SONDAJ Care crezi că e principalul rezultat al mitingului PSD-ALDE de sâmbătă?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 10 iunie 2018, 10:26 Actualitate | Esenţial


Sondaj miting PSD
Foto: Hotnews
PSD a reușit să strângă peste 180.000 de oameni în Piața Victoriei, sâmbătă seară, pentru un protest împotriva "statului paralel" și "abuzurilor justiției". Totul s-a încheiat cu avertismentul lui Liviu Dragnea, cum că, "dacă nu vor înțelege că regimul lor s-a sfârșit, vom veni din nou (...) și nu vom mai pleca".
  • Sondaj HotNews.ro:  Care crezi că e principalul rezultat al mitingului PSD-ALDE de sâmbătă?


 ​


Citeste mai multe despre   




















10637 vizualizari

  • +20 (24 voturi)    
    Lipseste si Optiunea (Duminică, 10 iunie 2018, 10:30)

    un domn [utilizator]

    Mizerie Industriala care au lasat o Mandrii Ca Sunt Romani
    Evident am votat - alta distractie pe banii nostri
  • +19 (21 voturi)    
    au lasat ceva in urma (Duminică, 10 iunie 2018, 10:40)

    nash pandelica [utilizator]

    mult gunoi.
    de unde ca, s'a venit cu hrana rece, la pachet.:-)
  • +21 (23 voturi)    
    ESEC! (Duminică, 10 iunie 2018, 10:40)

    Sani [utilizator]

    Esec ca n-a iesit incaierarea pe care o sperau interlopii PSD

    Esec pentru ca 'spectacolul' a fost ratat de calitatea oamenilor adusi, proiectia #Rezist in timpul discursului Dictatorului - care se doreste a fi.

    Esec pentru mizeria lasata.

    Iohannis, asteptam sesizarea catre Procurorul General!

    Sper ca n-ai de gand sa taci in continuare!
  • +10 (16 voturi)    
    a reușit să strângă peste 180.000 de oameni (Duminică, 10 iunie 2018, 10:47)

    catalinn [utilizator]

    i-a adus, ca doar nu au venit ei singuri. Si, asa, cu greutate, fiindca zicea de vreun milion.
    • +6 (6 voturi)    
      Si, cam atat! (Duminică, 10 iunie 2018, 21:06)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui catalinn

      Cu toate eforturile si amenintarile.
      Asta e! Atat s-a putut cu toata stradania (era sa zic scremerea)
      Deci ... nu va fie frica,
      liviu-dragnea pica!
      N-am gasit alta rima.
  • +21 (27 voturi)    
    Optiunea 5 (Duminică, 10 iunie 2018, 10:49)

    Scrum [utilizator]

    Ne-am facut de ras in toata Europa.
  • -4 (14 voturi)    
    Cum pot avea eu incredere in acest sondaj? (Duminică, 10 iunie 2018, 11:10)

    marian_ulise [utilizator]

    Atat timp cat la un refresh de pagina voturile care le dau comentariilor dispar????
    • +7 (7 voturi)    
      nu e nicio conspiratie (Duminică, 10 iunie 2018, 21:09)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui marian_ulise

      apar dupa ce se face refresh pe site, nu la refreshul tau, pe pagina afisata - ala doar iti arata tie ca s-a primit votul. Stay cool! Trust in web.
  • +14 (18 voturi)    
    PSD "ar reusit sa stranga"? Mai oameni buni (Duminică, 10 iunie 2018, 11:22)

    Maniu [utilizator]

    cu asa jurnalism, nu va suparati, nu facem decat sa le creem iluzia ca mai au vreo putere in tara asta, si nu au! Nu au reusit sa stranga pe nimeni, au reusit sa constranga cred ca 80-90 % din prostimea care era acolo; restul era hotime plus neamurili.
  • +19 (21 voturi)    
    consolidare putere in PSD (Duminică, 10 iunie 2018, 11:43)

    Mos Andrei [utilizator]

    Cred ca Drangea a facut protestul asta pentru a-si intari situatia in Partid. Principalul motiv pentru care inca e seful partidului este acela ca a promis ca distruge lupta anti-coruptie. Ori el este pe cale sa primeasca o sentinta definitiva. Are nevoie mare sa-si arate muschii in partid, ca sa nu fie ejectat dupa sentinta. Toti aia de la Teleorman care sunt la varf ar disparea rapid din fruntea partidului si tarii, si sunt disperati.
    • +12 (12 voturi)    
      De acord, (Duminică, 10 iunie 2018, 14:11)

      indrea [utilizator] i-a raspuns lui Mos Andrei

      dar...el are şi probleme la "mansardă". Are clar o personalitate accentuată ( demonstrativă). Puteţi găsi şi pe Google referinţe.
  • +19 (19 voturi)    
    sobolanii.. (Duminică, 10 iunie 2018, 12:11)

    sareta [utilizator]

    Sobolanii striga sobolanii,incredibil de adevarat!
  • +20 (22 voturi)    
    Evident ca este vorba de "alta distractie (Duminică, 10 iunie 2018, 12:48)

    Susufler0 [utilizator]

    pe banii nostri" !

