Rareș Bogdan (Realitatea TV) spune că soția sa a fost atacată după ce și-a luat copilul de la școală

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 27 iunie 2018, 16:42 Actualitate | Esenţial


Rares Bogdan
Foto: Captura Realitatea TV
Ziaristul Rareș Bogdan a anunțat miercuri, pe contul său de Facebook, că soția sa a fost atacată în momentul în care se urca în mașină, după ce își luase copilul de la școală.

Acesta a povestit că fiul său a fost luat de mama sa de la o școală din zona Iancu Nicolae.

Atacatorul este descris drept un bărbat care purta  șapcă pe cap, „mai mic de înălțime dar îndesat, atletic, cu mustață” și care a coborât dintr-o mașină cu numere străine.

„Acesta a încercat să urce în mașina pe ușa din dreapta față și a fost lovit puternic în față de către soția mea care a urlat puternic și a acționat din instinct”, a mai spus Rareș Bogdan.

Iată mai jos postarea realizatorului Realitatea TV:

„Incercare de intimidare? Jaf? Rapire? Nu stiu sa va raspund acum. Vom vedea pe camerele de pe DN1 si Iancu Nicolae daca a fost urmarita sau nu?!

Absolut socant. Se intampla in capitala Romaniei.

Bucuresti, Pipera, str. Iancu Nicolae, ora 15.08, miercuri 27 iunie 2018. Copilul si Sotia mea au fost atacati in momentul in care urcau in masina in urma cu cateva momente. Fiul meu, Mihai a fost luat de Mama lui la 15.00 de la una dintre scolile din zona si masina a fost parcata pe o straduta laterala din zona Iancu Nicolae. Cel care a atacat purta o sapca cu cozoroc pe cap, mai mic de inaltime dar indesat, atletic, cu mustata si a coborat dintr-o masina cu numere de straine, (Spania, Italia, ???) la volanul careia se afla un alt individ. Voi reveni cu amanunte. Acesta a incercat sa urce in masina pe usa din dreapta fata si a fost lovit puternic in fata de catre sotia mea care a urlat puternic si a actionat din instinct. Inca nu apucase sa isi puna centura de siguranta. Mihai s-a speriat ingrozitor si plange de atunci. Florina s-a speriat extrem de rau si a crezut ca vor sa il smulga pe Mihai din masina!
Eu sunt in acest moment la Constanta si plec de urgenta spre Bucuresti”.






















6374 vizualizari

  • +15 (19 voturi)    
    asa, si? (Miercuri, 27 iunie 2018, 16:45)

    natbl73 [utilizator]

    mai sunt de iesit din puscarie o gramada
    • +9 (9 voturi)    
      Asta au votat romanii (Miercuri, 27 iunie 2018, 16:58)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

      Ah, n-au votat? Pai atunci sa voteze, poate ii punem pe infractori intr-un loc sigur.
    • +7 (7 voturi)    
      ... (Miercuri, 27 iunie 2018, 17:03)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

      In afara de astia care umbla cu SPPul dupa ei nu stiu cati sunt cu adevarat in siguranta. Daca cred ca-si vor lua bodyuarzi si se vor inchide in cartiere pazite, sa se uite in draga lor America Latina, nu e suficient.
  • +13 (13 voturi)    
    Hmmm (Miercuri, 27 iunie 2018, 16:53)

    tarabost [utilizator]

    sa fie doar o o intamplare ? Greu de crezut, in Romania zilei de azi.
  • +15 (15 voturi)    
    Atentie, Politia Romana...! (Miercuri, 27 iunie 2018, 17:02)

    scaraotchi [utilizator]

    Rezolvati urgent cazul, sau il voi rezolva eu in stil...propriu !
    • +8 (8 voturi)    
      Poliția nu va mișca un deget. (Miercuri, 27 iunie 2018, 18:19)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      Ma asociez si eu la ideia de a ne face singuri
      dreptate cu mijloace si metode proprii.
  • +10 (12 voturi)    
    cu mustata zici?! (Miercuri, 27 iunie 2018, 17:29)

    Hans Metter [utilizator]

    e clar.
  • -12 (16 voturi)    
    Ups! (Miercuri, 27 iunie 2018, 18:38)

    Lovercraft [utilizator]

    Deci Bogdănel face apel la camerele de supraveghere? Păi parcă nu mai erau bune....Și dacă ai vedea cine a fost și cum s-a întâmplat, nu se mai iau în considerare, nu Bogdănel? Parcă așa dezinformai tu....
  • -2 (8 voturi)    
    Probabil (Miercuri, 27 iunie 2018, 19:09)

    sletcu [utilizator]

    că atacatorul avea o mască de carnaval cu fața lui Dragnea și șapcă cu psd pe cap...
    Totuși, cred că băieții de la SRI au uitat să-l informeze pe R.B. că au făcut această mică punere în scenă cu iz mediatic.
    • +2 (2 voturi)    
      Se va întoarce împotriva tuturor. (Joi, 28 iunie 2018, 11:00)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui sletcu

      Dacă luăm în derâdere astfel de fapte.Este obligația Poliției să cerceteze și să clarifice.Golani vor fi mereu care să o facă pe grozavii,dar trebuie pedepsiți când fac atentat la viață.