Gabriela Firea despre huiduielile de pe Arena Națională: M-am tot gândit zilele acestea. Am greșit. Știți cum e, mintea românului cea de pe urmă

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 18 iunie 2018, 13:31 Actualitate | Esenţial


Gabriela Firea i Simona Halep
Foto: Facebook
Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a recunoscut, la RFI, că a greșit alegând să-i înmâneze Simonei Halep cheia orașului în timpul manifestației de pe Arena Națională și și-a cerut scuze. Afirmația vine după ce, inițial, Firea, huiduită de cei 20.000 de spectatori de pe Arena Națională, a susținut că vinovate sunt "echipele de cetățeni cu venin care au venit bine organizate". Confruntată cu un val uriaș de critici în mediul online, Gabriela Firea a fost nevoită să își închidă pagina de Facebook pentru câteva zile.

”M-am tot gândit zilele acestea, am reflectat dacă a fost sau nu bine, dacă am procedat corect și am ajuns la o concluzie la care sper să ajungă cât mai multă lume: bunele intenții au existat încă din prima clipă - că nu a ieșit tocmai cum am dorit, într-adevăr, acesta este marele regret ... Eu am avut cea mai bună intenție, dar rezultatul nu a fost cel dorit și este clar că am greșit, atât eu cât și echipa, pentru că într-un climat destul de tensionat cum era cel din București acum o săptămână și după mitingul PSD, era clar că nu era cel mai potrivit loc și moment să înmânez cheia orașului și diploma de excelență, după ce îi confersiem deja titlul de cetățean de onoare Simonei Halep în februarie, pe Arena Națională, acolo unde noi am organizat cu mare drag și cu tot sufletul întâlnirea Simonei cu fanii săi...”, a spus Firea, într-un interviu pentru postul de radio.

Firea a mai susținut că a mers pe Arena Națională pentru că așa se procedează în toată Europa, așa se procedează și în America.

”Toată dimineața de lunea trecută am fost criticată că nu mă organizez mai repede și mai bine pentru a organiza ceva deosebit pentru Simona și m-am gândit că voi fi acuzată de aroganță dacă nu merg acolo (...) Acum la rece putem să spunem orice, iar eu pot să spun că m-aș fi bucurat să fiu mai înțeleaptă sau mai prevăzătoare și să organizăm o ceremonie, să spunem, mai restrânsă, în cadrul Primăriei, la sediu sau poate la o altă locație, și apoi la Arenă să meargă doar Simona, bineînțeles că acum cu mintea de azi, știți cum e... mintea românului cea de pe urmă”, a mai susținut edilul.

În urmă cu o săptămână, Gabriela Firea a fost huiduită de cei 20.000 de spectatori veniți pe Arena Națională să o vadă pe Simona Halep, după victoria de la Roland Garros. Firea a părăsit stadionul imediat după ce i-a înmânat lui Halep cheia orașului, în protestele bucureștenilor. Ulterior, a reacționat, pe Facebook, susținând că huiduielile au venit din partea unor "echipe de cetățeni cu venin care au venit bine organizate, plasate strategic printre oameni decenți". Firea mai invocă în postare "aparatul soroșist de propagandă" și "organele sale tributare de presă", "știri false", "comentarii răutăcioase" sau "bani primiți de la ONG-uri dubioase pentru a transforma Bucureștiul într-un oraș sub asediu".



















20216 vizualizari

  • +62 (62 voturi)    
    mesaj (Luni, 18 iunie 2018, 13:43)

    ovidiu2 [utilizator]

    Iar pentru mesajul injurios, cel cu „sorosistii”, nu ai de gând să-și ceri scuze?
    • +12 (12 voturi)    
      :)) (Luni, 18 iunie 2018, 15:11)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu2

      c-esti copil? Alea raman valabile. Statul paralel, Soros, corporatiile... Scrie la programul guvernamental din scoarta-n scoarta de falimentare a Romaniei, ala pe care-l stie doar guru pesedac, pablito drganea.
    • +15 (15 voturi)    
      Firea ne crede proști. (Luni, 18 iunie 2018, 16:23)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu2

