Mesajul #Rezist a fost proiectat pe clădirea guvernului în timp ce Liviu Dragnea le vorbea simpatizanților PSD

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:07 Actualitate | Esenţial


Mesajul Rezist
Foto: Hotnews
Mesajul #Rezist a fost proiectat sâmbătă seara pe clădirea Guvernului chiar în timp ce liderul PSD Liviu Dragnea își susținea discursul în Piața Victoriei vorbind despre ”abuzurile din justiție„ și ”statul paralel„.

Mesajul protestatarilor care au manifestat constant în Piața Victoriei din iarna anului 2017 pentru a se opune mutilării legilor justiției a apărut pe Palatul Victoria, în condițiile în care unii dintre liderii PSD au susținut, în cadrul mitingului, că acest loc trebuie ”recuperat” de social-democrați.



La acel moment, Liviu Dragnea se afla în plin discurs împotriva justiției, în fața celor aproape 200.000 de simpatizanți PSD-ALDE.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12483 vizualizari

  • -5 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:13)

    [anonim]

  • -15 (21 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:13)

    ak33 [utilizator]

    Resect, Dide
    • +9 (9 voturi)    
      La un moment dat, cand vorbea Dragnea (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 23:42)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui ak33

      S-au auzit, foarte clar scandarile: Justitie, nu coruptie. Asistatii n-au priceput ca nu facea parte din regie si au inceput sa zbiere si ei. Atunci Dragnea, care l-a inceput a crezut ca sunt strigaturile pregatite de oamenii lui, s-a intrerupt din discurs, sa lase multimea sa scandeze, dar cand a auzit ce scandeaza, a inceput grabit sa vorbeasca, sa nu se mai auda scandarea !!!!
    • +1 (1 vot)    
      .... (Duminică, 10 iunie 2018, 10:04)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui ak33

      RESPECT, am vrut sa scriu . Deh neatenție
  • +35 (39 voturi)    
    bravo :)) (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:21)

    Captain Obvious [utilizator]

    Săptămâna trecută după decizia CCR eram câteva mii și mă uitam in jur și nu vedeam un chiștoc de țigară pe jos. După ăștia au rămas munți de gunoaie.
  • +34 (38 voturi)    
    respect #rezist (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:34)

    pepper89 [utilizator]

    asistatii plecau cu sutele in momentul discursului penalului sef, aveau ora fixa la autocar...penibil miting
  • +21 (25 voturi)    
    Draknea trebuie să dispară (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:37)

    FreakaThe-jmirghel [utilizator]

    Afară cu Draknea din țară!
    Să fie exilat pe viață!
    • +5 (5 voturi)    
      Ba nu (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 23:22)

      MinDepous [utilizator] i-a raspuns lui FreakaThe-jmirghel

      Intr-o carcera, in Bucuresti. Sa fie aproape de ce-ar fi putut sa fie aproape. Sare pe rana, stii?
  • -23 (31 voturi)    
    asa si (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:43)

    meditatorul [utilizator]

    cine mai da doi bani pe ei?
    • +8 (8 voturi)    
      si pe tine cine da ma 2 bani?! (Duminică, 10 iunie 2018, 10:30)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui meditatorul

      o sluga pesedista ori platita ori mai proasta ca noaptea
  • -25 (33 voturi)    
    $$ (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:51)

    lider [utilizator]

    ..soros!
  • -10 (26 voturi)    
    soros (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 23:01)

    ------ [utilizator]

    La mijloc cred eu!-mana lunga a lui soros,de ce este in stare omul asta.ai,ai!
  • +4 (6 voturi)    
    dedicatie (Duminică, 10 iunie 2018, 0:10)

    larrepris [utilizator]

    Liviu Dragnea Sa Traiasca!
    Ca-i Capu La Tara Noastra!
  • +5 (5 voturi)    
    #rezist (Duminică, 10 iunie 2018, 1:24)

    Alfabetix [utilizator]

    Singurul lucru autentic de acolo!
  • +8 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 10 iunie 2018, 9:00)

    [anonim]

    • +1 (1 vot)    
      Or fi citit (Duminică, 10 iunie 2018, 13:35)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui

      "Un yankeu la curtea regelui Arthur" ?
    • +6 (6 voturi)    
      120 au ajuns cu salvarea la spital .... (Duminică, 10 iunie 2018, 16:29)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui

      Oameni amarati, flamanzi, obositi. De ce o fi rabdand sa fie manati ca vitele la asemenea porcarii de manifestari ?
  • -8 (8 voturi)    
    despre (Duminică, 10 iunie 2018, 11:20)

    costelo999 [utilizator]

    la viitoarele alegeri tot psd o sa fie majoritar, ce nu a apucat sa faca acum o sa faca dupa alegeri, cind o sa invinga si in prezidentiale.
    • +3 (3 voturi)    
      Tot vremelnic... (Duminică, 10 iunie 2018, 13:35)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui costelo999

      ... vorba lor.