi)    
    Tudorel... (Miercuri, 4 iulie 2018, 11:56)

    dragos_k [utilizator]

    ...vrea sa-si asigure conditii bune de cazare?
  • +8 (8 voturi)    
    agentie de turism (Miercuri, 4 iulie 2018, 11:57)

    Antenistontel [utilizator]

    booking.com pentru psdisti!
  • 0 (0 voturi)    
    da un spital, cand?! (Miercuri, 4 iulie 2018, 12:13)

    liviu_ [utilizator]

    sau alea nu-s asa importante jigodie?!

    si pe langa asta poate te mai iei si de directia penitenciarelor care te tot critica... mai demiti 1-2 acolo si pui slugi psd...
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Miercuri, 4 iulie 2018, 12:15)

    tirolez [utilizator]

    Rusine, de 100000 de ori rusine. Scolile de la tara cu wc in curte si unde mor de frig iarna copiii cand le prezentati? Sa le cunoastem starea? Spitalele unde mor oamenii cu zile?
  • 0 (0 voturi)    
    Excelenta initiativa! (Miercuri, 4 iulie 2018, 12:18)

    complet_retard [utilizator]

    bravo, pedesere!

    si inca o data, multe felicitari celor care i-au votat!

    Tudore Toader are perfecta dreptate: spitalele, scolile, gradinitele, institutiile de cultura nu intereseza pe nimeni, electoratul este disparat sa cunoasca si sa imbnatateasca cat mai mult situatia din PENITENCIARE!

    Sa ne traiasca!
  • 0 (0 voturi)    
    Ceva afaceri? (Miercuri, 4 iulie 2018, 12:19)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Realocari de penetenciare? Schimburi de terenuri pentru viitoare proiecte imobiliare ale Mafiei pe care tu o slugaresti ca un ticalos ce esti? La Iasi se stie bine ce si ce urmareste pentru ca actualul penetenciar sa fie re-alocat. Sunt aceiasi camarazi de-ai tai din ALDE pe care i-ai slujit ca un lacheu pe vremea lui Fenechiu, si pentru care ai primit un os de ros la CCR, desi esti un mediocru profesional si in ticalos.
  • +1 (1 vot)    
    Puscariasii sunt prioritatea Romaniei !? (Miercuri, 4 iulie 2018, 12:38)

    Westbam [utilizator]

    Dragi concetateni, prioritatea numarul 1 a Romaniei in acest moment o reprezinta puscariile si puscariasii!
    Ce facem in situatia asta? Pentru ca eu ca si simplu cetatean am alte prioritati: 1. Spitalele mizere; 2. Scolile; 3. Autostrazile si in general infrastructura.
    De ce prioritatile Guvernului Romaniei nu sunt aceleasi ca ale cetatenilor ei !?
    Asta scria in Programul de Guvernare ?
    Unde sunt autostrazile promise?
    Unde sunt medicamentele fara de care multi bolnavi nu pot supravietui?
    Unde este reforma in invatamant?
  • +1 (1 vot)    
    .... (Miercuri, 4 iulie 2018, 13:34)

    tirolez [utilizator]

    Pacat ca opozitia nu reactioneaza. Tineti minte la referendumul din 2012, eram sufocati de panouri lacrimogene cu batrani cu pensia taiata, tineri care nu mai stiu ce nu aveau, copii care ...
    Inteleg ca outdoor costa mult, dar pe net se pot viraliza.
  • +2 (2 voturi)    
    Nu ne intereseaza penitenciarele (Miercuri, 4 iulie 2018, 15:04)

    tarabost [utilizator]

    mai ales ca se vor goli in dictatura PSD-ALDE-UDMR.
    Mai bine ar prezenta statistici cu evolutia ratei criminalitatii economice, mai ales in sectorul administrativ in ultimii 10 ani si impactul socio-economic.
    Dar procurorul-judecator-ccr-ministru-doctor-profesor (am uitat cumva "savant de renume modial"?) ramane promotor al infractionalitatii spre a-si aroga si functia de avocat.