George Harabagiu, coordonatorul online al PSD dat afară de Dragnea pentru fake news-ul cu huiduirea Simonei Halep, spune că a cerut azil politic în Israel "de frica statului paralel": Sunt dispus să renunț la cetățenia romană, pentru că în această țară Securitatea face legile

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 26 iunie 2018, 17:14 Actualitate | Esenţial


George Harabagiu
Foto: Facebook/ George Harabagiu
George Harabagiu, cel dat afară de Liviu Dragnea din funcția de coordonator online al PSD după fake news-ul cu huiduirea Simonei Halep, spune într-un mesaj postat zilele trecute pe Facebook că îi este "frică de România lui Iohannis" și de "statul paralel", și de aceea a decis să solicite Ambasadei Israelului în România azil politic. Harabagiu a fost cel indicat drept autorul operațiunii de răspândire, în rândul organizațiilor PSD, a știrii false conform căreia Simona Halep a cea fost huiduită Arena Națională, și nu Gabriela Firea.

Mesajul postat duminică pe Facebook de George Harabagiu, ce are atribuită ca stare "feeling tired" (se simte obosit - n.r.):

Mi - e frica de Romania lui Iohannis ❗️❗️❗️Mi- e frica de un Președinte ( care a folosit Statul Paralel - ca sa scape de dosarele penale care il vizau ) ! Mi- e frica de reprezentanți ai justiției romanești care l- au condamnat pe Dragnea , luind in deridere deciziile CCR ! Mi- e greata de disperarea si abnegația scelerata a lui Gușă , Ponta , Rareș Bogdan - care m- au “ executat “ timp de 3 zile ( fara a - mi cere vreun punct de vedere ) ! Mi - e frica pe o tara in care deciziile CCR sunt luate “ la misto “ de șeful statului.. Ei bine , eu am terminat de citit.. legislația internațională ( in ceea ce priveste azilul politic ) Am fost crescut intr- o familie in care se “ contopeau “ princiipiile mistice a doua religii : cea mozaică cu cea ortodoxa ! Respect atmosfera Pastelui Creștin dar si simbolismul Hannuka. Sunt si voi ramine un creștin practicant ! Dar DE FRICA STATULUI PARALEL ( si a celor infiltrați de acesta la cel mai înalt nivel al statului roman ) , am solicitat Ambasadei Israelului in Romania , AZIL POLITIC ! Sunt dispus sa RENUNȚ la cetățenia romană , pentru ca in aceasta tara SECURITATEA face legile ! Si spun toate astea, deși nu imi este ( deloc !!! ) ușor sa recunosc : PREFER SA IMI FIE FRICA , DECIT SA IMI FIE RUSINE ! ( George Harabagiu ) NU RATAȚI POSTAREA DE LUNI , ORELE 14.59 ! NIci nu știți ce pierdeți !



Amintim că, în urmă cu două săptămâni, după ce Gabriela Firea a fost huiduită la ceremonia de pe Arena Națională dedicată Simonei Halep, PSD a încercat printr-o mutare incredibilă să-i "repereze" onoarea primarului general, postând materiale foto și video prin care susținea că Simona a fost cea huiduită. Materialul a fost distribuit pe paginile de Facebook ale mai multor filialelor PSD din țară.

Ca urmare a valului de critici la adresa PSD, Liviu Dragnea a anunțat că l-a dat afară pe coordonatorul online al partidului. Harabagiu a reacționat într-un mesaj trimis pe WhatsApp, afirmând că va respecta "cu sfințenie" decizia lui Dragnea și-i va rămâne loial acestuia.


Citeste mai multe despre   


















2026 vizualizari

  • +28 (28 voturi)    
    ce pacat (Marţi, 26 iunie 2018, 17:33)

    iondelaafumati [utilizator]

    decat un prost!
    • +24 (24 voturi)    
      nu e prost.. (Marţi, 26 iunie 2018, 17:55)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      e o miz-rie umana...din pacate rom e plina de astfel de je-uri..
    • +21 (21 voturi)    
      Prost (Marţi, 26 iunie 2018, 18:05)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      dar si parsiv, ca de canalie e clar ca era oricum
    • +2 (2 voturi)    
      Decât Teleormanistanul lui Dragnea... (Miercuri, 27 iunie 2018, 22:10)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      Mai bine România lui Johanis!
  • +18 (18 voturi)    
    Individul pute de prostie (Marţi, 26 iunie 2018, 17:39)

    ankido [utilizator]

    PSD dovedeste ca are resurse nelimitate de imbecilitate.
  • +16 (20 voturi)    
    Eu stiu ca Israel e tara cu IQ ridicat (Marţi, 26 iunie 2018, 17:44)

    Anonym [utilizator]