      Dacă ea este proastă,crede că și românii sunt proști.A vrut să culeagă laurii succesului Simonei Halep,numai că,bucureștenii,cu riscul unor interpretări răuvoitoare(care sau petrecut),au văzut impostura și au huiduit obrăznicia unei Gabi Firea.Băgăreață,mincinoasă și nesimțită,asta-i Gabi Firea,primar general al București.
  • +31 (31 voturi)    
    "bunele intentii"...ca ale Ceauseascai... (Luni, 18 iunie 2018, 13:44)

    IancuJianu [utilizator]

    Traiasca Primarul General al Romaniei...
    O mie de ani ca morcpvu'...
    • +12 (12 voturi)    
      Cucoana, (Luni, 18 iunie 2018, 15:22)

      fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

      1) Drumul spre iad e pavat cu intentii bune, asa ca slabeste-ne.
      2) Cand ajungi la nivelul la care esti tu in administratie nu gresesti, ca nu de aia te-au pus alegatorii acolo sau daca chiar gresesti, nu cersesti scuze. Taci dracu’ din gura, repari greseala si faci treaba pentru care ai fost aleasa. Oamenii vor vedea singuri asta, nu trebuie sa le zici tu.
      3) Nu ne mai insulta cu texte lacrimogene. Si renunta odata la subiectul Halep. E ireparabil.
      4) Daca aia care te consiliaza chiar nu ti-au spus nimic din toate astea atunci ii platesti degeaba.
      • +8 (8 voturi)    
        Textul ei nu era pt tine sau pt mine (Luni, 18 iunie 2018, 17:48)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

        era o alta varianta la povestea cu sorosistii sau la cum a fost huiduita Halep.
  • +33 (33 voturi)    
    Lasa publicitatea si apuca-te de munca (Luni, 18 iunie 2018, 13:44)

    tarabost [utilizator]

    Reabiliteaza caile de rulare a tramvaielor ca sunt distruse. Caile de rulare sunt ale Primariei, nu ale RATB.
    Calatoreste cu tramvaiul 56 pe Basarabia si Calea Calarasilor, si cu 36 pe Chisinau ca sa simti cat sunt de distruse. Dincolo de imbunatatirea conditiilor de calatorie ai reduce si cheltuielile cu reparatiile si ar mai ramane bani de un tramvai nou.
    • 0 (0 voturi)    
      Doar nu iti inchipui!! (Miercuri, 20 iunie 2018, 8:25)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      Doar nu iti inchipui ca duamna Fierea merge cu tramvaiul, precum toti amarastenii!!
  • +34 (34 voturi)    
    Duamna este domajata (Luni, 18 iunie 2018, 13:45)

    tahomir [utilizator]

    Damage control se numeste procedura, face si ea ce i-a spus echipa de consilieri israelieni ca pe ea nu o duce bostanul
  • +33 (35 voturi)    
    Ei ei (Luni, 18 iunie 2018, 13:45)

    aibo [utilizator]

    Mama ta de japita..intrebarea e..data viitoare ai sa mai faci la fel sau nu?
  • +44 (46 voturi)    
    cum mai Gabita?! (Luni, 18 iunie 2018, 13:46)

    Hans Metter [utilizator]

    nu mai sunt de vina "echipele de cetățeni cu venin care au venit bine organizate" ??! Sorosistii?! Pai si atunci, ce a fost cu postarea aia? cumva e in linia PSD mesajul de ducerea a oamenilor de nas?!
  • +39 (41 voturi)    
    De ce stergi comentariile pe FB (Luni, 18 iunie 2018, 13:46)

    Zimbru [utilizator]

    Nu iti plac criticile, minti cu nerusinare ca iti pare rau. De ce nu lasi libera exprimare pe pagina dumitale de FB?
  • +37 (39 voturi)    
    Nu ai gresit ca ai mers pe scena. (Luni, 18 iunie 2018, 13:47)

    Johanis [utilizator]

    Gresesti zilnic.
    Gresesti pentru ca-i faci pe bucuresteni sa te huiduie!

