Mesajul #Rezist a fost proiectat pe clădirea guvernului în timp ce Liviu Dragnea le vorbea simpatizanților PSD

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:07 Actualitate | Esenţial


Mesajul Rezist
Foto: Hotnews
Mesajul #Rezist a fost proiectat sâmbătă seara pe clădirea Guvernului chiar în timp ce liderul PSD Liviu Dragnea își susținea discursul în Piața Victoriei vorbind despre ”abuzurile din justiție„ și ”statul paralel„.

Mesajul protestatarilor care au manifestat constant în Piața Victoriei din iarna anului 2017 pentru a se opune mutilării legilor justiției a apărut pe Palatul Victoria, în condițiile în care unii dintre liderii PSD au susținut, în cadrul mitingului, că acest loc trebuie ”recuperat” de social-democrați.



La acel moment, Liviu Dragnea se afla în plin discurs împotriva justiției, în fața celor aproape 200.000 de simpatizanți PSD-ALDE.


















12333 vizualizari

  • -5 (5 voturi)    
    Inflitrați (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:13)

    Lovercraft [utilizator]

    nimic nou...Școală la Securitate...
  • -15 (21 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:13)

    ak33 [utilizator]

    Resect, Dide
    • +9 (9 voturi)    
      La un moment dat, cand vorbea Dragnea (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 23:42)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui ak33

      S-au auzit, foarte clar scandarile: Justitie, nu coruptie. Asistatii n-au priceput ca nu facea parte din regie si au inceput sa zbiere si ei. Atunci Dragnea, care l-a inceput a crezut ca sunt strigaturile pregatite de oamenii lui, s-a intrerupt din discurs, sa lase multimea sa scandeze, dar cand a auzit ce scandeaza, a inceput grabit sa vorbeasca, sa nu se mai auda scandarea !!!!
    • +1 (1 vot)    
      .... (Duminică, 10 iunie 2018, 10:04)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui ak33

      RESPECT, am vrut sa scriu . Deh neatenție
  • +35 (39 voturi)    
    bravo :)) (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:21)

    Captain Obvious [utilizator]

    Săptămâna trecută după decizia CCR eram câteva mii și mă uitam in jur și nu vedeam un chiștoc de țigară pe jos. După ăștia au rămas munți de gunoaie.
  • +34 (38 voturi)    
    respect #rezist (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:34)

    pepper89 [utilizator]

    asistatii plecau cu sutele in momentul discursului penalului sef, aveau ora fixa la autocar...penibil miting
  • +21 (25 voturi)    
    Draknea trebuie să dispară (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:37)

    FreakaThe-jmirghel [utilizator]

    Afară cu Draknea din țară!
    Să fie exilat pe viață!
    • +5 (5 voturi)    
      Ba nu (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 23:22)

      MinDepous [utilizator] i-a raspuns lui FreakaThe-jmirghel

      Intr-o carcera, in Bucuresti. Sa fie aproape de ce-ar fi putut sa fie aproape. Sare pe rana, stii?
  • -23 (31 voturi)    
    asa si (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:43)

    meditatorul [utilizator]

    cine mai da doi bani pe ei?
    • +8 (8 voturi)    
      si pe tine cine da ma 2 bani?! (Duminică, 10 iunie 2018, 10:30)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui meditatorul

      o sluga pesedista ori platita ori mai proasta ca noaptea
  • -25 (33 voturi)    
    $$ (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 22:51)

    lider [utilizator]

    ..soros!
  • -10 (26 voturi)    
    soros (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 23:01)

    ------ [utilizator]

    La mijloc cred eu!-mana lunga a lui soros,de ce este in stare omul asta.ai,ai!
  • +4 (6 voturi)    
    dedicatie (Duminică, 10 iunie 2018, 0:10)

    larrepris [utilizator]

    Liviu Dragnea Sa Traiasca!
    Ca-i Capu La Tara Noastra!
  • +5 (5 voturi)    
    #rezist (Duminică, 10 iunie 2018, 1:24)

    Alfabetix [utilizator]

    Singurul lucru autentic de acolo!
  • +8 (8 voturi)    
    Am vizitat mitingul pesedeilor .... (Duminică, 10 iunie 2018, 9:00)

    KTerinca [utilizator]

    .... sa fi vazut ce mutre aveau majoritatea ....
    Oameni amarati, munciti din greu ca vai de capul lor, 90 % dintre ei.
    Poate ca nici nu-i vina lor ca se lasa manipulati de baronii rosii.
    Se vede ca sunt majoritatea fara o pregatire, fara cultura, fara sa fi avut prilejul de a fi iesit priin lume. Frapant e faptul ca se observa imediat asta, stand doar o ora printre ei. Sunt majoritatea de la marginea societatii, nu infractori ci oameni amarati, traind de pe o zi pe alta la mila vreunui patron hamesit sau a statului, fara o speranta pentru viitor.
    Insa ei sunt votantii PSD-ului si sunt multi.
    A fost trist sa-i vad.
    • +1 (1 vot)    
      Or fi citit (Duminică, 10 iunie 2018, 13:35)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      "Un yankeu la curtea regelui Arthur" ?
    • +6 (6 voturi)    
      120 au ajuns cu salvarea la spital .... (Duminică, 10 iunie 2018, 16:29)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Oameni amarati, flamanzi, obositi. De ce o fi rabdand sa fie manati ca vitele la asemenea porcarii de manifestari ?
  • -8 (8 voturi)    
    despre (Duminică, 10 iunie 2018, 11:20)

    vasilica_costica [utilizator]

    la viitoarele alegeri tot psd o sa fie majoritar, ce nu a apucat sa faca acum o sa faca dupa alegeri, cind o sa invinga si in prezidentiale.