VIDEO Aproximativ 2.000 de persoane au protestat, duminică, în Piața Victoriei / Oamenii au scandat ”Anticipate!”, ”Jos Tăriceanu, Dragnea și Dorneanu!”, precum și  ”Uniți, salvăm Rosia Montană!”

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 10 iunie 2018, 13:39 Actualitate | Esenţial


Pancarta Piata Victoriei
Foto: Hotnews
Aproximativ 2.000 de oameni au protestat, duminică seară, în Piața Victoriei, față de decizia Guvernului de a bloca includerea Roșiei Montane în patrimoniul UNESCO, față de naționalizarea Pilonului II de pensii și politizarea CCR, precum și modificarea codurilor penale. Protestatarii au cerut alegeri anticipate și demisia ministrului Justiției, Tudorel Toader, și au scandat mesaje pentru independența Justiției. Printre scandări, au fost ”Jos Tăriceanu, Dragnea și Dorneanu!”, ”Hoții” și ”Demisia”, dar și ”PSD, ciuma roșie”. Apelul la protest a fost făcut pe Facebook, după mitingul PSD împotriva ”abuzurilor” de sâmbătă. În Piața Victoriei au fost prezente și echipaje de jandarmi cu echipamente de protecție (”țestoase”), spre deobire de sâmbătă seara, când a fost mitingul PSD.

Apogeul protestului a fost atins la ora 21.00 când manifestanții au aprins din nou luminile telefonului și au cântat imnul României. 

 


Protestul Live Text

21.11: Lumea a început să plece după momentul telefoanelor.

20.07: Se strigă ”Hoții!” și ”Demisia!”, dar și ”PSD, ciuma roșie!”

21.00 A avut loc tradiționalul moment în care au fost aprinse luminile telefoanelor. Oamenii au cântat imnul României.





20.51: Oamenii strigă ”Anticipate!”, ”Cine nu sare, nu vrea schimbare!” și ”Uniți, salvăm Rosia Montană!”

20: 36: Lumea scandează ”Jos Tăriceanu, Dragnea și Dorneanu!” / ”Tudorel, demisia!”

20.19: La protest sunt prezenți și USR-iștii Mihai Goțiu și Claudiu Năsui

 



20.12: Se scandează ”Dragnea, nu uita, pușcăria e a ta!”. De asemenea, a apărut și o pancartă care o înfățișează pe Viorica Dăncilă sub formă de Mona Lisa, cu mesajul: ”Violisa (operă pamflet, de Liviu Dragnea). Nu știe nimic. N-a făcut nimic. Nu gândește nimic... E pură ca neantul... dar neprețuită ca PSD-ul”




20.08: Se scandează ”Analfabeta!”

20.02: Aproximativ 2.000 de persoane sunt în acest moment în Piață. Lumea scandează ”PSD și ALDE, aceeași mizerie”.



19.43: Peste 1.500 de oameni se află acum în Piață.







19.31: Jandarmii au lărgit perimetrul. Lumea vine în grupuri mari. 

19.21: Se scandează ”Dragnea, nu uita, asteptăm și cartea ta”, ”Justitie, nu corupție!”








19.07: Oamenii strigă ”Hoții, hoții”, ”Nu vrem să fim conduși de hoți”

19.04: Aproximativ 1.000 de persoane s-au adunat în Piață. Cei mai mulți sunt tineri





18.52: Se scandează ”PSD, ciuma roșie”, ”Pui de hoți și de mafioți”

18.45: Circa 350 de oameni protestează în fața Guvernului. 








18.30: Aproximativ 150 de persoane sunt în acest moment în fața Guvernului. Jandarmii montează garduri. 







18.20: Aproximativ 30 de persoane s-au adunat în fața Guvernului. În dreapta Guvernului se află și un echipament de jandarmi cu echipament de intervenție, spre deosebire de ieri. 

  




Protestul este organizat de Rezistenta, Corupția ucide, Inițiativa România, Declic, Uniți Salvăm și Insistăm.