    Ma indoiesc ca primesc un sarpe scarbos, chiar daca a indeplinit rolul de troll puturos comandat de consultanti
    • +1 (13 voturi)    
      Stii ce atrocitati comit acei oameni... (Marţi, 26 iunie 2018, 19:54)

      brightids [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      cu IQ-ul ridicat? Curand va pretinde si acest sharpe scarbos ca ala e pamantul lui!
    • +9 (11 voturi)    
      Depinde (Marţi, 26 iunie 2018, 19:57)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      BlackCube a dat afara cativa dupa scandalul cu LCK, deci au locuri si nu m-ar surprinde sa angajeze asa un exemplar exceptional.
  • +23 (23 voturi)    
    Niii-nooo....niii-noooo (Marţi, 26 iunie 2018, 17:52)

    Gojifruit [utilizator]

    Si mie mi-e frica de mafia PSD-ista. Imi acorda azil Israelul?
  • +22 (22 voturi)    
    du-te invartindu-te! (Marţi, 26 iunie 2018, 18:01)

    gatsby [utilizator]

    se mai curata tara de hoti si pupincuristi!
  • +18 (18 voturi)    
    Duca-se invartindu-se !!!!!! (Marţi, 26 iunie 2018, 18:03)

    cartofil [utilizator]

    Si sa-l ia si pe Dragnea......
    • +9 (9 voturi)    
      P$D Diaspora (Marţi, 26 iunie 2018, 18:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Sa ia si Latrina 3 cu ei, la pachet cu Raitaru RT Kremlin Tv Romania
  • +14 (14 voturi)    
    Hilar. (Marţi, 26 iunie 2018, 18:13)

    Alius [utilizator]

    Hotii si slujbașii lor se tem de "securitatea" statului paralel. E ok, am crezut ca cetatenii onesti se tem, dar numai hotii si sclavii lor se tem. Asta e un semn bun.

    "A fost executat timp de 3 zile!!!!" Pai Basescu si ai lui cati ani de zile au fost executati la latrinele tv? Aia e era ok, nu-l deranja...
  • +8 (8 voturi)    
    Intai renunti (Marţi, 26 iunie 2018, 18:15)

    bfc [utilizator]

    Eu zic intai sa renunti la cetatenie si apoi face ce doresti dumeanta .... dar intai, maine chiar renunta la cetatenie. Arata-ne cat esti de tare si de inteligent!!
  • +10 (10 voturi)    
    Pierdere mare (Marţi, 26 iunie 2018, 18:15)

    tarabost [utilizator]

    ce o sa ne facem fara el?
    • +7 (7 voturi)    
      Exact. (Marţi, 26 iunie 2018, 19:37)

      fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      Unii se ascund, dar nu-i cauta nimeni. Who the f*ck is Gigi Harabagiu sau cum il cheama, si peste cate zile n-o sa-si mai aminteasca absolut nimeni ca exista? Nu mai puteam noi, poporul roman, daca nu ne anunta el ca se retrage in munti. Who cares? Azil politic placut, mestere. Doar cu bilet dus. O sa supravietuim.
      Incredibil, ce tupeu au astia! Vin acasa dupa o zi de munca si tre’ sa aflu ca Gigel, comunicatorul lui peste, mare profesionist, isi plange de mila pe la stiri si ne ameninta cu exilul si azilul. Serios, bai, Gigi? Mare barbat esti! Ma inspiri.
      Doamne. Pe ce lume traim?
  • +10 (10 voturi)    
    pfff (Marţi, 26 iunie 2018, 18:53)

    tirolez [utilizator]

    credeam ca vreun pustiulica, dar asta are pretentii de om adult, a albit degeaba.
  • +14 (14 voturi)    
    Nu si-a luat medicamentele (Marţi, 26 iunie 2018, 19:01)

    Rtchj [utilizator]

    Saracul, sufera din cauza statului paralel care a scos medicatia lui de pe lista compensatelor. Jos industria farma si multinationalele!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Pleci (Marţi, 26 iunie 2018, 19:14)

    sipu [utilizator]

    la inventatori ”statului paralel” .........................
  • +2 (4 voturi)    
    Comunismul poate fi re-instalat oricand in Romania (Marţi, 26 iunie 2018, 19:25)

    Emil Aluas [utilizator]

    Emil Aluas
    Reantors la Cluj am fost de cateva ori invitat la Radio Cluj. La una din Aniversarile Loviturii de Stat am fost acompaniat in studio de d-l Rott, prof. universitar si fotograf in decembrie '89 in P-ta Unirii, si fiica lui, cam de 47 de ani. Le-am spus in fata publicului din Ardeal ca NU trebuie sa ascundem adevarul despre comunism si cei care au tras in decembrie in centrul Clujului, pentru ca acel comunism poate fi re-instalat oricand. Au negat categoric. UITE ca se implinesc spusele mele. Nu mi-am putut inchipui ca dupa 28 de ani cetateni romani cer azil politic in jurul lumii, si li se acorda. Zeci de colegi de generatie, toti fosti clujeni, azi in SUA, Canada, Germania, Suedia, Australia, Noua Zeelanda, imi spun sa plec inapoi in SUA, tara care m-a primit, m-a adoptat si m-a respectat. Prof. Emil Aluas, refugiat politic in SUA, decembrie 1986. Budapesta.
  • +8 (8 voturi)    
    asta e imbecil si dupa (Marţi, 26 iunie 2018, 19:32)