    Deocamdata, greselile tale iti aduc doar huiduieli!
    Sa nu fie mai rau!
  • +14 (26 voturi)    
    Bun și (Luni, 18 iunie 2018, 13:48)

    TotLaFel [utilizator]

    Până la urmă cine a huiduit? Oamenii normali ca noi toți sau soroșiștii din #rezist? De la aștia ce cerem iertare sau doar de la faptul că nu aveam ce căuta acolo? Ce cerem iertare de la cine...?
  • -56 (58 voturi)    
    Draga redacite HN , (Luni, 18 iunie 2018, 13:51)

    A310 [utilizator]

    nu mai distibuiti MINCIUNI .
    Mai multe cunostiinte care au fost la respectivul eveniment , mi-au spus ca de fapt au fost cam in jur de 2000 de persoane care au huiduit , dar efectul a fost exagerat deoarece a fost introdus prin sitemul de sonorizare al arenei .
    • +30 (30 voturi)    
      2000? (Luni, 18 iunie 2018, 14:44)

      arhi_b [utilizator] i-a raspuns lui A310

      au stiut cunostintele tale sa numere pana la 2000?
      • -15 (15 voturi)    
        Nu , (Luni, 18 iunie 2018, 15:03)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui arhi_b

        nu stiu eu sa numar , de unde sa ma eu asemenea cunostinte .
        Dar am incredere in cei care au fost la eveniment .
        Constat ca dvs. sunteti un mare destept in cap , si un mare subtil .
      • +5 (7 voturi)    
        am murit (Luni, 18 iunie 2018, 15:44)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui arhi_b

        :))
      • +4 (4 voturi)    
        Iar stația de amplificare a stadionului (Luni, 18 iunie 2018, 17:37)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui arhi_b

        1) era mânuită de oamenii lui Soroș, că-și făcuseră școlarizarea la capitaliști
        2) oamenii lui Soroș o cuceriseră chiar la începutul evenimentului

        Care variantă e în punctajul PSD de dezinformare?
    • +7 (7 voturi)    
      rezonanta (Luni, 18 iunie 2018, 15:08)

      tahomir [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Da, doar vreo 2 mii dar au parut mult mai multi din cauza ecoului generat de capetele goale ale pesedistilor ca tine
      • -11 (11 voturi)    
        Ai un mod (Luni, 18 iunie 2018, 16:28)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

        de adresare , care denota un inalt nivel de educatie , cat despre caracter ce sa mai vorbim .
        • +6 (6 voturi)    
          Spre deosebire de al tau (Luni, 18 iunie 2018, 18:54)

          Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui A310

          Care denota un nivel scazut de educatie, tipic psd, cat despre caracter, nici nu mai vorbim!!!
        • +6 (6 voturi)    
          Așa, de caracter. (Luni, 18 iunie 2018, 19:10)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui A310

          Să-ți povestesc ce a vrut țoapa de Gabi.Intra împreună cu Simona Halep,lumea aplauda,urale,Gabi mulțumea și se împăuna că uralele erau pentru ea.Mitocănia lui Gabi Firea a creat un moment jenant pentru Simona.În loc de scuze continuă cu mitocănia.
    • +6 (6 voturi)    
      raman intr-adevar niste intrebari (Luni, 18 iunie 2018, 15:21)

      Andrei453530 [utilizator] i-a raspuns lui A310

      1. de unde au avut protestatarii lumini la telafoanele mobile la protestele din iarna?

      2. cum a reusit o mana de sobolani sa se conecteze la statia stadionului si sa-i strice domanei Firea petrecerea.
    • +7 (7 voturi)    
      Dar tu ai vreo cunostIInta? (Luni, 18 iunie 2018, 16:13)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Nu exista asa ceva la zombii!!!
  • +26 (28 voturi)    
    atat? (Luni, 18 iunie 2018, 13:53)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Jegosii aia care te-au fluierat si huiduit tot jegosi raman? De la ei nu-ti ceri scuze ca esti o vaca cu cabina?
  • +25 (27 voturi)    
    stiti cum e (Luni, 18 iunie 2018, 13:58)

    Point [utilizator]

    ma catar pe cadavre,mint cu nerusinare,falsific adevarul si cand sunt prinsa o dau cotita cu nepasare:
    nu eu ci altii,nu acolo ba dincolo.
    abureli pt alegatori,stiti cum e
  • +22 (24 voturi)    
    Dar despre tampeniile scornite (Luni, 18 iunie 2018, 14:01)