Motivele protestului:

  • Pentru ca Rosia Montana NU este de vanzare! 
  • Pentru ca CCR, cel mai important forum, a ajuns sa fie subordonat politic, sa raspunda la ordine politice. Iar CCR-ul, garantul constitutiei, a ajuns sa incalce constitutia
  • Pentru ca vor sa nationalizeze si sa fure Pilonul II de pensii  
  • Pentru ca 9 miliarde de lei o sa fie furate. Fondul este practic o conductă de bani prin care PSD ar putea sifona niște miliarde bune. Nu există control asupra gestionării banilor, în afară de cel de la Partid. Nu există o analiză făcută de Eurostat pe impactul bugetar. Practic este sacul cu bani al țării  
  • Pentru ca atunci cand un partid politic organizeaza un miting cu Japca, unde obliga lumea sa participe la evenimentul lor, urmatorul pas este dictatura!
  • Pentru ca atunci cand esti condamnat, trebuie sa stai in puscarie, nu sa faci puscarie de acasa, din vila ta, in timp ce inoti in piscina cumparata din fonduri publice
  • Pentru ca unicul lor interes este sa isi voteze pensii speciale, nu bunastarea cetatenilor. Pensiile speciale trebuie desfiintate!






















9450 vizualizari

  • +8 (42 voturi)    
    Incepe Jihadul Impotriva Ciumei Roshii (Duminică, 10 iunie 2018, 13:42)

    un domn [utilizator]

    Amin
    • -37 (71 voturi)    
      Vezi că (Duminică, 10 iunie 2018, 15:21)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      neuronul tău din stânga a început jihadul împotriva neuronului din dreapta și se va lăsa rău. Pentru tine.
      • -10 (32 voturi)    
        ha? (Duminică, 10 iunie 2018, 18:12)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Are 2?

        Lingusitorule :D
        • +2 (6 voturi)    
          N-are ma niciunu' (Luni, 11 iunie 2018, 7:35)

          Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

          Are doar o sarma care-i tine urechile sa nu cada...
    • +29 (39 voturi)    
      Dragnea (Duminică, 10 iunie 2018, 17:00)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Atunci cand ai puterea, sa vorbesti de opozitie ca de sobolani de care Romania trebuie curatata, arata cat de intunecata e viziunea lui Dragnea.

      Limbajul acestui om politic duce la Ceausescu, la Stalin dar mai ales la limbajul lui Hitler, care si el a pomenit de opozitie ca de paraziti si a luat masuri de exterminare a celor de care nu ia convenit.

      Ma mir ca e ajutat de consilieri israelieni. Holocaustul se pare ca pentru unii nu a existat.

      Oricum, cei care stau pasivi in acum, sa nu se mire de ce va urma!
      • +8 (12 voturi)    
        nivelul intelectual al (Duminică, 10 iunie 2018, 20:47)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

        lui dragnea nu mai gaseste absolut nicio argumentatie logica, bazata pe ratiune. Si atunci face ceea ce face orice retardat mintal. Jigneste.
        Ca sa nu mai pomenim de manifestarea pur comunista "cine nu-i cu noi e impotriva noastra" cand a facut sobolani peste 6 milioane de romani (votantii lui Johannis).
        Bai imitatie a lui ceausescu, Romania nu inseamna tagma hotilor tai sau amaratii pe care i-ai adus prin santaj si umilira la mitingul de sustinere a ta, prim hot al tarii!
      • 0 (0 voturi)    
        Firma israeliana rivala consultantilor lui Dragnea (Luni, 11 iunie 2018, 8:01)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

        sa o angajeze opozitia, sau macar sa angajeze niste romani. Dar nu au pe nimeni, dovada nominalizarea lui marian munteanu la primarie. Faptul ca astia au sau nu consultanti israelieni, nu ii face vinovati pe toti israelienii de ticalosia si abjectia celor de la putere si nici macar pe aia care cica le sunt consultanti. Ca si cum avocatul e vinovat de faradelegea clientului. Da. e nasol, dar exista solutia din randul unu.
      • +1 (1 vot)    
        aloha (Luni, 11 iunie 2018, 11:00)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

