Reacția lui Claudiu Manda la apelul țărilor occidentale: Suntem totuși Parlamentul României, suntem votați de cetățeni

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 28 iunie 2018, 11:46 Actualitate | Esenţial


Claudiu Manda
Foto: Agerpres
„Suntem totuși parlamentul României, suntem votați de cetățenii României”, a fost reacția senatorului PSD Claudiu Manda, întrebat de ziariști cum comentează avertismentul dur lansat de douăsprezece țări occidentale, care au cerut României să evite schimbările legislative care ar slăbi statul de drept sau lupta împotriva infracţionalităţii şi corupţiei.

„E dreptul parlamentului de a legifera”, a spus Manda, înainte de a adăuga: „Haideți să vedem documentul, care e articolul la care face referire”.




















4430 vizualizari

  • +43 (43 voturi)    
    sunteti decat (Joi, 28 iunie 2018, 11:48)

    loveparade [utilizator]

    niste gainari condusi de un sobolan
    • -13 (19 voturi)    
      Ma abtin (Joi, 28 iunie 2018, 11:59)

      aladdin [utilizator] i-a raspuns lui loveparade

      de la a-ti da + sau - pentru ca nu stiu daca ai incercat sa fii ironic sau nu. Daca scriai "decat" in ghilimele, aveai plus, asa exista posibilitatea sa fii "decat" o alta persoana care habar n-are cand se foloseste "decat" si cand "doar", "numai".
      De acord cu continutul mesajului.
    • -1 (5 voturi)    
      Cine vorbeste ....... Un interlop (Joi, 28 iunie 2018, 17:36)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui loveparade

      daca este sa-l credem pe Orban (si de ce nu l-am crede, are precis informatiile lui) care schimba valuta in centrul Craiovei.
  • +21 (21 voturi)    
    Cine a spus ca nu? (Joi, 28 iunie 2018, 11:50)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Mesajul spune doar ca LEGIFERATI PENTRU HOTI pentru ca (se subintelege) sunteti niste HOTI. Niste LEPADATURI puse pe jaf care vreti sa va aparati c*l si sa distrugeti statul de drept.
  • +18 (22 voturi)    
    Asta (Joi, 28 iunie 2018, 11:52)

    JHolden [utilizator]

    se intampla cand lumea nu merge la vot.
    • +7 (7 voturi)    
      Nici la proteste (Joi, 28 iunie 2018, 12:34)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui JHolden

      0,1% din populatia Muncipiului Rosu, Bucuresti (6 primari psd + pg) au catadicsit sa protesteze impotriva penalilor. De râsu-plânsu, nu?
  • +24 (24 voturi)    
    Nu reprezentati Romania , cu 17 % .... (Joi, 28 iunie 2018, 11:53)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    ...din electorat. Ati castigat alegerile deoarece lumea nu a iesit la vot.Iar cetatenii nu v-au votat sa dati legi in interesul penalilor din PSD !
    Deci ?
  • +21 (21 voturi)    
    Nemernicii (Joi, 28 iunie 2018, 11:53)

    aladdin [utilizator]

    "Hai sa vedem articolul..."
    Majoritatea articolelor, coroborate, duc la perpetuarea infractorilor in fruntea tarii. Daca vreti o tara ca-n Africa, plecati dreaku' acolo. Madagascar, Costa Rica, alea-s pentru voi.
    Normal ca e dreptul parlamentului de a legifera, dar in interesul cetatenilor, nu al infractorilor carora le plangeti de mila. Insa cand parlamentul e plin de infractori, la ce sa ne asteptam?
    Mare noroc ca am apucat de am intrat in UE si in NATO, ca altfel acum aveam alt iubit conducator, numai ca-l chema dragnea si nu Ceausescu.
  • -25 (29 voturi)    
    Ce zice Manda are legatura cu o (Joi, 28 iunie 2018, 11:59)

    asistat [utilizator]

    democratie veritabila... noi, hastagi, vrem insa neomarxism de tip securistoid! Nu ne trebe Parlament, Guvern si Inalta Curte, VREM a-n strada!!!
    • +15 (15 voturi)    
      Ce zice Manda, de obicei are legatura (Joi, 28 iunie 2018, 12:23)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      cu Holgutza ! E un fel de mesaj cifrat care cheama la ''frichi-frichi'', cam ca la pauni... Am zis pauni? Ciori am vrut sa zic...
    • +13 (13 voturi)    
      sa mori tu? (Joi, 28 iunie 2018, 12:26)

      Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      Ca esti asistat se vede din gramatica.
      In fond ce va asteptati de la un fruntas PSDist? Isi apara poporul de hoti. Evident logica lor e stramba: facem ce vrem ca putem! SILA mandeo.
    • +13 (13 voturi)    
      bre postacila, n-ai priceput nimic (Joi, 28 iunie 2018, 12:31)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      Avertismentul e despre statul de drept, nu despre democratie. Ca asha, democratic a fost ales si reales si Hitler, democratie e si la rusi, si la turci. Problemele cu statul de drept sunt atunci cind parlamentul modifica legile in favoarea hotilor.
  • +14 (16 voturi)    
    Claudica, breh (Joi, 28 iunie 2018, 12:02)

    un domn [utilizator]

    Da Breh cu Tunurile de Apa pe Ambasade breh, apoi cere la ANM sa dea comunicat de cod roshu de Kremlin
  • -8 (10 voturi)    
    Definitie corecta! (Joi, 28 iunie 2018, 12:02)

    Blackball [utilizator]

    .
  • +14 (14 voturi)    
    Doamne fereste de prieteni!.. (Joi, 28 iunie 2018, 12:03)

    Decadere [utilizator]

    Asta e viitorul Dragnea!...dragutul de el! Atat de tanar si atat de spalat pe creier! Cine stie ce i s-a promis de penalii de rang inalt...!
  • +23 (23 voturi)    
    exista niste limite (Joi, 28 iunie 2018, 12:03)

    carmen_i [utilizator]

    Faptul ca ati fost alesi de niste cetateni nu va da dreptul sa faceti ce vreti, iar legile emise nu trebuie sa incalce sub nici o forma Constitutia sau normele europene. Dupa cum se vede, pana acum ati fost preocupati doar sa-i protejati pe cei cu dosare penale. Nu pe toti, doar pe cei care au furat sume mari din banii publici. Lupta voastra este pentru cleptocratie, nu pentru democratie!

    Si Iohannis a fost ales prin vot popular, dar nu l-am auzit spunand ca poate face ce vrea pe motiv ca a fost ales de cateva milioane de catateni.
  • +18 (18 voturi)    
    Eronat (Joi, 28 iunie 2018, 12:06)

    tarabost [utilizator]

    pentru ca modificarile legislatiei penale in sensul favorizarii infractorilor nu sunt mentionate in programul de guvernare binecunoscut si promovat de insusi dublul condamnat penal. In consecinta, alegatorii nu au votat aceste modificari, si tocmai de aceea sunt ilegitime, dincolo de efectele negative pe care le au asupra societatii.
  • +18 (18 voturi)    
    a votat cineva manelistul asta? (Joi, 28 iunie 2018, 12:07)

    adrian_c [utilizator]

    .
    • +2 (2 voturi)    
      pai, (Joi, 28 iunie 2018, 13:28)

      Mecelalalt [utilizator] i-a raspuns lui adrian_c

      Olguta si viceversa!
  • +14 (14 voturi)    
    Cetatenii voteaza deputatii si senatorii (Joi, 28 iunie 2018, 12:07)

    ruskimushki [utilizator]

    si nu invartelile din camere.
  • +20 (20 voturi)    
    Cand 12 tari va trag de urechi... (Joi, 28 iunie 2018, 12:10)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    ... ar trebui sa va dati singuri palme pentru prostiile introduse in modificarile Justitiei...

    Dar voi, nu si nu, Batman, Batman (adica Statul Paralel, Statul Paralel...).