    __alex__ [utilizator]

    standardele psd.
    • +2 (2 voturi)    
      Ai dreptate. (Miercuri, 27 iunie 2018, 9:56)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui __alex__

      Nu înțelege când primește ordin să tacă.El latră în continuare.Este turbat și vrea hoție.Multă hoție și de aceia vrea ca hoții să fie la putere.Ar trebui ca cineva să vadă și ce-i în jurul lui Dragnea.Cine sunt cei care-l sprijină și nu-i dau voie să demisioneze.Ca la Ceaușescu!
  • +6 (6 voturi)    
    lol (Marţi, 26 iunie 2018, 20:04)

    g01an [utilizator]

    cine face legile inca o data? securitatea psd? foarte interesanta dezvaluirea...
  • -10 (10 voturi)    
    Domnule Harabagiu , (Marţi, 26 iunie 2018, 21:13)

    A310 [utilizator]

    acum ati aflat ca in Roamnia la putere sunt ticalosii cei care nu apar la lumina zilei .
    Sunteti cumva nascut ieri ?
    • +7 (7 voturi)    
      Roamnia e unde tu traieshti (Marţi, 26 iunie 2018, 22:22)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Romania Este Unde Noi Nu Vrem sa fim hotzi!
    • +5 (5 voturi)    
      Nu, e doar o mizerie umana (Miercuri, 27 iunie 2018, 8:59)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui A310

      care incearca sa-si faca reclama printr-un gest tamp. La fel ca si minciunile cu Halep si alte facaturi de propaganda. Interesanta optiunea pentru Israel - oare Ponta a avut dreptate cu controlul PSD din Israel si Rusia? se para ca da. In rest dupa un astfel de individ se trage apa si nu se mai publica stiri. Daor cand va fi cea buna cu ferparul final.
    • +3 (3 voturi)    
      DAR ce nu a aflat (Miercuri, 27 iunie 2018, 9:06)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui A310

      sau a aflat dar este prea prost sa-si dea seama (ca si dumneata de altfel) ca scapa de dracu ca sa dea de tac'su. El se duce in Israel, tara libertatii in toate moleculele ei, pamantul fagaduintei, FARA servicii secrete si fara oameni din UMBRA la putere !!! SERIOS, mai postacila ? ce nostimi sunteti voi, astia care fac penibilul contagios.
      Nu-i asa?? este o tara... plina de ingerasi pe nori, armonie, lumea umbla in haine albe imaculate si desculti. Toti zambesc, e o fericire generala si nimeni nu ridica o piatra.

      altfel, sa-l numesti "domnule" pe mizeria asta fara scrupule, arata nivelul domniei tale de trolism de prost gust mascat in "individ plecat din tara".
      • -4 (4 voturi)    
        Cel putin sunt bucuros , (Miercuri, 27 iunie 2018, 10:38)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

        ca dumneata te crezi destept in cap .
        Dar avand in vedere modul in care va exprimati denota un anumit nivel de educatie si cultura .
        Eu nu imi permit sa adresez invective .
        • +3 (3 voturi)    
          "Destept in cap" te califica (Miercuri, 27 iunie 2018, 12:25)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui A310

          perfect in categoria analfabetilor functionali majoritari in psd.
  • +4 (4 voturi)    
    tradatori sint peste tot (Miercuri, 27 iunie 2018, 4:20)

    Coco Whistle [utilizator]

    macar stim unde sa-i gasim.
  • +4 (4 voturi)    
    Nu va faceți griji. (Miercuri, 27 iunie 2018, 9:36)

    Rescator [utilizator]

    Imbecilul asta care a trait si traiește doar din
    diversiuni si minciuni sfruntate pleaca in Israel pentru
    a pregati locul lui Liv Jong Unu.Inainte de plecare mai arunca niște petarde.
    • +2 (2 voturi)    
      Liv Jong Un merge cu "elicopterilii" (Miercuri, 27 iunie 2018, 11:32)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Sau calare pe un Patriot pana acolo?
  • 0 (0 voturi)    
    Are balta broaste (Miercuri, 27 iunie 2018, 14:14)

    Duie Mragnea [utilizator]

    Ei bine, si Romania este dispusa sa renunte la Harabagiu. Daca a fost ea dispusa sa renunte la patru milioane de romani dintre cei mai harnici si activi de ce n-ar renunta la un pesedist gras, puturos si obraznic ?! Mai greu de inteles este de ce ar pleca pesedistul din tara - nu cred ca este intr-atat de prost incat sa creada in snoava cu "statul paraleu". Probabil ca incearca doar sa se faca util de la distanta pentru ca sa fie reprimit in cercul de slujbasi de incredere a jupanului Livache.