        nu era vorba despre Opozitie ci de cei 4 #rezist care, ca de obicei, s-au dat in stamba; sunt si eu de acord ca fara alde Bot, Sendi si Badita tara ar fi mai curata
    • -3 (27 voturi)    
      ce vad io (Duminică, 10 iunie 2018, 18:50)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      domnu domnu, e ca hastageii nu prea mai aduna...
      au pus pe lista de plangeri o gramada de chestii, o amestecatura de motive, doar, doar or mobiliza si alte categorii de interesati.
      slaba speranta. taman asta o sa'i tina departe, caci fiecare categorie vrea sa fie in frunte, fiecare considera ca doleantza sa este cea mai importanta.
      io zic sa va concentrati pe jos guvernu' corupt, pe jos dracnea.
      jos dracnea ar mobiliza mai multa lume, satula de minciuni si amenitzari.
      ccr, rosia montana, fondu' de investiti, pilonu' doi,
      io stiu ca voi sunteti dastepti, dar nu aveti talent politic. :-)
      • +4 (10 voturi)    
        Nashule, bag seama ca (Duminică, 10 iunie 2018, 22:10)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        tratamentul nu prea da rezultate...Ai incercat si cu iarba dracului? Sa stii ca ajuta in foarte multe diagnostice, dedublarea de personalitate nefiind nici pe departe cel mai dificil, dar nici cel mai usor de vindecat.
    • +3 (7 voturi)    
      Șobolaniada (Duminică, 10 iunie 2018, 19:54)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Sa vedem cine sunt „șobolanii”, cei care au „ros” România si au adus CIUMA (roșie) Probabil, după instigarea anti-justitie a gruparii penale psd+alde, va urma un soi de razboi civil. Romania trebuie scapata de aceasta pacoste,pe orice cale, si cu orice pret.
      • -2 (2 voturi)    
        atentie (Luni, 11 iunie 2018, 11:01)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        e foarte probabil ca Romania sa scape de cei ca tine
  • -37 (57 voturi)    
    Sunteti niste derbedei. (Duminică, 10 iunie 2018, 14:23)

    Javrelor [utilizator]

    Altceva nu stiti. In loc sa iesiti in strada ptr un trai mai bun, voi iesiti ptr niste chestii care sunt inspre binele romaniei. Va sta mai bine sa iesiti in strada ptr o viata decenta fara sa mai fie nevoie sa mai plece oamenii din tara lor natala in alte tari prin care toti isi bat joc de romani cand este vorba de salariile care sunt mai mult mai injoase decat li se spun. Iesiti in strada ptr kovesi si ptr nimicuri. TREZIREA LA REALITATE FRATI ROMANI.
    • +25 (39 voturi)    
      Inchina-te la Dragnea, poate iti mai da ceva, (Duminică, 10 iunie 2018, 15:53)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      un 50 de lei, o sticla de fernet.

      Noi iesim din libera initiativa, tu iesi cand te trage Dragnea de lesa, ticalosule, altfel iti pierzi ajutorul social.

      De munca oricum nu-ti gasesti, nu te angajeaza nimeni, in veci.
    • +20 (30 voturi)    
      Un trai mai bun (Duminică, 10 iunie 2018, 16:10)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      pentru cine?
      Pentru voi cei care sunteti adusi ca oile sau poentru cei cu ai caror bani ati fost imbarcati in marfare?
      Mai usor cu javrele, sunt cei care va dau sa mancati!
      O luna fara javre si o sa-i injurati mai tare ca ei, pe cei pe care acum ii scapati de.... ciocolata, folosindu-va limbile!
    • +18 (26 voturi)    
      Limbaj de de asistat social (Duminică, 10 iunie 2018, 16:23)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      Păi pt un trai mai bun iesim. Cat timp suntem furați nu o sa trăim mai bine. Cat timp nu se fac autostrăzi nu trăim mai bine.
      Cat timp o agramata conduce bugetul acestei țări nu o sa trăim mai bine.
      Cat timp al 2-lea și al 3-lea om un stat ne face șobolani nu mai putem sta in casa.
      Plecăm din țară pt ca ne fura pensia. Pt ca impozitele sunt folosite pt pensii speciale și ajutoare sociale.
      Acest Dragnea pe care-l susți nu a avut niciodată salariu oficial mai mare ca al meu si totusi uită-te ce conac are. Te-ai întrebat cum a reușit?
      Nu ies in stare pt bunăstarea lui Dragnea cum faceți voi. Iesim pt bunăstarea tuturor.
      Asta n-o sa pricepuți voi.
    • -5 (13 voturi)    
      Chiar asa , ca doar pt. asta (Duminică, 10 iunie 2018, 16:27)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      au fost adusi pesedistii in Piata Victoriei ieri!
    • -4 (10 voturi)    
      Ies in strada (Duminică, 10 iunie 2018, 19:28)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      pentru SECURISTI si TORTIONARI .
      • +1 (5 voturi)    
        Sincer? (Luni, 11 iunie 2018, 1:00)

        Landser [utilizator] i-a raspuns lui A310

        Eu imi doresc sa l vad pe dragnea si in general pe toti pesedeii schinguiti prin puscarii!abuzati!
    • +2 (8 voturi)    
      Viata decenta? (Duminică, 10 iunie 2018, 19:50)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      Intr-o tara de hoti, condusa de hoti si de pupincuristi ca tine, asa ceva nu av fi posibil. Binele Romaniei nu e binele tau si a cocinei Rosii din car faci parte
    • +4 (8 voturi)    
      Esti un golan (Duminică, 10 iunie 2018, 20:00)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      Javra pesedista. Altceva nu stii decit sa dai cu rahat pe net. Iesi in strada si uita-te dupa un malac barbos cu tricou cu Starcraft (un marine si un zergling). Ala sint eu, si spune-mi in fata chestiile astea.

