Verificări interne la Inspectoratul de Poliție din Teleorman, după ce un tânăr s-a pozat bând bere la volanul unei maşini de Poliţie

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 3 iulie 2018, 19:07 Actualitate | Esenţial


Tanar band bere in masina politiei
Foto: Captura Facebook
Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Teleorman a anunţat, marţi, că a demarat verificări interne, după ce pe Facebook au apărut imagini cu un tânăr din judeţ care s-a pozat cu un pahar de bere la volanul unei autospeciale de Poliţie, relatează Agerpres.

Din primele verificări efectuate a reieşit că fotografiile au fost făcute în localitatea teleormăneană Brânceni, după ce un poliţist a lăsat maşina de Poliţie neîncuiată.

''Având în vedere imaginile apărute în spaţiul public, în care un bărbat apare într-o autospecială de poliţie, Compartimentul de Relaţii Publice al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Teleorman este abilitat să comunice următoarele: conducerea I.P.J. Teleorman a demarat verificări interne, pentru a se stabili împrejurările în care s-au realizat fotografiile. În faza preliminară a acestor verificări, s-a stabilit că fotografiile au fost făcute în autospecială, în localitatea Brânceni, în faţa unei societăţi comerciale, unde şeful de post dintr-o comună alăturată (Ştorobăneasa) efectua anumite verificări'', a precizat IPJ Teleorman.

Tânărul s-a urcat în autospeciala de Poliţie şi a făcut fotografii la volan în timp ce bea bere. Poliţistul care a lăsat maşina descuiată este acum cercetat disciplinar.

''Incidentul s-a produs pe fondul plecării poliţistului de lângă autospecială, aceasta fiind lăsată nesupravegheată, însă cheile şi documentele erau asupra poliţistului. În continuare s-a dispus cercetarea disciplinară a poliţistului, la finalizarea căreia se vor dispune măsurile legale care se impun'', conform IPJ Teleorman. 



















1630 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Din judetul lui livache (Marţi, 3 iulie 2018, 19:11)

    mitg [utilizator]

    Ma bucur ca n-a facut selfie cu livache jefuind trezoreria.
  • +6 (6 voturi)    
    :)) (Marţi, 3 iulie 2018, 19:21)

    tirolez [utilizator]

    Efectua anumite verificari :). Probabil isi cumpara si el ceva.
    • +2 (2 voturi)    
      Verifica anumite soiuri de bere (Miercuri, 4 iulie 2018, 8:39)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Zona nu se dezminte! :-)
  • +7 (7 voturi)    
    ! (Marţi, 3 iulie 2018, 19:29)

    tudorr [utilizator]

    Se linistesc cand afla ca probabil politia transporta votanti pe la sectiile de votare!
  • +8 (8 voturi)    
    premiati-l! (Marţi, 3 iulie 2018, 19:55)

    revo [utilizator]

    asa arata viitorul - nu mai exista neglijenta in serviciu.
  • +8 (8 voturi)    
    Bravos (Marţi, 3 iulie 2018, 20:14)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    Acesta va fi un vajnic politist care va recenza fara mila femeile care strang semnaturi, fiind foarte virulente si colaterale, cerandu-le sa se legitimeze sau sa suporte toata greutatea legilor.
  • +4 (4 voturi)    
    Teleormanul e laboratorul lui Daddy...! (Marţi, 3 iulie 2018, 21:52)

    scaraotchi [utilizator]

    Aici deja se experimenteaza noul joc de-a hotii si vardistii, in care hotul isi bea berea direct din chipiul politistului, in timp ce politistul intretine atmosfera,ca nu cumva sa se supere hotul si sa-l parasca la partid...
  • +5 (5 voturi)    
    vai, vai, vai .... (Marţi, 3 iulie 2018, 22:56)

    ber [utilizator]

    Dar politistii astia, cand li se da o masina pe mana , nu sunt instruiti ce sa faca cu ea? Si daca nu respecta ceea ce au invatat, asta ce inseamna, ce patesc? Si acuma ne ascundem in spatele cuvintelor: facea anumite cercetari! Ce fel de cercetari, stiintifice? Vai de mama ei de tara, administrata de asemenea oameni!