​SONDAJ Cum vor evolua protestele izbucnite din nou săptămâna aceasta?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 21 iunie 2018, 11:51 Actualitate | Esenţial


Sondaj continuarea protestelor
Foto: Hotnews
​Mii de persoane au luat parte, miercuri, la protestele organizate în București și alte mari orașe ale țării, împotriva guvernării PSD și modificării Codului de procedură penală. Demonstrațiile, marcate de o prezență puternică a jandarmilor, au început din nou în condițiile în care opoziția a depus moțiune de cenzură, iar azi e așteptată o decizie a instanței supreme în dosarul lui Liviu Dragnea de abuz în serviciu.

  • Sondaj HotNews.ro: Cum crezi că vor evolua protestele izbucnite din nou săptămâna aceasta?




Citeste mai multe despre   

















5215 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    Din pacate... (Joi, 21 iunie 2018, 12:03)

    ciubex [utilizator]

    ... Dragnea va fi achitat sau ceva de genul asta
    ... miscarile populare se vor estompa pe masura ce vin vacantele si concediile.
    Din punct de vedere legal, mizerabilii nu pot fi schimbati decat prin vot, iar de votat vor fi alegeri peste 2 ani abia.
    Pana atunci au timp sa stearga pe creier votatii ce i-au votat si pe ceilalti sa-i bata cu jandarmii pana pricep ca nu au de ales.
    • +4 (4 voturi)    
      iti scapa ceva (Joi, 21 iunie 2018, 12:14)

      razeshu [utilizator] i-a raspuns lui ciubex

      analiza e buna dar lipseste un detaliu - s-ar putea sa nceapa sa le ghioraie matzele la multi in astia 2 ani care vin. Jandarmii nu pot bate si legile economice. Multi din fanaticii votanti p$d vor gasi din ce in ce mai des in portofel bani devalorizati si produse scumpe pe raft. a crescut pretul la petrol si gaze - sa vedem facturile la iarna cate zerouri vor purta inainte de virgula. O sa voteze p$d ul in continuare,desigur. totu i sa aiba suficienta vlaga sa poata iesi didn casa la vot :)
      • +1 (1 vot)    
        din pacate nu... (Joi, 21 iunie 2018, 13:07)

        AdriEu [utilizator] i-a raspuns lui razeshu

        nu cred ca ii scapa, asta cam este realitatea. As fi fericit sa vad in zilele ce urmeaza ca si el si eu nu am avut dreptate. Problema este ca spiritul civic, constiinta si unitatea lipseste in multi dintre noi. Cum cu o floare nu se face primavara, daca nu iesim iar 300.000, cateva zile.. personal nu cred sa avem un impact in ceea ce se intampla acum la nivelul politicului.
    • +4 (4 voturi)    
      cu un singur lucru nu se pot juca.. (Joi, 21 iunie 2018, 12:32)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui ciubex

      si acela e libertatea oamenilor si bunurile pe care acestia le-au obtinut cu atata truda. Cand se va intra cu bocancul sovietic peste aceste lucruri, abia atunci romanul va simti ca i-a ajuns cutitul la os.

      Deocamdata multi nu realizeaza gravitatea faptelor si se multumesc ca au ce pune pe masa, ca se pot duce in cluburi si in concedii prin tari straine. Ma refer la tinerii de varsta noastra, nu la votantii lor care oricum sunt pierduti si nu mai au scapare. Dar tinerii...?! Pai noi trebuia sa fi iesit cu sutele de mii in strazi.

      Orice s-ar intampla de acum inainte, va fi rezultatul actiunii sau pasivitatii noastre si ne vom merita soarta pe deplin. Sper sa iesim totusi invingatori! Altfel, odata cu noi se va sfarsi si aceasta tara, care va ajunge in ghearele sovieticilor de la psd.
    • +4 (4 voturi)    
      legal (Joi, 21 iunie 2018, 12:36)

      de-pe-aici [utilizator] i-a raspuns lui ciubex

      "Dpdv legal, nu pot fi schimbati decat prin vot."
      Dar uitati ca legea o fac ei, deci nu se stie ce va fi peste 2 ani.
    • +1 (1 vot)    
      Nu chiar, nu ii subestima pe romani (Joi, 21 iunie 2018, 13:21)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui ciubex

      Mamliga va exploda, daca Dragnea este achitat. Si va exploda oricum. Deci nu subestima prezenta in strada!
  • -2 (2 voturi)    
    Niste raspunsuri implicite (Joi, 21 iunie 2018, 12:46)

    salvatore [utilizator]

    ... de toata jena, formulate de vreun securisto-userist sclifosit.
  • +3 (3 voturi)    
    Am votat . . . (Joi, 21 iunie 2018, 13:38)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . .ca se vor stinge! De ce am votat asa? Pentru ca un protest de sapte opt mii de oameni intr-un oras cu doua miloane si jumatate de locuitori, pentru guvernanti, la cat de gros le e soriciul, e ca un bazait deranjant de tantar! Pentru ai impresiona cu adevarat ar trebui sa fiti muuuult mai muuulti! Zic sa fiti si nu sa fim pentru ca mie mi-a trebut vremea dragilor!