    Zmache a lu' Rastagan [utilizator]

    n-a declarat nimic?
  • +32 (34 voturi)    
    Serios? (Luni, 18 iunie 2018, 14:05)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    si cum ramane cu sorosistii, cu ... halep huiduita (parca asa v-a instruit babalau ala de la giurgiu)...
    Mintea romanului de pe urma?
    De unde minte la voi?
    E doar ura si prostie; doua caracteristici fundamentale ale pesedistilor! Pe langa hoti, analfabeti, "mandrii"...
  • -41 (47 voturi)    
    Bravo (Luni, 18 iunie 2018, 14:13)

    galeo [utilizator]

    E prima data cand un politician admite ca a gresit.
    Felicitari
    Poate invatam in timp sa mai lasam hater-eala si sa fim mai uniti noi romanii facand lucruri impreuna.
    • +20 (20 voturi)    
      fake (Luni, 18 iunie 2018, 14:46)

      arhi_b [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      pana sa admita ca a gresit, trebuie mai intai sa-si ceara scuze persoanelor din public pe care le-a jignit ulterior.
    • +18 (18 voturi)    
      Pocainta trebuie sa fie sincera (Luni, 18 iunie 2018, 14:51)

      Andrei453530 [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      doamna considera ca a gresit dar nu pt activitatea dezastruoasa de la primarie, pt care a si fost huiduita, ci pt un viciu de procedura. Totul este PR la doamna. E bine ca are consilieri destepti.
    • +7 (7 voturi)    
      sa clarificam (Luni, 18 iunie 2018, 15:11)

      tahomir [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      In primul rand nu e politician ci e infractoare pesedista, ca toti pesedistii.
      In al doilea rand noi romanii nu ne unim cu pesedistii ca ar insemna ca doar sa distrugem si sa furam, ca altceva nu fac lighioanele astea
    • +9 (9 voturi)    
      si uite ca... (Luni, 18 iunie 2018, 15:40)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      sunt fraieri care pica in plasa...

      a recunoscut tocmai ca sa pacaleasca unii oameni si ca sa ai potoleasca iuresu impotriva ei... ATAT!

      in rest o sa fure in continuare, ca si pana acum!
    • +10 (10 voturi)    
      Doar noi, voi nu! (Luni, 18 iunie 2018, 15:59)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Deci noi sa fim buni, sa va intelegem pe voi, interlopii PSD.

      Dar voi aveti dreptul sa faceti orice nu-i asa?
      Pentru ca puteti?!
    • +9 (9 voturi)    
      Nu a gresit! (Luni, 18 iunie 2018, 16:11)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Prin miciunile spuse, a MINTIT si JIGNIT!
      Cand isi cere scuze PUBLIC?
  • +26 (26 voturi)    
    Oare ? (Luni, 18 iunie 2018, 14:17)

    MihneaR [utilizator]

    Nimic despre postarea de pe facebook, cu sorosisti si grupuri organizate de oameni plini de ura...
    Nu stiu de ce, dar lipseste ceva... NU O CRED
    • +18 (18 voturi)    
      ei (Luni, 18 iunie 2018, 14:34)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui MihneaR

      se numeste PR, damage control, etc.

      Nici nu se pune problema daca e sincera sau nu, e ceva ce trebuia sa faca, ca sa pice bine. De asta sunt oameni platiti pentru imagine ;)
    • +18 (18 voturi)    
      Nici eu nu o cred! (Luni, 18 iunie 2018, 14:54)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui MihneaR

      Am citit cu atentie ce e publicat pe HN. Sunt lacrimi de vulpe sireata. O intoarce pe dupa cires, ba mai da vina si pe echipa ei. Nu spune niciun cuvant despre cuvintele ei privitoare la prezenta oamenilor care au venit acolo cu venin (in borcane, in eprubete?), la cei platiti de Soros, cei din # rezist, etc Lacrimi de crocodil!
    • +8 (8 voturi)    
      . (Luni, 18 iunie 2018, 16:01)

