Protest anunțat și sâmbătă în București: ”Ordonanța 13 revine! Toți în Piață!”

de Redacția     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 iunie 2018, 9:01 Actualitate | Esenţial


Protest Guvern 21 iunie 2018
Foto: Hotnews
Un nou protest este anunțat sâmbătă seară în București, începând cu ora 17.00 și până la ora 23, potrivit paginii de Facebook a evenimentului intitulat ”Ordonanța 13 revine! Toți in Piață!”. 

”Oficial, Dragnea vineri, după CEx, a declarat război românilor! S-a anunțat oficial o Ordonanță de Urgență pe Codurile Penale! Ne vedem sâmbătă, 23 iunie, în Piață Victoriei, începând cu ora 17! Toți în Piață”, se scrie pe pagina de Facebook citată. 

Câteva zeci de persoane au protestat vineri seară în Piaţa Victoriei din Capitală, în ploaie, după ce liderul PSD Liviu Dragnea a anunţat că nu renunţă la funcţia de preşedinte al Camerei Deputaţilor şi le-a cerut iertare românilor din închisoare că nu a fost modificat mai repede Codul penal. 

Peste 7.000 de oameni au ieșit joi seară în Piața Victoriei din Capitală, pentru un nou protest împotriva PSD-ALDE. Manifestația a avut loc în contextul în care liderul PSD Liviu Dragnea tocmai primise o nouă condamnare penală (3 ani și 6 luni de închisoare cu executare). 

Mii de oameni au protestat joi seară la Cluj, Sibiu, Timişoara şi Iaşi împotriva PSD şi a liderului social-democrat Liviu Dragnea, informează Agerpres.



















3044 vizualizari

  • +10 (22 voturi)    
    Prezent! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 9:05)

    dick357 [utilizator]

    Dar nu e este suficient. Trebuie sa incepem GREVA GENERALA.
    • +6 (12 voturi)    
      Pubele pentru Baricade (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 9:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      Secretara de Videle DUamna Carmen are in intentie sa ne atace cu caini si cai din dotarea Jandarmeriei
      • +7 (13 voturi)    
        si alte animale... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:41)

        dick357 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Din pacate, da. Cu cai, cu caini si cu alte animale imbracate in albastru...
    • +1 (1 vot)    
      Atunci mai pune un tacam la masa (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 15:52)

      bobonete [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      Ii platesti tu p-aia de nu se duc la munca?
  • -15 (23 voturi)    
    spontan, nu? (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 9:07)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    ,,,
    • +7 (13 voturi)    
      Pentru ce va urma (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 9:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Merita sa vezi
    • +8 (14 voturi)    
      Semi spontan (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 10:37)

      Ali Mentara [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Dar crima organizata e sau nu e spontana? Abuzul in serviciu e sau nu spontan?
    • +1 (7 voturi)    
      Nu este spontan (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:56)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      ....este un nou miting oranizat de statul perpendicular de Soros, de multinationale, de serviciile secrete si de Kovesi. Te-ai prins! Sustinatorii PSD, fanii lui Gadea sunt cei mai inteligenti, mai educati si mai onesti de pe planeta. Si cei mai mari contribuabili la bugetul de stat. imposibil de manipulat.
  • -14 (22 voturi)    
    Prostie în stare pură (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 9:50)

    CalinMircea [utilizator]

    N-ai ce să le mai ceri. Noroc că sunt tot mai puțini. Țara adevărată, profundă, s-a trezit. Securiștii sunt pe ultima sută și, în disperare, mai încearcă să prostească o mână de naivi cu mitinguri "spontane" anunțate pe Facebook.
    • +11 (17 voturi)    
      Calin Fila Roshie din Poveste (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 10:57)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Cu Statu Paralel ce se mai aude? Liv Jong Un/Multi Ani Sa Primeasca /La Multi Ani!
    • +3 (11 voturi)    
      Stai acasa! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:51)

      dealucaragiale [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Si uita-te la gadea si fratii lui, oricum n-ai cum sa intelegi ce se intampla in piata! O sa ne multumesti peste cativa ani!
    • 0 (8 voturi)    
      Securiștii sunt ăștia de la putere. (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:36)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Comportamentul lor îi dă de gol.Nu văd nimic democratic în vorbele și comportamentul grupului infracțional numit PSD.
      • -3 (5 voturi)    
        la putere (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:39)

        Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        sunt bolshevicii ! Securistii nationalisti sunt haituiti, vezi problema desecretizarii protocoalelor ! Cat timp mai traiti in confuzie Romania este condamnata la distrugere ! Nu faceti jocul bolshevicilor !
  • -8 (10 voturi)    
    2000 de ani (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:14)

    Ozmo [utilizator]

    Romania a fost condusa de un Sef Suprem ! Vedeti istoria, nu conteaza cine a fost, de la Traian incoace.
    Acum Seful Suprem e Dragnea, obisnuiti-va cu asta, Europa l-a acceptat, USA l-a acceptat, totul se reduce la bani pentru ei, troc-urile sunt facute in acest sens sau ii manjeste cu contracte pe toti, asa ca gata: Romania, mergi la culcare! Ca acum va stinge Dragnea lumina! Si va da totul la ratie ! Noapte buna, Romania !!!
    • -1 (3 voturi)    
      seful suprem... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:03)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Ozmo

      ...are incredere in poporul cel viteaz. Din comoditate romanii vor sta inca o data pe plaja, la mall, la munte sau in fata TV inca o data. Asa cum a stat si la alegeri.
      Vuvuzelele toxice ale PSD + Izmene vor spune ca miile de demonstranti sunt neglijabile fata de miliardele de sustinatori ai lui Dragnea.
      Stati linistiti in casa si veti avea conducatorii si tara pe care ii meritati.
    • +1 (5 voturi)    
      Suprem Va Fi In Brutarie (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:06)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ozmo

      Tzara Se Ridica/Liviu Dragnea Pica!
  • +1 (5 voturi)    
    a furat de la copii orfani (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:23)

    adrhc [utilizator]

    adică din fondurile alocate de stat pt “administrarea” copiilor (nu pot spune “îngrijirea” ca nu asta face)

    cât de mizerabil poate fi un om sa facă asta unor copii sărmani?!!
  • 0 (4 voturi)    
    Prea fericitul (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:45)

    Captain Obvious [utilizator]

    Are vreo părere? Că asta știe în ce barca să se pună.
    • 0 (2 voturi)    
      Holinesdeniel are S klasse fara impozit (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Crezi ca ar avea motiv sa schimbe barca? Combustibilul si revizia sunt asigurate de enoriashi...aaaa...daca nu cumva ai gandit ca vrea sa schimbe S klase cu Maybach atunci da, are sens pentru ca Fratilii Lui de la Kremlin, Nashul Rachetelor Armatei Roshii are model Maybach 2018
      • -1 (3 voturi)    
        Nu, dar mă gândeam să îl întrebe cineva (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 15:11)

        Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Ce părere are că validează un hot care a durat de la niste copii. Parca e poruncă asta sau a uitat?
        • -1 (1 vot)    
          Cel care ti a dat vot negativ este @altiro (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 15:59)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

          Ofitzer BOR care comenteaza pe Hotnews, pregateste te de un comentariu veninos la adresa ta pentru ca implici CEO ul de la BOR
  • -2 (4 voturi)    
    100 de agitati (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 15:51)

    bobonete [utilizator]

    Mai radirati baieti, mai rasfirati
    • 0 (0 voturi)