VIDEO Tăriceanu, huiduit la Cluj: ”Nu vrem să fim conduşi de hoţi!” / ”Suntem cu ochii pe voi!”

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 19 iunie 2018, 11:46 Actualitate | Esenţial


Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Preşedintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, a fost întâmpinat la sediul partidului din Cluj-Napoca de un grup de câteva persoane care l-au huiduit și au scandat ”Nu vrem să fim conduşi de hoţi!” sau ”Susţinătorii hoţilor nu au ce căuta la Cluj!”.

Tăriceanu a fost întâmpinat la sediul ALDE Cluj de câţiva protestatari care i-au cerut să semneze pentru iniţiativa ”Fără penali în funcţii publice” şi care au scandat ”Hoţii!” şi ”Nu vrem să fim conduşi de hoţi!”, relatează Mediafax.


Pe afişele protestatarilor erau mesaje precum ”ALDE a mai câştigat un penal” (cu referire la Marius Nicoară - n.r.), ”Suntem cu ochii pe voi!” sau ”Legi pentru cetăţeni, nu pentru politicieni!”.

De asemenea, o tânără a spus la megafon că ”susţinătorii hoţilor nu au ce căuta la Cluj”.

Tăriceanu a trecut pe lângă cele câteva persoane fără să le vorbească.

Liderul ALDE se află la Cluj, unde se întâlnește cu membrii organizației care l-au primit recent în rândurile lor pe senatorul Marius Petre Nicoară. Acesta a anunțat luni că trece de la PNL la ALDE.




















8558 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Marţi, 19 iunie 2018, 11:58)

    ABCDetc [utilizator]

    of ... baieti galagiosi si rai sunt peste tot ... cred c-ar fi interesant de vazut mai la concret cu ce s-a-mbunatatit CEVA in tara romaneasca de cand lucreaza domnul-subiect la parlament ... ca de dat cu parerea isi da frecvent ... sedintele curg ... partidu' se descurca ... drepturile banesti le ridica regulat ... da' ce ramane in mod real in urma muncii domniei sale ...??? concluzii ...??? vorbe ....??? gramezi de pagini scrise ...??? aranjamente ...??? chiar CE ...????
  • +17 (17 voturi)    
    sigur? (Marţi, 19 iunie 2018, 12:25)

    daniela16ni [utilizator]

    sigur l-au huiduit pe tariceanu si nu pe halep? :)
  • +10 (10 voturi)    
    Stati potoliti, fratilor (potoliti, nu in sensul (Marţi, 19 iunie 2018, 12:28)

    scaraotchi [utilizator]

    de inactivi prin piete) pt ca exista speranta...! Doar sa ne organizam nitzelul mai bine si sa vedeti voi cum or sa vina sa ne roage sa-i lasam sa mearga si ei, ca tot omul : la mall, la strand, la plimbare in parc, la concerte ....
  • +13 (13 voturi)    
    verdict ! (Marţi, 19 iunie 2018, 12:31)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    scroafa moscovei !
  • +11 (11 voturi)    
    miroase ceva (Marţi, 19 iunie 2018, 12:37)

    tahomir [utilizator]

    Omul o fi simtit un miros din ala de-i place lui si o fi intrat peste rand, ca asa ii e firea.
    Acuma va dati seama si singuri cam ce miros e in sediul ALDE sau in sediul PSD, nu ca ar fi vreo diferenta intre ele in afara de sigla
  • +12 (12 voturi)    
    bravo, trebuie sa ii luam pe sus (Marţi, 19 iunie 2018, 12:39)

    pepper89 [utilizator]

    pe comunistii astia, si urmasii lor! pe oriunde se duc sa fie fluierati, sa vada ca poporul s-a saturat de ei
  • +13 (13 voturi)    
    CPT (Marţi, 19 iunie 2018, 12:48)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Oriunce, oricând, daca il vedeti, huiduiti-l pe acest ticalos pt c asta merita. Huiduieli si scuipat,
  • +9 (9 voturi)    
    mafia apelor (Marţi, 19 iunie 2018, 13:09)

    Tritonul [utilizator]

    Cand analizezi un politician corupt, trebuie mai intai sa vezi din ce mediu provine. Individul Tariceanu este distrugator de rauri, adica inginer hidrotehnist, si si-a inceput activitatea la ceea ce acum reprezinta cea mai corupta institutie, Apele Romane. Nu prea vad jurnalisti care sa analizeze legatura acestei lichele politice cu mafiile de ape. Sigur ar iesi chestii picante la suprafata.
  • +5 (5 voturi)    
    pe cand (Marţi, 19 iunie 2018, 14:25)

    toxx [utilizator]

    cu niste oua, faina, ceva peste ochi si costumele alea scumpe? sa-i batem cu armele lor din campania electorala...