    Daca acum dosarul penal al lui Dragnea era in faza de recurs, dupa o condamnare la fond cu suspendare, ori cu amenda penala sau cu executare, sunt convins ca de cerea Dragnea 500.000 de pesedaci in Piata, 500.000 ii aduceau baronii !

    Asta insa nu insemna decat ca cheltuielile si asa uriase cu aducerea celor 180.000 s-ar fi triplat pe putin !

    Dar stiti ce? Eu, unul imi doresc ca Dragnea sa fie nevoit sa se tina de cuvant si sa aduca juma de milion de sclaveti prin iarna cand s-o judeca recursul ! Si sa nu mai plece tata de-acolo pana cand vine momentul sa-l conduca cu alai la Rahova.

    Ca sa concluzionez : orice partid din Romania, aflat la putere, daca deschide larg baierele pungii poate aduce 100-200.000 de oameni la un miting in Bucuresti.

    PS. Vremea mineriadelor insa s-a dus, asa ca cheltuiala ar fi inutila !
  • +4 (10 voturi)    
    Un viitor luminos !!! (Duminică, 10 iunie 2018, 14:29)

    Isobar [utilizator]

    Rezultatul testului demonstreaza inca odata superficialitatea in care ne zbatem.
    Au dovedit ca sunt tari si ca pot face ce vor cu aceasta tara cu o opozitie neorganizata si cu cetateni care nu vor sa inteleaga directia periculoasa in care sunt manipulati.
    Nu este o distractie ,cugetati mai profund si veti vedea ca nu a mai ramas mult timp pana cand opozitia(statul paralel) va fi definitiv desfiintata si noul PCR de data aceasta cu o puternica si matura prezenta femenina ne va pregati un nou viitor luminos.
  • +9 (9 voturi)    
    Aminteste de mitingurile PCR (Duminică, 10 iunie 2018, 14:49)

    BEDE [utilizator]

    Amintește de mitingurile organizate de PCR. Nu exista nici o opoziție și oamenii erau strânși fiind amenințați cu represalii și erau puși să strige ce îi convenea lui Ceaușescu.
    Numai că a fost și un anumit miting pe 21 decembrie 1989.
    Ia să facă un obicei să tot facă asemenea mitinguri cu cât mai mulți oameni strânși de pe unde pot, că, mai devreme sau mai târziu, inevitabil, tot se vor răscula oamenii - da, chiar și cei mai prosti! - împotriva lor.
    Mitingurile nu rezolvă deloc problemele economice, iar modificarea codului penal așa cum vor ei nu va face decât ca oamenii în general, indiferent cât de puțin educați ar fi, dacă nu sunt infractori, să se simtă amenințați de facilitățile de tot felul de care beneficiază infractorii și care îi vor încuraja să comită tot mai multe infracțiuni.
    Din păcate, românii se trezesc cam greu și chestiunile astea ne vor costa tare mult.
    • +7 (7 voturi)    
      Comunistii PCR vorbeau de un anumit (Duminică, 10 iunie 2018, 16:13)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      umanism comunist. Nu scoteau batrani de peste 60 de ani in canicula, sa ii astepte toata ziua in soare, ca niste vite, ca Ceausescu sa le cuvanteze seara, pe racoare, cand ii era lui numai bine.

      Nu zic ca acei comunisti din PCR nu erau ipocriti, dar astia sunt si mai si. Mie imi amintesc personal de un pasaj din cartea "Tara cu un singur gras" a lui Adelin Petrisor, despre Coreea de Nord.
  • +7 (7 voturi)    
    au vrus sa arate... (Duminică, 10 iunie 2018, 16:38)

    liviu_ [utilizator]

    ca nu le pasa de nimeni
    si sa se creada si ei smecheri.... desi nu sunt
    atat...
    eu reuseam sa aduc mai multi oameni, pe mai putini bani si chiar sa v ina de buna voie... (premiu de 500k euro , ca sa gastigati, trebuie sa veniti la mitingul x :D ceva de genu8 ;)
  • +5 (5 voturi)    
    intrebarea mea este... (Duminică, 10 iunie 2018, 22:23)

    ..13 [utilizator]

    banii astia pe care i-au cheltuit cu mitingeala de la Bucale sunt /au fost inregistrati???

    NUmai asa ca vreau sa stiu si o sa si intreb...

    In rest am vazut multa mizerie umana si un Dragnea aproape mort - stie ce il asteapta numai fraierii aia ametiti de la partid nu inteleg incotro merge partidul