Liftul de lângă biroul lui Dragnea poate fi folosit doar de aleși / Accesul în Parlament, restricționat

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 27 iunie 2018, 11:25 Actualitate | Esenţial


Ascensor pentru parlamentari
Foto: Hotnews
Liftul de lângă biroul lui Liviu Dragnea, preşedinte al Camerei Deputaţilor, poate fi folosit miercuri doar de către parlamentari iar accesul pe coridorul care face legătura dintre Camera Deputaţilor şi Senat a fost restricţionat.

"Ascensor destinat exclusiv pentru transport parlamentari" - este mesajul afişat miercuri dimineaţă lângă uşile liftului care se învecinează cu biroul preşedintelui Camerei.

De asemenea, accesul în Parlament al unor consilieri USR a fost blocat. Moţiunea de cenzură "Demiterea Guvernului Dragnea-Dăncilă, o urgenţă naţională!", semnată de PNL, USR şi PMP, va fi dezbătută şi votată miercuri, de la ora 14,00, în plenul Parlamentului.

Marţi, Biroul permanent al Camerei Deputaţilor a decis ca în actuala sesiune parlamentară, deputaţii USR să nu mai poată să aducă invitaţi în Parlament şi ca în timpul şedinţelor de plen invitaţii şi turiştii să nu mai aibă acces pe holul central. O măsură similară a fost dispusă și la Senat.





















1439 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Propun (Miercuri, 27 iunie 2018, 11:33)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Propun ca si budele din parlament sa aiba accesul restrictionat. Parlamentarii USR sa nu aiba drept de folosinta decât cu aprobarea secretarului general. Pentru jurnalisti, sa fie amenjate WC-uri turcesti
  • +12 (12 voturi)    
    Interesant! (Miercuri, 27 iunie 2018, 11:39)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Cei ce se bat cu pumnul in piept ca sunt legitimati de cele mai multe voturi si reprezinta cu adevarat poporul Roman se tem taman de poporul Roman. E inceputul paranoic ce vesteste prabusirea dictatorilor. Dar vesteste si o perioada periculoasa in care dictatorii fact tot ceea ce sepoate, inclusiv a distruge tara, pentru a scapa. Finalul e stiut, drumul pana acolo e imprevizibil.
  • +13 (13 voturi)    
    Ca la carte! (Miercuri, 27 iunie 2018, 11:43)

    tarabost [utilizator]

    Ferma Animalelor.
    • +5 (5 voturi)    
      sigur ca da! (Miercuri, 27 iunie 2018, 12:19)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      si la pensii, si la salarii, si la drepturi, si la accesul restictionat, si la imunitate, parlamentarii sunt muuult, mult mai egali decat ceilalti cetateni!
  • +5 (5 voturi)    
    pai normal (Miercuri, 27 iunie 2018, 11:50)

    Captain Obvious [utilizator]

    ar treubi sa aiba access la toate virginile tarii parlamenterii
  • +4 (4 voturi)    
    Exclusivistii (Miercuri, 27 iunie 2018, 12:00)

    fat.cat [utilizator]

    sunt cu atat mai gretosi, cu cat e mai bananiera tara. Intrebarea mea e urmatoarea: putem sa-i inchidem cu cheia si sa-i lasam acolo, sa se simta in siguranta pana se satura?
  • -1 (3 voturi)    
    EXCELENTE MASURI! (Miercuri, 27 iunie 2018, 12:18)

    complet_retard [utilizator]

    bravo, daddy!

    Casa Boborului este numai pentru cei ALESI, este perfect normal sa nu poata sa intre toata lumea acolo!

    ce, este spatiu public?!
  • -1 (1 vot)    
    Daca parlamentarii USR se comportau (Miercuri, 27 iunie 2018, 16:19)

    xrogo [utilizator]

    civilizat nu se ajungea aici, la actiuni extreme se raspunde cu masuri extreme, asta e!
  • 0 (0 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Miercuri, 27 iunie 2018, 19:42)

    XLXL [utilizator]

    cat de curand or sa vrea si aer separat, ca asta comun le pute ...