      (Mizez pe faptul ca daca acest "comentariu" a trecut de editori, o sa treaca si al meu).
    • 0 (0 voturi)    
      Ori derbedei ori "frati", decide-te. (Luni, 11 iunie 2018, 8:02)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      .
    • 0 (2 voturi)    
      domnu, nu toti pot fi cumparati cu bani (Luni, 11 iunie 2018, 10:15)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      Pentru unii principiile sunt mai importante decit stomacul. Nu oricine se multumeste cu 100-200 de lei in plus la leafa pentru a accepta sa fie condus de hoti sfertodocti care nu reusesc sa termine o propozitie fata 2-3 greseli gramaticale. Pentru unii e mai important un sistem meritocratic, in care valorile ajung in frunte si mediocritatea ramane unde ii e locul.

      Unii dintre noi fix de asta vor pleca, pentru ca nu accepta sa-si vinda principiile morale pentru bani. Pentru altii insa, stomacul plin tine loc de orice principiu moral, din cite se pare.
  • +21 (31 voturi)    
    PSD nu e Romania ! (Duminică, 10 iunie 2018, 14:31)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    Astfel, mitingul PSD a fost lovit de Nulitate inainte de a se sfarsi !
  • -28 (44 voturi)    
    Miting pentru ce?? (Duminică, 10 iunie 2018, 14:31)

    Ion08 [utilizator]

    Duminica, ca de obicei ! Aaa, si aceiasi oameni care vin. Somn usor, natiune !
    • +14 (24 voturi)    
      Tu vrei macar o sticla de posirca, nu? (Duminică, 10 iunie 2018, 15:51)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Ion08

      Poate si 50 de lei fiindca altfel nu merita sa iesi?
    • +14 (22 voturi)    
      Pentru a curata (Duminică, 10 iunie 2018, 16:10)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Ion08

      mizeria lasata de voi!
      • -6 (24 voturi)    
        de acord (Duminică, 10 iunie 2018, 18:00)

        Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        În sfârșit #rezistentii si-au găsit vocația.
        • +6 (20 voturi)    
          Tu vorbesti Mazeta??? (Duminică, 10 iunie 2018, 18:51)

          Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

          Tu, care decat cu ce se sterg mujicii la spate esti, un ciucalau adica?!!!
          • -6 (8 voturi)    
            esti bun! (Duminică, 10 iunie 2018, 21:10)

            kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

            Clar si la obiect! Chapeau!
        • +3 (5 voturi)    
          Asta a fost vocatia lor dintotdeauna. (Duminică, 10 iunie 2018, 19:52)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

          Sa curete mizeriile voastre; sa munceasca, sa incerce sa va invete ceva, sa ...
          Voi ce faceti?
          Ceea ce curatam noi, pentru ca sunteti analfabeti, insensibili, lenesi, ...
          Asta este unii cu vocatia, altii cu... cei ca tine.
          Slugi, soparle, fatarnici, milogi, inculti, .... sa mai continui; cred ca iti place ceea ce vezi cand te uiti in oglinda! Atata doar ca din cand in cand, mai trebuie si curatata!
          Dar lenea e cucoana mare!
  • -10 (28 voturi)    
    proteste (Duminică, 10 iunie 2018, 14:36)

    Albion [utilizator]

    Parerea mea e ca suna urat "organizatie" si cam asta a facut sa nu mai iasa lumea in strada .In subconstientul multora pare ca organizatiile astea au capturat esenta protestelor libere.
    • +5 (21 voturi)    
      Aberezi grav, postac PSDist ce esti (Duminică, 10 iunie 2018, 15:50)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Albion

      In subconstientul multora, tara duhneste de postaci de partid, ticalosi ca tine.
      • +3 (5 voturi)    
        te bate logica (Duminică, 10 iunie 2018, 19:29)