      Ingwar [utilizator] i-a raspuns lui MihneaR

      de cind a venit aceasta persoana la primarie se ocupa numai de PIAR si crearea firmelor capuse care sug resursele capitalei. pentru Firea primaria Bucurestiului este doar un paravan care sa o aduca in scaunul de presedinte al tarii. e clar ca vrabia malai viseaza dar capitala are nevoe de un gospodar care sa faca bine orasului
      • +5 (7 voturi)    
        nu "a venit"! (Luni, 18 iunie 2018, 18:09)

        complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Ingwar

        Ai dreptate cu ce spui, dar nu "a venit", ci NOI, majoritatea bucurestenilor am votat-o, de buna-voie si nesiliti de nimeni!
        • +3 (3 voturi)    
          mai numarati-va odata si vedeti (Marţi, 19 iunie 2018, 9:14)

          Kecske [utilizator] i-a raspuns lui complet_retard

          ca va da cu virgula. Nu au votat-o majoritatea bucurestenilor ci au lasat-o sa cistige nepasarea celor mai multi dintre acestia prin neprezentare la vot. Problema de nuanta care cam schimba abordarea. E ca la radio Erevan: nu i s-a dat, ci i s-a furat. Si nu era Volga, era bicicleta.
          • 0 (0 voturi)    
            Stiu povestea cu Radio Erevan! (Miercuri, 20 iunie 2018, 8:30)

            complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Kecske

            Stiu, din '71: "este perfect adevarat, dar ca nu era limuzina, ci motocicleta. Si nu i s-a dat ca premiu, ci i-a fost furata!!!"

            Insa eu am numarat corect, pentru ca sunt inginer: daca imi placea sa maninc kkt, atunci ma inscriam in Partidul lui ilici, ceea ce nu este cazul!

            Pe Fierea au votat-o MAJORITATEA locuitorilor Capitalei, iar pe Daddy l-au votat MAJORITATEA cetatenilor Romaniei!

            Ai dreptate, doar mica parte i-au votat direct, au pus efectiv stampila pe Partidul lui Ilic, dar restul i-au votat indirect, insa la fel de sigur, prin neprezentarea la alegeri!

            Care credeau ca va fi deznodamintul?!
  • +19 (19 voturi)    
    asa se procedeaza (Luni, 18 iunie 2018, 14:24)

    Pacala se intoarce [utilizator]

    "așa se procedează în toată Europa, așa se procedează și în America"

    mai frate, da' nu's cum se face ca va apucati de copiat numai ce nu trebe. Bine ca va uitati peste gard, sunt atatea lucruri de copiat din europa si america, de ce nu le faceti? stiti de alea, autostrazi, etc...
  • +22 (22 voturi)    
    ! (Luni, 18 iunie 2018, 14:43)

    Natasa [utilizator]

    Daca ajungea acasa si scria chestia asta pe fb, era credibila ca ii pare rau ca s-a bagat ca musca-n lapte! Dar, dupa ce timp de doua zile a postat obsesiv acelasi mesaj- stergandu-l pe masura ce se adunau mesajele de "sustinere" si repostandu-l cu tupeu- e clar ca doar a fost trasa de urechi de un psd-ist mai mare si poate ceva mai rational! E greu sa fii o taranaca modesta si ambitioasa si sa te faultezi singura chiar prin lipsa educatiei si caracter! Sigur, si ea si pandele sunt niste zei pentru oamenii amarati, dar oricat ar fura, nu pot cumpara stil, educatie. Isi pot cumpara consilieri, dar pentru ca-s atat de manjiti, nu au incredere decat in ei!
  • +19 (19 voturi)    
    Reverse philology... (Luni, 18 iunie 2018, 14:46)

    TDragos [utilizator]

    A vazut ca nu tine sa continue sa arunce cu rahat si crede ca daca posteaza un text prin care sa-si puna putina cenusa in cap lumea va uita…mai usor cu falsitatea…
  • +24 (24 voturi)    
    nu mai e soros de vina? (Luni, 18 iunie 2018, 14:47)

    pepper89 [utilizator]

    iar ai mintit? pai e frumos asa, dai vina pe soros intai, dupaia zici ca ai gresit tu...ce mai intelege lumea.
    ne mai da banii soros sau nu, pt acel eveniment? intru in panica daca nu imi iau partea
  • +5 (5 voturi)    
    e mai desteapta decat Viorica (Luni, 18 iunie 2018, 15:00)