    Mai "alesilor" ! Daca faceti media IQ-urilor alegatorilor vostri, va iese sub 75, asa ca nu va imaginati ca suntem o natie de prosti, chiar daca incercati sa ne transformati intr-o natie de hoti in ochii partenerilor internationali...
  • +11 (11 voturi)    
    Zi : "sa moara Ciupilan...! (Joi, 28 iunie 2018, 12:10)

    scaraotchi [utilizator]

    E posibil sa fii crezut...
  • +14 (14 voturi)    
    suverani! (Joi, 28 iunie 2018, 12:11)

    buncrestin [utilizator]

    suntem suverani! gata cu agenturile straine! sa ne traiti tovarase Manda!
    • +8 (8 voturi)    
      Ii place sa-l strigi..."Tomnu' Clahudiu'', (Joi, 28 iunie 2018, 12:26)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui buncrestin

      nu tovarase...!
  • +19 (19 voturi)    
    NU sunteti votati sa faceti orice!!! (Joi, 28 iunie 2018, 12:11)

    gabone [utilizator]

    In cazul in care nu stiai...

    Sunteti alesi sa conduceti o tara europeana in concordanta cu principiile europene!!

    Economia e pe butuci si voi duceti doar grija infractorilor!!!

    NU sunteti votati sa scapati infractorii de inchisoare si sa ne scoateti din Europa!!
  • +10 (10 voturi)    
    Referendumul este obligatoriu, (Joi, 28 iunie 2018, 12:21)

    Con_stan_tin [utilizator]

    nu-l fave PSD-ul îl face Iohannis. Două căsuțe, muncă și hoție, votantul să pună ștampila pe care dorește. După referendum PSD va putea măcelări legile justiției cum dorește.
  • +6 (6 voturi)    
    Exercitiu de retorica (Joi, 28 iunie 2018, 12:45)

    jhonnyfirst [utilizator]

    Suntem totusi ...
    ... 12 tari occidentale ...
    ... influentam mersul LUMII in buna masura ...
    ... cei mai multi apreciaza asta ...
    ... voi, PSD ... Batman, Batman ... BatMANDA !!! ...

    P.S
    Dreptul Romaniei de a legifera nu mai reprezinta de mult dreptul cetatenillor sai de a se bucura de spiritul legii. Asta daca intelege BatMANDA ...
  • +7 (7 voturi)    
    Ce ar trebui (Joi, 28 iunie 2018, 12:59)

    BEDE [utilizator]

    Ar trebui ca, dupa cum anumiti rusi sunt indezirabili pentru USA, asa si UE sa ii declare indezirabili pe tori parlamentarii P$D si pe ministry: sa nu ii mai primeasca deloc pana nu renunta la a da legi care ii avantajeaza pe hoti si ii dezavantajeaza pe cetatenii cinstiti.
    • +2 (2 voturi)    
      Confiscarea Averilor Fruntashilor P$D (Joi, 28 iunie 2018, 16:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      din Strainatate ar adduce Romaniei MINIM 50 Miliarde USD la Trezoreria Statului Roman !
  • +5 (5 voturi)    
    Parole d'honneur (Joi, 28 iunie 2018, 13:38)

    calista [utilizator]

    Musiu Tanada-Manda!

    Si Hitler a fost votat de popor! Si ce popor, si ce scor, si ce elan!
    Cand esti votat, trebuie sa demonstrezi ca ai meritat, sa reconfirmi, sa faci ce ai promis si eventual mai mult. Nu e un CEC in alb castigat pentru interese proprii si dictatura!
    Dar de - nici profesorii vostri universitari nu mai reconfirma, nu mai scriu vreun articolas, cartzica sau orice dovada de alfabetizare dupa ce-si fabrica dosarele in dosariada PSD.
    Hai valea cu vanatoarea de vant, go home cu Ologutza!
  • +3 (3 voturi)    
    ordinarilor, daca puneati in program (Joi, 28 iunie 2018, 17:08)

    yellowdog [utilizator]

    la alegeri ca macelariti legile justitiei nu intrati nici in parlament, nu mai aveti legitimitate, de facto puteti fi dati oricand jos pt subminarea sigurantei nationale. Ce faceti voi acum este distrugerea Romaniei, nici mai mult nici mai putin. Cum putem avea relatii normale, noi cetatenii de rand, cand se da liber la furat? Pt ce sa mai muncim, pt ce sa mai platim taxe? Pt ce? Ca voi sa furati si sa ne nenorociti nestingherit?
  • +1 (1 vot)    
    totuși și (Vineri, 29 iunie 2018, 7:35)

    clencix [utilizator]

    președintele RO este fost votat de cetățenii României, chiar cu mai multe voturi, iar cei 12 sunt de acord cu el, ca reprezentant direct, nu intermediat ca parlamentarii de liste.