        Albion [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        Hai ca m-ai jignit pe bune cu "postac psd-ist". Nu sunt multi care urasc psd-ul mai mult ca mine dar parerea mea ramane neschimbata pt ca atunci cand au iesit sute de mii de oameni nu era nici o organizatie gen rezist .Acum cand au aparut ca ciupercile dupa ploaie nu mai ies nici 10 mii de oameni desii motive sunt mult mai multe de a protesta.
        • +2 (2 voturi)    
          din pacate, (Luni, 11 iunie 2018, 4:16)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Albion

          cam asta este o parte din materialul uman anti-psd, la fel de batuti in cap ca psdistii adusi cu arcanul la marele miting.
  • -19 (41 voturi)    
    Mare noroc (Duminică, 10 iunie 2018, 14:48)

    A310 [utilizator]

    au romanii , cu organizatiile "civice " .
    Daca ii cauta cineva de unde au finantari , sa vezi cum incep sa chiraie .
    Aceste asa zise organizatii civice , trebuie sa actioneze asa cum le ordona finantatorii .
    Majoritatea membrilor sunt vai mama lor , sa nu spun mai mult .
    • +5 (21 voturi)    
      puie mragnea. (Duminică, 10 iunie 2018, 15:37)

      Casargoz [utilizator] i-a raspuns lui A310

      da de ce nu spui mai mult ?
      nu ai ce?
      daca ii cauta cineva :)
      cine statul paralel al psd?
      securitatea psd?
      protocoalele lui tariceanu?
      fi mai specific. nu fi basist.. a fost dragnea suficient de basist pentru tine.
      • +3 (7 voturi)    
        Lasa-l ca asta e decat un analfabet (Duminică, 10 iunie 2018, 18:53)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

        O sluga care se lauda ca ar fi Afara, dar el e in Beci.
        • -3 (7 voturi)    
          In sfecla ta , eu as fi in beci . (Duminică, 10 iunie 2018, 22:19)

          A310 [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

          Daca vei trai 10 vieti , nu vei ajunge pe unde am fost eu pe aceasta planeta .
          Nu ai decat sa lingi sintaxa si morfologia , mie asta nu imi aduce bani si bunastare .
    • +12 (22 voturi)    
      Ai dreptate intr-un punct (Duminică, 10 iunie 2018, 16:02)

      rubberdick [utilizator] i-a raspuns lui A310

      "Daca ii cauta cineva de unde au finantari , sa vezi cum incep sa chiraie."

      La PSD macar finantarea este clara. Dragnea a facut avere din fondurile europene.
      • -8 (16 voturi)    
        In cazul in care (Duminică, 10 iunie 2018, 18:37)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui rubberdick

        detii dovezi inbubitabile despre acest tip de infractiuni , este imperios necesar sa le prezinti procurorilor .
        In cazul in care , cele afirmate de dvs. sunt numai supozitii , ar fi preferabil sa fiti mai retinut .
        • +5 (7 voturi)    
          Cand OLAF (Duminică, 10 iunie 2018, 19:37)

          rubberdick [utilizator] i-a raspuns lui A310

          Da ca exemplu de conflict de interese exact afacerile lui Dragnea, ce alte exemple mai vrei? Tu ai o dovada, cat de mica, cum ca omul a ajuns pe Luna sau in Groapa Marianelor? Sau crezi ca nu a ajuns si ce am spus sunt simple supozitii...
        • +6 (6 voturi)    
          Inca ceva (Duminică, 10 iunie 2018, 19:39)

          rubberdick [utilizator] i-a raspuns lui A310

          Ma doare in cot de faptul ca politicienii romani fura. Nu contribui si nici nu voi contribui un Leu la bugetul romanesc pentru ca sunt bani aruncati pe geam.
        • +4 (6 voturi)    
          si de ce ar trebui sa fie mai retinut? (Duminică, 10 iunie 2018, 19:55)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui A310

          ca trimiteti Politia dupa el?
          ii puneti calus?
          Sau A3 are dreptul nelimitat de a manca rahat dar ceilalti nu au dreptul nici macar la supozitii?
          PS vezi ca OLAF-ul are dovezi ca Teldrum a bagat laba in fondurile europene. Acum e doar treaba Codrutei sa demonstreze ce stie toata tara si anume ca Teldrum e a lui Dragnea. Ups, am facut o supozitie, ma arestezi, ma trimiti la canal? Macar ma pupi undeva inainte?
          • +1 (1 vot)    
            Eu nu contest (Luni, 11 iunie 2018, 11:18)