    MirceaIo [utilizator]

    dar e foarte rea si periculoasa. D-na Firea doar redirectioneaza fonduri. Pe Angela Gheorghiu nu a platit-o din buzunarul ei!
  • +7 (7 voturi)    
    no acum... (Luni, 18 iunie 2018, 15:08)

    Mos Andrei [utilizator]

    urmatoarea tema de gandire: exista stat paralel sau de fapt pesedistii sunt mega corupti si inventeaza un inamic pt a se lupta pe fata cu institutiile anti-coruptie?

    hai, Firea, ca se poate!
  • +10 (10 voturi)    
    Eroare (Luni, 18 iunie 2018, 15:34)

    tddrg [utilizator]

    Doamna Firea este ea insasi o greșeala. Orice altceva este de prisos. Si-ar face un bine si ne-ar face noua bucureștenilor un imens bine daca ar demisiona... Pana atunci nu cred o iotă din gargara ei...
    • +6 (6 voturi)    
      . (Luni, 18 iunie 2018, 16:42)

      Ingwar [utilizator] i-a raspuns lui tddrg

      astia sunt ca virusul, ca ciuma, pina nu-i dai cu "dust" nu vor pleca de la treuca
  • +10 (10 voturi)    
    haha (Luni, 18 iunie 2018, 15:39)

    liviu_ [utilizator]

    a recunoscut firea ca a gresit...
    e doar de fatada si o sa fure si distruga in continuare...
    nu ma indoiesc de asta, dar totusi... a recunoscut ca e proasta!
    • +8 (8 voturi)    
      a mancat papara de la sefu' si de la partid (Luni, 18 iunie 2018, 16:35)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      si isi pune cenusa in cap.
      Acum stie ca:
      - nu e bine sa iasa ca paduchele in frunte, sa atraga ea toate fulgerele si trasnetele, odata din partea bucurestenilor neasistati, care-i dispretuiesc si pe PSD, si pe ea, si odata din partea sefului, care a tras-o la raspundere pentru esecul rasunator;
      - doamne fereste sa-i ia cumva fata lu' sefu' cu vreo manifestare care sa aiba succes! Nu ar face altceva decat sa-si puna o tinta pe cur, sefu' ar suspecta-o si mai tare ca vrea sa-i ia locul si i-ar face vant;
      - este obligatoriu sa nu mai calce in mijlocul poporului, ca nu se stie, data viitoare s-ar putea sa fie gratulata cu oua clocite si cu rosii de sezon, supracoapte;
      - nu trebuie sa mai riste nimic: trebuie sa se faca invizibila pana trece furtuna si-l matura pe sefu', ca sa ii ia locul in fruntea partidului; abia atunci va avea calea deschisa catre cele mai inalte culmi + garda de corp + servicii care s-o pazeasca de "entuziasmul" multimii.
  • +10 (10 voturi)    
    daca dna Firea recunoaste ca a gresit ... (Luni, 18 iunie 2018, 15:39)

    LarryKing [utilizator]

    asta inseamna ca admite ca toate mizeriile pe care le-a improscat imediat dupa eveniment sunt facaturi propagandistice pe care ar vrea sa le uitam.

    Ar fi de coma ca oricand mai apare vreun "roman verde" sa ne spuna despre Soros si sorosisti sa ii spunem ca pana si Firea a recunoscut ca toate astea sunt niste mizerii propagandistice.
  • +10 (10 voturi)    
    doar din curiozitate (Luni, 18 iunie 2018, 15:39)

    un oarecare [utilizator]

    ii cere scuze si lui soros pentru ca l-a bagat in povestea asta?
  • +8 (8 voturi)    
    pe bune?? (Luni, 18 iunie 2018, 16:39)

    clam [utilizator]

    madam de atatea zile sta si cugeta tot la asta? n-are de cugetat la niste probleme mai presante, gen trafic, parcari, mizeria din oras? vad ca in aspectele astea n-are nicio neliniste, chit ca n-a rezolvat nimic concret. nici nu pricepe ca de aia a fost huiduita, si nu neaparat din cauza tensiunii legate de mitingul psd (desi da, acolo s-a si atins o limita a tolerabilitatii noastre, e drept).
    • +7 (7 voturi)    
      E pe stilul vechi (Luni, 18 iunie 2018, 17:45)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui clam

