FOTO Sursa de inspirație a ”statului paralel”? Sigla folosită de PSD seamănă perfect cu o cea a unei categorii de filme și seriale

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 17 iunie 2018, 11:10 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea si simbolul statului paralel la mitingul PSD
Foto: Facebook
Sigla folosită de PSD ca simbol al luptei împotriva așa-numitului ”stat paralel” seamănă pefect cu o imagine folosită de HBO Go pentru una din secțiunile de filme și seriale ale aplicației. 

Este vorba de categoria ”Crimă, Thriller”, unde sunt, printre multe altele, serialul italian despre mafie ”Gomora”, serialul ”Tovarășul milițian” (filmat în România), ”Clanul Soprano”, și serialul american ”The Wire”, care are ca subiect interceptarea ca mijloc de prindere a traficanților de droguri. 

Asemănarea dintre cele două imagini a fost sesizată de Liviu David, director de creație la Next Advertising Romania. 

”Băi oameni buni, am descoperit ceva incredibil. Am aflat de unde vine Statul Paralel. Cineva trebuie să-i liniștească pe ăștia. Poate au văzut prea multe filme!”, scrie el pe pagina sa de Facebook.






















11146 vizualizari

  • +38 (40 voturi)    
    sarmanilor (Duminică, 17 iunie 2018, 11:42)

    Ragnar [utilizator]

    Ce imbecil or fi angajat?La cat banet fura in fiecare zi,doar atat au putut?Sa copie de la HBO?Saraciilor.
    • +5 (5 voturi)    
      Nu cre' c-a fost fara gandeala (Duminică, 17 iunie 2018, 17:37)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Ragnar

      Foarte probabil au vrut inadins un simbol pe care lumea sa-l asocieze cu crima organizata. Le e mai usor asa sa inspire sentimentele de ura si intoleranta pe care le doresc inspirate celor ce pun botu' la propaganda lor.

      Parerea mea.
      • +1 (1 vot)    
        Greu de crezut (Luni, 18 iunie 2018, 11:31)

        oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

        Greu de crezut ipoteza asta, pentru ca ma indoiesc ca votantul pesedist, care se uita doar la antene, are capacitatea financiara de a-si cumpara abonamente HBO.
  • +34 (36 voturi)    
    Cum la PSD se fura??? Stire de senzatie! (Duminică, 17 iunie 2018, 11:46)

    grunespferd [utilizator]

    Nemaiauzit!

    Ce dracu sa faca? Is niste mafioti de mahala si babuini cu gulerele apretate ale smecherilor cu ASE, avocatilor din tata-n fiu, samd

    In cine credeti ca au incredere personajele astea sa le faca o campanie de comunicare? Tot in oameni ca ei, smecherasi, marlanasi si ciupitori!
  • +21 (23 voturi)    
    Paralele la paralele nu se taie intre ele (Duminică, 17 iunie 2018, 11:46)

    clencix [utilizator]

    Dacă Johannis reprezintă statul, cine e statul paralel?
    • +11 (11 voturi)    
      PPNTE (Duminică, 17 iunie 2018, 12:01)

      clencix [utilizator] i-a raspuns lui clencix

      Și cum de se intersectează statele paralele între ele!?
  • +38 (38 voturi)    
    tipic PSD.... (Duminică, 17 iunie 2018, 11:47)

    un oarecare [utilizator]

    pana si logo-ul e furat :))
  • +19 (19 voturi)    
    da (Duminică, 17 iunie 2018, 12:09)

    costelm [utilizator]

    numai la prostii si la infectii ii duce capul, la ceva util si constructiv pentru romania nu
    asta e gashka psdragnea
    supravietuieste poporul mioritic si de data asta
    suntem experti in supravietuire, putem da lectii
  • +28 (28 voturi)    
    sigla (Duminică, 17 iunie 2018, 12:24)

    Actros [utilizator]

    Sigla folosita se gaseste in aplicatie intre "Comedie" si "SF, fantastic".
  • +23 (23 voturi)    
    ha, ha, ha... (Duminică, 17 iunie 2018, 13:04)

    iaurtica [utilizator]

    Indiferent de domeniu, psd nu poate decât prin furt! Partidul hoţilor!
  • +19 (23 voturi)    
    Stimati colegi care postați pe HN, (Duminică, 17 iunie 2018, 13:13)

    Rescator [utilizator]

    Nu este nimic de mirare.Mentorul si seful lor de la
    Kremlin a folosit imagini din Star Treck pentru a
    demonstra puterea militara distructiva a Rusiei.
    Am o rugaminte rezonabila:in toate postarile care-l
    privesc pe seful Ciumei Rosii sa-l numim Liv Jong Unu.
  • +21 (21 voturi)    
    Partitul "tutulor" posibilităților! (Duminică, 17 iunie 2018, 13:21)

    Typhon [utilizator]

    Ăștia fură tot, dar absolut tot!!!
    Cu tupeu și fără cea mai mică jenă!
  • +14 (16 voturi)    
    E in Firea lor sa fure. (Duminică, 17 iunie 2018, 14:33)

    Thriller [utilizator]

    E in Firea lor sa fure.
  • +11 (13 voturi)    
    asta explica (Duminică, 17 iunie 2018, 15:55)

    liviu_ [utilizator]

    de unde isi inspira legile si program lde guvernare...
    d-asta si mergem spre prapastie
  • +12 (14 voturi)    
    Pai e clasic in psd, copy paste (Duminică, 17 iunie 2018, 18:05)

    Dalinar [utilizator]

    In stilul dottoresc!!
  • +12 (12 voturi)    
    reclamati (Duminică, 17 iunie 2018, 21:02)

    anion [utilizator]

    Cine stie ce trebuie facut, sa-i prezinte lui HBO figura folosita de PSD. Este posibil ca HBO sa-i actioneze in justitie internationala pentru furt intelectual pe lichelele noastre.