            A310 [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

            ca OLAF-ul nu are dovezi .
            Dar in aceasta situatie ce mai astepta procurorii de nu ii salta pe cei , pentru care OLAF-ul a prezentat dovezile .
            Degeaba ne imaginam noi ca Teldrum este al lui Dragnea , daca nu se poate si dovedi .
            Ori procurorii sunt bara-bara cu infractorii , sau nivelul de pregatire profesionala lasa mult de dorit .
        • +7 (7 voturi)    
          De ce sa fie mai retinut? (Duminică, 10 iunie 2018, 20:03)

          ac [utilizator] i-a raspuns lui A310

          Ca altfel, ce? Trimiti ANAF-ul peste el?
          • +3 (3 voturi)    
            Lasati-l sa-mi trimita ANAFura (Duminică, 10 iunie 2018, 23:59)

            rubberdick [utilizator] i-a raspuns lui ac

            Caci nu am nimic in tara :)
      • -3 (7 voturi)    
        daca dadea meditatii era bine? (Duminică, 10 iunie 2018, 21:11)

        kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui rubberdick

        si multumesc pentru omagiu! Recunosti ca sunt bun...
    • +2 (4 voturi)    
      Noroc de tine (Duminică, 10 iunie 2018, 20:02)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Ai foaea A patru de la primari-e, si stii decit ce trebuie sa fac-i. Apropo, ce temperatura e acuma decit la Calafat, Videle, sau como si dice la voi acolo.
  • +18 (32 voturi)    
    Cit mai poate batjocori PSD acest popor? (Duminică, 10 iunie 2018, 14:51)

    Entiu [utilizator]

    Cit mai poate batjocori PSD acest popor?
    Nimic nu mai este de mirare intr-o tara in care avem conducatorii pe care ii avem!
    ,,S-au ajuns” la conducere falsii patrioti, lichelele, care urasc visceral oamenii necajiti. Adevaratii semidocti, oameni marunti si limitati, lipsiti de scrupule, obsedati de innavutire, pofta de marire si de putere, ăstia sunt cei ce ne conduc!
    S-a ajuns ca romanii sa renunte la identitatea lor nationala, pentru ca sunt scarbiti de tara lor, de cei din randurile carora provin, chiar si de limba pe care o vorbesc.
    Din pacate, si in Romania noastra, imbogatitii peste noapte, migreaza prin slte tari unde chetuiesc banii furatiine, scuipa venin catre ceilalti romani si uita de unde au plecat.

    "Tara de secaturi, tara minora, cazuta rusinos la examenul de capacitate in fata Europei...Aici ne-au adus politicienii ordinari, hotii improvizati astazi in moralisti, ministrii care s-au vandut o viata intreaga, deputatii contrabandisti...Nu ne prabusim nici de numarul dusmanului, nici de armamentul lui, boala o avem in suflet, e o epidemie infricosata de meningita morala".
    Octavian Goga - 1916
    • +2 (4 voturi)    
      poporul ala nu este.. (Duminică, 10 iunie 2018, 23:37)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Entiu

      batjocorit...el are exact ceea ce merita pt ca conducatorii au fost ALESI DE POPOR si nu impusi de altii din afara...si cind esti hot, escroc, incult si prost e greu sa ai altfel de "conducatori"...exact cum zicea goga : """tara de secaturi""...
      • +1 (1 vot)    
        aici ai 100% dreptate! (Luni, 11 iunie 2018, 9:51)

        un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        In 1990 sau '92 erau scuze: nu stim cum este democratia, nu avem pe altii.
        Dar acum, dupa 28 de ani de la Revolutie?!
        De ce poporul voteaza tot pe hoti si incompetenti?
        Ca doar nu au fost impusi din afara, ca in 1944!!

        Pe toti politicienii astai care ne fura isi bat joc de noi, cine i-a pus la Putere?!

        Noi, de buna-voie si nesiliti de nimeni!
  • +17 (29 voturi)    
    Solidaritate! (Duminică, 10 iunie 2018, 14:57)

    tenismenul [utilizator]

    Ma declar solidar cu cele enuntate in articol si ca atare voi iesi in Piata Victoriei! Haideti romani in Piata Victoriei! ROMANIA NU E DE VANZARE!
    • -11 (15 voturi)    
      Din pacate Romania (Duminică, 10 iunie 2018, 18:41)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui tenismenul

      a fost VANDUTA , PRADUITA si DISTRUSA din punct de vedere industrial si economic , nu este decat o colonie de ultima speta .
      • +2 (4 voturi)    
        si cine (Duminică, 10 iunie 2018, 20:59)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui A310

        a vandut-o, inteligentule? dragnea de unde crezi care s-a imbogatit? dar bombonel? dar mazare?, dar udrea? dar videanu?, dar...
  • +14 (22 voturi)    
    pesede (Duminică, 10 iunie 2018, 15:56)

    rutger [utilizator]

    egal CIUMA ROSIE !! Hoarda rosie trebuie izgonita de peste tot !!