      Ceva ce se numeste 'cultul personalitatii'.
      Cand esti personaj politic important (si ea este din pacate) trebuie sa accepti si opozitie.
      Ma tem ca multi din PSDisti nu vor intelege asta nici in urmatorii 50 de ani.
  • -11 (11 voturi)    
    Se vede diferenta (Luni, 18 iunie 2018, 17:23)

    Incomod3 [utilizator]

    dintre cei 7 ani de acasa... Firea isi cere scuze elegant desi nu are de ce... hoardele de trepanati stiu doar sa injure si sa huiduie in continuare...uite de asta o sa pierdeti... ca s-a saturat lumea de istericalele voastre de kinderi rasfatati
    • +6 (6 voturi)    
      Ai dreptate (Luni, 18 iunie 2018, 17:43)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      Firea nu are de ce sa isi ceara scuze. Problema ei nu e ca a acordat cheia orasului personal ci ca nu este agreeata de un numar mare (sau mic, depinde pe cine intrebi) de bucuresteni.
      Cel putin asa vad eu lucrurile.

      Dar care este oare problema huiduielilor?
      Cumva ei ii pare nefiresc si cauta motive.
      Motivele nu stau in evenimentul de atunci ci in ce reprezinta ea.

      Da, huiduielile au motivatie politica si da, huiduielile sunt parte din democratie.
      Nu mai suntem in comunism (sper) sa condamnam pe cei care nu raspund la comenzi, cei care ies din rand.
      S-a terminat cu asta!

      Politicienii care vor sa fie iubiti (sau temuti) de absolut toti nu ar trebui sa mai aiba loc in politica de azi ( poate in Coreea de Nord).

      Asta teoretic pentru politica e o cloaca ordinara, iar in Romania lipsa unei autentice alternative la PSD chiar te face sa tipi/plangi/razi isteric/etc.
      Democratic.
    • +6 (6 voturi)    
      Corect (Luni, 18 iunie 2018, 18:16)

      Nenea Iancu [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      ... da' nu pentru Firea. Daca ar fi zis doar "Am gresit" si atat poate ca chiar sa o creada cineva ca e sincera. Adica vorba roamanului cu o leaca de minte de pe urma, daca taceai filosof ramaneai... Dar Firea iar nu tace si se apuca sa si explice de ce a gresit. Adicatelea, nu e ea de vina saraca, dracu' a pus-o. Adica PR, adica bune intentii dar comunicate prost, adica am gresit doar asa de forma, dar eu de fond sunt curata si beton in mandria mea de patrioata. Pacat ca nu ne zice cum de a mai gresit "de forma" si cu tot comportamentul de dupa, adica pe Facebook, zile si zile, noapte dupa noapte, in timp ce se cand se tot gandea daca a gresit sa nu. "II fac p-astia sorosisti cu galetile cu venin... dar, aoleu maiculitzo, daca oi fi gresit si... (fractura logica) era mai bine sa-l fi ascultat pe Pandele cand mi-a zis ca vezi. ai grija, ca astia care se uita la tenis stiu macar sa numere pana la 40 nu ca aia de venira din Cioflangeni duminica".
  • +8 (8 voturi)    
    Plina de venin creatura asta minte infiorator (Luni, 18 iunie 2018, 17:40)

    Zentrix [utilizator]

    Ce zicea tzoapa acum 2 ani:
    "Voi face revoluție în materie de trafic în capitală. Într-o jumătate de an se va circula mult mai ușor în București. Sunt soluții identificate. " - 2016, Firea din clanul Pandele.

