FOTO PSD Satu Mare: Două sticle incendiare au explodat duminică la intrarea în sediul filialei

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 25 iunie 2018, 9:21 Actualitate | Esenţial


Sediul PSD Satu Mare, afectat de sticle incendiare
Foto: PSD
”Două sticle au fost incendiate duminică şi puse chiar la uşa de intrare în sediul PSD Satu Mare, acestea explodând imediat”, afirmă filiala Satu Mare a social-democraților într-o postare pe Facebook, însoțită de două fotografii.

UPDATE 15.19 Inspectoratul de Poliţie Judeţean Satu Mare a deschis un dosar penal pentru distrugere în cazul sticlelor incendiare care au explodat în faţa sediului PSD, a declarat luni, pentru Agerpres, purtătorul de cuvânt al instituţiei, Cadina Ţinca. "A fost un apel făcut la 112 de către o persoană. Există dosar penal pentru distrugere în lucru. Colegii mei fac cercetări pentru a descoperi autorul sau autorii", a declarat Ţinca.

Potrivit formațiunii politice, nu au fost înregistrate victime, iar în sediul PSD nu se afla nimeni în acel moment. 

”Un trecător a observat sticlele incendiate și a sunat să ne informeze despre situație.  PSD Satu Mare va depune plângere la Poliție. Autorii vor putea fi identificați cu uşurință de polițiști, întrucât în zonă sunt instalate mai multe camere de supraveghere. 

Considerăm că protestul, critica, libertatea de exprimare sunt sănătoase şi garantate de Constituție, dar Violențele şi actele extremiste NU!”, se mai scrie pe pagina de Facebook a Satu Mare.



PSD Mureș a anunțat vineri pe Facebook că sediul partidului a fost vandalizat în noaptea de 21 spre 22 iunie, când persoane necunoscute au aruncat cu borcane cu gem în panoul luminos amplasat. deasupra intrării.


















3021 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    unde (Luni, 25 iunie 2018, 9:24)

    zicsieu [utilizator]

    sunt cioburile?
    • +8 (10 voturi)    
      PSD isi insceneaza singuri atacuri (Luni, 25 iunie 2018, 10:34)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

      care nu provoaca nici victime, nici mari stricaciuni, doar ca sa se victimizeze public.

      Ca sa vedeti cat de ticalosi pot sa fie PSDistii.

      Amintiti-va de episodul Carmen Dan, se plangea ca e interceptata dar microfonul fusese pus de niste amatori de la o firma prietena cu PSD-ul.

      Deci da, asteptati-va la asemenea tactici patetice de la neocomunistii PSD.
      • +1 (1 vot)    
        stiu (Luni, 25 iunie 2018, 13:26)

        zicsieu [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        mah dar imi e lene sa scriu mereu pologhia ta. pur si simplu punctam prostia lor.
  • +5 (11 voturi)    
    Bacalbasha, apoi sticlele... (Luni, 25 iunie 2018, 9:27)

    un domn [utilizator]

    Romania Se Trezeste
  • +20 (24 voturi)    
    lucrurile astea tot de oamenii lor sunt facute (Luni, 25 iunie 2018, 9:32)

    qwerasdf [utilizator]

    PSD insceneaza atacuri imaginare asupra propriilor sedii

    A mai fost unul in Mures... daca cineva vrea sa le faca rau? Trebuie sa fie destul de incompetent incat sa nu reuseasca sa incendieze toata cladirea.

    Sa innegresti niste trepte si un toc de usa... denota nu prea multa convingere fata de fapta.

    o sa mai apara "incidente" de felul asta pana dictatura PSD-ALDE-UDMR vor considera ca trebuie sa puna situatia sub control si vor folosi forta excesiva impotriva opozitiei
  • +5 (7 voturi)    
    some like it hot (Luni, 25 iunie 2018, 9:38)

    tahomir [utilizator]