    P.S. N-avem autobuze, microbuze, garnituri cefere !! Dar avem minte si bun-simt !! Hai la protest !!
  • -18 (28 voturi)    
    HN platformă (Duminică, 10 iunie 2018, 16:33)

    Un cititor [utilizator]

    a opoziției și prieten cu Victor Ponta. De când?
    • +12 (18 voturi)    
      E tot mai clar (Duminică, 10 iunie 2018, 17:17)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      Pt ca argumente nu aveți o dati in bălării.
      Comentariu fără noimă. Precum discursul șefilor voștri. Vedeți conspirații unde nu sunt doar sa arătați că existați. In rest... penibil :)
  • -9 (27 voturi)    
    Iar (Duminică, 10 iunie 2018, 16:45)

    lider [utilizator]

    Ha-ha..soros!
    • +6 (14 voturi)    
      Haha (Duminică, 10 iunie 2018, 17:18)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui lider

      Esti plătit!
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Duminică, 10 iunie 2018, 19:25)

      Hydra [utilizator] i-a raspuns lui lider

      De fapt este "he he"
  • +5 (15 voturi)    
    vom vedea (Duminică, 10 iunie 2018, 17:27)

    meditatorul [utilizator]

    o manifestare lesinata :)))
    • +2 (4 voturi)    
      Inteligentul (Duminică, 10 iunie 2018, 19:41)

      rubberdick [utilizator] i-a raspuns lui meditatorul

      Prefera sa renunte si sa aleaga "raul mai mic" si e normal sa fie asa. De ce? Pentru ca oamenii inteligenti tind sa fie mai putin violenti si deci sa prezinte un pericol mai mic pentru o guvernare. Vorba aceea: profesorilor le poti taia din salarii cat vrei ca in strada tot nu vor iesi. Daca ies exista imediat mecanismul de presiune: sufera copiii nevinovati. Asadar profesorii au de facut un singur lucru: sa indure.
  • -4 (12 voturi)    
    ptr ca mediocritatea nu poate fi legiferata (Duminică, 10 iunie 2018, 17:53)

    Coco Whistle [utilizator]

    atita timp cit regulile sint facut tot de ei, fara control, fara etica, fara penalitati Romania nu are nici o sansa si asta din cauza mediului, educatiei, valorilor, oamenilor care traiesc aici. daca programul de guvernare cu care au cistigat alegerile nu este implementat, daca isi dau singuri jos guvernele, nu e normal ca tot ei sa guverneze. as adauga rolul decorativ ca si personajul sinistru pe care il are Romania ca pres.
  • +4 (14 voturi)    
    s-au terminat banii... (Duminică, 10 iunie 2018, 18:35)

    demaGOGU [utilizator]

    ...s-a terminat si democratia.
    • +3 (3 voturi)    
      Socealismul se termina cand se termina banii (Duminică, 10 iunie 2018, 20:52)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Intotdeauna banii altora!!!
  • 0 (4 voturi)    
    Ha,ha,ha (Duminică, 10 iunie 2018, 20:06)

    holinessdani [utilizator]

    Ha,ha,ha.
  • -1 (3 voturi)    
    singura solutie (Duminică, 10 iunie 2018, 20:13)

    Dizidentul [utilizator]

    pentru Romania este o greva generala greu de realizat dupa discursul presedintelui sindicatelor de ieri. Totusi o mobilizare la greva poate deschide ochii celor de sus (frica pazeste pepeni) si o inlocuire a presedintelui sindicatelor este foarte recomandata (un discurs foarte inteligent )dar asa este cind lustruiesti pantofii sefilor cresti .
  • +1 (9 voturi)    
    Ramane cum am stabilit, mitingul #rezist a (Duminică, 10 iunie 2018, 20:34)

    xrogo [utilizator]

    dat chix, 2000( dupa HN), cateva sute dupa alte surse e un raspuns palid la mitingul PSD, mai insistati, mai faceti agitatie pe situri poate va iese ceva mai consistent!
    • -5 (9 voturi)    
      2000, care valoreaza cat 200 000, daca (Duminică, 10 iunie 2018, 22:48)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      nu cumva chiar mai mult.
      " Mai bine putin si bun, decat mult si prost...!" de James Fenimore Scaraotchi al II-lea.
  • +3 (7 voturi)    
    mda (Duminică, 10 iunie 2018, 20:59)

    cucuveauamov [utilizator]

    au venit cam citi au fost ieri dintr-o comuna pentru PSD. Asa va fi si la urmatoarele alegerilor.
  • +2 (6 voturi)    
    Sloganul serii: (Duminică, 10 iunie 2018, 22:14)

    scaraotchi [utilizator]