    Ce a facut toapa:
    0 metri piste biciclete, ZERO autobuze noi, ZERO dotari cu AC la parcul auto existent, a pus pe butuci UBER, gropi, semafoare proaste, trafic. A scos taxa de mediu si a inmultit numarul de masini din Bucuresti.
    Parcari inexistente. A infiintat "companiile municipale" care au un buget de peste 1 miliard ca sa "deserveasca urbea".A pus pe butuci RADET-ul. "A redus poluarea" - adica a distrus parcul Emil Garleanu care anum e parcare, a taiat padurea Baneasa in doua construind un drum spre un complex nou infiintat si in Tineretului continua defrisarea copacilor ca sa intre un ansamblu rezidential.

    A mai zis ca termina pasaje si alte bazaconii gen Pasajul Ciurel, Fabrica de Glucoza..., metroul Drumul Taberei - unde a pierdut finantarea ca de....

    A facut si fapte bune: a dat zeci de milioane de euro la biserici, din banul public.

    Pe scurt, capitala arata ca o cocina !



    Puie Msd
  • +5 (5 voturi)    
    Errare humnaum est! (Luni, 18 iunie 2018, 18:04)

    complet_retard [utilizator]

    Cu totii gresim, iar greselile unei persoane publice sunt mult mai vizibile!


    Dar cum ramane cu afirmatia ca huiduielile sunt opera soroshistilor veninois?!

    Ai nu mai este o greseala, scuzabila, ci este PERSEVERENTA in greseala!!!
    • +5 (5 voturi)    
      chiat toti? (Luni, 18 iunie 2018, 18:31)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui complet_retard

      Cu toii gresim, dar unii gresesc zi de zi, ceas de ceas, minut cu minut. Si mai si fura, mai si mint,.... Sunt plini de greseli si de pacate!
      • +2 (2 voturi)    
        mea culpa! (Marţi, 19 iunie 2018, 10:12)

        complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui ber

        Recunos, eu gresesc!

        Daca dumneata esti fara nici-un pacat, multe felicitari!

        Dar tot nu m-am lamurit cum a rams cu "soroshistii veninosi" ...
  • +5 (5 voturi)    
    Iara Firea nu e rea. (Luni, 18 iunie 2018, 19:36)

    Nenea Iancu [utilizator]

    Firea e corecta. Doar ca a comunicat gresit, asta e altceva. Adica, trebuia sa-i dea placheta aia la ea in birou la Primarie ca sa exprime recunostinta bucurestenilor fata de bla bla bla. Eventual ii chema pe salariati s-o vada pe Halep cum i-a chemat la sfintele moaste. Asta cu biroul ca nu cumva sa dea prilej sorosistilor infiltrati sa strice petrecerea lui Halep, nu din alte considerente ... morale, etice, de bun simt. In rest, ce a urmat dupa, cu mesajele de pe FB care sa ne apere tara si valorile de dusmani, nici o schimbare. Ramane cum am stabilit. Adica Romania care bate la tastatura e proasta si Romania fara dinti si fara carte e si mandra si frumoasa si desteapta, adica e smechera si "sa dascurca".
  • +6 (6 voturi)    
    Observatie interesanta! (Luni, 18 iunie 2018, 23:51)

    ber [utilizator]

    La postarile de mai sus sunt foarte putine minusuri.
    Semn ca postacii platiti de psd au primit ordin sa o lase pe Firutza fara aparare. Este un semn bun!
    • +3 (3 voturi)    
      ei na! (Marţi, 19 iunie 2018, 10:13)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui ber

      Nu te-ai uitat bine!

      Citeste, te rog, postarile lui galeo si A310!!!

      Trolii pedeseristi sunt la datorie, ca totdeauna!
  • +5 (5 voturi)    
    alta greseala e ca doar cere scuze (Marţi, 19 iunie 2018, 7:34)

    clencix [utilizator]

    Greșeala că a stat pe scenă e mult mai mică decât ce a făcut pe urmă, s-o justifice cu injurii la adresa mulțimii. O astfel de greșeală, de asemenea proporții, cu acuzații spre 20000 de oameni, în poziția ei politică, nu poate fi reparată decât cu o cerere de demisie.
  • +2 (2 voturi)    
    firico (Marţi, 19 iunie 2018, 12:35)

    costelm [utilizator]

    pun pariu ca tie iti lipseste si mintea de pe urma
    doar daca dispari din peisaj se poate regla situatia
    nu de tot doamne fereste
    pace !