    Cand dragostea e mare se manifesta asa, mai cu foc.
  • +8 (10 voturi)    
    E inceputul (Luni, 25 iunie 2018, 9:42)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    As vrea sa cred ca lumea a inceput sa inteleaga ca acesti TICALOSI nu vor sa renunte de buna voie, ci doar sa jefuiasca țara la fel ca pana acum. Singura cale de a-i anihila e sa fie alungati cu pietre, judecati si trimisi unde le e locul; in puscarii. P$D, ALDE, UDMR sunt grupari de crima organizata puse pe jaf, adica niște mafioti. Cu MAFIA nu se poate lupa cu manusi.
  • +13 (15 voturi)    
    Justificarea necesitatii interventiei in (Luni, 25 iunie 2018, 9:49)

    scaraotchi [utilizator]

    forta asupra manifestantilor pasnici prin victimizare...
    Asa au procedat si in '90 prin incendierea autobuzelor M.A.I :
    ''Alo, ginerele generalului Chitac...?La telefon fiul generalului Diamandescu...Ne-a zis seful mare, mustaciosul, sa ne consultam cu bosorogii si sa ne invete cum sa ne jucam cu...focul...!
    Nu e problema daca nu mai sunt in viata, ii vom contacta cu ajutorul tamaduitoarei Oana Zăvoranu...!"
  • +8 (10 voturi)    
    lol. (Luni, 25 iunie 2018, 9:59)

    ouyang [utilizator]

    n-au nimerit ușa? arată pus cu intenție, fix în ușă dar cu mult fum pe ramă să dea bine în poză. nu aruncat înspre sediu. înscenare comunistă.
    • +1 (3 voturi)    
      normal (Luni, 25 iunie 2018, 10:45)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      si acum da-i si lupta cu "statul paralel" , "teroristii" si alte cele, n-ar fi prima oara... daca merge la fraieri de ce nu..
  • +9 (11 voturi)    
    deja mi se pare victimizare... (Luni, 25 iunie 2018, 10:02)

    liviu_ [utilizator]

    de unde nu stim noi ca toate aceste acte de vandalism nu sunt facute chiar de PSD? ... mai ales ca atacatorii nu prea sunt prinsi!

    adica daca dai cu o sticla incendiara calumea... o sa dai foc seciului nu o sa arsi acolo sticla la intrare...

    ceea ce nu inteleg psdistii este ca romania nu e turcia...
    si noi suntem in UE... o sa ramana psd fara privati de mult din taxe si impozite... ce o sa faca atunci?!
    • +6 (8 voturi)    
      Ce o să facă atunci? (Luni, 25 iunie 2018, 10:24)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Răspunsul este simplu: vor vinde țara. Zăcăminte, Roșia Montana, uraniu, cupru, tot, tot.... Ironia sorții- FSN, strămoșul PSD, a câștigat alegerile (cam trucate), primele după Revoluție, tocmai cu sloganul ”Nu ne vindem țara!” Au uitat să adauge ”O dăm de pomană contra șpagă grasă...”
  • +7 (9 voturi)    
    sticla incendiara (Luni, 25 iunie 2018, 10:11)

    Captain Obvious [utilizator]

    pai daca voiau sa faca rau se duceau cu sticluta de acetona ?!?? inscenare penibila
  • -1 (3 voturi)    
    Asta-i manifestare specifica terorismului, alo (Luni, 25 iunie 2018, 13:59)

    xrogo [utilizator]

    SRI nu asculta in aceasta problema, el asculta numai cetateni cinstiti?
    Cat despre DIICOT, el se ocupa de dosarul de tradare facut dupa denuntul habauc a lui Orban, n-are timp de asa ceva!
    • 0 (2 voturi)    
      Mai Mircica, dar cu Raboiu? (Luni, 25 iunie 2018, 19:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Cum e? Voi instigatzi la Anarhie!
      https://campaniamea.de-clic.ro/petitions/stop-publicitatii-pe-televiziunile-mincinoase
  • +1 (1 vot)    
    In SM (Luni, 25 iunie 2018, 16:34)

    coor [utilizator]

    a fost festivalul vinului , asa ca posibil ca niste indivizi " de-ai casei " sa fi venit din inertie sa se " odihneasca " la sediul propriu si fiind o tzara frig , sa se fi incalzit si ei ! nha , ce-i asa greu de priceput !