    ''Violisa, (opera pamflet de Liviu Dracnea)

    Nu stie nimic,
    N-a facut nimic,
    Nu gandeste nimic.
    E pura ca neantul...dar nepretuita ca PSD-ul...(ma rog, aici eu as fi gasit alta rima)

    # Rezist !
  • -5 (11 voturi)    
    Lol (Duminică, 10 iunie 2018, 23:18)

    Roel [utilizator]

    Lupii din umbra de la Bruxelle care sunt haita din linia intai a noii ordini mondiale care incearca sa acapareze si sa controleze tot a cam esuat, nu prea le iese cum se gandeau si in ritmul in care era planuit.
    #REZIST nu este decat o organizatie care a fost creata de aceasi entitate pentru a opera pe plan global sub diferite nume pentru a destabiliza si elimina piedicile din tarile unde Bruxellul doreste sa isi intinda tentaculele peste panoul de control.
    Noi romanii, suntem un popor " special ", probabil asta o sa ne si salveze de planul diabolic, la ce anume fac referire ca fiind special? La saracie, la analfabetismul, alcoolismul, proasta crestere, etc, etc, toate acestea ducand la nepasare, lene, IQ subdezvoltat, etc, etc, prin urmare nu pot decat sa transmit urmatorul mesaj Bruxelului: F' U Mo Fo!!!!
    Cea mai mare greseala ca am aderat, trebuia sa iesim in strada in 94 si sa spanzuram toti politicienii corupti si manipulati ca sa dam exemplu urmatorilor dupa care trebuia sa repornim motoarelor lasate de Nea Nicu, uzine, fabrici, agricultura, energie, etc, etc si sa functionam independent, dar din pacate tot acest punct care ne salveaza de planul Bruxelului, popor " special " ne-a dezmembrat, din 100% majoritatea de 70% fiind " speciala " a permis politicienilor corupti sa vanda tot si sa distruga toate motoarele. Romania este un circuit inchis, ne invartim in cerc. Din 30% de rasariti vreo 20% au plecat afara, ramanand restul care nu au decat sa fie spectatori sau sa-i urmeze pe cei ce au plecat, dar recomandarea mea ar fi sa plece intr-o tara NON UE.Romania o sa fie multi zeci de ani inainte la mijloc, intre cei ce incearca sa fure tot si cei din UE care incearca sa acapareze tot, din pacate tara noastra " speciala " a fost tinta marilor puteri mereu, daca cautati informatii ale marilor nostri conducatori incepand cu Burebista pana in prezent o sa vedeti doar: Asasinati si Tradatori! Prin urmare va recomand ceea ce voi face si eu: Plecati intr-o tara NON UE!
  • -2 (8 voturi)    
    50 de lei x 2000 = 100000 . Not bad. (Duminică, 10 iunie 2018, 23:51)

    adrianhn [utilizator]

    Dar cred ca ONG-urile isi permit mai mult. Sau sunt ocupati cu vacante exotice si nu mai au bani sa dea la fraieri sa iasa in strada. =))
  • -5 (7 voturi)    
    Daca veti continua (Luni, 11 iunie 2018, 0:08)

    A310 [utilizator]

    sa iesiti asa putini la proteste , cei care primesc bani pentru aceste actiuni , vor fi deranjati deoarece vor pierde fonduri .
  • -1 (1 vot)    
    Cine nu sare, nu vrea schimbare (Luni, 11 iunie 2018, 7:36)

    Incomod3 [utilizator]

    Matur, matur... cam la nivelul asta sunt toti rezistentii... :)
  • +1 (1 vot)    
    De ce nu scrie HN despre demonizarea D-nei Kovesi? (Luni, 11 iunie 2018, 8:07)

    Maniu [utilizator]

    la acest pseudo miting. Am vazut un nenorocit cu un print color cu chipul doamnei Kovesi schimonosit in photoshop. De unde are PSD bani pentru asta, de ce ar fi permis asta la un miting al unui partid. Pacat ca avem procurori dar nu avem judecatori.
    Dorim o ancheta asupra banilor utilizati, precis e ceva ilegal aici.
  • -3 (3 voturi)    
    interesant (Luni, 11 iunie 2018, 10:59)

    srpc [utilizator]

    deci nu CCR stie cel mai bine cum se interpreteaza Constitutia, ci #rezist :)))